Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használtból is divatosan fórum

Használtból is divatosan (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5
2010. ápr. 7. 17:48

Nagyon tetszik a cikk :) Eddig is vettem cuccokat turiból, de csak nekem és a páromnak. A kislányomnak rá se mertem gondolni, hogy turis ruhát vegyek. Most meg látom itt a fórumon, hányan vesznek még babaruhát is turiból :) Talán én is szétnézek a gyermekruhák között...


Sajnos itt nálunk nem túl színvonalasak a turik, ami meg színvonalas az megközelíti a bolti árakat... De most vérszemet kaptam, szétnézek a környező városokban is :)


Mi tagadás, rossz anyagi helyzetben nehéz megvenni a drága butikos ruhákat a kicsinek, pláne hogy két hét alatt kinövi...


Grat a cikkhez, Tina87!

2010. ápr. 7. 13:57

Kedves Tina87! :)


Megfogalmaztad mindazt, amit már régóta én is kívánok elmondani. Turizni jó! Heyho! Ma például vettem fiamnak egy George melegítő nacit és egy hosszú ujjú pólót, lányomnak egy TU és egy Next szoknyát, egy Disney rugdalódzót, magamnak egy háromnegyedes pólót uramnak egy hosszú ujjút és egy kirándulós, laza váll tatyót egy ezresért... És ez nem az első.


A turi a szenvedélyem ;) és ezzel nem vagyok egyedül.

51. Sleepi
2010. ápr. 7. 11:09

Sajnos csak ritkán jutok el használt-ruha üzletekbe, pedig nagyon megéri. Nagyon szeretem a Lonsdale, Everlast márkákat, amik azért nem olcsóak. Teljesen újnak tűnő felsőket veszek 1000-1500 Ft-ért, 2000-ért már pulóvereket is kapni. Többnyire nem kilós turkálóba járok, hanem a már butik-szerűen kialakított üzletekbe. Ezek kicsit drágábbak, de megvan a rendes-üzlet-érzés. Páromnak a Tommy Hilfiger a kedvenc márkája, potom pénzért szoktunk venni neki farmereket, pólókat. Üzletben 10.000-ért kapható műbőr dzsekit vettem nemrég 1790 Ft-ért.

Szóval ha nem a legújabb divat szerint akarunk éppen vásárolni, hanem időtállóbb, alapcuccokat keresünk, mindenképp megéri betérni egy second hand üzletbe. :)

Fiatalabbaknak ajánlom a Jajcicát és az Alterego-t, ruháim nagy része onnan van. :)

2010. ápr. 7. 09:09

Én eddig csak egyszer kétszer voltam turiban, de csak egyszer vásároltam ott.

Épp osztálytalálkozóra mentünk és semmi ruhánk, meg semmi pénzünk nem volt az építkezés miatt.


Mostanában inkább a magyar árukat részesítem előnyben.

Úgy gondolom inkább legyen kevesebb ruhám, de az minőségi magyar áru.

Így segítem azokat akik ebben az országban ebben a rendszerben igyekeznek talpon maradni.


Meg azért is kerülöm a turis dolgokat, mert egyszer egy előadáson hallottam, hogy a ruhákra rákerül az energialenyomata az embernek.

Így ha egy beteg ember ruháit hordjuk akkor átvehetjük annak a betegségét is.

Az egyik koléganőm is így járt, folyton a nővérétől örökölt ruhákat, aztán a pajzsmirigy betegségük is közös lett.

2010. ápr. 6. 20:41

Sziasztok


Vidéki vagyok, nyíregyházi. Sok turiban jártam ár de egy vált be igazán. A régi Super áruház helyén. Mivel ismerem őket tényleg Angliából hozatják a ruhákat. Olyan kabátot vettem télen 2.000-rt ami boltban min.25-30.000 lenne. A melegítőket és blúzokat, blézereket csak itt veszem. Ezek a ruhák nagy része (Mexx, Mango stb) vadi új (egy fehér blúzon látszik ha hordva vagy mosva van akár egyszer is) Szóval Nyh és környékén élőknek ezt ajánlom

2010. ápr. 6. 19:43
Békéscsabán nem tudtok jó helyet?? (priviben)
47. vvicus (válaszként erre: 41. - Bambuc)
2010. ápr. 6. 14:48

Szóval Te is a Rákóczi úti turira szavazol? De konkrétan hol, azért elég hosszú az az út! :-D

Amúgy én meg pomázi vagyok. :-D

46. vvicus (válaszként erre: 36. - Melicher Icu)
2010. ápr. 6. 14:47
Köszi! Engem igazából előszörre olyan érdekelne, ahol van sok kismama ruha is, mert a tesóméknál van összesen 5 gyerek is, szóval kisbaba ruhából lesz dögivel, de kismama ruhák viszont nem igazán vannak.
45. clugie
2010. ápr. 6. 13:54

Én is budapesti vagyok és nagyon örülök, hogy legalább az öltözködésen tudok spórolni. Leggyakrabban a H betűs kilós turikba járok, de gyakran vásárolok internetes aukciós oldalakról is. Na bizony ott mi is vettünk már bébikompot, légzésfigyelőt és bútort is.

Az angol ruhákat azért is szeretem, mert nem látszik rajtuk, hogy hány gyerek hordta, így szinte ugyanannyiért passzolom tovább.

2010. ápr. 6. 12:58
Az angol turit szeretem, amelyikben már 1500-2000 Ft-ért lehet jó felsőket kapni. Van olyan angol turi amelyik olcsóbb ruhákat árul.
2010. ápr. 6. 12:29
cipőőőt sosem vennék használtan, mindenkinek más a talpa, és csak árt, ha másét hordjuk!
2010. ápr. 6. 11:42
Irigyellek titeket, fővárosiakat! Siófokon is van 5-6 turi, de az árak nem igazán jobbak, mint pl a C&A-ban. Pedig mennyire szeretek turizni, csak sajnos skót vagyok és sajnálom a 2500 Ft-ot egy használt pulóverért... Akkor inkább megveszem az újat kicsit drágábban. Persze találtam már turiban is jó cuccokat jó áron és azért mindig betévedek körülnézni :)
41. bambuc
2010. ápr. 6. 11:04
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Nem érdemes boltban vásárolni, ha ilyen jó ruhákat lehet turiban venni! Én, mielőtt megszületett a kislányom minden ruháját a Rákóczi úti turiban vettem. Kismamamaruhákat a H... -ban szintén a Rákóczin. A nővérem csak turban vásárol, és nagyon jó érzékkel válogatja össze a ruháit, csupa márkás egymáshoz passzoló dolgokat. Rajta van vagy 20 kiló plusz, mégis olyan jól öltözik, hogy nagyon csinosnak, elegánsnak mondják. Itt Szentendrén nincs olyan jó turi, sajnálom is , hogy nem tudok olyan gyakran bemenni Pestre. Ja és anyukám teljesen függő lett, a család távoli tagjainak is vásárol:-) Szerintem egy nőnek nem elég két ruhásszekrény, ugye???
2010. ápr. 5. 20:52

Igen Turi!

Én is imádom!Van jó pár kedvencem amiket havonta meglátogatok.Már-már fanatikussan.:)

A gyerekeim nagyon széruhákban járna.A fiamat és a lányomat folyton dícsérik hogy milyen jól néznek ki.ha tudnák...

Akicsi meg imádni való a Micimckós cuccaiban,mert valahogy nálla csak ilyenek akadna a kezembe.Így teljes Mackó őrület van nállunk.Pár száz forintért olyan cuccokhoz jutok hogy még az anyukám szája is tátva marad.A kismama földsőim is onnan voltak tavaly nyáron voltam nagy pocakos és amikor lementem anyuékhoz mindenki össze-vissza dícsért hogy milyen csinos kismama vagyok.:)

Holnap reggel is megyek,mert 50%-os leértékelés lesz az eggyik nagy turiban ami alapból is olcsó így meg aztán pláne..Majd holnap meg írom milyen kincseket találtam.:)

39. 0c930ce391 (válaszként erre: 38. - Drnéni)
2010. ápr. 5. 19:40
Milyen jó indok, erre ÍGY még nem is gondoltam! Zacskót sosem kérek, van nálam lenszatyor, így is védem a környezetet, de hogy a turizással iisss? :-)) Tök jó!
2010. ápr. 5. 19:19

És ne felejtsük el, hogy turiban vásárolni nagyon környezettudatos is, hiszen értékes, hasznos anyagokat mentünk meg (legalábbis egy időre) a szemétbe kerüléstől.

Hajrá turi!

37. Tina87 (válaszként erre: 36. - Melicher Icu)
2010. ápr. 5. 18:21
Csak ott darabra vannak olyan ruhák, amik a nagy lajoson meg kilóra, de amúgy az is jó.
36. Melicher Icu (válaszként erre: 30. - Vvicus)
2010. ápr. 5. 17:28
A Rákoczi úton Bp-ten pici babáknak sok szép minden van,ha tudsz oda menjél.
2010. ápr. 5. 17:27
Én az unokáimnak szoktam vásárolni,Budapesten a gyermek turiban a Keleti pu .tól nem messzire,de ott nagyon sok és szuper kis ruhák vannak.
2010. ápr. 5. 15:44
Cipőt nem veszek turiban, de felsőket igen.
33. 0c930ce391 (válaszként erre: 32. - Tina87)
2010. ápr. 5. 15:40
Én szerencsére vidéki vagyok, egy icipici kis városban lakom, (régebben nagyközség), ahol 2 uri van. Egyik holland, az drágább, a másik angol-szerű, a márkákból ítélve. nagyon sok címkés dolgot találni, és tudom is ogyan lehet ez. A neves márkk nem adják el a kirakati darabokat, hanem egy gyűjtőbe teszik, jótékony céllal,így megy a turiba, ami nekünk tiszt haszon. Van olyan márkás ruhá, ami picit napszítta, na, az biztos bábun volt. A másik lehetőség, hogy azokat a ruhákat, amik még az outleteken, fillérekért sem kelnek el, szintén gyűjtőbe adják. Megtehetetik, és jól is teszik!
32. Tina87
2010. ápr. 5. 15:31
Igen fehérneműt és cipőt nem szoktam én se.Mondjuk legutóbb találtam cimkés cipőt és jól nézett ki, de ez ritka.
2010. ápr. 5. 11:47

Sziasztok!

Én is szoktam vásárolni használt ruhát.Mivel vidéken lakok,leginkább a Tesz-v...-en,meg a másik netes turiban a Va...án.Vettem ruhákat a kétéves kisfiamnak,magamnak ,de fűrészgépet is a férjemnek:))Valamikor szuper cuccokat ki lehet fogni,van amikor csak egy része használható,próbálom a drágább dolgokat licitálni,tapasztalatom szerint azok jobb minőségűek.Meg általában a gyerkőcnek nagyobb méreteket nézek,így biztosan jó lesz.Szerintem sem ciki használt dolgokat venni,fehérneműt nem,cipőt viszont csak újként veszek.Sokat spórolok így,mert ugye a Gyed...

Még postaköltséggel is megéri:))

30. vvicus
2010. ápr. 5. 09:46

Sziasztok! Én nem szoktam turizni...eddig...Első kisbabámat várom, és megfordult a fejemben, hogy inkább turiban nézek majd körül kismama ruhát tekintetében, na meg babacuccokéban is, mert rémesen drágák az új kismama ruhák, főleg ha azt nézzük, meddig hordja az ember lánya.

Megkérhetnélek titeket, hogy ha ide nem akarjátok reklámozás céljából kiírni, hogy hol szoktatok vásárolni, akkor küldenétek nekem privit róla? Nagyon-nagyon szépen megköszönném! :-) Én amúgy Óbudától északra, Szentendre mellett lakom, szóval a BP-i, és környéki boltok jöhetnek számításba.


Mindenkinek további szép napot!

2010. ápr. 5. 08:14

imádok turizni, a szerzés öröméért, hogy sokkal több jó minőségű ruhát-cipőt-táskát tudok venni tizedéért mint a boltokban (ha egyáltalán tudok!!!!), ki is kapcsol:). Én is angol turiba járok, bár mivel elég kevés az időm, amit rá tudok szánni, így egy magasabb nívójú helyre, ahol vállfán vannak a ruhák, színenként válogatva, és még külön a női és férfi ruhák, pluszban ruhaféleségenként is, így ha csak nadrágot szeretnék nem kell a hatalmas teret végignéznem:) nekem ez sok pénzt megér, mégha drágább is mint a kilós, de így egy-két óra alatt szezonális ruhatár felújításom megvan


Jah és szerintem sem ciki: egyedi darabok, jó minőségen, jó árakon, itt Miskolcon ügyvédnők, doktornők és még folytathatnám, hogy kik vásárolnak turikban:) jah és jó helyszíne az ismerősökkel való találkozásnak és beszélgetésnek.

28. Majome22 (válaszként erre: 27. - 3a92f8d690)
2010. ápr. 5. 04:30
Pókemberes gumicsizma ráadásul még villog is!!??? Eszméletlen jó!:D Egyébként nagyon jó játékokat lehet kifogni! Az egyik ismerősöm kitúrja a kicsinek az elemes játékokat, kimossa és amikor kiszáradt működik tovább... Ja! Gurulós bőrönd 500 Ft-ért? Szerintem megérte :D
27. 3a92f8d690 (válaszként erre: 24. - Majome22)
2010. ápr. 5. 00:24

egyet értek:-DD én 170 ft-ért 4 pulsit és 1 nacit vettem:-)) épp 100 ft volt kg ja am 1500 ft!! Minden héten új árú és én minden héten benézek:-))

Most pókemberes villogós gumicsizmája van a gyereknek 450 ft volt és minden gyerek őt irígyli:-)azonkívűl látom merre jár a sötétben ha kinn vagyunk a szomszédokkal:-))

26. csehe (válaszként erre: 23. - Tina87)
2010. ápr. 5. 00:11
nekem is lécci, köszi :)
25. fildus
2010. ápr. 4. 21:25
Én is a H..áda-ba járok, de én a nagyváradtérhez közelibe. Én nagyon sok NEXT, Cheroke cuccot turok a kislányomra, és mindig dicsérik milyen szép ruhácskái vannak :-)
2010. ápr. 4. 20:31
Én csak turiban vásárolok! Egyszer sikerült kifognom egy eredeti(!) Gucci táskát, de vettem már Christian Dior nadrágot és legutóbb egy Prada táskára bukkantam! Megjegyzem nem elit turiban voltam hanem abba az igazi kosárban elmerülősben :) Balerina cipő és táska mániás vagyok, a turiban csak egyedi darabokra bukkanok a ruhákról nem is beszélve. Tavaszra sikerült beszereznem 2800 Ft-ért egy vadiúj Next kabátot, a gombok még be voltak fóliázva :D Szóval csak buzdítani tudok mindenkit: Túrásra fel! :D
1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook