Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házasság és gyerek nélkül párkapcsolatban élni... fórum

Házasság és gyerek nélkül párkapcsolatban élni... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Házasság és gyerek nélkül párkapcsolatban élni...

1 2
29. mafalda (válaszként erre: 26. - 29)
2012. okt. 26. 11:10
Szerintem nem támadja senki,csak a véleményüket írják.Nem vall feltétlen érett gondolkodásra,hogy 18 évesen egy 19 éves fiúval házasságot és gyereket akar.Ki dolgozik majd,miből élnek,hogy és hol tartják el magukat?Nem elég az érzelem.
2012. okt. 26. 10:58
Időd mint a tenger.
27. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Cec1a835ab)
2012. okt. 26. 10:53
Nagyon raersz! :)
26. 29
2012. okt. 26. 10:52

Miért támad mindenki?? Sztem jó ha valakinek már ennyi idősen érett a gondolkodása!

Abban azonban egyet értek, hogy egy pasinak sokkal-de sokkal később alakul ki az az érzés, hogy gyereket akar. Sztem a 30évesen majd visszatértek rá, az teljesen reális.

Semmi baj nincs veletek:)

Pusz

2012. okt. 26. 10:30

Nagyon fiatal vagy még! Inkább a továbbtanuláson járjon az eszed, azon, hogy hogyan tudod úgy megalapozni a jövődet, hogy majd fel tudj nevelni egy (esetleg több) gyereket biztonságban, szeretetben...

Az meg, hogy itthon marasztaltad a párod, nem szerelem, hanem önzőség.

2012. okt. 26. 10:25

Jézusom :)

Ennyi idősen eszembe nem jutott volna ilyesmin gondolkozni....gyerek, férj.. hmhmhmh.

Pedig jó húsz éve volt ..

2012. okt. 26. 10:19
Gyerek vagy még!Nagyon!Ennyi idősen még bulizni,tanulni,pasizni kell,nem gyerekvállaláson gondolkodni.
22. zzmm
2012. okt. 26. 10:18

Mit vársz a párodtól 19 évesen, suli előtt? Házasságot, gyereket? Ez önzőség és gyerekes is.

Ő így is feladta a terveit, a külföldi sulit miattad, lehet ezzel elrontva az egész életét. értékelni kéne ezt és nem még neked kiábrándulni az egészből.

Vannak kivételek, de nagyon ritka az, aki a mai világban a 19 éves kori szerelméhez megy férjhez.. És ha igen, hát ezek azok a kapcsolatok, amik váláshoz vezetnek. (tisztelet a kivételnek!)

2012. okt. 26. 10:04
Ilyen fiatalon én még nem gondolkodtam ilyeneken.Ráértek még a gyerekkel.Éld ki magad, bulizz, tanulj továbba és utána ha rádtalálsz az igazira jöhet a házasság gyerek.
20. 14d5e9b9a1 (válaszként erre: 1. - Cec1a835ab)
2012. okt. 26. 10:03
Először azt hittem egy idősebb hölgy írta a cikket, de tévedtem! Nagyon fiatal vagy még, és fog változni az álláspontod! Valamint,ne agyalj még gyereken és házasságon élj/éljetek! Jól tette/teszi a párod hogy nem megy bele a papás mamás életbe lehet együtt sem maradnátok, Te pedig ott maradnál a picivel! Na, de ne legyünk pesszimisták! Engedd el a párod külföldre, ha szeretitek egymást kibírjátok a távot, és később lehet Te is utána tudsz menni! Ne legyél így elkenődve, csak pozitívan élet vidáman élj/éljetek! Jól írták a többiek tanulj, szórakozz használd ki a fiatal éveidet!;)
2012. okt. 26. 09:54
Ennyi idősen még én is kiszaladtam volna a világból a házasság és gyerekvállalás kérdéstől, nem hogy egy fiú...A párod reálisan látja a helyzetet, és szerintem még meg fogja bánni, hogy nem ment külföldre. Azt is el tudom képzelni, hogy most neheztel rád azért, hogy mégis maradt.
18. Aville
2012. okt. 26. 09:53
Ó, drága kenyér!!! Amikor elolvastam a cikk címét, na mondom végre egy jó téma, mert én is így vagyok. Párkapcsolatban házasság és gyerek nélkül. 34 évesen, 7,5 éve a kapcsolatban. Egészen másra számítottam. 19 évesen mit akarsz még??? A párod meg nagyon rosszul tette, h nem ment külföldre. Egy igazán őszinte kapcsolatban nem marasztalom a másikat önös érdekből, hanem inkább támogatom, h ki tudjon menni. És ha most nincs is rá pénzed, h utána menj, fél-egy év alatt össze lehet spórolni annyi pénzt. A kapcsolatotoknak ez meg egy jó próba lett volna.
2012. okt. 26. 09:49

Nem kell kapcsolatban élni, nem kell mosni-főzni-vasalni-takarítani egy idegen férfira, aki nem a férjed. Éld az életet: dolgozz, tanulj, utazz, szórakozz, ismerkedj. Tanulj meg egyedül élni, ne legyél társfüggő! Hidd el, háztartási munka nélkül is lehet élvezni az életet egy férfi mellett!

Csak azért, mert szerelmes vagy, ne legyél a házvezető- és szakácsnője!

16. 85a4a01a64 (válaszként erre: 2. - 5674644b5d)
2012. okt. 26. 09:48

ja most érzem, h 19 éves.

Bár mondjuk én akkor is ezt gondoltam és most is. Jópár évvel később. :)

2012. okt. 26. 09:47

Semmi gond vele!

Én pont így érzek!

ha szeretek valakit nem kell a papír, mert nincs rá szükségem. Ha nem szeretem meg nem akarok hozzámenni.


NÉ sem szeretnék lenni.

Csak tiszta őszinte szeretetben/szerelemben Élni, minden kényszerű kötelezettség nélkül.

A gyerek meg jön, ha mindketten akarjuk...

2012. okt. 26. 09:46
Amikor elkezdtem olvasni a cikkedet,azt hittem egy 40-es,kiábrándult,hitét vesztett nő írja.De nem!!!Hogy ábrándulhatsz már ki a világból,amikor még nem is éltél?Persze van már sok rossz tapasztalatod,de ebből nem juthatsz el oda 18 évesen,hogy neked már nincs jövőd,vége az álmaidnak!!!Ébredj!Most kezdődik csak az igazi élet!Azt még megértem,hogy te esküvőről álmodozol,minden lány már 5 éves korától ezt teszi(azért van kivétel),de ezt ne várd egy 19 éves fiútól,aki még nagyon kisfiú!Tényleg a jövőtöket kell megalapozni és arra gondolni most,nem esküvőre,gyerekre.Ott lehet az álmaidban,de a fiúknak erről ne beszélj,mert őket megijszted!Ők még élni akarnak,szórakozni,élvezni az életet.Te csak igyekezz megtartani ezt a szép kapcsolatot,örülj hogy van neked.
13. Fiatal nő (válaszként erre: 10. - Fiatal nő)
2012. okt. 26. 09:41
Sőt, azt sem értem, ez minek jelent meg cikként?! Simán ki lehetett volna írni egy topik-témának, bár szerintem hasonló már indult nem is egy... *fejet fog két kézzel*
12. c6973617d3 (válaszként erre: 10. - Fiatal nő)
2012. okt. 26. 09:40
Néha én sem értem miért éreznek erre egyesek késztetést?
2012. okt. 26. 09:40
Édes istenem, azért ez kemény. Nem mellesleg a barátod helyében mentem volna külföldre, ha van lehetőségem, nem túlzottan érdekelt volna 19 évesen a másik fél (persze csak én vagyok ilyen rettentő szívtelen), ha nagyon szeretitek egymást akkor úgyse tesz kárt a távolság a kapcsolatban, ha meg igen akkor meg így kellett lennie...
2012. okt. 26. 09:39

Jajmár.

19 évesen ilyeneket leírni... Bocsi, de nem tudom komolyan venni. :D

2012. okt. 26. 09:38

Térjünk vissza erre a témára úgy kb. 5-6 év múlva...

Addig élvezd az életet!

2012. okt. 26. 09:27

Nem gondolod, hogy kissé elhamarkodott ez a kijelentés ennyi idősen? :)

Mindenesetre elgondolkodtató azon mozzanata a kapcsolatotoknak, hogy miután itthon tartottad a Párodat Ő már nem is vágyik jövőre ... egyenlőre ...

Muris a dolog ...

2012. okt. 26. 09:23

"Hiába vagyok szerelmes, már nem vágyom se házasságra, se gyerekre... "


És hogy állsz a magányos öregkorral? :) Gondolom arra sem vágysz.

2012. okt. 26. 09:19

Nagyon fiatal vagy még, pontosan azt kellene tenned, amit írtál, élvezd a kapcsolatodat, a párodat, ha kell, akkor keress új párt. Az előtted lévő sok rossz példa, válások voltak rád olyan hatással, most így gondolkodsz, de biztos vagyok benne, hogy fogod te még másképp is látni a dolgokat, ráadásul a párod is még fiatal, úgyhogy mindketten sokat fogtok még változni, gondolkodásban is.

Abban igaza van párodnak, hogy első legyen a jövőtök megalapozása, nem hülyeség, hogy most a tanulásra koncentráljatok, aztán mindennek eljön az ideje, lehet, hogy pár év múlva már boldogan mondja páros is azt, ha suli után lesz egy jó munkája, hogy feleségül vesz téged és gyereket szeretne. Minden kornak megvan a szépsége, neked most élvezned kell a fiatalságodat, a szelemet, és ha nem is akarsz 30 éves korodig várni a babával (amit megértek), azért most még talán korai aggódni a baba és házasság dolgon.

2012. okt. 26. 09:19

Kiscsillag!


Olyan fiatal vagy még, hidd el, hogy az évek múlásával változni fog a gondolkodásod, hozzáállásod. A mai világban nem meglepő, ha egy 19 éves pasi még nem akar házasságot, gyereket. Őszintén? Számomra az is meglepő, ha egy 18 éves lány már ezen töri a fejét. Te nem gondoltál arra, hogy te is tanulhatnál még? Nem feltétlenül főiskolára, egyetemre gondolok, bármire, ami érdekel, amiben örömödet leled, és amivel megalapozhatod a jövőbeni boldogulásodat.Másrészről teljesen jó az a gondolat, hogy nem akarsz mást, csak a pároddal élvezni az életet. De az a lényeg, hogy ezt ne megalkuvásból tedd, hanem szabad akaratból, azért, mert valóban így gondolod. Hidd el, az igazán jó dolgok időben érkeznek!

2012. okt. 26. 09:17
Óh 19 évesen hol járt még ez én eszem is házasság gyerek meg sem fordult a fejembe.
2012. okt. 26. 09:14

Óóó, az élet előtted áll, és még nem látsz tőle semmit. :)

Házasságról és gyermekvállalásról most még nem vonhatsz le messzemenő következtetéseket. Van rá 10-15 éved (vagy még több) is.

Addig kapcsolatok jönnek-mennek.

2012. okt. 26. 09:12
19 évesen korai ezt kijelenteni, hogy neked nem kell, majd később lesz rá igényed. Bőven elég, hogy kettesben élvezzétek az életet még egy jó ideig:)
2012. okt. 26. 09:08
Hiába vagyok szerelmes, már nem vágyom se házasságra, se gyerekre...
Igazából csalódtam és mostmár csak azt szeretném, ha lenne egy normális kapcsolatom, ahol élvezhetem a párom társaságát, a közös programokat, és az intimitást. Még akkor is, ha ennél tovább nem jutunk soha...

Ugrás a teljes írásra: Házasság és gyerek nélkül párkapcsolatban élni...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook