Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Haszonélvezettel terhelt ingatlan elajándékozása? fórum

Haszonélvezettel terhelt ingatlan elajándékozása? (beszélgetős fórum)


1 2 3
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 26. 00:51
Honnan veszed egyébént hogy nem vagyok szülő? Nem írtam sehol hogy nem lennék az... De amúgy igazad van, tény hogy még nem vagyok, de él bennem a vágy, hogy szeretnék az lenni. Ennélfogva tudom, hogy a gyerekekemnek csak jót akarnék. Egész gyerekoromat szorongásban éltem... Részletezni nem fogom, mert nem akarok a múltra tekinteni ami már elmúlt, hanem a jövőre akarok koncentrálni. Megbocsátani??? Ahhoz előbb látni kellenne megbánást is... Itt nem hibáról van szó egyáltalán.. mert ha valaki hibázik én is úgy gondolom hogy ha megbánta igenis meg kell bocsátani. De itt egész másról van szó...
34. a97b9a4e4e (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 26. 00:35

Nem vagy szülő. Nem is voltál soha. Honnan tudnád milyen az? Apámnak is voltak hibái, nem is egy. Mégse tudtam utálni egyért se. Vagy ha igen, már rég megbocsátottam neki. Sajna, már túl későn. Hamarabb kellett volna.

Emberek vagyunk, hibázunk. Mi lenne ha inkább nyitnál felé, ahelyett hogy a pénzét osztanád?

33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 26. 00:31

Te meg szerencsés vagy, hogy olyan apád van, aki miatt ezt gondolod :)

Szerintem egy szülőt nem azért kell tisztelni, mert gyereket vállalt. Az anya az aki életet ad egy gyereknek, az apáknak elég kis szerep jut ebben. Egy apa a gyereke születése után tud bizonyítani hogy tényleg apa vagy sem. Attól mert valaki egyszer gyereket csinált, attól még szerintem nem jár neki alanyi jogon a tisztelet. A szeretet és a tisztelet szerintem nem azon múlik, hogy kihez milyen családi kapcsolat köt. De ez megint csak az én véleményem

32. a97b9a4e4e (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 26. 00:18

Buta vagy. :) De majd rájössz.

Egy apád van. Nem is tudom hogy lehet egy szülőre haragudni. Ő adta az életedet.

31. VendrinerPiroska (válaszként erre: 18. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 26. 00:10
Van ilyen. Nyilván nem az utasítana vissza egy örökséget, akinek kenyérre sem telik, de tudok olyan helyzetről, mikor valaki visszautasította az örökséget. Pld. apám egy fél házat.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 26. 00:06

Anyám után nem én örökölnék, de ez egy másik történet... Azért ilyen hülye én sem vagyok hogy ezt ne gondoltam volna át :D

Látom nem érted a problémát, de ez nem is baj, hisz nem is a te problémád. Neked ez nyilván nem lenne probléma, de lehet hogy az életedben amit te tartasz problémának az meg nekem nem lenne az. Ilyen az élet, mindenki más és szerintem pont így van jól. :)

2021. febr. 25. 23:38
Egyébként meg ha lemond az anyja javára, azt is ugyanúgy az apjától örökli meg. Nem értem a logikáját, továbbra se. :D
28. Epresturmix (válaszként erre: 25. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 25. 23:30
Nem jogutód. Az más.
27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 25. 23:25
Ha nincs saját gyermeke, akkor igen így van.
2021. febr. 25. 23:24
It's my life, not your life...baromság.
2021. febr. 25. 23:23
Besétál az ügyvédhez, azt mondja kösz nem kell, vagy ír egy lemondó nyilatkozatot tanúsítva, aztán volt örökség, nincs örökség. Rászáll minden az államra, ha nincs jogutód. :D
24. a97b9a4e4e (válaszként erre: 21. - 9b10f3d7ff)
2021. febr. 25. 23:22
Vagy egy másik családtagra. Aki a jog szerint követi őt. Saját testvér, apuci testvére .. stb, stb...
23. a97b9a4e4e (válaszként erre: 22. - Epresturmix)
2021. febr. 25. 23:20

Nem cseszegeti most se. Nekem nem az jött le a történetéből hogy zaklatná a köreit. Egyszerűen csak sértődött vmiért az apjára. De szerintem ez nem ok arra hogy eldobj magadtól ennyi pénzt. Nincs az az Isten! Üvegtigris, ki mondta már nem tudom. :D

Hülyeség amit csinál. Az anyjára kéne hallgatnia. Ő az okosabb.

22. Epresturmix (válaszként erre: 16. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 25. 23:17
Ha az az ára, hogy cserébe egész életemben cseszegetnek, akkor menjen a halál utazni! Többet ér a nyugalom és beérem annyival amennyi van, csak hagyjon mindenki a píbe!
21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 25. 22:44

Nem tudhatod, milyen módon adta, tudnak ám emberek gusztustalanok lenni, lenézően adni, hogy te magadtól ennyit az életben nem tudsz összehozni.

És van amikor az ember büszke, megmutatja igenis segítség nélkül is tud boldogulni. És nincs is jobb dolog,jobb érzés, mint amikor önmagunk teremtjük meg magunknak, amink van.

Apropó, amiről nem tud lemondani, az a gyerekének az öröklése. Ha van gyerek, akkor ha a szülő lemond az örökségről, tovább száll az unokákra.

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2021. febr. 25. 22:44
Akkor örülök, hogy sikerült megkönnyebülnie :) :)
2021. febr. 25. 22:41

Nem kamu a kérdés..

Igaz hogy mindenki magából indul ki, de az nem azt jelenti hogy mindenkinek fontosabb a pénz, mint a lelki nyugalma. Megint az van, olyan hogy szidjuk a másikat hogy "hogy lehet ilyen hülye" mondva, mert azt gondoljuk hogy én meg én sőt más se úgy tenne mint az adott személy.. mindenki olyan okos ilyenkor.. csak elfelejtik hogy más szituációban vannak, minden egyes személy mást mást tapasztal az élete során és ami fontos az egyiknek az nem fontos a másiknak. Mindenki azt akarja, amit az adott pillanatban nem birtokol. Pl aki beteg az egészségre vágyik. Én pl nyugalomra vágyom. Mindenki más tapasztalatokkal jön erre a világra, mindenki mást tapasztal és igen, nem vagyok álszent szerintem is fontos a pénz és ha nem lenne ilyen az apám amilyen természeténél fogva, akkor én sem akarnék lemondani az örökségről, de van az a pont, ahol már vannak fontosabb dolgok..

Tudom hogy a halála után úgyis mindegy az egész és azt írjátok hogy akkor miért sürgetem.. azért mert halála után már nem is zaklat, de anyámon keresztül állandóan üzen, hiába én nem beszélek vele és ez idegesít, idegesít, hogy azt hiszi nála a hatalom. Mindegy lehet magamban kell ezt helyreraknom de megkönnyítette volna a dolgot ha meg lehetne csinálni azt a papírt..

Egyébként aki válaszolt, köszönöm a választ, egyértelmű választ bár nem kaptam, mert ellentétes választ írtatok, de köszi

Mindenféleképpen elakartam egyébként menni egy ügyvédhez is, csak gondoltam hátha itt is kapok választ, hogy tudjam nagyjából mire lehet számítani


Én itt magam részéről be is fejezném a fórumot, mert nem azért nyitottam, hogy mások okoskodjanak, hogy mit tennének a helyedben. (Ne haragudjatok, ezt nem bántásnak szánom, de negativitást nem akarok indítani)

18. a97b9a4e4e (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2021. febr. 25. 22:19
Tényleg? :O Bakker! Akkor csak én vagyok ilyen pénzközpontú? :D Az öledbe hullik vmi, neked meg nem kell. Hihetetlen számomra. Pláne, hogy semmit nem kér cserébe az apja se.
17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 25. 22:17
Én megértem, a férjem is lemondott az örökségéről. És megkönnyebbült. Ő sem kevés pénzről mondott le. Megtehette jogilag, nem kell ezen rugózni.
2021. febr. 25. 22:15
Mintha hozzádvágnának egy földkörüli utat, te meg azt mondod nem kösz, nem élek vele, mert jó nekem a 4 fal között is. :)
15. a97b9a4e4e (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2021. febr. 25. 22:13
Felesleges. Megvan a hagyatéki, elmegy, oszt megmondja hogy lemond az örökségéről. Aki utána örököl, azé lesz minden. De ezt a marhaságot már! Nonszensz. Ilyen nincs. (Ezen most jól kiakadtam, pedig engem nem egyszerű kiakasztani. :D)
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 25. 22:09
Ha ennyire jól állsz anyagilag, keress fel egy jó ügyvédet és az a kiskapukat is tudja.
2021. febr. 25. 21:48
Lehet csak azt szeretné tudni hogy van-e még örökség. Vagy az apuka visszalépett. Ráhagyta másra a nagy lóvét.
12. vivo44 (válaszként erre: 11. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 25. 21:48

Akkor itt sem vagyok, mert van olyanból az utóbbi hetekben éppen elég.

Egyetértek veled.

11. a97b9a4e4e (válaszként erre: 9. - Vivo44)
2021. febr. 25. 21:45
Kamuzik. 100 %. :D Még annak is fontos a pénz, akinek van. Pláne ha meg is dolgozik érte. Nem csak úgy az ölébe pottyan.
2021. febr. 25. 21:44

A haszonélvező beleegyezése nélkül nincs lehetőség az ingatlan elajándékozására.

Én így tudom.

9. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 25. 21:43

A lelki tehernek semmi értelme a leírásodban, ha nem tartod a kapcsolatot.

Olyan jelenleg, mint egy betétkönyv, amiről tudomást sem veszel, majd 18 év múlva élvezed.

Lehet Csengének lesz igaza....

2021. febr. 25. 21:36
Hát, Nekem ez a történet eléggé kamuszagú. (Bocsánat, tudom háttal nem kezdünk mondatot.) Ki az aki önként és dalolva lemond ennyi pénzről? :O
2021. febr. 25. 21:28
Ne kínlódj! Írass rám mindent. Majd én “szenvedek” vele! 😀
6. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 25. 21:27

Értem a problémát, de igazából mégsem!

Miért nem vársz sok-sok évet? Anyukád élvezi a nyaralót, aztán egyszercsak 1/1-es tulajdonosa leszel haszonélvezet nélkül a nyaralónak?

(Néha van olyan, amit értelmetlen bolygatni)

A bankszámla az többismeretlenes egyenlet, mert bankszámlán nincsen haszonélvezet. De majd jön a "bankosunk" és jobban tudja.

Összegezve, ha valaki rád hagy valamit és mivel rád hagyta, akkor elhunyt...akkor nem mindegy neked, hogy mi van akkor már? Ha nincsen szükséged a nyaralóra, mert rossz emlék, akkor majd eladod. Mint írod most úgy sem égetően kell a pénz, hogy most ezt azonnal rendezni kelljen.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook