Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Használ a terhességi vitamin? fórum

Használ a terhességi vitamin? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. júl. 22. 12:20

hát lányok én szégyenlem de nem gondoltam volna, hogy ez ennyire fontos lehet, és hogy ennyi kismamán segít, remélem az én gondomat is segít megoldani

a b1 vitaminról vagy hiányáról tud valaki valamit?

27. ében11 (válaszként erre: 26. - Cepheus)
2009. júl. 22. 12:19
énnem sajnáltam rá a pénzt-de úgy gondoltam az életmódom és a leleteim orvosom nem indokolta hogy mindenképpen kell a kiegészítés pótlás a szervezetmnek.és tudtam rendesen enni, mert nem voltam hányos.
2009. júl. 22. 12:16

Vitamin témában az a véleményem, hogy sokan sajnálják rá a pénzt, csak nem vallják be, mások meg attól félnek, hogy valami szintetikus cuccot visznek be, ami megkérdőjelezi számomra, tudja-e mi az a vitamin?


Vérképnél nézik a vasat és kész, ezzel ugyan nincs megállapítva, hogy van-e mondjuk elég jód, vagy telítetlen zsírsav vagy akár folsav a szervezetben...

2009. júl. 22. 12:14
értem
24. Kmeli (válaszként erre: 18. - E799f80651)
2009. júl. 22. 12:13
Nekem azt mondta az orvos h mindegy melyiket szedem ert mindegyik ugyanazt tartalmazza tulajdonképpen csak más a nevük és az egyik dupla annyi árú,mint a másik.A patikában megmondod hogy terhesvitamint szeretnél,kirak eléd pár fajtát és megkérdezed melyik az olcsóbb.Ugyanaz mindegyik.
2009. júl. 22. 12:11
laparrom lesz nemsoká
22. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 18. - E799f80651)
2009. júl. 22. 12:09

Csodálom, hogy nem javasolta a vitamint. :(


Hogyhogy vágni?


A vitamint nekem nem írták fel. A nagyobb kiszerelásű Elevitet gazdaságossab volt megvenni, mint a Garvidát.

2009. júl. 22. 12:09
gratulálok a kismmáknak:)
2009. júl. 22. 12:08
En a nyolcadik honapban vagyok. Folsavat es vasat minden nap eszem, de egyebkent inkabb a megfelelo etkezessel probalok odafigyelni arra, hogy kello vitamin legyen a szervezetemben... Az orvos rendszeresen ellenorzi a verkepem, de eddig mindent rendben talalt, idonkent felhivja valamire a figyelmemet, de ugy latom o sincs a tablettakban szedendo vitaminok partjan, ha valoban nincs ra szukseg...
19. Kmeli (válaszként erre: 16. - Kmeli)
2009. júl. 22. 12:07
Mármint terhesvitamin nélkül.
2009. júl. 22. 12:06

orvostól kérjem a vitamin felírását vagy legalább is meg beszéljem vele hogy mit szedjek?

egyébként nem mondta eddig hogy szedjek valamit egyből vágni akar

2009. júl. 22. 12:06

vérvétellel vizsgálatokkal látják ha van vitaminhiány.én nem szedtem-de előtte vigyáztam magamra nem dohányzomés fogyózni se fogyóztam szóval rendben voltam-terheség alattkevés vitamint kalciumot szedtem.

azt hallottam a túlsok folsav okozhat émelygést hányingert.de biztos nem árt ha szedsz vitamint.

mondjuk egy terhesvitamint-és én nem szednék mellé mág másik fajtát is-elméletileg abban minden benne van amire szükség van és a nyári gyümölcsszezonban még többet is lehet bevinni az étellel.most jól fel tudja tölteni a szervezeted magát.

16. Kmeli
2009. júl. 22. 12:05
Hát nem tudom....Vegyesek a gondolataim ezzel kapcsolatban.Mert hogy,régen sem voltak ilyen mindenféle vitaminok,mégis egészségesen világra jöttek a babák.Persze,tudom,azóta fejlődött minden,stb,de szerintem ha valaki nagyon odafigyelve,egészségesen,sokoldalúan,vitamin-és nyomelemdús ételeket fogyasztva táplálkozik,ugyanúgy beviszi a szervezetébe a baba egészséges fejlődéséhez szükséges anyagokat. Én is szedtem egy darabig az Elevitet,már nem szedem(8.hónapos vagyok)viszont a vas-és folsav tablettát szedem mert rettenet vashiányos vagyok.Egyél mindent amit kívánsz és főleg sok gyümölcsöt,zöldséget,meg olyasmit amiben sok vas,A-B-C vitamin van és akkor tuti egészséges lesz a baba,vitamin nélkül is! :)
2009. júl. 22. 12:03

sajnos nem igazán eszem zöldséget most próbálok új étrendet sportolok

a súlyommal nincs gond

2009. júl. 22. 12:03

A terhességem elött folsavat szedtem.

A terheségem alatt CalcividD és FerrogradFolicot, de kb minden másnap, ugyanígy a szoptatás alatt is.

most 5 hónapos lesz a baba és minden redben van.

13. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 8. - 7c79ff1565)
2009. júl. 22. 12:03

A B vitamin csinál jó étvágyat, ezért sem szokták a fogyókúra alatt javasolni.

A hízás egyéni hajlam is lehet. Én is nagyon sokat felszedtem mindkét terhesség alatt, de egy barátnőm, aki szintén az Elevitet szedte nem is hízott, csak minimálisat.

12. e5ce4877f9 (válaszként erre: 8. - 7c79ff1565)
2009. júl. 22. 12:03
Én a Gravidát nem próbáltam,mindig Elevitet szedtem.Szerencsére nem híztam tőle.Most vagyok 27 hetes kismama és még csak 4 kilót szedtem magamra vagyis a babára,pocakra.:)
11. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 5. - E799f80651)
2009. júl. 22. 12:01

Passz...annak jelei vannak. De ha rendesen táplálkozol, akkor nem is állhat fent ez a veszély.

Szerintem szedd, mert azzal semmit nem veszítesz. Sőt, így még jobban felkészíted a szervezetedet a babához. Csúcsformában leszel. :)


Általában vízben oldódó vitaminokat tartalmaz, úgyhogy ami fölös, az a vizelettel kiürül, úgyhogy baj nem lehet belőle.

10. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - E799f80651)
2009. júl. 22. 11:59
Szedjed szerintem. A baba így biztosan hozzájut , ahhoz amihez kell, különösen folsavhoz, aminek a hiánya súlyos rendellenességet okoz. De neked is jó, mert a kisbabák kis "élősködők:-)", amíg a pocakunkban vannak, még hagyján, de aztán a szopival mindent kivesznek belőlünk:-)
9. e5ce4877f9 (válaszként erre: 5. - E799f80651)
2009. júl. 22. 11:59
Egy vérképből megtudhatod,hogyan is állnak a készleteid.:)
2009. júl. 22. 11:58
Én először Gravidát szedtem, de bevétel után nemsokkal ki is jött, nembírta a szervezetem. Utána az Elevitet szedtem, vitaminnal el voltam látva. De jó sokat híztam tőle.
2009. júl. 22. 11:58
Én szedtem folsavat is,meg magzatvédő vitamint is.Az én saját véleményem,hogy ez a minimum amit egy anyuka megtehet a babájáért.Meg magáért is,ugyanis a baba mindent elvesz a szervezetedből,Te meg összeszedsz minden nyavaját,mert legyengül a szervezeted.
2009. júl. 22. 11:57
Szerintem is jobb,ha szeded én azóta beteg sem voltam(nátha,stb).Ha még nem vagy kismama,akkor is elkezdheted pár hónappal korábban.Esetleg,ha már van baba a pocakban akkor még érdemes szedni az elején +folsavat,e vitamint.
2009. júl. 22. 11:57

de ha nincs esetleg vitaminhiány, akkor a afelesleg az nem árt


azt nem írtam hogy nem vagyok még kismama de már 14 hónaja próbálkozunk és azért gondolom hogy esetleg med kellene próbálni valami vitamint

a vitaminhiányt hogy szűrik ki, ha ki lehet?

2009. júl. 22. 11:56
Sok orvos evidensnek veszi, hogy a (majdnem) kismama ezt magatol megteszi, nekem az a tapasztalatom. Nalunk a folsavat viszont mindig megemlitik.
2009. júl. 22. 11:53
Én szedtem az Elevitet mindkét terhesség alatt, sőt a szoptatás alatt is. Ilyenkor az immunrendszer könnyebben lestarpálódik, úgyhogy szerintem szedd.
2009. júl. 22. 11:53
kell szedni-alapból-és nem pénzkidobás.
2009. júl. 22. 11:51

várok mindenféle tapasztalatot

érdemes e szedni vagy csak pénzkidobás ha az orvos nem kéri hogy szedjem

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook