Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Használ/használt valaki a dízeles kocsijába háztartási olajat? Mik a tapasztalatok? Olyan, mint a bio dízel? fórum

Használ/használt valaki a dízeles kocsijába háztartási olajat? Mik a tapasztalatok? Olyan, mint a bio dízel? (tudásbázis kérdés)

1 2
9. ALLICS (válaszként erre: 8. - MelisUK)
2009. márc. 10. 11:21
Ja ezt nem tudtam,igen amúgy működik a dolog.Nálunk Mo szerintem nem lehet ilyet használni.
8. MelisUK (válaszként erre: 6. - ALLICS)
2009. márc. 10. 11:19

Országa válogatja. A bio dízel se legális pár helyen. Pusztán adó kérdése az egész.

Csak magára a tényre lennék kíváncsi, hogy tényleg működő dolog-e, vagy kacsa az egész?

7. MelisUK (válaszként erre: 4. - Doboseva)
2009. márc. 10. 11:18

Még sose volt dízelünk, most veszünk épp egyet, már az előleget otthagytuk érte. Aránylag új, egy 2002-es Modneo.

Csak kíváncsi lennék, hogy a használt olajat leszűrve bele lehet-e tölteni, vagy menjen a szemétbe továbbra is? Nagyon kis mennyiségről van szó, kb három havonta 3 liter megy el az olajsütőnkben. (Legalábbis ennyi marad benne, mikor leöntjük.) Fel lehet használni, hozzá lehet-e tölteni a dízelhez, vagy sem? Szemét vagy újrahasznosítható hulladék?

2009. márc. 10. 11:17
Én úgy tudom,hogy ez nem legális.
2009. márc. 10. 11:15

Akiktől hallottam, hogy használják (akik nagytételben vitték a konyháról), azok szerint csupán más szagú az égéstermék, mint a bio dízelnél.

Érdekes lehet egy fasírt szagú kipufogó szag. :P

De most komolyan, van valaki, akinek van személyes tapasztalata ezzel kapcsolatban?

2009. márc. 10. 11:15
Régi autóba esetleg, de aránylag új autóba ne töltsd be!!!
2009. márc. 10. 11:13
Nem használtam.Szerintem nem olyan.
2009. márc. 10. 11:12

Rengeteg felől hallani, hogy ugyanúgy megy vele az autó. Ez tényleg igaz?

Egy hotelból, ahol a párom régebben dolgozott, a fáradt olajért mindig mentek felvenni, hogy üzemanyagként használják. Tényleg működik a dolog?

2009. márc. 10. 11:11
Használ/használt valaki a dízeles kocsijába háztartási olajat? Mik a tapasztalatok? Olyan, mint a bio dízel?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook