Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Havi 170 e körüli nettó, 40 órás munkahéttel... fórum

Havi 170 e körüli nettó, 40 órás munkahéttel... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
57. d71ef05a8e (válaszként erre: 56. - 25800e2d09)
2013. márc. 11. 19:36
DE még milyen fontos, hogy az ember hazsnosnak is érezze magát a munkahelyén, illetve azt, amit csinál! szerencsés, akinek ez megadatik, bármelyik területen dolgozzon is.
56. 25800e2d09 (válaszként erre: 55. - D71ef05a8e)
2013. márc. 11. 19:28
Én nem érzem úgy hogy jókor voltam jó helyen, lehetett volna más, másképp is.. most vállalkozóként dolgozom de végül is alkalmazottként, ellenben egy valós bejelentett alkalmazotti jogviszonyos munkahelyem se tartott sokáig.. itt ezt (ha jól csinálom) addig tudom ameddig akarom, elvárnak tőlem egy szintet de azt igyekszem is hozni. és éreztetik hogy kellek, nekem ez is fontos. motivál
55. d71ef05a8e (válaszként erre: 52. - 25800e2d09)
2013. márc. 11. 19:20

Ez két esetben lehetséges: ha valaki nem gondolkodik hozzá 14-18 évesen elég éretten, és tényleg csak az jár a fejében, hogy mit szeretne, és szülői nyomás sincs más szempontokra, vagy ha egyszerűen megteheti, hogy azt csinálja, amit szeret, mert olyan erős anyagilag a szülői háttér.


Én mondjuk nem gondoltam át az anyagi oldalt, de otthon i sazt láttam, hogy mindkét szülőm azt csinálta, amit legjobban szeretett, és megvolt mindenünk úgy is. Soha nem láttunk bele az igazi gazdagok világába, mai eszemmel tudom, hogy szüleim a sztárszakmákban megszokottnak csak töredékét kereshették, de soha életemben nem hallottam olyat egy reggel se, hogy de nincs kedvem ma bemenni.... ez nem feltétlenül a jobbik út, csak egyszerűen nálunk így volt.


Erre én beválazstottam egy olyan hivatásba, aminek az elején hatalmas pofonok is értek, krokodilkönnyeket is ejtettem, és még anyagilag se jó:) Viszont kevés idő kellett, hogy belejöjjek, és nagyon szeressem. Az anyagiak meg.... egyik törvénytervezet felemel, a másik lehúz minket, most már úgy gondolom, az ilyemsit nem lehet hosszú távon előre igazán kiszámítani.


A legjobban az jár talán, ahogy valaki más is írta, aki maga tudja kezébe venni a sorstá, nem alkalmazottként dolgozik, persze csak akkor, ha bejöna számítása, és a tehetsége, ötlete mellett szerencséje is van.

54. 06718ca650 (válaszként erre: 52. - 25800e2d09)
2013. márc. 11. 19:11
ha jól belegondolok, engem is motivált az, hogy jó szakma, jól keresnek vele. csak besz*ptam, ez van. :)
53. 06718ca650 (válaszként erre: 50. - Mazsinka)
2013. márc. 11. 19:10
igen, olyan nekem is lenne amit utálok. jelenleg abban melózom, de nem tudom elképzelni hogy sokáig műveljem, egy év alatt öregedtem vagy ötöt.
52. 25800e2d09 (válaszként erre: 50. - Mazsinka)
2013. márc. 11. 19:10
most úgy őszintén mondj valakit akit egy kicsit nem motivál a pénz pályaválasztáskor? (a szamaritánusokat és mártírokat leszámítva) engem igenis a pénz motivált és hellyel közzel azt is csinálom amihez értek.
51. 06718ca650 (válaszként erre: 48. - 25800e2d09)
2013. márc. 11. 19:08
jól van na, értettem én a poént. :) biztos nem volt egy da vinci, de azért elmentek szódával azok a képek. :) viszont valóban maradhatott volna annál.
2013. márc. 11. 19:03
Azokat sem irigylem, akiket csak a pénz motivált pályaválasztáskor. Azt a szakmát fejezték be, ami a legkeresettebb volt, mert anyuci, apuci azt mondta. Nekem is erőltették a közgáz vonalat, szerencsére nem dőltem be neki, bár ha bedőltem volna, talán most lenne egy normális munkám-amit utálok. Valahol az érdeklődési kört, a képességeket össze kell hangolni az igényekkel. Csak az a baj, hogy az igények is változnak, a gazdasági helyzet is. Nem tudom, arrafelé mi a divat, felénk volt egy közgáz hullám, boldog-boldogtalan arra ment, aztán angolra, most meg azokkal is Tiszát lehet rekeszteni. Akkor bár az maradjon meg az emberenek, amit szeret, ha az igények, a kereslet változik.
49. 25800e2d09 (válaszként erre: 46. - 06718ca650)
2013. márc. 11. 19:02
:D
48. 25800e2d09 (válaszként erre: 45. - 06718ca650)
2013. márc. 11. 19:02
tudom, de annak szoktam mondani, láttam a képeit, hát azzal nem írt volna történelmet, negatívat se.
2013. márc. 11. 18:54
egyébként viccet félretéve, és a kérdésre koncentrálva, én örülnék havi 170 nettónak.
46. 06718ca650 (válaszként erre: 44. - 25800e2d09)
2013. márc. 11. 18:53
nekem meg az a bajom, hogy tököm nincs. :D
45. 06718ca650 (válaszként erre: 42. - 25800e2d09)
2013. márc. 11. 18:52
kéhlek szépen, Hitler nem szobafestő volt, vagy nem csak az, nem tudom szobákat hogy festett. :) volt pár jól sikerült képe egyébként, csak hát, baj volt az emeleten.
44. 25800e2d09 (válaszként erre: 43. - 06718ca650)
2013. márc. 11. 18:50
bennem lenne véna csak tököm..öö akarom mondani tőkém nincs :)
43. 06718ca650 (válaszként erre: 37. - D71ef05a8e)
2013. márc. 11. 18:48
így van! a probléma az, hogy nem normális világban élünk. hiába mondják hogy nem a rendszer/világrendet/akármit kell hibáztatni, azért van benne kezük bőven. én ma úgy látom annak a jobb, akiben van vállalkozói véna, és ki tud találni valamit. én őket irigylem, jó értelemben véve, mert belőlem ez abszolút hiányzik.
42. 25800e2d09 (válaszként erre: 41. - 06718ca650)
2013. márc. 11. 18:46
Hitler meg inkább szobafestő mázoló lett vóna de annak is a beszélőkéje vót jobb.. ehh az értelmiséggel csak a baj van... :D
41. 06718ca650 (válaszként erre: 39. - 25800e2d09)
2013. márc. 11. 18:46
biztos kétbalkezes volt, a beszélőkéje meg annál jobb. :)
40. 06718ca650 (válaszként erre: 28. - Mazsinka)
2013. márc. 11. 18:45
én azt hiszem bármibe akkor érdemes csak belefogni. azért mert van rá kereslet, de vagy hülye vagy hozzá, vagy rosszul vagy tőle, azért nem lenne érdemes. én is így tettem, igaz hogy vegetálok, szakmában nem kapok munkát, de belegondolva egy percre sem bántam meg, imádtam azt csinálni, tanulni. azóta sokan mondták hogy váltani kellene, de nem bírok nekiállni a közgáz vonalnak, bármennyire mondják.
39. 25800e2d09 (válaszként erre: 28. - Mazsinka)
2013. márc. 11. 18:40
jsh... még Jézus is inkább tanítónak ment minthogy ács maradt :D
38. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Konacafe)
2013. márc. 11. 18:37

én is ennyit keresek vagy többet ,de a franc esne bele sosem találok :D


ugyan, miért kell felhúzni magad ezen, ez egy szavazás volt. valakinek igenis kevés, valakinek a kényelmes élet valakinek meg az elérhetetlen. ez így van volt és lesz is míg társadalmi rétegek léteznek.

37. d71ef05a8e (válaszként erre: 36. - Mazsinka)
2013. márc. 11. 18:28

Valójában manapság mindnekinek elég nehéz elhelyezkedni. Vannak természetesen olyan területek, ahol tárt kapukkal várnak sokakat és vannak olyan végzettségek, amelyekkel ma is kapkodnak az ember után, de azért nagy általánosságban, ha valaki elveszíti a munkáját, meg kell küzdenie azért, hogy újat találjon. Legyen az varrónő vagy tanár, teljesen mindegy.


És nekem például ilyen esetben soha nem jutna eszembe azt mondnai, hogy x. y. kitörölheti a szebbik felét a szakmunkás bizonyítványával, illetve a szakmájával. Soha nem mondnaám, hogy nem érdemes szakmát tanulni, vagy hogy hagyja már abba a siránkozást az, aki a szakmájával nem tud elhelyezkedni. Biztos van ilyen is, de én inkbb a másik oldalról hallom, hogy a diploma volt felesleges, azzal lehet kitörölni, és hagyjuk abba a nyavalygást.... igyekszem jóhiszemű lenni, de szeirntem ebben van egy kis káröröm, tényleg.


Pedig azért ha nagyban néznénk a dolgokat, ez a tökéletlen társadalmi berendezkedés mégiscsak úgy lett kitalálva, hogy egymást kiegsézítsük, a tanár ruháját a varrónő készíti, de őt annak idején a tanára tanította meg írni-olvasni, ha beteg lesz, az orvoshoz fordul, aki viszont semmire se menne az orvostechnikai eszközei nélkül, amit a gyárban a varrónő férje vesz le a szalagról, és sorolhatnám.


Ronda egy dolog ez az egymás irigylése, piszkálása, vagy hogy egyáltalán felmerül, hogy bármelyik területre nincs szükség.

2013. márc. 11. 18:04
Voltak azért lejjebb elég gúnyos beszólások a diplomás emberekre vonatkozólag. Köszi, de elég egyszer elmondani, hogy manapság nehéz diplomával elhelyezkedni, nem kell még döfködni a tőrt a másik szívében, és alázni az eddigi munkáját azzal, hogy a diplomát kiegyenlítik a budipapírral, és ezt nyomatékosan, kuncogva, kárörvendve elfújják ötször.
35. Fisica (válaszként erre: 34. - Fisica)
2013. márc. 11. 18:00
*hanem azért mert
34. Fisica (válaszként erre: 31. - Mazsinka)
2013. márc. 11. 17:59

Nem azért mondják, hogy szart se ér, mert írigyek, hanem azért meg nagyon sok embernek hiába van diplomája mégsincs munkája..


A páromnak is van diplomája, és 1 éve nincs munkája..mindig az a probléma, hogy diplomája van és ők nem diplomást keresnek..nekem nincs diplomám (bár szeretnék, de nincs ré keret), ha én jelentkezek (mert szeretnék jobb munkát) akkor meg pont az a baj, hogy nincs.


Nehéz mindenkinek, a diplomásnak is és a többinek is.


Szerintem összeteheti a két kezét az, aki középfokú végzettséggel 170 nettót keres.

33. Hné80
2013. márc. 11. 17:49
Szerintem pont korrekt a 170 E
32. Mzsuka (válaszként erre: 31. - Mazsinka)
2013. márc. 11. 17:37

Akkor én a kivételhez tartozom. Én örülnék ha továbbmehetnék,de sajna nincs lehetőségem. És sok diplomás ismerősöm van,akinek van munkája szerencsére,én nem irigylem tőlük.


Csak rossz,hogy nem csak az elhatározáson múlik,hogy ki mehet tovább..

31. Mazsinka (válaszként erre: 30. - Mzsuka)
2013. márc. 11. 17:06
...és ezek aztán beszólogatnak diplomás társaiknak, hogy valójában sz.rt sem ér a diploma, és mindenki kitörölheti vele a hátsóját, és kit érdekel, minek az? Ugyan-ugyan. Közben meg eszi őket a kefe. TISZTELET A KIVÉTELNEK!
30. Mzsuka
2013. márc. 11. 16:56

És itt van még egy dolog. Lehet valaki tovább szeretne tanulni főiskolán,egyetemen,de minimálbérből sajnos nem engedheti meg magának..


Arról nem is beszélve,hogy minden munkahely szereti ha az ember képzi magát,de nem támogatják a dolgozót. Én pl az érettségit levelezőn tettem le. Rugalmas munkaidőm volt,de mikor vizsgázni kellett volna menni,a főnököm megmondta,hogy vagy a munka,vagy a vizsga.. Aztán utána meg azért kirúgtak 2 hónapra rá,hogy jött más érettségivel..


Szóval ha az ember nem olyan családba születik,ahol tudják finanszírozni a felsőbb tanulmányokat és vidéken él,ahol diákmunka sincs,akkor hiába szeretne magasabb végzettséget,magasabb fizetést,sajna nem fog menni.

29. d71ef05a8e (válaszként erre: 28. - Mazsinka)
2013. márc. 11. 16:30

A régi fodrászom mondta egyszer, maikor felmerült ugyenz a téma, hogy szakmát is csak akkor érdemes tanulni, ha valaki készen áll arra, hogy ne álljon ameg a szakmunkásbizonytványnál/ szakmai érettséginél, technikumnál, hanem tanuljon addig, amíg mester nem lesz, akár papírral, akár a tudását tekintve. A középszerű fodrásznak, cukrásznak (tudjátok, akinek a piskóta csak yilk maszával sikerül, és akinél a dobostorta krémje= margarinba kevert kakaópor), kőművesnek, kozmetikusnak, stb. nem fog a lábainál heverni a világ.


Ez nyilván minden más területre is igaz.

2013. márc. 11. 16:11
Ami a szakmákat illeti: bármennyire is fénykorukat élik, csak akkor érdemes belevágni egyikbe-másikba,ha tehetségünk, és kedvünk is van hozzá. Nem szabad csupán azt nézni, mire van kereslet. Én ismerek olyanokat, akik varrónők, fodrászok, cukrászok egyben, de egyiket sem űzik, mert időközben rájöttek, hogy nincs is kézügyességük, türelmük az egészhez.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook