Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Három gyerekkel már lehet főállású szülő valaki? Akkor már soha többé nem kell dolgoznia? fórum

Három gyerekkel már lehet főállású szülő valaki? Akkor már soha többé nem kell dolgoznia? (beszélgetős fórum)


1 2
57. xochipilly (válaszként erre: 56. - Ghost👻)
jan. 4. 08:49
Pontosan így gondolom én is. Utálom a munkakerülés minden formáját, a "megélhetési szüléssel" az élen.
jan. 4. 08:06

Eszem megáll!

Ezèrt szülsz,hogy vakarhasd otthon??

Gratulálok!

Pár èv múlva meg jön a sìrás,hogy nem kapok körmösre,fodrászra,pillásra stb pènzt...

Meg is bolondulnèk otthon, bár a tudat is elèg lenne hogy eltartott vagyok.

55. globus (válaszként erre: 53. - Tumbo2)
jan. 3. 21:20
Jaja. Körben ültek a padon, jól kivallatták mindenféléről. Meg tőlem kerdezte a gyerek, milyen mosóporral mosunk, mert a dadusok felbujtották, tudja meg. Nem is értettem, mit akar...
jan. 3. 21:16

a kérdésre válaszolva: ez így nem igaz. A legkisebb ahogy betölti a 8-at, ez a lehetőség véget ér, vagy a legnagyobb betölti a 18-at, amelyik hamarabb bekövetkezik.

Anyuka egyébként nagyon meg fogja szívni, sőt az egész család, ha nincs anyagilag Bterv arra, mi fog történni a családdal, ha apuci nem tudja/akarja többet hazatalicskázni a zsét, hogy eltartsa a kis családot.Akár azért mert lepattan egy fiatal bögyös szőkével, vagy beteg lesz, meghal, leszázalékolják, munkanélküli lesz.

Erre is gondolni kellene, de mindig csak akkor gondolnak rá, amikor helyzet van

53. tumbo2 (válaszként erre: 52. - Globus)
jan. 3. 12:25
reggel elvittem a gyereket a szüleimhez,az óvodától a második házban laktak.de néha,mikor sokáig dolgoztam,szegény ott ült a lépcsőn egy dadával.
52. globus (válaszként erre: 51. - Tumbo2)
jan. 3. 12:14
Én bébiszittyót fizettem, hogy menjen el érte, addig vigyázzon rá, míg hazaérek. Akkor még anyu dolgozott, kúlönben is más megyében lakott. De szép időszak volt...
51. tumbo2 (válaszként erre: 45. - Globus)
jan. 3. 12:03
azt nem tudom,de én világéletemben megálltam a magam lábán.igaz a szüleim is vigyáztak gyerekemre,az apja segített,ahogy tudott.
50. globus (válaszként erre: 47. - Levarosbukta)
jan. 3. 11:54
Onnan lett ismerős, hogy apuka mindent megcsinál, és mosolyszünet volt.
49. xochipilly (válaszként erre: 46. - Jooeva)
jan. 3. 11:47
Ez a normális, egészséges hozzáállás.
48. xochipilly (válaszként erre: 38. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 3. 11:46
Otthon mereszti magát, miközben a 8 éves és a 4 éves is oviban/suliban, a mama-papa restaurant pedig szállítja az ebédet, hogy a nagysasszonynak még azzal se kelljen törődni. Eszem megáll...
47. levarosbukta (válaszként erre: 45. - Globus)
jan. 3. 11:23

Nem biztos hogy ugyanezekkel a szereplőkkel, mert van ismerősöm közt több is akik otthon maradtak a gyerekekkel. Vagy azért mert derogált a meló, vagy azért mert a férj nem engedte hogy az asszony dolgozzon nehogy elszeressék.

Most mindketten szívnak, egyiknek a férjét három hónap alatt elvitte a hasnyálmirigyrák, a másiknak meg bedőlt a cége ráadásul egyik sem tudott elmenni a nők 40 évesével és most 65 éves korukig húzzák az igát, hogy mennyi nyugdíjat fognak kapni az szerintem senkinek nem lesz meglepő.

Úgy hogy bármennyire is jól fut a szekér most a topicinditónak, bármennyire jól keres a férje és bármennyire támogatják a szülők annyit kötve hiszem, hogy félre tud tenni hogy ha egyik segitség sem lesz akkor is megtud élni a megtakarításból. Sok nem maradhat havi szinten ha 5-en élnek egy fizetésből.

46. jooeva
jan. 3. 11:20

2 gyerekes anyaként 6 évet velük voltam otthon, szerettem, azt gondolom, hogy a gyerekeknek is előnyére vált.

De mikor már oviba, suliba járnak, 3-4 óránál hamarabb nem érnek haza, szerintem nem szükséges 0-24-ben otthon lenni anyukának.

Ahogy a kisebb 3 éves lett, mentem vissza dolgozni és munka mellett délután vittem a háztartást, főztem naponta és a párom segítségével mindent megoldottunk.

És egy felnőtt nőnek is szüksége van más felnőttek társaságára.

Hülyét is kapnék az állandó itthonlétből és hogy csak a háztartással foglalkozzam.

45. globus (válaszként erre: 42. - Tumbo2)
jan. 3. 11:07

Gondolod, hogy ilyenkor időskor, nyugdíj, magára maradás eszébe jut valakinek?

Én azt vallom, mindenki tudjon megállni a lábán önállóan, ne számítson mások támogatására.

Biztos vagyok benne, hogy ez a fórumtéma ugyanezen szereplőkkel pár éve már futott egyszer.

44. ,zumba (válaszként erre: 38. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 3. 11:01
A kérdésed remek!
43. tumbo2 (válaszként erre: 36. - Kacsahercegno)
jan. 3. 10:58
mint a kabaréban,a nőnek már herótja volt az állandó együttlétből a gyerekekkel.vigyél el valahova,mondta a férjének.szépen fel felöltözött kisminkelte magát.a benzinkútnál nézelődött,mondta a férje,ha legközelebb is ilyen jól viselkedsz,elviszlek az autómosóba is.
42. tumbo2 (válaszként erre: 40. - Amaunet)
jan. 3. 10:49
hát addig jó,míg a gyerekek kicsik,de ha,20 ,harminc évesek talán már dolgoznia kéne.
jan. 3. 10:10
40. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 3. 10:10

Igen, három gyermekkel már lehet főállású szülő.

Ha úgy dönt, hogy nem dolgozik ezek után, akkor egy minimál nyugdíjra számíthat majd.


Ha az a cél ezzel a tervvel, hogy nyugodt, kiegyensúlyozott otthonban nevelkedjenek a gyermekek azon az áron is, hogy a GYET-en lévő szülő szinte semmi jövedelemmel biztosítja ezt számukra, akkor érthető.


A második kérdés viszont aláássa ezt a nemes célt.

39. birebora (válaszként erre: 38. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 3. 09:45
A kérdés jó.
jan. 3. 09:34

"Aki főz, mos, takarít, gyereket altat/fürdet, edz vele, otthon marad és ápolja ha beteg -az jó apa.


Ha az apa teszi mindezt, amit írsz, akkor mit csinál az anya?

jan. 3. 09:31

Saját terved a 3 gyerek és soha többé munkavállalás? Vagy valaki más fontolgat ilyen tervet, és kíváncsi vagy mások véleményére?


Saját véleményem: senki ne csak azért szüljön 3 gyereket, hogy főállású anyaként soha többet ne kelljen munkát vállalnia! Bár a gyereknevelés és háztartás önmagában is kőkemény munka, ha valaki rendesen csinálja. Akkor sem tudnám elképzelni, hogy ez töltse ki az életem.

jan. 3. 09:10
Miért is ne? Élj úgy, ahogy neked tetszik, ne foglalkozz másokkal. Ha egy fizetésből kényelmesen eléltek öten, megvan mindenetek, akkor minek dolgoznál? Nyilván ez nem igazán számít főállásnak meg semmilyen állásnak "hivatalosan", de a gyereknevelés igenis munka. Írom ezt úgy, hogy inkább 3 műszakban dolgoznék örökké, minthogy valaha is egy gyereket megszüljek. 😅 Az szerintem egy teljesen más kérdéskör, hogy a legnormálisabb pasi is bekattanhat bármikor, és az ember alapvetően csak magára számíthat, dehát ettől nem félhet mindig mindenki...
35. birebora (válaszként erre: 31. - Xochipilly)
jan. 3. 09:07
Na igen:)
34. birebora (válaszként erre: 28. - Kelep3)
jan. 3. 09:06
Ez számomra is félreérthető volt. De valóban, ha valaki megteheti, hogy dolgozzon az ne tegye. De aztán ha a férj felbukik vagy tartósan lebetegszik, esetleg megpattan akkor sz.r van a palacsintában.
33. globus (válaszként erre: 28. - Kelep3)
jan. 3. 08:49

Itt a főállás szó zavarta meg FI-nk fejét.

De szép is lenne, ha az lenne a főállásunk, hogy anyja vagyunk a 30 éves gyerekeinknek :)

Darabig nyilván működik, addig használja ki. Szívni később ráér, akkori környezeti helyzet szerint változtat vagy nem.

32. unom (válaszként erre: 16. - Semleges)
jan. 3. 08:40
Nem lennék meglepve.
31. xochipilly (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 3. 08:39
Jól van, csak aztán nem sírni, ha ez az arany ember majd nem elégszik meg az ide-oda rakosgatással, hanem beleszeret egy másik nőbe és lelécel vele.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Xochipilly)
jan. 3. 08:28

Aki főz, mos, takarít, gyereket altat/fürdet, edz vele, otthon marad és ápolja ha beteg -az jó apa.

És értük dolgozik, hogy meglegyen mindenük. Nagyim szerint "oda teszed ahova akarod" és tényleg.

29. xochipilly (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 3. 08:18
Apuka jóravaló ember... :D Az alamuszi macska meg nagyot ugrik. Pláne mikor eléri az életközépi válság.
28. kelep3 (válaszként erre: 26. - Globus)
jan. 3. 08:12
Nem, ezt nem írtam. Arra akartam célozni, hogy a család életminősége jobb lehet, ha az anya nem valami vacak állásban vacak munkabeosztással dolgozik úgy, hogy pénzügyileg nem szorulnak rá. Ez nem naplopás, munkakerülés, hanem egy logikus lépés.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook