Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Haspuffadás, mi a teendő ilyenkor? fórum

Haspuffadás, mi a teendő ilyenkor? (tudásbázis kérdés)


1 2
23. 2d5a00656a (válaszként erre: 18. - 54988eb416)
2009. márc. 24. 19:38
Persze simán lehet pszichés is,de a tüneteid ,ésa rá kapott gyógyszerek azt mutatják ,hogy nem biztos hogy pszichés.Nem akarok találgatni,de amkiet megállapítottak eddig, esetleg Krohn-szindróma...de nem vagyok gasztroenterológus,ezt csak ők tudják szövettani vzsgálatból megállapítani/egy jellegzetes kristályforma mutathatő ki a bélszövetből úgy tudom./De ez csak tipp,remélem ahol laksz van erre kivizsgálási lehetőség.Ha megnéznek és mindent kizárnak/ pl. az IBS-t is ami még szintén lehet/akkormennek rá apszichoszomatikus okokra/lélek által okozott testi tünetek/
22. 2d5a00656a (válaszként erre: 15. - Vvicus)
2009. márc. 24. 19:32
Egyetem első tesióráján???Dehát a felsőoktatásban kreditért szabadon választott testnevelés van!Hová jártál???
2009. márc. 24. 19:09
Vörös fenyőmag kapszula,s a vitamin oldalakon böngészve van sok természetes emésztést segitő,én is most kezdem tesztelni majd üdv
20. nezike
2009. márc. 24. 18:49
Bocs, próbálj.
19. nezike
2009. márc. 24. 18:49
Iróbálj ki szerintem egy béltisztitó-kúrát.Én Útifű maghéjat ettem, aztán próbáld ki, h csak délig eszel nyersen zölséget, gyümit.Utána párolva, mondjuk. Próbáld meg, h elhagyod a fehér lisztet.Ha nem, akkor tényleg tovább kell menni, vizsgálatokkal.
18. 54988eb416 (válaszként erre: 14. - 2d5a00656a)
2009. márc. 24. 18:44
jövőhéten kedden vagy szerdán kell visszamenjek kontrolba. Szerintetek idegi alapon is kialakulhat? Anyum azt mondja folyton h ne idegeskedjek, de mikor hallom ezeket a furi hangokat kiborul a mécses szinte a sirás kerülget, próbálok nem odafigyelni rá, de nem megy
2009. márc. 24. 15:21
Gyömbér erről még nem hallottam a kömény az ánizs és a citromfű teáról hallottam, de ha jó szivesen kipróbálnám, nem bánom milyen az ize csak muljon el.Szerintetek mit csináljak menjek iskolába? csak az a baj h hallatszik és szégyenlem, anyum azt mondja h menjek, de olyan kellemetlen, nem akarom h utána amiatt cikizzenek, de ha kérdik h miért nem mentem suliba azt se tudom mit mondjak,nem szivesen mondanám el h kortyog a hasam. Tudonm h nem ülhetek egész nap itthol, de szégyenlem mit fognak gondolni rólam? Az a baj h igazolásom meg nincs mert a magánorvos nem adhatott, de szerintem ha elmennék a háziorvoshoz adna, csak biztos nekemállna h miért mentünk másik orvoshoz. Szerintetek mi legyen?
16. MelisUK (válaszként erre: 10. - 54988eb416)
2009. márc. 24. 10:22
Ha átáll az ember az egészségesebb táplálkozásra, több zöldséget és gyümölcsöt eszik, akkor bizony jönnek a szélgörcsök és a puffadás. De lehet tenni ellene gyömbérrel. Vegyél egy friss gyömbér darabot, használd ételek fűszerezéseként is (már mikor majdnem kész, akkor kell vele fűszerezni, ráreszeled vagy belereszeled a kajcsiba). Ezen kívül készíts belőle teát. Szörnyű az íze, de ez a leghatásosabb a puffadás és szélgörcsök ellen.
15. vvicus (válaszként erre: 9. - 2d5a00656a)
2009. márc. 24. 10:14

Igazából nekema gyomrommal is gond van. Kezdődő gyomorfekélyem volt mér 15 évesen. Pszichoszomatikus alapon, na meg az állandó fogyókúrák, mert ugye meg kellett feleljek a töksovány ideálnak, én meg nem vagyok az a vékonycsontú csajszi. Egyetem eslő tesióráján letámadtak páran: menjek bírkózni vagy evezni...:-)

Arról nem is beszélve, hogy két éve, mióta egészségesen étkezem, sokkal rosszabb a puffadás, ugye a zöldségek meg a sok rost miatt. Kandidám nincs, nem rég voltam egy teljes kivizsgáláson, igazából minden rendben, csak megint kezd kiújulni a gyomorproblémám. Most egy egyhónapos gyógyszerkúrán vagyok, ha nem segít, akkor gyomortükrözésre küldenek. :-(

2009. márc. 24. 09:08

immodium -hasfogó

smecta -savlekötő és nyákfogó

kreon -hasnyálmirigyre

ibutin-epére

Hát nem bízta a véletlenre:)

Amiket viszont leírtál arra engednek következtetni,hogy nagyobb gond is lehet odabent!!Mindenképp járjatok a végére,de gondolom az orvosok nem álltak meg a vizsgálatokkkal?!

2009. márc. 23. 21:53
ezeket a gyógyszereketirta fel ibutin,smecta,kreon 10000, imodium és omeprazolt
12. 54988eb416 (válaszként erre: 2. - 2d5a00656a)
2009. márc. 23. 21:39
voltam dokinál azt mondta h az epé miatt, de éreztem h nem az lehet a probléma a gyógyszereket amit felirt beszedtem, de a panaszaim nem enyhültek csak rosszabodtak, aztán megint elmentem hozzá és mondtam h a hasam furi hangokat ad ki mintha buborékok lennének benne, erre irt gyógyszert de ettől ment a hasam ezért 5 nap után abbahagytam a szedését, megjegyzem a felirt gyógyszert 1szer kell bevenni naponta ő meg 2szer vetette be velem, erről ennyit. Ma elmentünk 1 magánrendelőbe, mert már nagyon zavart a bélkorgás már iskolába is szégyeltem menni, ott csináltak 1 ekográfot és hát tele vagyok levegővel főleg a vastagbelem és azt mondta h a gyomrom és a beleim enyhén gyulladtak és h a hasnyálmirigyemmel is baj van
11. 2d5a00656a (válaszként erre: 10. - 54988eb416)
2009. márc. 23. 21:15
Igen az esti nyers koszt nem túl szerencsés::)Nem tudja megemészteni a szervezet.Inkább fehérjét kéne enned este.De reggeltől lehet enni megint zöldeket:)
10. 54988eb416 (válaszként erre: 2. - 2d5a00656a)
2009. márc. 23. 20:53
HÁt pedig az az érdekes h már 3 4 hónapja próbálok egészségesebben táplálkozni és most jött ki rajtam. Estére már nem szoktam enni inkább csak almát és répát, de azt hallottam ha estére gyümölcsöt eszel az is felpuffaszt én pedig minden este almáztam
9. 2d5a00656a (válaszként erre: 7. - Vvicus)
2009. márc. 23. 20:38

Nem dehogy vagy Zombi:)Csak kicsit elrontották a "beleidet",de lehet javítani rajta.Pl. elsőre én néznék egy kandidát.Aztán egy méregtelenítő kúra,és ha utána is rossz akkor gasztroenterológus.

Nem kéne hagynod hogy szintén ilyen kis fiatalon/:)/feszélyezzen ez a dolog!!!

2009. márc. 23. 20:36
Az is elképzelhető, hogy idegalapon van a probléma. Van akinél ez okozza. Ebből a szempontból nem kor függő.
7. vvicus (válaszként erre: 6. - 2d5a00656a)
2009. márc. 23. 20:29
Nem tudom, nekem már 14 évesen sem működött sajnos rendesen. És jelenleg sem okés, vannak gyomorproblémáim, és akkor is felpuffadok, ha keveset eszem, és nem szeled dolgot...:-( Biztos valami zombi vagyok, ha a tizes években még általában rendes az emésztés...
6. 2d5a00656a (válaszként erre: 5. - Vvicus)
2009. márc. 23. 20:24
Hát az emésztés 17 éves korban illendő lenne ha még tökéletesen muzsikálna,nem??
5. vvicus (válaszként erre: 2. - 2d5a00656a)
2009. márc. 23. 20:23
Miért, ez kortól is függ?
2009. márc. 23. 20:19
...a sok rágózás is okozza
2009. márc. 23. 20:19
Én lenmagolajat eszek, citromfű tea is hasznos vagy még az édeskömény teáról olvastam, hogy jó.
2009. márc. 23. 20:16
Meg kéne tudni mi okozza!Nagyon fiatalka vagy mégehhez!Hogy kajázol???Miket?
2009. márc. 23. 20:15
Haspuffadás, mi a teendő ilyenkor? Tudtok ajánlani valamilyen szélhajtót? Elsősorban teát szeretnék mert kaptam gyógyszert a dokitól de szeretném ezt kiegésziteni valamilyen jó tával azt csak nem árthat.Most kamillát iszok azt hallottam h annak is enyhe széhajtó hatása van.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook