Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Háztartásbeli fórum

Háztartásbeli (beszélgetős fórum)


1 2
17. Kira88
2011. febr. 17. 15:49
Én se értem, mi ez a "rendesen megfizetik"??Az államnak kellene ezt megfizetnie?Vagy hogy értitek?
2011. febr. 17. 15:47
Nem mindegy, hogy napi 8 óra munka után csináljuk meg azt, amit egyébként egész nap el lehet végezni... Reggel fél 6-kor tejért menni, este bevásárolni, főzni, utána mosni, vasalni, takarítani... És legyen még utána csábító démon...
15. Pettka (válaszként erre: 13. - 4aeed0a8dd)
2011. febr. 17. 15:46
Nekem eszembe se jutott,hogy ezt meg kellene fizetni.Az,hogy maximálisan a családomnak élek,bőven meg van fizetve azzal,ami köszönetet és szeretetet kapok a férjemtől és a lányomtól.Pénzben kifejezve pedig még én fizetek,ugyanis havonta utalom a tb-t az államnak(5100 ft),pedig nincs jövedelmem.
2011. febr. 17. 15:42
Sokáig voltam gyesen, aztán munkanélküli, aztán az se. Gyakorlatilag háziasszony voltam, anya, feleség, menedzser, kertész, varrónő, szakács.stb. Nekem gyesbetegségem sem volt, négy gyerek, családi ház, nagy kert, disznók, kutya, macska. Amiből lhetett, önelátók voltunk. Mára már csak két gyerek maradt, egy felnőtt, dolgozó,egy kollégista. Változott a világ, nem érdemes ill. ráfizetéses a disznótartás, a kertben szinte semmi nem terem meg,sok eső, hideg, áll rajta a víz, kipusztulnak a gyümölcsfák. Közben a szememmel leszázalékoltak. Addig jobb volt, míg mellette heti két napot dolgozhattam. Most már kezdem bezártnak érezni magam.De az alap kérdésre válaszolva, ha most lenének kisgyerekeim, igen. Bár annakidején nem egészen a saját választásom volt, hogy itthon maradtam, nem volt bölcsi, apuka mezőgazdász, rá nem lehetett számítani. Nadrágszíjat húztunk, de a gyerekek nyugodtan nőttek fel.
2011. febr. 17. 15:41

Mielőtt valaki fejem venné, előre bocsátanám, hogy nekem az nem fáj, ha valaki háztartásban tölti a napjait évekig vagy akár egész életében.

DE baromira furcsa olyan válaszokat olvasni, hogy "ha rendesen megfizetnék". Mégis kinek kellene ezt megfizetni? Rendben van, ha valakinak a férje eleget keres, a szülei pénzelik, a nagynénjétől örökölt, vagy akár a lottón nyert. Megteheti és kész. Legyen otthon, ha neki az a szíve vágya. Csak nem értem, hogy miért van többeknek az a gondolata, hogy valami távoli, megfoghatatlan személynek kellene az ő igényét megfizetni.

12. Trinitas (válaszként erre: 1. - Katacska30)
2011. febr. 17. 15:40
El tudnám, hisz az vagyok. :) De egy életre azért ez kevés lenne. Két gyerekkel vagyok itthon és nem kizárt, hogy a 3. előtt már nem kezdek dolgozni. Szeretek főállású anya lenni. De van sok tervem. A harmincas éveimben tuti belekezdek a vállakozásomba. :)
2011. febr. 17. 15:29
De jó is lenne. Még csak augusztusban jöttem vissza dolgozni, de már hiányzik az otthonlét, meg a lánykám. Ha rendesen megfizetnék és olyan lenne a körülmény (nem 48 m2 és két szoba), akkor még kettő babát szülnék, hogy otthon maradhassak.Így viszont még a második is egyenlőre álom, mert dolgozni kell.
10. a14deb9047 (válaszként erre: 6. - 4aeed0a8dd)
2011. febr. 17. 15:26
De igen - jelenleg hetente két napot.
2011. febr. 17. 15:23
Én is eltudnám képzelni. Sajna nagyon kevés szabadidőm van. Mindig rohanok, kevés a 24 óra.
2011. febr. 17. 15:23
Annyira szeretnék!!!!
7. Pettka (válaszként erre: 1. - Katacska30)
2011. febr. 17. 15:23
Szia!Nekem nyáron járt le a gyes,és mivel nem találtam olyan munkát,ami olyan beosztású,hogy a lányomat vinni-hozni tudjam oviból,még itthon vagyok.A férjem mezőgazdaságban dolgozik,az ő munkaideje igen változó,tehát ő nem tud segíteni.Most tervezzük a másik babát,így valószínűleg egy darabig még itthon is maradok.De kertes,családi házban lakunk,úgyhogy soha nem unatkozom!
6. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2011. febr. 17. 15:22
Nem tanítasz egy iskolában?
2011. febr. 17. 15:22
Én most itthon vagyok,és ha jól megfizetnék maradnék is:)De nem fizetik:(
4. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 2. - 9536810fa1)
2011. febr. 17. 15:22
XDDDDD
2011. febr. 17. 15:21
'96 óta lényegében az vagyok, és nekem nem jelent gondot. Azóta nyugalmas az élet! Szeretek háziasszony lenni!
2. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Katacska30)
2011. febr. 17. 15:21
simán... ha jól megfizetik! :))
2011. febr. 17. 15:19
Olyanok jelentkezését várom, akik eltudnák képzelni most az életüket, otthon háztartásbeliként.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook