Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúrás turmixpor (házilag) fórum

Fogyókúrás turmixpor (házilag) (beszélgetős fórum)


1 2 3
31. unom (válaszként erre: 30. - Százas Evelin)
2018. szept. 16. 19:54
A páromról tudom. Neki híznia kellene, és piszok nehéz.
30. Százas Evelin (válaszként erre: 29. - Unom)
2018. szept. 16. 19:42

Ezek szerint csak lazának kell lenni. Ezt én is csináltam, még a prediabetesz kiderülése előtt, és fogytam is. Igaz hogy szándékosan kevesebbet is ettem, de nem éheztem. Na, csak éppenhogy nem.

Ez egybeesett azzal amikor tibeti jógáztam, annak a szakirodalmában az van, hogy nem kell okvetlen még a napi három étkezés sem, kettő is elég, extrém esetben egy, de az már hivatásos dervis vagy szerzetes. :-)

Megfigyeltem, hogy a reggelit én bátran kihagyhatom, kibírom akár délig is, na akkor már éhes vagyok.

De aztán kiderült a prediabetesz, tudod, napi sok kicsi étkezés, nézni az órát hogy beleférjen a napba, ha 12-kor kezdtem akkor onnantól kezdve meg állandóan enni kéne, de pont nem az a cél.

Undok fegyelem. Sokkal rosszabb, mint a fogyókúra, komolyan. Bele is tört a bicskám.

29. unom (válaszként erre: 28. - Százas Evelin)
2018. szept. 16. 19:28

Sokkal kevesebbet agyalnaj a kaján, nint a dagadtak. Akiket közelebbről ismerek akkor esznek, ha éhesek, és nem akkor, amikor enni "kell".

Nemegyszer sokat esznek, de nem mindig, és eszükbe se jut bűnek kikiáltani.

28. Százas Evelin (válaszként erre: 27. - Unom)
2018. szept. 16. 19:14

Miért, szerinted hogyan esznek?

Én úgy tapasztaltam, hogy az vagy szerencsés genetika, vagy valami gyorsabb ütemű kalóriabontás. Sok gizda embert ismertem, aki valósággal kétszeres adagokat nyomott, és nem hízott, vékony maradt.

27. unom (válaszként erre: 26. - Százas Evelin)
2018. szept. 16. 19:07

Hízékony vagyok. Bő 20 év alatt rengeteg módszert kipróbáltam, aztán úgy döntöttem, elég volt.

Megfigyeltem, hogyan esznek, akik vékonyak.

Érdekes módon ez bevált.

26. Százas Evelin (válaszként erre: 25. - Unom)
2018. szept. 16. 07:15

Mindig oda kell figyelni. Nekem a kitartás meg - valahol erősségem, mert megy az, de aztán meg egyszercsak nem érdekel.

Elvesztem a motivációt. Pedig anélkül nem megy.

Tudom én hogy nem fogyizni kéne hanem súlyt tartani, de az is eléggé fegyelmezett dolog, ha én úgy eszem ahogy az nekem jólesik, akkor hízok. Milyen szerencsés is az, aki nem.

25. unom (válaszként erre: 24. - Százas Evelin)
2018. szept. 15. 19:29

Na, én is ettől félek.

Mondjuk annyira nem, hogy ne egyek édességet :)

De eddig tartom a 62 kilót.

24. Százas Evelin (válaszként erre: 23. - Unom)
2018. szept. 15. 19:05

Nálam lassan már megint dráma van, lassan oda a nemrégiben nagynehezen leadott húsz kilóm. Nem is volt nehéz leadni, visszaszedni viszont még annál is könnyebb.

Most nagyon örülök, végre újra késztetést szereztem, már két napja határozottan kevesebbet eszem, diétás rakott karfiolt csináltam - rizs nélkül, főtt tojással és darált hús pörkölttel - és többet dógoztam a kertben. Csak lesz már valami.

Megrémültem, október elején már mennem kell a prediabetesz kontrollra, nem fognak megdícsérni. De nem pont ezért. Hanem hogy nemá. :-)

23. unom (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2018. szept. 15. 16:11

Értem.

Én nagyon nem szeretnék visszahízni, így inkább zsír, mint CH.

Sőt, jó lenne leadni pár kilót, de nem életbevágó.

22. Guruljka (válaszként erre: 21. - Unom)
2018. szept. 15. 16:09
Nekem meg az benne a lényeg, hogy benne van a fehérje, gyakorlatilag zsír nélkül. Akkor nem muszáj azon törnöm a fejem, mit egyek, hogy a fehérje is meglegyen.
21. unom (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2018. szept. 15. 16:01

Nekem a fehérjeporban pont az a lényeg, higy kevés benne a szénhidrát. Eszemben sincs pluszban beletenni.

Ha szénhidrát akkor legyen finom, pl. péksüti, csoki, fagyi :)

20. Guruljka (válaszként erre: 19. - Unom)
2018. szept. 15. 15:57

Én gyakren eszem zabkását, mindig itthon. Mivel én is mindig itthon vagyok, az előre csomagoltat még nem kóstoltam.

(Vinni vittem már, sűrűre készítve, jól záródó fedeles tejfölös pohárban, amit utána ki lehetett dobni.)


Nem mindig készítem édesre, sokszor vízzel felforralom, joghurtba-kefirbe keverve eszem, gyümölccsel.

A fehérjeporos változatot persze tejjel főzöm fel. Most csoki ízesítésű fehérjeporom van, azzal majdnem desszert...

19. unom (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2018. szept. 15. 15:10

Én natúr joghurtba szoktam.

Zabkását ritkán eszem, abba elég a fahéj vagy kakaópor is.

Vagy ha nem itthin vagyok, akkor veszek előre csomagoltat.

18. Guruljka (válaszként erre: 16. - Unom)
2018. szept. 15. 15:02

Hát a fehérjét.

Illetve technikailag a zabkásába keverem a fehérjeport.

17. Amaunet (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2018. szept. 15. 15:00
Teljesen igazad van, csak nem akartam ebbe mélyebben belemenni.:)
16. unom (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2018. szept. 15. 14:45
Mire gondolsz? Mit dúsítanál zabpehellyel?
15. Guruljka (válaszként erre: 9. - Százas Evelin)
2018. szept. 15. 14:44
Senkinek nem jutott eszébe zabpehellyel "dúsítva" enni?
14. unom (válaszként erre: 13. - Százas Evelin)
2018. szept. 15. 14:10

Azt is szoktam emni :)

Semmit nem mellőzök amit szeretek.

Van egy szűk nadrágom, az a kontroll.

Ha majd szűknek érzem, változtatok.

Most elkezdtem a fegyencedzést újra, remélem, jobban megy majd mint 80 kilósan.

13. Százas Evelin (válaszként erre: 11. - Unom)
2018. szept. 15. 13:48

Majd talán beiktatok én is valami ilyesmit. De csak egy-egy alkalommal, én jobban szeretek inkább valamit tényleg úgy megenni, rágva.

Persze, van olyan italpor ami el is telít. Csak ne kelljen állandóan azt inni kaja helyett, mert szerintem már egy nap után szalonnáról meg kenyérről álmodnék. :-)

12. Százas Evelin (válaszként erre: 10. - PöttyösPanka)
2018. szept. 15. 13:45
Igen, sajnáltam hogy kimaradok, meg persze cukkoltak is.
11. unom (válaszként erre: 9. - Százas Evelin)
2018. szept. 15. 13:42
Én az Iso whey zerot használom. Egy adag után nem vagyok éhes, ha eleget iszom.
10. PöttyösPanka (válaszként erre: 9. - Százas Evelin)
2018. szept. 15. 13:39
Nem lehetett egyszerű. A közös étkezés közösségformáló.
9. Százas Evelin (válaszként erre: 8. - PöttyösPanka)
2018. szept. 15. 13:31

Határozottan könnyebb egy ilyen turmixot megemészteni. Talán ha extra rostos, akkor nem. Nem tudom. De ha hamar megemésztődik, akkor jön az éhség érzet.

Én is ittam lötyit, 7 és 17-et, azt reggeliztem meg ebédeltem. Este ettem egy könnyű vacsit. Fogytam is, bírtam valameddig, de nehéz volt.

Főleg amikor a kollegák kiültek a társalgóba közösen kajálni, én meg bevonultam az onnan nyíló szobámba a lötyimmel. Nem mertem én is kiülni, és nézni ahogy esznek. :-)

8. PöttyösPanka (válaszként erre: 6. - Százas Evelin)
2018. szept. 15. 13:27
Valamint szerintem a folyadékok hamarabb távoznak a gyomorból. De biztos én látom rosszul, különben nem mennének ezek a porok.
7. Guruljka (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2018. szept. 15. 13:24

Azért, mielőtt kijelentjük az az 1200 Kcal-t, nem ártana tudni az illető magasságát és a jelenlegi súlyát, mert az 1200 Kcal-os és hasonló elméleti szükségletekkel sokan elbuktak már.


Ha a szervezet koplal (tehát függetlenül attól, hogy az illető érez-e éhséget vagy nem!!!), elkezdi őrült módjára tartalékolni a legkisebb kalóriamorzsát is, és ennek csak kínlódás a vége.


És a mozgás (mint sport) erősen ajánlott mindenképp.

6. Százas Evelin (válaszként erre: 4. - PöttyösPanka)
2018. szept. 15. 13:16

Igen. Ha rágcsál az ember, szép lassan, egyszercsak jön a jelzés hogy elég, jól vagyok lakva. És tényleg.

De ha csak ledönt az ember valami löttyöt, akkor hol jön, mi jön? Elégedett érzés szerintem nem.

2018. szept. 15. 12:39

A turbo italpor nem rossz, benne van minden ami kell.

Házilag elkészíteni még nem hallottam ilyesmit. A 2000 calória fogyáshoz szerintem is sok.

4. PöttyösPanka (válaszként erre: 2. - Százas Evelin)
2018. szept. 15. 12:20
Egyszer azt olvastam, hogy a jóllakottság érzést három dolog együttesen adja: megfelelő vércukor szint, gyomor telítettsége és a rágás mennyisége.
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Artiny)
2018. szept. 15. 12:10

Szerintem is nehézkesebb ez a házi turmix dolog, mint egyszerűen kevesebbet enni.:)

Ott a kalóriabázis. Elérhető telefonon is.

Vagy ha eszel, akkor a ne a legnagyobb tányért vedd elő!:)

Nem tudom milyen munkát végzel, mennyit mozogsz, de szerintem a 2000 kalória az egy szinten tartáshoz lesz elég.

Fogyáshoz le kell menni 1200 kalóriáig.

2. Százas Evelin (válaszként erre: 1. - Artiny)
2018. szept. 12. 09:30

Halálra fogod unni.

Az embernek egyszerűen hiányzik a rágás, hát azért vannak fogaink. Meg a különbőző ízek.

Ez nagyon spártai amit tervezel, kicsit eleve hamvábaholt.

Nem lenne elég mondjuk vacsira valami italpor?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook