Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Házi fogyi club fórum

Házi fogyi club (beszélgetős fórum)


23. alice5821 (válaszként erre: 21. - Henie)
2007. aug. 23. 09:23
Oké, akkor szeptember 1-től. De azért ugye picit alapozunk, hogy ne legyen nagyon drasztikus?
22. 6b94deaef4 (válaszként erre: 21. - Henie)
2007. aug. 23. 08:32
ez egyértelmű! "a módszert mindenki maga választja"
21. Henie
2007. aug. 23. 08:07
Akkor szerintem kezdjuk "hivatalosan" szeptember 1-tol.. Modszert mindenki maganak valaszt? En maradok a 90 napos kuranal..:)
20. Joyce (válaszként erre: 19. - Alice5821)
2007. aug. 23. 00:32
Nekem is pár kilótól kéne megszabadulnom. Remélem engem is bevesztek a csapatba.
2007. aug. 23. 00:29

Nekem csak kb. 5 kg-tól kéne megszabadulnom. Nyáron szedtem fel, szűkebbek a ruháim, alig vonszolom magam, pattanások, narancsbőr..., így le kéne állnom a nasikkal és el kéne járni mozogni.

Ja, és vizsgaidőszak van... Addig nem tudom elkezdeni a következő tételt, amíg tudom, hogy van még otthon nasi... :) Ja, és ilyenkor csak tv előtt esik jól a kaja és így mindig többet eszek.


Lehet így is csatlakozni, hogy csak apróbb változtatásokra lenne szükségem? Nem ostoroztok meg érte? ;) Van köztetek olyan, akinek hozzám hasonlóan kevesebbet kéne leadnia?


Én mindig holnaptól kezdem... :)

De nagyon örülnék, ha holnap leírhatnám nektek az 1. "apró" lépést!


Nagyon irigylésre méltó és ösztönző, hogy ilyen elszántsággal, akaraterővel és ilyen kitartóan csináljátok az életmódváltást! :)

18. andy88
2007. aug. 23. 00:08
Sziasztok! Írtam egy hsz-t a Nagy fogyás topicba, ami lehet, h Benneteket is érdekelne :))
2007. aug. 22. 23:32

Sziasztok.

Csatlakoznék hozzátok. Én életemben egyszer próbáltam fogyózni, azt is orvosi ellenőrzés mellet (betegség, én nem akartam). A lényege az volt hogy számolni kellett a kalóriát, és naponta ötször kellett enni. Amíg visszajártam kontrollra, addig fogytam is, de amikor már nem kellett mennem, jól abbamaradt a számolgatás. Ezt egy kicsit bánom, hiszen lement fél év alatt 10kg, ami szerintem nem kevés. Na azóta a dupláját szedtem vissza. Azt hiszem a kitartásommal van a gond. Amíg ellenőriznek addig megy, utána meg jujuj.

De a mai napon elkezdtem uszodába járni :) Hála istennek az uncsitesómnak is kell úszni, úgy hogy nem lébecolhatom el. Sajna más sport nem nagyon mehet mert porckorong sérvem van (volt). A diétát még nem kezdtem el. Majd veletek :) Addig is élvezzük az életet!!

2007. aug. 22. 23:15

Én is jönnék ha lehet, mától akartam kezdeni, de sajna a kenyér mindig elcsábit:(((( ma is ez volt:(

Ha egy darabig nem eszem akkor utána már kibirom nélküle...de addig szenvedek.


88ról kezdtem januárban, most 77vok. A módszer csak annyi hogy nem zabáltam, hanem ésszel étkeztem:) de most valahogy nem megy..talán majd veletek! Hajrá!

15. 7130b15964 (válaszként erre: 4. - 8b68ade120)
2007. aug. 22. 22:51

Picit keveslem a fehérjét a diétádban. (Nagyjából 50% szénhidrát, 30% fehérje, 20% zsír körül kellene lenni. Nem fontos ezt centizni, de ha egyszer átnézed pontosan esetleg méricskélsz is egyet-kettőt, akkor utána már zsigerből megy).


Este szerintem már ne egyél gyümölcsöt, inkább szintén valami fehérjében gazdagabbat (pl 10-20 deka túrót összekversz valamivel, lehetőleg nem cukorral).


Legalább napi két liter szénsavmentes víz (a tökéletes emésztés és tisztulás kulcsa).


1400-1600 kcal/nap alá huzamosabb ideig ne menj, mert lelassul az anyagcseréd és aztán majd raktározni kezd a szervezeted.


Remélem, hogy mihamarabb rendbejön a derekad. A bringázás nagyon jó. Nem tudom, hogy milyen az izomtömeg-arányod, de minél több izmod van, annál több kalóriát éget el a szervezeted. Ráadásul az izom 9-szer kevesebb helyet foglal el, ezért nagyon nem mindegy, hogy a kilók izomból vagy hájból jönnek össze.


Ha már csak azt sikerül tartani, amit leírtál, szerintem menni fog a heti kb. egy kiló a kezdetekben, később azért lassul,de a fél kiló hosszú távon tökéletes.


Sok sikert!



Ebédre egy kevés sajt, vagy egy tojás vagy hasonló.

14. Joyce (válaszként erre: 13. - Juddyt)
2007. aug. 22. 22:36
Az almaecet állítólag égeti a zsírt! Nem is tudtam hogy kapszulában is lehet kapni! úgy nincs rossz hatással a gyomorra?
13. Juddyt
2007. aug. 22. 22:31

Én ma kezdtem az almaecet kapszulát, nem tom mi lesz az eredmény.

Ha süti nem lenne, biztos könnyebben mennének a kilók:-(

Régen káposztalevest ettem, három hétig szépen mentek is le a kilók, de már ha ránéztem is hányingerem volt, és szinte állandóan fájt a fejem.

Szóval csatlakoznék én is:-)

12. Joyce (válaszként erre: 10. - Rosewood)
2007. aug. 22. 22:26
Nem görcsölt a lábam, de miért? Magnézium hiányra gondolsz, vagy mire? Azt nem tudom miben van, eddig csak azt hallottam lábgörcsnél. Szedtem multivitamint kb. egy hónapig, de elfogyott, majd veszek.
11. rosewood (válaszként erre: 10. - Rosewood)
2007. aug. 22. 22:06
Ezt nem kioktatólag írtam, ugye tudod? :)
10. rosewood (válaszként erre: 5. - Joyce)
2007. aug. 22. 22:06
És nem görcsölt a lábad? Tönkreteszed magad!!!!
2007. aug. 22. 21:58
Én is csatlakoznék, nekem szept 1 jó, de azért addig is csinálom.
2007. aug. 22. 21:56

en is csatlakozom..kozetek...perszem ha bengedtek

koszoen oldjuk a dolgokat:)

2007. aug. 22. 21:51
Tőlem bármikor kezdődhet, én addig is csinálni fogom, de nektek azt tanácsolom, hogy addig tomboljátok ki magatokat és egyetek sok finomat amíg lehet, és utána meg szigorúan nem. Majd jövök tartani a lelket mindenkiben közétek, ha nem zavarok.
2007. aug. 22. 21:38
Mikor kezdjuk kozosen? szept 1??:)
2007. aug. 22. 21:11

Az én módszeremet nem ajánlom, de azért remélem írhatok ide?

Már egy éve min. kezdtem, számolom a kalóriákat, lényegében koplalásos módszer, ha egy falattal is többet eszem hízom. Csak gyümölcsöt, zöldséget és 0%-os joghurtot eszem. Néha ha muszáj, akkor eszem mást, vagy egy-két falatot, hogy megkóstoljam. Pár héttel ezelőttig hashajtót is rendszeresen használtam egy ideig, de most probálok nem gondolni rá. Ha tehetem minden nap tornázom 1,5-2órát, de ez nem cardio, azt sajnos nem bírom, pedig az fogyaszt inkább. Nem biztos, hogy a legegészségesebb módszer, de nekem csak ez használ.

Max.3-szor eszem egy nap, alkalmanként vagy egy adag salit, vagy egy db gyümölcsöt (szőlő, alma, narancs, grepi, stb., barackból kettőt szoktam enni, mert az kisebb) vagy egy, esetleg kettő 0%-os joghurtot.

Diétát nem probáltam, mert azokban többet esznek.


Szerintem minél több folyadékot kell inni, mert az eltelít egy kicsit. Talán ez az egy egészséges tippem van.


Azt is írni akarjátok, hogy ki mennyit fogyott

2007. aug. 22. 20:24

En kb. egy hoanpja kezdtem dietazni. Aztan ket het utan abbahagytam, mert nem ment le rolam 20 kilo es ezert azt hittem rosszul csinalom. :)

Mult szombaton kezdtem el ujra es nem tudom, hogy mukodik-e mert ket hetente merem csak magam.

A modszerem:

Reggeli: 8-9 ora kozott. teljes kiorlesu, barna kenyer 1-2 szelet. Felvagott, ami van itthon. Sovany sajt, sok-sok paprika, paradicsom, tea cukor nelkul es kefir.

Delelott: egy-egy gyumolcs

Ebed: valamilyen zoldsegbol nyers salata vagy megint gyumolcs

Delutan: 4-kor ebed/vacsi (akkor jon haza a ferjem es egyutt eszunk). Salata, natur hus, zoldsegleves

Este: kefir vagy gyumolcs, de 5 utan mar semmi.

Kozben sok-sok szensavmentes viz.

Az etelek adagjait csokkentettem.

Elotte mar kb. ket honapja sportoltam is. Sokat. napi egy ora szobabicikli es heti 3X alakformalas sulyzoval. Na ez betette a kaput es most annyira faj a derekam, h mozdulni sem birok. Ha ez elmulik, marad a szobabicikli es a gyogytorna.

Ekkora sullyal ovatosan a mozgassal.

Ja. 167 cm magas, 105 kilo.

Ket het mulva kiderul, mennyire jo az elkepzelesem. Egyebkent heti 0.5 - 1.5 kilot akarok fogyni. Folyamatosan.

2007. aug. 22. 20:09

Első neki futásom 3 éve volt Atkins-sel. Lement 5 kiló elég rövid idő alatt(3 hét). De feladtam mint mindig:( Azóta bizonyos időközönként mindig csináltam valamilyen aktuális diétát kisebb nagyobb eredményekkel de általában mindig a duplája jött vissza. Július 11-től viszont belecsaptam a lecsóba:) Két fő okom volt rá: egy nagyobb zaba a után a mérleg megállt 100 kg-nál, momdanom se kell azonnali ájulás. A másik oka az volt hogy újra elkezdek röpizni (néhány hét mulva kezdek) amit rég abbahagytam (mert naon hiányzik)és az edzőm kifog vágni ha meglátt:)

Most baromi elszánt vagyok. Részletek a naplómban:

2007. aug. 22. 20:00

sziasztok, jó időben jó helyen:)


ha jól emlékszem az idő pontra, a fogyimat 2005 okt.1-ével kezdtem 136 kgval.. elöször az étkezéseknél "reggeli és ebéd" az adagokat csökkentettem, és nem vacsoráztam, szigorúan csak ennél a két alkalomnál ettem, semmi nasi se cukros italok.

1 túró rudi, 1 müzli szelet, édesitőszeres puding, az olykor olykor ettem/jöhet... ezzel az első hónapban -5kg ment.

a második hónaptól tudatosabban étkeztem, szinhidrátos ételeket egyáltalán nem.

némi mozgás hetente, kéthetente 1*... és ezzel szépen hónapról hónapra könnyeb lettem... kb:7 hónap alatt ment le -33 kg... ezután 1 év azzal ment

el "pihenő időszak", súly megtartással, volt olyan időszak amikor 2* jójóztam de ezt időben sikerrel mindig lenyomtam.... a fogyit vagy is az életmód váltás folytatom, " mert amit nem eszünk meg attól nem is hizunk"... továbbra is fogyni akarok..kb: -20kg

ugy érzem 2 év alatt teljessen sikerült elfogadnom ezt a fajta életmód váltást....

olyan norbi féle módszer de én mellette számolom a kalóriákat mert az fontos..

a naplómban mindig írom becsülettel, hogy mit mikor eszem,,

Akaraterő?... az van:) alapjáraton akaratos és céltudatos vagyok..


a diétánál fontos mit mikor mennyit eszel,

az étkezéseimben sok zölség, száraz hús,felvágottak, joghurt, gyümölcs szerepel és

némi zabkorpa, zabpehely helyettesiti a lisztes, rizses dolgokat..

röviden ennyi " idő kell a fogyáshoz nem megy egyik napról a másikra "

2007. aug. 22. 19:50

Sziasztok!


Ez a fórum azért jött létre, hogy segítsük egymást a túlsúly elleni küzdelemben! Egy csapatban játszunk, így aztán egységben az erő! Rövidessen kitűzünk egy napot, amikortól közössen csapást mérünk a zsírpárnák ellen! (ha elkezdted akkor ne hagyd abba, majd mi csatlakozunk)


ADDIG IS MESÉLJETEK ARRÓL, HOGY KI HOGYAN PRÓBÁLTA MÁR LEADNI A KILÓKAT? SIKERÜLT? HA IGEN HOGYAN? HA NEM AKKOR MIÉRT? STB..... (csak őszintén, hogy tanuljunk egymás hibáiból)


Holnap én is mesélek!


Üdv mindenkinek: HAPPY

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook