Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Házimunka fórum

Házimunka (beszélgetős fórum)


1 2 3
64. timycat (válaszként erre: 63. - Channa*)
2023. szept. 7. 10:33

"Vagy: rárakom egy babaszerűre, felgőzöli, kihűl és mehet a szekrénybe."


Ismerőséknek van olyan, régről, már akkor milliós tétel volt, annyit én nem vasalok, meg igyekszek úgy használni a szárítót plusz úgy teregetni hogy minimális legyen a vasalás. A férjem felsői azok amiknél nem lehet megúszni a vasalást, meg néhány női ruha.

Én bevallom ágyneműt, törölközőt, konyharuhát nem vasalok, tudom higiénia miatt kellene, de elengedtem, carok rá. Régen vasaltam mindent is, még a zoknikat is, elég volt, meguntam.

63. Channa* (válaszként erre: 60. - Timycat)
2023. szept. 7. 09:59

Köszi!

Akkor maradok a sima gőzölős vasalónál;)

Ugyan úgy ki kell vasalni ezek szerint.


Egyébként azt gondoltam, hogy valami kabinszerű van nektek, amibe be lehet akasztani a ruhákat és gőzzel kisimítja, kihűl, kiveszem és mehet a szekrénybe;)


Vagy: rárakom egy babaszerűre, felgőzöli, kihűl és mehet a szekrénybe.

62. Amaunet (válaszként erre: 58. - PöttyösPanka)
2023. szept. 7. 09:59
Kinek az, hogy a témán kívül másokat kioktat...
61. Channa* (válaszként erre: 59. - Vidéki3)
2023. szept. 7. 09:56
Köszi!
60. timycat (válaszként erre: 56. - Channa*)
2023. szept. 7. 09:08

Könnyű a fej, nagyon könnyű, sokkal erőteljesebben nyomja a gőzt, a gőzt a vasalási sebességhez mérten nyomja, automatikusan kikapcsol (nálam ez fontos, én hajlamos voltam bedugni a vasalót hogy felfűtsön aztán otthagytam órákra), függőlegesen, vízszintesen is lehet vele vasalni, bár a függőleges vasalás azért nem olyan, sosem olyan, elméletileg ha rajta hagyom a ruhán nem égeti ki, de ezt még nem próbáltam.


Ebben tényleg számít az ár és hogy a drágább jobb, könnyebb vele dolgozni. Nekem Philips van.

59. vidéki3 (válaszként erre: 56. - Channa*)
2023. szept. 7. 09:04
Kb. 2-3 évig vasaltam _Tef.a.l. "gőzállomás"-sal. Kicsit nagyobb, mint a hagyományos vasaló és nehezebb is. Egyébként ugyanaz, mint a hagyományos vasaló és úgy is kell használni. Mivel folyamatosan adagolja a gőzt, elvileg lehetetlen bármit is elégetni vele. Ugyanakkor menyasszonyi ruhákat varró barátnőm szerint nem minden anyaghoz használható. Azt mondja a taft, düsesz, meg egyéb puccos anyag elveszti a fényét gőzölős vasaláskor, ő egyéb márkás gőzölős vasalót használ, de ezek vasalásakor nincs víz a tartályban.
58. PöttyösPanka (válaszként erre: 50. - Amaunet)
2023. szept. 7. 09:00
Nekem meg az a véleményem, amit én írtam ;) Te megengeded nekem? :D Én sem fogom annak a fejét simogatni, hogy jól csinálod, aki durva és kioktató másokkal. Mindenkinek megvan a maga heppje. Kinek a rendrakás, kinek az emberséges kommunikáció.
57. Channa* (válaszként erre: 55. - Fincsi5)
2023. szept. 7. 07:09

Nekünk 2 samsung no frostos hűtőnk van. Sosem jegesedik, nem gyöngyözik semmi.


Ezek előtt is már régen no frostos hűtönk volt. A samsunggal sosem volt gondom. Az előzőt kb. 15 évig használtuk és sosem volt jeges. Nagyobb kellett, ezért cseréltük le.


Sajnos, először nem samsungot vettünk, hanem más márkát már nem emlékszem milyen volt, de annak a fagyasztója nem volt no frost, így visszaküldtük, majd vettünk egy másikat, ami szintén nem samsung volt, az meg kb. 2 hét után jegesedett, így azt is visszaküldtük és vettünk samsungot.

És amikor ideköltöztünk, kellett még egy. Már nem variáltam, samsung lett az új is, mert az bevált.

2023. szept. 7. 07:02

Mesélne valaki a gőzállomásról? Mekkora, hogy kell vele vasalni, stb.


Vagy linkeljétek be, hogy milyenetek van, hogy tudjak nézni videót.


Most néztem egy pár ilyen videót, de mind olyan volt, mint egy sima vasaló, azaz ugyan úgy gőzt fejleszt, ugyan úgy kell pl. egy inget a vasalódeszkára tenni, stb.

Tehát, nem látom, hogy máshogy kellene vasalni, mint a sima gőzölős vasalóval.

55. fincsi5 (válaszként erre: 43. - 9b10f3d7ff)
2023. szept. 7. 06:00
Több mint 30 éves no frostunk csodálatosan működik, a 2 éve vett no frostnak néha gyöngyözik a hátsó fala.
2023. szept. 6. 21:14
És hát ugye van ahol a kosz csak egy darabig gyűlik, utána már kopik.
2023. szept. 6. 21:10

Mosogatógép, főzőlap (ha minden nap pucolva van, csak törölni kell) , gőzállomás (vasalásra) , állóporszívó, tököm tudja én mindent kaptam ajándékba, hogy könnyebb legyen. De írta valaki a takarítószerek kipróbálását, hogy azzal ösztönzi magát. Na én iiis! 😂

Minden van. De néha így sincs kedvem. Szerencsés vagyok, nekem a párom is takarít amikor ráér! Profin, alaposan!

52. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 6. 20:59
Egyszerűsítek, ahol csak lehet!
51. Amaunet (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 6. 19:52

És az miért jó, ha nemszeretem hozzáállással csinálod? Ezek a dolgok az életünk részei. Gyermekkorunk óta el kell végeznünk. Olyan, mint a fogmosás, a zuhany vagy az, hogy megtanuljuk kitörölni.

Próbálj meg másként gondolni ezekre a feladatokra! Milyen szép rend lesz utána! Bárki betoppanhat hozzád váratlanul nem kell szégyenkezned, hogy halomban áll a mosatlan.

50. Amaunet (válaszként erre: 37. - PöttyösPanka)
2023. szept. 6. 19:45
Ez a véleményem. Megengeded? Tudom mit írtam. Nem fogom senki fejét simogatni és bólogatni, hogy de jól csinálod, aki nem tart rendet a környezetében.
49. Channa* (válaszként erre: 45. - Timycat)
2023. szept. 6. 16:26

Igen, simán lehet.

Nekünk, abban a hűtőben, ami jegesedett belül volt ez a cső, aminek az volt a funkciója, hogy a zöldséges rekesznél párátlanítson. Ez cső lement a fagyasztó rész mögött és útközben belefagyott a víz, így jegesedett a fagyasztó.

2023. szept. 6. 15:36

A házimunkát el kell végezni, ha tetszik, ha nem.

Ha nem csúszik seggen a légy a lakásban, uram bocsá' poros a bútorlap, mert ma még nem töröltem át, és lehetne sorolni a pillanatnyi hiányosságokat, attól még tiszta vagyok, nem jelenti azt, hogy igénytelen lennék.

47. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 45. - Timycat)
2023. szept. 6. 15:31

Nekem Whirlpool van. Jegesedik a fránya gép. Most éppen kénytelen leszek leolvasztani.

Nem jövök rá, mi a bibi.

2023. szept. 6. 15:29
Sosem hagyok semmit felhalmozódni és szinte 2 naponta utántakarÍtok.
45. timycat (válaszként erre: 43. - 9b10f3d7ff)
2023. szept. 6. 15:21

Lehet az a hátsó cső izé lesz a hiba, a kombi hűtőnél szokott állni a víz egy "párkányon" amiben van egy lyuk, kitörlöm időnként, lehet el van dugulva ott valami?


Fagyasztóknál nem vettem még észre ilyen izét.


Kösz az infót.

44. Sirga (válaszként erre: 12. - Fisica)
2023. szept. 6. 15:12

Így-így.

Vasalni nem szeretek: rendszert csináltam belőle, hogy vasárnap ebéd után kivasalok mindent. A másik, aminek nem szívesen állok neki, az az ablakpucolás.

Érdekel valakit, hogy szeretem-e? A szűk családon kívül más nem is tudja, mert szeretem-nem szeretem, megcsinálom. És a végén örülök az eredménynek. Ha más nem, annak, hogy túl vagyok rajta. ;)

43. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 35. - Timycat)
2023. szept. 6. 15:11

Nem tudom mitől lehet, de nem normális az biztos. Nálam nincs klíma a konyhában spájzban, tehát ha meleg van, akkor bizony meleg van.

Néha, amikor úgy látom ideje lenne egy átnézés a cuccok között, akkor át is törlöm, ha nagyon meg van pakolva, akkor sem sincs gond vele, ha szinte üres akkor sincs.

Van egy régebbi, hagyományos, azt időnként muszáj leolvasztani, forróvizes edényt teszek bele és lehullik a jég. Kiszedem, áttörlöm és kész.

Szervizben kérdezz rá mitől lehet a jegesedés, mert én még senkitől nem hallottam hogy jegesedne neki.

Viszont a No frost hűtőknek van egy bibijük, az enyém 2 x állt le, hogy hátul van egy műa.cső, ha abban nem cirkulál jól a víz akkor megáll, lehet jegesedett is?...nem emlékszem, de azt hittem kuka.

Egy régi szaki jött ki, és azt mondta keressek egy téglaszerű dolgot, húzzam ki a hűtőt, az eleje alá kell tenni, hátrabillenteni 3 napig. Ha elindul jó, ha nem majd akkor kuka.

10-12 éve történt, azóta 2 éve volt talán egy újabb eset és azóta is tökéletes még.

Tehát, ha valami hasonlót észlelnél, egy próbát megér.

42. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 39. - Timycat)
2023. szept. 6. 14:50
Én a gépeimmel nagyon elégedett vagyok, mindegyik Miele gyártmány, mondjuk az ára mindnek eléggé húzós, de tökéletes amit ad..
41. Angelique2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 6. 14:16

Én sem szeretem csinálni.

Azonban mindig arra gondolok, hogy a szutykot, az igénytelenséget még kevésbé szeretem; meg arra, hogy minél tovább halogatjuk, annál nehezebb dolgunk lesz vele.

Tehát nagy levegővétel, és nekifogok.

Mosogatás: rutin, hogy használat után mindent azonnal elmosunk, visszateszünk - főzés közben is, a néhány percnyi üresjáratok során. Kedvesemet is rászoktattam erre.


Takarítás: porszívózás hetente, felmosás a baromian anti-környezetbarát egyszer használatos felmosócuccokkal. Erősen össze tudom magamat szégyellni, amiért ilyen pazarló dolgot használunk, de úgy vagyok vele: ez legyen a legrosszabb környezetkárosító tevékenységünk!


Mosás: nos, EZT nem szabad hanyagolni, mert előbb-utóbb kibuggyan a szennyestartóból a szennyes-szörnyeteg és támadásba lendül. Tényleg rettenetesen el lehet tőle keseredni! Magam részéről azzal próbálom ezt a nyomasztó feladatot élhetővé tenni, hogy különféle textilöblítőkkel próbálkozok. Mindig tartunk itthon több fajtát is - a többféle szín és illat egy kicsit érdekesebbé teszi ezt az unalmas tevékenységet.


Kedvesemet kitartó nevelőmunkával ráébresztettem arra, hogy az egyenjogúság azt is jelenti: egyenlő részt vállalnunk mindketten a háztartásban. Tehát nem "segít nekem", hanem elvégzi a feladatok rá eső részét.

Csak a főzéssel van gondja, folyton fél, hogy elront valamit, ezért igényli a szupervíziót.

40. Channa* (válaszként erre: 35. - Timycat)
2023. szept. 6. 14:06
Esetleg az ajtó szigetelés hibája is lehet, bár egyszerre többnél fura lenne...
39. timycat (válaszként erre: 36. - Channa*)
2023. szept. 6. 14:06

A beépített hűtő az fagyasztó-hűtős, plusz van 2 csak fagyasztó, mindnél van jegesedés. De én ezt "természetesnek" vettem, akkor ezek szerint nem az. Mindegy.


Electrolux, AEG

38. Channa* (válaszként erre: 34. - PöttyösPanka)
2023. szept. 6. 14:05

Áááá, engem nem tud átvágni.

Hétvégente ki szoktam törölgetni belül, kívül szinte naponta, mert inox és minden ujjnyom látszik rajta. A port nem is említem...

A főzőlapom fekete, így azt is gyakran törölgetem...

37. PöttyösPanka (válaszként erre: 24. - Amaunet)
2023. szept. 6. 14:03
Pártolom az élethez való pozitív hozzáállást. Viszont annak nem része mások ledegradálása, leteremtése. Éppen ellenkezőleg.
36. Channa* (válaszként erre: 32. - Timycat)
2023. szept. 6. 14:03

Ez érdekes!

Alul felül no frostos?


Nekünk 2 samsungunk van és egyik sem fagy le.


Volt más márkánk is, de azt vissza küldtük, mert jegesedett.

Annál az volt a baj, hogy az automata leolvasztó résznél a páralecsapódás megfagyott valami vékony csőben és onnantól megszűnt a no frost.


Már nem is tudom, hogy milyen márkája volt, mert 2 hét után visszaküldtük és újra samsungot vettünk.

35. timycat (válaszként erre: 33. - 9b10f3d7ff)
2023. szept. 6. 14:02

Arra gondolok hogy lehet túl melegben vannak a gépek és amiatt. A nagyon régi hűtőnk az még lehet no frostos sem volt, azért jegesedett mindig az egyik oldalán mert ott a szigetelése sérült, ezért gondolom hogy a külső hőfok sem mindegy. De tényleg nem tudom.

Évente 4-szer tuti "kicsákányozom" őket, nyilván ez sem tesz nekik jót.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook