Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Háztartás, iskola, munka és még legyek szép is? fórum

Háztartás, iskola, munka és még legyek szép is? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
25. unom (válaszként erre: 23. - F8c322449b)
2014. okt. 6. 18:42

Ez csak téged jellemez, senki mást.

Szerencse, hogy a te fajtád szaporodásképtelen.

2014. okt. 6. 18:41
Nem kell pánikolni. A háztartást ugyanúgy tanulni kell, mint bármi mást. Azelőtt ezt az otthon ülő gyerek meg kamaszlányoknak megtanította az anyukájuk, ma azonban már mindkét nem (pontosabban legújabban akármelyik nem, gondoljunk csak az azonos meg harmadik nemű párokra) vegyesen kell, hogy csinálja, és nem otthonról, hanem magától tanulja meg, mert már fiatalon sincs otthon. És hogy mi a titok? Rendszeretés nélkül nem lesz rend, ahogy megfelelő tervezés nélkül sem, a trehánysággal vegyes kampányszerű rendcsinálás nem működik. Folyamatos rendrakás és egyéb házimunka, jól beosztott napirend, minden résztvevő aktivitása, tervezés és akaraterő - ez nem (sem) a hülyék sportja:) Illetve otthon ülő háziasszonyként, egy egész nap alatt bármilyen gyépés is megcsinálja, de rendszeres munka melletti 1-1 órában nem.
23. f8c322449b (válaszként erre: 19. - Yuppita)
2014. okt. 6. 18:39
Áramot? Tudod egyáltalán mi az? Annyit segítek, ne az evőeszközök között keresd! Egy villanykörtét nem adnék egy nő kezébe, mert attól fél, hogy megrázza.
2014. okt. 6. 18:33
:-). Nem beszèl vissza,de nem is fôz-mos-takarít,nem nevel gyermeket,nem is kérdezi meg:hogy telt a napod,kedves? De van akinek ez a jó,hagyjuk békèben nyugodni :-)
2014. okt. 6. 18:32
Szerintem ne törődjetek vele. Azért írta, mert tudta, hogy fel fogunk háborodni rajta. Troll.
20. f8c322449b (válaszként erre: 17. - 2d79bd3a19)
2014. okt. 6. 18:32
:))))
19. yuppita (válaszként erre: 12. - F8c322449b)
2014. okt. 6. 18:30
áramot:)
18. c1307368b9 (válaszként erre: 12. - F8c322449b)
2014. okt. 6. 18:29
Nem kell energia meg ész? Te levágsz 1 mûszakot,nekünk a 2.akkor kezdôdik,amikor hazaérkezünk.
17. 2d79bd3a19 (válaszként erre: 12. - F8c322449b)
2014. okt. 6. 18:21
Most már értem miért élsz egy guminővel :)
2014. okt. 6. 18:19

Erre van a Flycouple módszer.

A párod szívesen segít, fogadd el. Lesz még idő arra, hogy bebizonyítsd, mennyire szuper háziasszony vagy, ez most nem az a szitu.

Osszátok fel a feladatokat az szerint, hogy kinek mennyi ideje van rá (egy hétre előre azért lehet látni, hogy kb. kinek milyen dolgozatok, gyakorlatok, előadások lesznek).

Ne legyetek maximalisták, csak azok a feladatok legyenek felírva, amik valóban fontosak ahhoz, hogy a környezet elfogadható legyen.

Legyen napi és heti feladatlista aszerint, hogy a dolgokat naponta (beágyazás, mosogatás, szemét levitele) vagy hetente (nagybevásárlás, takarítás, ágyneműhúzás) kell elvégezni.

Tegyétek ki a faliújságra vagy a hűtőre és büszkén pipáljatok! Amikor ennyire kevés idő van a párunkkal való együttlétre, még ez is jó alap a rendszeres kommunikációra.

Napi fél óra elég egy kisebb lakás rendezésére, ez kettőtöktől 15-15 perc időt igényel, próbáljátok ezt kifacsarni a szoros időbeosztásból.

És még egy jó tanács, a rendet fenntartani úgy lehet, ha napközben nem vagytok rendetlenek. Felkelés után azonnal beágyazol, ivás és evég után azonnal elmosod a tányért és a poharat, a cipőt a cipőtartóra, a szemetet a szemetesbe, a ruhákat a szennyestartóba vagy a szekrénybe, a nem használt könyveket a polcra. Így a takarítás mindjárt törölgetéssel és porszívózással és nem rendrakással kezdődik.

15. unom (válaszként erre: 12. - F8c322449b)
2014. okt. 6. 18:18
Ha te ezt mind megcsinálod akkor rendben van, és ha a párodnak nem kell dolgoznia, mert eltartod, beleértve azt is, hogy félreteszel neki annyit amennyiből idősen is megélhet. Ha erre nem vagy képes gyakorold a mosogatást.
2014. okt. 6. 18:18
először szép aztán ráér a többi
2014. okt. 6. 18:17
Mostmár a felesège vagyok. De anyòs is mondta h vonjam be nyugodtan.igy sokkal jobb.minden gyorsabb.van időnk egymásra is .mert nem kell egesz nap a takarìtással vessződni.:D.meg az is jó ha nem halmoz fek az ember tányèrt stb.
2014. okt. 6. 18:15
Drága Hölgyeim! Azért ne szaladjon el veletek a ló! Igenis a Ti dolgotok a főzés mosás takarítás. Nem kell hozzá nagy ész, sem energia. Mi addig (unalmunkban) bányászunk, szerelünk, festünk tapétázunk, esztergálunk, utat építünk, fát vágunk, vezetünk, villanyt szerelünk és sorolhatnám a végtelenségig, mégsem nyenyergünk.
11. Aquatica (válaszként erre: 1. - Nyunyu91)
2014. okt. 6. 18:15
Mi is fiatalon költöztünk össze.de èn az első perctől bevontam őt, hogy segítsen, mert együtt gyorsabban megy.a mai napig ő viszi le a szemetet. Èn mosogatok. Együtt vásárolunk.főzni èn szoktam de sokszor megkèrem segìtsen krumplit pucolni stb.
10. Katinkaboszi (válaszként erre: 9. - B00d33e65c)
2014. okt. 6. 18:14

Már megbocsáss, jó, igaad van, de 39 éves házasságom alatt, szereztem némi gyakorlatot és azt hiszem, nálunk senkinek, sem a fiamnak, sem a férjemnek, nem esik ki a házimunka a kezéből:)


Igenis, ketten élnek, együtt tartsanak rendet, mosofassanak, főzzenek, mindegyiknek hangulata van :)


Én is majdnem 20 évig egyedül csináltam mindent, folyton volt nálunk hétv égi ebéd-vacsora vebdég, barétok jöttek-mentek, és kimerülve estem össze egy hétvége után.


Nem szabad!


Ha mindketten dolgoznak, diákok is, akkor közös időbeosztás kell, mindketten tudják, mikor milyen órájuk van, mikor kell menni dodlgozni, haza a szülőkhöz, mert az is fontos. :)


A kapcsolat két emberről szól, amiben mindent meg kell osztani :)

9. b00d33e65c (válaszként erre: 1. - Nyunyu91)
2014. okt. 6. 18:05
Időbeosztás,amit nem egyszerű átlátni.Hazamész elindítod a mosógépet,míg mos addig tudsz tanulni.Ha végzett kiteregetsz,és elmosogatsz.Ha ezt mindennap megcsinálod,akkor a teregetés mosogatás max 10-15 perc,és mehetsz tanulni.A takarítást se úgy csináld,hogy a nyakadba kapod a lakást hanem egyik nap a fürdő,majd a másik nap a szoba és így tovább.
2014. okt. 6. 17:57

Úristen ezt a hibát ne kövesd el még egy szer! :)

A férjem 23 éves volt, amikor összeköltöztünk albéreltbe. Hallomásból sem ismerte a házimunkát, anyuci kicsi fia semmit nem csinált otthon. Nagyon sok vita volt ebből, nagyon sok tolerálás és agysejt elpusztulás (részemről), mire több év után eljutottunk oda, hogy ha ő van itthon akkor ő takarít és főz, ha én vagyok itthon, akkor én takarítok és főzök.

Mivel ketten laktok a lakásban és ketten esztek, miért természetes, hogy csak te takaríthatsz? Ha így fogod fel, valóban soha nem lesz időd semmire, és folyton el leszel maradva mindennel.

2014. okt. 6. 17:57
A lakás/ház van értünk és nem fordítva, ráér, ha meg a párod segít, ne harapd le a fejét, inkább köszönd meg neki!
2014. okt. 6. 17:48
Nekem az vált be, ha nem hagyom összegyűlni...hanem mindig csinálok valami keveset, amikor van időm. Pl. nem várok a mosógéppel, hogy tele legyen az adott szín, hanem kimosok fél programot is. Így nem gyűlik össze annyi munka egyszerre. A sok tanulás mellett kell egy kis kikapcsolódás is. Ha pedig segít a párod...ne harapd le a fejét...örülj, hogy segít.
5. unom (válaszként erre: 1. - Nyunyu91)
2014. okt. 6. 17:47

A háztartás nem csak a te feladatot, ezt felejtsd el sürgősen, ha nem akarsz később szívni.

Ketten éltek ott, mindketten dolgoztok, tanultok, természetes, hogy a háztartást is együtt oldjátok meg. Normális kapcsolatban az végez többet akinek több lehetősége/ideje van rá. A párodnak ez természetes, ne rontsd el.

4. 2d79bd3a19 (válaszként erre: 1. - Nyunyu91)
2014. okt. 6. 17:46
Ez most egy ilyen időszak az éetedben. Tudd rá, hogy most nem lesz mindig tip-top a lakás.Ne parázz rajta feleslegesen.
2014. okt. 6. 17:43
Nrm vagy ezzel egyedül.Állíts fel napirendet,úgy könnyebb.
2014. okt. 6. 17:43
:)
2014. okt. 6. 17:41
Sziasztok! Leszögezném, nem anyuka vagyok, így persze valamivel könnyebb a dolgom, hogy nem kell egy gyerkőc után rohangálnom, éjszakánként kelnem hozzá, de ez az egész önálló felelősség kezd felőrölni. 8 hónapja összeköltöztünk a párommal. Egyetemisták vagyunk, dolgozunk mellette és otthonról is kapunk támogatást.Nyáron jó volt, tanultunk, többet dolgoztunk, megoszlott a házimunka. Mióta elkezdődött a suli káosz van itthon. Nekem az egyetem a lélegzetvételnyi szünetet sem teszi lehetővé van hogy este 8ig gyakorlatozom után hajnali 2-3-ig tanulok, reggel 8, kor meg kezdődik előröl az egész. Hétvégente napközben munka, éjszaka tanulás. Páromnak annyival könnyebb, hogy neki nincs gyakorlata, du. max 6-kor hazajön, tanul, este 11-éjfélre kész van mindennel. Ami engem zavar az az, hogy sajátomnak érzem a háztartási feladatokat, amik egyre egyre elmaradnak. Minap is akkor mosogattam el, amikor elfogyott minden tányér(szégyenlem is). Minap tanultam a párom meg elkezdett takarítani, amire olyan ideges lettem, hogy kivettem mindent a kezéből, és megcsináltam én, pedig megmondta, hogy szívesen segít. Szégyennek élem, meg, hogy nem tudok háztartást vezetni. Néha sikerül az időbeosztásommal nyugtatni magam, de ettől függetlenül, úgy érzem megbuktam mint háziasszony. Ne értsetek félre, nem vagyok koszos, ápolatlan, tudok főzni, sütni, mosni, alaposan takarítani, ezeket anyukám mind megtanította otthon,de néha úgy elrohan egy hét, hogy csak azon kapom magam, hogy a könyveimbe temetkeztem, hogy mindennel végezzek és fut a lakás. Ismerősöknél is hasonló a helyzet, de ezt magunknál annyira szégyenlem. Most elindítottam a mosógépet, elpakoltam a tiszta ruhákat, beágyaztam és felporszívóztam. pihenésképp írok most ide, hátha pár vérbeli háziasszony ad pár tanácsot. :)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook