Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hason, oldalt, vagy háton altassam a babámat? Tanácstalan vagyok... fórum

Hason, oldalt, vagy háton altassam a babámat? Tanácstalan vagyok... (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
108. Pocok:) (válaszként erre: 106. - Mimmo33)
2010. nov. 3. 15:09

Igen igen..

Az hogy az én fiam külön szobában alszik azt azért nem úgy kell elképzelni h berakom a kiságyba és rázárom az ajtót:(

Vacsi,mutat a szobájára ha tente, beviszem,beteszem,hátsimi,kicsi dúdolás de van amikor 2 simire már alszik is,de van h még kicsit szeretgeti az alvónyusziját:))))

Azt hiszem ez nem a minősithetetlen kategória...

107. Pocok:) (válaszként erre: 104. - Xti_)
2010. nov. 3. 15:06

kétlem,hogy bárki is itt a 6hetes gyerekét akarja önállóságra nevelni...


Jaaaj de utálom h rögtön le kell ugatni aki más véleményen van:((((((((

106. mimmo33 (válaszként erre: 97. - Xti_)
2010. nov. 3. 11:02

csoda hogy túlélik?!

Sokkal többet bírnak mint gondolnád;)

A 9 hónap arról szól, hogy együtt vannak, együtt lélegeznek stb.A születés után pedig azt kel "megtanulnia", hogy már egy külön kis élőlény.Azért mert külön szobába alszik attól még nem szakították el az anyukájától;)

Mátét nem raktuk külön, mert első gyerek és ilyenkor az ember elég szélsőséges tud lenni:D

Nem azt mondom, hogy nem lett önálló, de pl egyedül elaludni kb. 4 éves korában tudott először.

Áron az első naptól kezdve külön alszik tőlem.Igaz hogy egy szobában vannak a bátyával, de ő maga kialakította az alvási szokását, ritmusát.Őt lerakom az ágyába, énekelek neki, rám mosolyog befordul a fal felé és reggelig alszik;)És mármost sokkal önállóbb mint Máté.Igényli azt hogy pl.hagyjam egyedül játszani.és ezt nem most 8 hónaposan veszem észre, hanem már egész kicsi korában is kellett neki a magány:D

105. Pen80 (válaszként erre: 104. - Xti_)
2010. nov. 3. 10:10

A nevelést nem lehet 5 évesen elkezdeni. A barátnőm is úgy gondolta, hogy ráér félévesen nevelni, aztán rájött, hogy mégsem.

Az önállóság pedig nem alakul ki magától, ha valalki majomszeretettel veszi körül a gyermekét és mindent megcsinál helyette, annak a gyerek nem fogja tudni, hogy mikor mit hogyan tud önállóan megoldani. Nyilván személyiség kérdése is, de nem csak az.

Az önállóság 6 hetesen nem azt jelenti, hogy kösse be a cipőjét, hanem a 6 hetes gyerek önállóságát jelenti. De csűrheted-csavarhatod és direkt félreértelmezheted, amit írtam.

A lényeg, hogy az szereti okosan a gyerekét, aki nem teszi őt senki mástól függővé.

Visszatérve az eredeti témára, aki maga mellé szoktatja aludni a gyereket, azok nagy része nem, vagy rettenetes szenvedések árán tudja erről leszoktatni. Egyébként magad mellé szoktatni sokkal könnyebb, mint a saját ágyába. És igazából ez így csak neked könnyebb, mert neki előbb-utóbb távoznia kell onnan és az sokkal rosszabb lesz.

Mindenestre, ha az előző kijelentésedet tényleg ilyen árnyalatlanul és komolyan gondolod és így is élsz, akkor nagyon nagy harcaokra számíthatsz majd a gyermekeddel és saját magaddal főleg.

104. xti_
2010. nov. 3. 09:50

önállóságra nem lehet nevelni, az természetesen kialakul, ha a gyerek testileg és pszichésen is normálisan fejlődik.

aki a 6 hetes gyerekét önállóságra akarja nevelni, azt még minősíteni sem lehet.

103. 5819723512 (válaszként erre: 99. - Pen80)
2010. nov. 1. 11:27
Ez mennyire jól megfogalmaztad :) nem csak magunknak életre kell nevelni őket!!!
102. Pen80 (válaszként erre: 101. - Pocok:))
2010. nov. 1. 10:52
teljesen egyetértek :)
101. Pocok:) (válaszként erre: 97. - Xti_)
2010. nov. 1. 06:17

Érdekes akkor mi a fiúnk csodabogár,....velünk nem tud és nem is szeret aludni.

Ha velünk van csak forgolódik vergődik.Kb 6 héttől egyedül alszik és mikor kezdett értelmesedni,már maga mutatta hogy megy oda tente,úgyhogy nem hinném h olyan gonoszak lennénk,mert külön szobába szoktatjuk.

Ismerek olyanokat akikkel a 3 és az 5 éves gyerek még a mai napig együtt alszik..hááát

Sajnos korán vissza kellett mennem dolgozni és ezt tudtam is előre,igy hamar szokattuk ahhoz h anyukámékhoz vigyük.

Eredmény:szeret oda járni,nincs minden reggel rapli,hiszti.

Én azt mondom minél korábban szoktatjuk a gyereket bizonyos dolgokhoz annál könnyebb lesz neki is.

Mennyivel könnyebb ilyenkor külön ágyba,szobába szoktatni mint több évesen.

De ezt mindenki maga dönti el és én nem érzem magam ettől semmivel rosszabbnak,sőt..talán hamarabb lesz önálló gyerekem,de ez nem azt jelenti h nem szeretjük sőőőőt

100. Pen80
2010. okt. 31. 22:33
Amúgy pedig szerintem úgy kell altatni a babát, ahogy ő akarja.
99. Pen80
2010. okt. 31. 22:31
Szerintem az a feladatunk, hogy önállóan élni tudó embereket neveljünk. Nem az, hogy - ne haragudj - de beteges kötődéseket alakítsunk ki a gyermekeinkkel.
98. Pen80 (válaszként erre: 97. - Xti_)
2010. okt. 31. 22:29
Az én lányom elég jól viseli. És te belegondoltál abba, hogy mikor és hogyan fogo külön ágyba/külön szobába szoktatni? Az ugyanolyan lesz a gyereknek. Vagy mindig veletek alszik majd? És akkor mi lesz a pároddal való kapcsolattal? És főleg mi lesz a gyerekkel, ha önállósodnia kell?
97. xti_
2010. okt. 31. 21:53

én nem is tudom, hogy képes valaki a babáját, ami 9 hónapig a testében volt, egyszeriben áttenni egy másik szobába. nem gondol bele, milyen szörnyű lehet ez a babának, aki addig egész életében vele volt?

épp elég neki azt megszokni,hogy már kint van, nem bent, de hogy még a mamától is elszakítsák!

az a csoda, hogy túlélik.

2010. okt. 31. 21:37

Sokat olvastam ebben a témában. Én a mai napig parázok. Nem vettünk légzésfigyelőt, mert nem telt rá. Kezdetektől fogva velem alszik. Amióta történt a baj az ismerősnél, a párom maximálisan támogat abban, hogy együtt aludjunk.

Több kutatás bizonyította, hogy a baba felveszi anyja szívhangjának ütemét, s ezáltal nem hagyja abba a légzést.

Nem csak akkor van csecsemőhalál, hogy bukik hason, és visszanyeli. Valamikor egyszerűen elfelejtenek levegőt venni. A bőlcsőhalál 1 éves korig bekövetkezhet.

Szüleim szerint külön szobában kell hogy aludjon. Szerintem meg jobb mellettem. Én is és a baba is nyugodtabban alszik. Egyszerű láthatatlan kötődés fon minket össze alvás közben. Minden mozgására automatikusan fennt vagyok.

"""XTI - azoknál a népeknél, ahol együtt alszanak a szülők vagy a mama a babával, nincsen szó arra, hogy bölcsőhalál, mert ilyen ott nem létezik. """

Ez a fennt leírtakat igazolja.

Nemrég bababörzén beszélgettem egy anyukával.

Este lerakta aludni a babát, később zuhanyozni indult, gondolt egyet, s ránézett a picurra. A baba szája már lila volt! Ordított, rázta a babát, hívta a mentőket. Megmentették. Vett légzésfigyelőt. 1 éves koráig 9 alkalommal jelzett be a gép!

2010. okt. 31. 15:15
a férjem nem akar parát...szerinte nem kell légzésfigyi. Tegnap együtt aludtam vele,és láss csodát, mindketten jobban aludtunk, ő többet,én nyugodtabban..:)
94. xti_ (válaszként erre: 90. - Talian35)
2010. okt. 30. 21:58

én csak wc-re meg zuhanyozni mentem el mellőle az első pár hónapban. mindent úgy csináltam, hogy a kezemben vagy rajtam volt.

olvastam, hogy azoknál a népeknél, ahol együtt alszanak a szülők vagy a mama a babával, nincsen szó arra, hogy bölcsőhalál, mert ilyen ott nem létezik.

azt is olvastam, hogy a légzésfigyelők a gyakori téves riasztásukkal csak az idegeire mennek a családnak.

nem vettem, inkább együtt alszunk.

93. Pocok:) (válaszként erre: 92. - Pmjudit)
2010. okt. 30. 17:12
NEKÜNK IS
2010. okt. 30. 15:53
Nekünk Baby Controll volt - teljesen megbízhatóan működött, mindkét gyerekünknél.
2010. okt. 30. 15:47
NAGYON KÖSZÖNÖM A SOK HOZZÁSZÓLÁST, AZT HISZEM BERUHÁZUNK EGY LÉGZÉSFIGYELŐRE, MOSTMÁR CSAK AZT MONDJÁTOK MEG ,MELYIK TÍPUSÚT VEGYÜK...
90. Talian35 (válaszként erre: 77. - Ad04b33206)
2010. okt. 29. 23:21
Teljesen igazad van. Egyszerűen hazudik az a szülő aki azt mondja, hogy minden másodpercben a gyerek mellett/mögött tud lenni. Ilyen egyszerűen nincs.
89. Talian35 (válaszként erre: 63. - Ad04b33206)
2010. okt. 29. 23:19
Dettó :-) Én se gondoltam erre soha, meg minket a doki is lebeszélt róla...
88. Talian35 (válaszként erre: 49. - Ad04b33206)
2010. okt. 29. 23:17
Ezt még nem is hallottam :-))) De már kinőttünk belőle! :-)
87. ad04b33206 (válaszként erre: 84. - Veraesbalu)
2010. okt. 29. 22:05

ur isten! ez szörnyü :((


csak en azt nem ertem hogy hogy nyeli igy vissza? hiszen oldalt van a pofija ugyan ugy! vagy pont azert mert a nyaka is oldalasan van?


de latod most ez pont olyan dolog amit megint nem ertek. Mert nekem meg a korhazban a babak azt magyaraztak hogy csak akkor rakjam hasra ha bukik, hogy ne nyelje vissza, mert a hatan ez könnyebben elöfordul. Nesze neked, igy legy okos! :S

86. ad04b33206 (válaszként erre: 83. - 864c5534c9)
2010. okt. 29. 22:02

valoszinü. Azota tudom hogy van ilyen sisak en is. /egyebkent a gyerköc jelenleg ugy nez ki hogy menthetö, sok melo es sok akarat, es teljesen tökeletes nem lesz, de kepes lesz mindenre egyedül is, csak kicsit lassabban/ Es ettöl függetlenül nem fogok a gyereknek venni, mint ahogy gondolom senki mas sem innen.

Tudom hogy megvan a baj, nagyon gyorsan. Nem is erröl van szo, hanem hogy annyi dolog van amiböl gond lehet, es nem lehet mindent kivedni. Keptelenseg.


De inkabb mashogy fogalmazok mint eddig. Nekem felesleges, mert ha a gyerek ebben a "betegsegben" szenved, es most nem csak arra gondolok hogy neha beriaszt mert igy vagy ugy vesz levegöt, hanem hogy leall a legzes es kesz, akkor nem fogod vele tudni megmentei valoszinü. Szerintem. Kiemelnem hogy ez csak az en velemenyem. Mindenki azt vesz es tesz amit akar.

Ettöl függetlenül aki akarja es jonak tartja vegye meg. Nem akarok en senkit lebeszelni.

85. Pocok:) (válaszként erre: 84. - Veraesbalu)
2010. okt. 29. 21:09

jaaaajistenem:(((

Hálistennek az én kicsi fiam nagyon sokáig oldalt aludt magától,izgultam is mindig mert 8 hós koráig bukott nem is keveseket de hálistennek semmi gond nem volt(megyek be is kukkanok hozzá)

2010. okt. 29. 21:07

Oldalt altasd, ha bukik nem nyeli vissza!

Ismerősünk 5 hónapos unokája meghalt. Hasra rakták, bukott és visszanyelte. Szörnyű.

Én a picurommal alszom. Bizonyított tény, hogy a baba felveszi az anya légzésvételének ütemét, érzi a közelséget és így védettebb.

83. 864c5534c9 (válaszként erre: 77. - Ad04b33206)
2010. okt. 29. 20:41

Akkor nem is értelek, mert tudod, hogy milyen gyorsan megvan a baj...

Nem értem, hogy mi a gondod a légzésfigyelővel, hiszen ki tudja, hogy hány gyerek életét lehet vele megmenteni, ha időben jelzi az anyukáknak, hogy nem lélegzik a gyerek?!? Ez egy őr, ami non-stop a gyereknél van, amíg a kiságyban van...


Szerintem, akinek lehetősége van rá, hogy beszerezzen 1 ilyent, az tegye meg!


1 fiam van, s figyelek rá, hogy ne essen nagyot. Bár mindig 100%-osan nemtok mellette lenni...


És mindenféle dolgot nem veszek össze, amit lehet kapni...Csak aminek értelmét látom...És amire van pénzünk.


Sajnálom az ismerősöd gyermekét, mert az a legszörnyűbb, mikor a gyermekünkkel történik vmi..:(

Valszeg, ha visszapörgethetné az időt, tutira venne abból a védősisakból, s neked is ajánlaná...

82. 388b941089 (válaszként erre: 28. - C95c921ae7)
2010. okt. 29. 19:58
itt most nem a fektetésről volt szó, hanem az altatásról.... h milyen testhelyzetben altassuk a babát.
81. Pocok:) (válaszként erre: 51. - Pmjudit)
2010. okt. 29. 19:01

ezért használtuk mi vagy 15 hós koráig,csak akkor már annyit ki kellett venni éjszaka mert jött 6 foga egyszerre és nagyon macerás volt.

Na ekkor hagytuk el:)de nem bántam h eddig használtuk

2010. okt. 29. 18:21
úgy altasd,ahogy jól érzi magát
79. Talian35 (válaszként erre: 17. - 6f731e9185)
2010. okt. 29. 17:36
Nem a bölcsőhalálra irtam hogy marhaság, hanem hogy a hasonalvástól lesz bölcsőhalál az a marhaság, amúgy is gyerekdoki mondta, később irta vki, hogy gén, a többi lehetséges okot nem irom ide!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook