Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hashimoto-thyreoiditis-e akinek van fórum

Hashimoto-thyreoiditis-e akinek van (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jan. 23. 19:27

Nekem 120.volt a pulzusom!

Állandóan a kardiológiára küldtek.

Ezután bevérzett már a szemem is..

Már a lábamra sem tudtam állni,jöttek a kivizsgálások..

Kerestem egy jó dokibácsit..félévente járok vizsgálatra és életem végéig megnyertem a gyógyszer szedését./ nagyon küzdök ellene ,nem szeretem a bogyókat.Eutirox100 szedek.

11. kingi7 (válaszként erre: 10. - Minerva65)
2010. jan. 23. 19:07
Milyen tüneteid voltak? A tüneteket sikerült kezelni? A gyerek ügyben sajnálom, hogy így alakult :( mit szedsz rá?
2010. jan. 23. 17:29

Csatlakozom én is!

Nekem öt éve diagnosztizálták.

Sajnos nekem nagyon későn vették észre,hogy pajzsmirigy problémám van.

Ennek köszönhetem,hogy nem született gyermekem...most már rendben lennék ,de már kifutottam az időből.

És még mindig fáradt vagyok!!!!

2010. jan. 23. 08:48

A gyógyszert mindig szedni kell! Olyan nincs, hogy szedem aztán meg nem . Ha nem rendszeres a gyógyszer szedése, akkor a működése nem tud beállni! A gyógyszer az ATPO-ra nincs hatással. Azt nem is szokták ellenőrizni. Egyszer megnézik, hogy autoimmun eredeteű e a betegség, és utána már érdektelen. A gyógyszer a T4 hormonokat pótólja, melynek hatására csökken a TSH.

Ha benőtt a jugulum alá (mellkas alá), miért nem műtenek meg?

Babát lehet vállalni, de ahhoz, hogy sikerüljön a TSH-nak 2 alatt kell lennie.

Tünetek: fáradtság, hízás, hajhullás, száraz bör, feledékenység, ödéma (kéz, láb, arc, szem), magas koleszterin, alacsony vérnyomás.

Ha több gyógyszert szedünk átmehetünk túlműködésbe, amitől elvileg lehet fogyni, de a szívnek nem tesz jót.

8. kingi7 (válaszként erre: 6. - Hevniki)
2010. jan. 22. 21:45

Nekem azt mondták, hogy a TPO is ingadozik, mint a többi, ha több stressz ér felmegy....

Pajzsmirigyed nem akarták eltávolítani? Előbb utóbb megfolytja az embert, ha így nő, nem?Szóval a tüntetekre nem kaptál gyógyszert, csak a hormont..miben javult a közérzeted? Mi változott még? Baba ügyben mit mondanak? Nekem fél éves a picúr, de szeretnék még egyet...

2010. jan. 22. 21:34
NEmszeretem a leleteimet nézni... Mindig olyan érzésem van, hoyg csoda, hoyg még élek!! :)
2010. jan. 22. 21:33

Többet sem szabad bevenni, azért ezt ellenőrzés mellett lehet szedni, gy nem is gondoltam rá, hogy többet szedjek. Az izületeimen én nem vettem észre semmit, vagy nem figyeltem... A fáradékonyság megszűnt, de csak akkor tartós, ha mozgok mellette. Ha nem mozgok, akkor képes lennék egész nap tunyulni pl. tv elött... a tenyérizzadás részlegesen, de még most is jelen van. pfúúú anti TPO-t nemtudok mondani, mert 2 éve nem voltam dokinál :S most megyek jan. 29.-én utánna esetleg tudom mondani. Az isthmus van középen, mellette a bal és a jobb lebeny.

Elővettem a papirjaimat találtam TPO értéket 1890 értéken!!! a noprmál 0-60 között van!!!!!! :D kész....

Amikor szedtem a gyógyszert akkor CSAK 460 volt! most el sem tudom képzelni mennyi lehet, gondolom megint valahol az első érték körül járok megint.

Azt irja nállam, hoyg a lebenyek alsó pólusa a jugulumig ér! Én ezért nyeleg félre szerintem

5. kingi7 (válaszként erre: 4. - Hevniki)
2010. jan. 22. 21:21

Én foglalkoztam volna vele 10 évvel, mert akkor is volt valami, mondták a leletek alapján, de egy évig vizsgáltak, majd félretoltak, nem tudják mi a gond...

Rettenet, csak diétával tudtam tartani a súlyomat, ha nem ettem, akkor fogytam pár kilót...Ha többet veszel be a tablettából, akkor nem fogy? illetve, ha szeded akkor sem?

Nekem szerintem, pont a szülés hozta ki mégjobban, azóta majd meg veszem, úgy fájnak az izületeim :( ezeket tudják kezelni? Milyen járulékos tüneted volt még? Fáradéskonyság, tenyérizzadás eltűnt? mennyi az anti TPO-d?


Mi az az istmus?

4. hevniki (válaszként erre: 3. - Kingi7)
2010. jan. 22. 21:12

Szia!

NEkem 10 éve diagnosztizálták. L-thyroxint szedek rá, ha éppen szedek. MErt vannak időszakok, amikor nem szedem be, sajnos... Elvileg ezt életem végéig kellene szednem, de én még nem szültem, az is lehet, hoyg akkor változni fog a dolog valamit. Elvileg anyai ágon öröklődő betegség, ami minden korosztálynál egyre előbb jön elő, illetve a női családtagokat érdemes megvizsgáltatni. NEkem sajnos gondot okoz, hogy elég rendesen meghizttam a betegség miatt, és sokkal nehezebb leadni,vagy kordában tartani, mint ha "csak" simán fogyóznék. Nállam ami jellegzetes volt a fáradékonyság, illetve a tenyérizzadás, de a nyakam körmérete sem olyan mint egy zsiráfnak... Egész helyes kis gallérom van ;)

Mivel te ezek szerint az elején vagy én csak azt tudom ajánlani, ne véresen komolyan - illetve ne ráparázva - de foglalkozz vele, rendszeres vérvétel, gyógyszerszedés.Ami baj lehet, hogy az istmusod megnő, és mivel ez a betegség ELVILEG a szivet "akarja' megfolytani, ezért a sziv felé húzódva gondot okozhat a nyelésnél, evésnél. Ezt azért ne várd meg, ezért jobb vele foglalkozni, ez a tapasztalat...

2010. jan. 22. 20:37

Mindent, úgy néz ki, hogy 99%-ék, hogy ez a gond...

Legfőbbképpen a járulékos tüneteket hogyan kezelik?

Tudom, hogy nem gyógyítható, de mégis,hogyan lehet együtt élni vele?

2010. jan. 22. 20:31

Szia!

Mit szeretnél tudni?

2010. jan. 22. 20:27
Érdeklődnék, hogy ki áll ezzel a betegséggel kapcsolatban, kezelésről és a járulékos tünetek kezeléséről érdeklődnék. Osszuk meg egymással!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook