Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hastánc mánia fórum

Hastánc mánia (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
26. Thisa (válaszként erre: 22. - 278c85ecf4)
2007. jan. 17. 16:43

Szia!


Ne haragudj, rég jártam erre... Nekem a csípő lazításánál előnyöm volt-évekig lovagoltam...

Egyébként jó, ha letérdelsz, összezárt térdek mellé ülsz le, hol az egyik, hol a másik oldalra. Ha ez simán megy, akkor hajolj az ellenkező oldalra, mint amelyiken ülsz. Ha pedig zárt lábbal állsz, akkor oldalra told ki a csípőd, igyekezz a felsőtestedet egyhelyben tartani. De a bemelegítésnél is nagyon jó, ha a derekad oldalsó izmait nyújtod-ez az a mozdulat, amit anno tornaórán is csináltatnak a gyerekekkel-csak ne forulj el semerre. Hűű, de nehéz ezt csak leírni... Némelyik konditeremben van egy twist-gép szerű szerkezet, ami forog, az is jól megnyújtja az izomat-de itt is fontos, hogy a vállad ne forogjon a csípőddel. De mindennek az alapja a sok-sok otthoni gyakorlás. Heti 1-2 hastáncóra az kevés. Gyakorolni kell!!!

25. Thisa (válaszként erre: 22. - 278c85ecf4)
2007. jan. 17. 16:43

Szia!


Ne haragudj, rég jártam erre... Nekem a csípő lazításánál előnyöm volt-évekig lovagoltam...

Egyébként jó, ha letérdelsz, összezárt térdek mellé ülsz le, hol az egyik, hol a másik oldalra. Ha ez simán megy, akkor hajolj az ellenkező oldalra, mint amelyiken ülsz. Ha pedig zárt lábbal állsz, akkor oldalra told ki a csípőd, igyekezz a felsőtestedet egyhelyben tartani. De a bemelegítésnél is nagyon jó, ha a derekad oldalsó izmait nyújtod-ez az a mozdulat, amit anno tornaórán is csináltatnak a gyerekekkel-csak ne forulj el semerre. Hűű, de nehéz ezt csak leírni... Némelyik konditeremben van egy twist-gép szerű szerkezet, ami forog, az is jól megnyújtja az izomat-de itt is fontos, hogy a vállad ne forogjon a csípőddel. De mindennek az alapja a sok-sok otthoni gyakorlás. Heti 1-2 hastáncóra az kevés. Gyakorolni kell!!!

24. Thisa (válaszként erre: 22. - 278c85ecf4)
2007. jan. 17. 16:43

Szia!


Ne haragudj, rég jártam erre... Nekem a csípő lazításánál előnyöm volt-évekig lovagoltam...

Egyébként jó, ha letérdelsz, összezárt térdek mellé ülsz le, hol az egyik, hol a másik oldalra. Ha ez simán megy, akkor hajolj az ellenkező oldalra, mint amelyiken ülsz. Ha pedig zárt lábbal állsz, akkor oldalra told ki a csípőd, igyekezz a felsőtestedet egyhelyben tartani. De a bemelegítésnél is nagyon jó, ha a derekad oldalsó izmait nyújtod-ez az a mozdulat, amit anno tornaórán is csináltatnak a gyerekekkel-csak ne forulj el semerre. Hűű, de nehéz ezt csak leírni... Némelyik konditeremben van egy twist-gép szerű szerkezet, ami forog, az is jól megnyújtja az izomat-de itt is fontos, hogy a vállad ne forogjon a csípőddel. De mindennek az alapja a sok-sok otthoni gyakorlás. Heti 1-2 hastáncóra az kevés. Gyakorolni kell!!!

23. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 22. - 278c85ecf4)
2007. jan. 17. 16:39
Bocsi, hogy beleszólok, de nem elég csak a csípőt lazitani.Az egész tested be kell melegiteni.
22. 278c85ecf4 (válaszként erre: 19. - Thisa)
2007. jan. 13. 14:52

Szia!

Látom, te profi vagy! Tudnál nekem mondani néhány gyakorlatot, amivel a legjobban el tudnám lazítani és bemelegíteni a csípőm?

2007. jan. 12. 11:04
Kedves Lányok! Ha Valaki közületek Cegléd, Abony vagy Lajosmizse környékén él szívesen várjuk hastáncóráinkra.
20. Thisa (válaszként erre: 2. - 0b099f6590)
2007. jan. 11. 18:04
Fogjatok össze, keress még néhány olyan hölgyet, akit érdekelne, aztán a hastanc.lap.hu-n keress egy tanárt, hidd el, sokan vállalják, hogy vidékre is járjanak tanítani, ha megvan a megfelelő létszám. (Minéll többen vagytok, annál jobb-különben az óradíj lesz drága, hogy behozza vele az utiköltséget..)
19. Thisa (válaszként erre: 11. - 4423e63349)
2007. jan. 11. 18:01
Székely Mayát keresd meg, úgy tudom, ő jár Ausztriába-hátha tanít is ott. [link]
18. 278c85ecf4 (válaszként erre: 17. - Kangaroo)
2006. dec. 19. 09:26

De bármilyen hastáncos boltban van! Legalábbis ahol én jártam, vagy neten néztem, a legtöbben volt!

Mondjuk több okból is érdemes az Ázsiában venni: 1.olcsóbb jóval (az enyém 2500ft volt, ez boltban kb 3500körül kezdődik, és 7500körülig megy!) 2. ha pont nem is lesz piciknek való, ott olyan kis méretek vannak, hogy simán jó a csajszira is!;)

2006. dec. 18. 11:27
De jóóó! Köszönöm szépen! Kicsit (eléggé) messze van az igaz, de majd elmegyek oda! :-)))
16. 278c85ecf4 (válaszként erre: 15. - Kangaroo)
2006. dec. 15. 20:07

Szia!

Csak rázóövet vettem! Ruhát majd most fogok, mert találtam ott egy üzletet, ahol táncolok!

Persze, hogy lehet kapni gyerekkekre is! Komplett ruhákat, rázóöveket, mindent!

15. Kangaroo (válaszként erre: 3. - 278c85ecf4)
2006. dec. 15. 14:32

Szia! Sikerült kapnod hastáncos ruhát?

Engem igazából az érdekelne, hogy gyerek méretben (5-6 éves) is lehet-e kapni. Ja, és van-e rázóöv is. Előre is köszi a választ! :-)

14. 4423e63349 (válaszként erre: 13. - Emike)
2006. nov. 25. 14:20
Köszi a tippet!Szet fogok nezni,hatha itt is kapok.
13. emike (válaszként erre: 11. - 4423e63349)
2006. nov. 24. 21:52
Lehet kapni többféle dvd-t is:)
12. emike
2006. nov. 24. 21:52
Sziasztok.És mi a helyzet a fogyással?Mert gondolom átalakítja a test különböző részeit nem?Erről is írhatnátok.
2006. nov. 24. 18:28

Annyira szeretnek hastancolni!!!!!

Sajnos ahol lakom nincs ra lehetöseg!Nem adom fel!

2006. nov. 24. 10:25
Halihó!Holnap,azaz 25.-én a Petőfi csarnokban, keleti hastánc-est lesz,18-órától.Nagyon várom, ilyenkor sok árus is ott van,lehet nézelődni!
2006. nov. 20. 06:12

A legcsodálatosabb,legnőiesebb mozgást,táncot választottad.Én is nagyon szeretem.A páromat elkápráztattam,pedig közel sem vagyok profi.

Magam miatt is az egészségem miatt is,és csak úgy!!!!!

2006. nov. 13. 12:15
A hastánc fantasztikus dolog számomra!Örülök,hogy végre Magyarországon is van olyan mozgáskultura,ahol nem csak a kiváltságosok érezhetik jól magukat.Ez a nőies tánc segit,hogy kitudjam hozni magamból mindazt amit elkellett,hogy nyomjak magamban a neveltetésem miatt.Amikor táncolunk a lelkem boldog és szárnyal!Ennyi jár nekem,hogy a hétköznapok is könnyebben teljenek!4 éve táncolok és bár már 43 éves vagyok, örülök annak,hogy ezt a műfajt mindaddig élvezhetem amig jól esik,akár 6o éves koromig is!Nincs sem korhatárhoz sem testalkathoz kötve!Egyszerüen csask élvezni kell!A lényeg,hogy olyan csoportot találjunk ahol elfogadnak minket,erre pedig sok lehetőség adódik.Aki elkezdi annak sok örömet kivánok hozzá!
2006. nov. 13. 09:09

A bellyrobics fantázianeve nálunk Shar Quí, és H 18.00 cs. 17.00 járhatsz.

Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok, hisz eze egy 'elterjedetlen' újdonság:)

2006. nov. 13. 09:08

Bellyrobics órák békéscsabán a Forma Bontó RK-ban.

Aerobikóra felépítésű, hastánc alapmozdulatait használó tréning a köv. felépítéssel: bemelgítés, alapmozd. gyak., koreo, levezetés, nyújtás.

Dallamos arab popzenéből 4/4 és 4x4-re vágott zenére dolgozunk. Hastáncosok és aerobiosok is járnak, kiváló kirgészítő tréning mindkettőnek, nem teszi tünkre úgymond a már kialakult stílusod, ha pl. a szomszéd műv. közp-be jársz hastáncra, hisz az alap az alap (klasszikus raks sharqui mozdulatai, kartartásai, külön kiemelem ha valami pl. törzsi jelegű, szóval ÉN komolyan veszem, a vendégek meg nem tudom:)))))

Setanta

2006. okt. 3. 09:09

Hát nekem is ;) De sokkal jobban is áll az olyanoknak ez a tánc, kinek van egy kis has!

Hát, jó lenne, ha lenne, mert el akarunk menni, de nem akarunk feleslegesen!

Mondjuk, ha már ott vagyunk, biztos más is a kezünkbe akad:)

4. 5ba9b2e282 (válaszként erre: 3. - 278c85ecf4)
2006. okt. 3. 09:04
Tuti, majdnem minden kínaiban vannak ilyen cuccok! Nekem a has alapból, gyárilag megvan hozzá!
2006. okt. 3. 09:02

Sziasztok!

Valaki nem tudja, hogy az Ázsia Centerben tényleg lehet-e hastáncos ruhát, illetve felszerelést kapni?

2006. szept. 27. 12:07

Sziasztok


A hastánc, mint mozgás forma, mint tánc engem is nagyon érdekelne.

Csupán csak egy problémám van, ahol én lakom, egy kis faluban, nincsenek ilyen lehetőségek. Sajnos!

Ugyanez a problémám a fittnes studiókkal is, sajnos 2 müszak mellett nem nagyon jut időm mozogni, sportolni, nagy segitség lenne egy ilyen hely, de NINCS!

2006. szept. 26. 11:13
Nagyon lenyűgözött a hastánc, megtetszett. Elhatároztam, hogy ki is próbálom.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook