Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Három éves kisfiam még semmit nem beszél, van valaki akinek ennyi edős gyermeke még nem mond semmit? fórum

Három éves kisfiam még semmit nem beszél, van valaki akinek ennyi edős gyermeke még nem mond semmit? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. máj. 22. 12:02

Jogában áll hallgatni:)

Ne aggódj, ha másféle módo kommunikál, akkor be fog indulni.

2014. máj. 22. 11:50
Nem tragédia, be fog indulni a beszéde, de osztom azt a véleményt, hogy egy logopédus csodát tud tenni.
24. Éva82 (válaszként erre: 19. - Rozin)
2014. máj. 22. 10:29
Meg fog! De azért keress egy logopédust, és ragaszkodj az egyéni foglalkozáshoz. Oviban 4 éves kor előtt nem foglalkoznak velük. Egy jó logopédus beszédindítása nagyon hasznos tud lenni!
2014. máj. 22. 10:14
Az én lányom sem beszélt,aztán bekerült közösségbe,azóta nem tudom lelőni :D
22. pzm3 (válaszként erre: 1. - Rozin)
2014. máj. 22. 10:06
Ezen kívül minden rendben van a fiaddal?Nincsenek furcsa viselkedésformái?Csak azért kérdezem,mert a fiamra 2és fél évesen rámondták,hogy autista,mert nem beszélt csak pár szót....
21. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 18. - Hanyatka85)
2014. máj. 22. 08:48
Ja, majd elfelejtettem az okostojás kritizálókat akik külföldit max tévében láttak és szentül meg vannak győződve, hogy az én vagy a màsok vegyes babái nincsenek olyan értelmesek, hogy 2-3 nyelvet is megtanuljanak. Az ilyenekről tudomást se kell venni.
20. Milup2
2014. máj. 22. 05:54

Vekerdy írja:

"Szóval nem igaz, hogy az okos gyerek előbb beszél. Elmondom a régi angol viccet, erősen rövidítve. Earl of Suddessex családjában már a negyedik lány születik. Kétségbeesésükben félárbocra engedik a zászlót, mert az earli címet csak fiú örökölheti. Egy idő múlva azonban végre megérkezik ötödik gyerekként a várva várt fiú. Felhúzták a lobogót, az egész család boldog. Ám eltelik két év, három év, négy év, öt év, és a kis trónörökös nem szólal meg! Tragédia! A kilencedik születésnapján azonban a fiú így szól:

- Anyám, ez a tojás kissé langyos.

- Fiam! Te beszélsz?

- Hogyne beszélnék, anyám.

- Akkor miért nem szólaltál meg eddig?!

- Mert eddig minden rendben volt!"

:DDDDD


"Szó sincs arról, hogy nekünk feljlesztenünk, képeznünk kellene egy egyébként egészséges gyereket járásban, beszédben vagy bármi másban! Egy feladatunk van: viselkedjünk többé-kevésbé normálisan, hagyjuk mozogni, beszélgessünk vele, énekeljünk neki, mondókázzunk vele, csiklandozzuk, lovagoltassuk! Így a gyerek előbb vagy utóbb beszélni fog, és hangsúlyozom, MINDEGY, hogy három éves koráig mikor szólal meg. Aki három éves korban szólal meg, az is nagyjából ugyanakkor fog mondatokban beszélni - megszólalása után hamarosan -, mint aki hét vagy kilenc hónaposan már "megszólalt"."


"Ez fontos! Ha nem érti vagy nem reagál arra, amit mondok, minél előbb szakemberhez kell fordulni!"

19. Rozin
2014. máj. 21. 22:10
Köszönöm a hozzászólásokat! Kissé megnyugodtam, hogy nem vagyunk "egyedi esetek". Jövőhéttől ovis lesz a kisfiam, remélem megered a nyelve a társai között.
18. hanyatka85 (válaszként erre: 1. - Rozin)
2014. máj. 21. 21:17

3 elmúlt a fiam pár hónappal amikor kezdett beszélni igaz h neki magyar meg az angol együtt van.

Rokonok sorra piszkáltak már miatta ami ugye mégjobban bántja az embert...de ahogy kezdte szoba tisztaságot ugy jöttek a szavak :)

2014. máj. 21. 20:34
Szia egyik unoka húgom volt olyan hogy anya-apa....és semmi más! Ahogy be került oviba kinyílt és be nem állt a szája! Valaki írta hogy a fiúk később kezdenek,ez hülyeség... Fiam nyáron lesz 3 folyékonyan beszél,bő szókinccsel rendelkezik és kb.1-1,5 éves korában kezdett el beszélni szavakat mondani. Kislányom jövő héten lesz 1 ő is mondja habár még nem teljesen tisztán hogy anya-apa-. Ne izgulj! Ovit várd meg mikor kezdi?
16. Guruljka (válaszként erre: 3. - Rozin)
2014. máj. 21. 20:08

Ismerős házaspár kisfia beszélt, de csak szótagokat. Kiderült végül nagy nehezen, valami speciális vizsgálattal, hogy az arcüreg volt nagyon eldugulva egy régebbi betegség nyomán.

Ők is jártak fül- és hallásvizsgálaton, ott nem találtak semmit. Vizsgálták az értelmi képességeket is, ott sem volt probléma.

Győrbe kellett utazniuk a vizsgálatért.

15. Éva82
2014. máj. 21. 19:43

A lányom 3,5 évesen kezdett szavakat mondani, addig meg se nyikkant. Akkor elkezdtünk logopédushoz járni egyéni foglakozásra. A gyerek most 4,5 éves, jövő kedden megyünk UTOLJÁRA logopédushoz. Mindent mondd, jövő pénteken az évzárón 3 verset fog mondani. Sok munka volt, megérte!!!!


Kitartás neked! Menni fog az, csak türelem!

14. szabóné erzsi (válaszként erre: 13. - Szabóné erzsi)
2014. máj. 21. 19:32
elnézést ma már nagycsoportos ovis
2014. máj. 21. 19:28
az én unokám is késön kezdett beszélni neki is az elsö értelmes szava a nem volt ö 180 dkg született késön hozta be a lemaradást az idöben született társaival szembe de be vették bölcsibe is ma már nagy csoportos okos értelmes gyerek akinek be nem áll a szája ö neki azt mondták hogy a korai születés befolyásolta a fejlödését szobatiszta is az ovi elött 2 héttel lett mára minden okés nála
12. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 11. - 96e4cb8ca7)
2014. máj. 21. 19:27
*"kisfiad" akart lenni :-)
2014. máj. 21. 19:26
A kisfiúk amúgy is később kezdenek beszélni. Az enyém se mond még semmit csak 1 tagú szótöredékeket, nem tudjuk milyen nyelven mert 3-at hall mindennap. Teljesen el tudom képzelni, hogy ő sem fog beszélni 3 évesen, úgyhogy szerintem ne aggódj, gyorsan be fogja hozni a lemaradását. Óvodába jár a kusfiad?
2014. máj. 21. 18:55
A hallását nézettétek? Nálunk a családban van egy kisfiú aki 3 évesen még alig-alig beszélt csak nagyon egyszerű szavakat, kiderült, hogy nem hall teljesen jól. Most 4 éves hallókészüléke van és nagyon szépen fejlődik.
2014. máj. 21. 18:34
Megkésett beszédfejlődés. Nagyon sok oka lehet, de előfordulhat, hogy csupán csak egy kis érési késés. Ha minden vizsgálatra elviszed, megmondják, mi a gond. Kap majd fejlesztést is. Ha nincs idegrendszeri, szervi baj, nem kell aggódnod.
2014. máj. 21. 18:09
A húgom pont ilyen volt, 3 éves koráig nem beszélt, anyuék is elvitték egy csomó helyre. Aztán egyszer csak megszólalt.
2014. máj. 21. 18:09

Ugy emlekszem, az ocsem is eleg keson kezdett el beszelni. Mindent el tudott magyarazni, de nem beszelt. Aztan mikor elkezdett beszelni, akkor le se lehetett loni. :D


Egyreszt kitartast, masreszt addig orulj, amig nem kezd el beszelni, mert aztan lukat beszel a hasadba...

2014. máj. 21. 18:06
Az én 2,5 évesem is csak alap dolgokat mond és az állatokat utánozza. Javasolták a beszédközpontot,de,mivel szervi baja nincs,csak lusta,nem aggódom! Addig,míg elkezd beszélni rendesen,pantomimozik!
5. f6390e6b9b (válaszként erre: 4. - Rozin)
2014. máj. 21. 18:06

Az már valami!!

Az én lányom sem beszélt.De még ennyit sem,mint a fiad.Decemberben amikor betöltötte a 2,5 évet beadtam oviba,azóta eltelt fél év és folyékonyan beszél.

4. Rozin (válaszként erre: 2. - F6390e6b9b)
2014. máj. 21. 18:04
A "nem"-en kívül semmit!
2014. máj. 21. 18:01

Kisfiam elmúlt három, nem hajlandó megszólalni, mutogatva kommunikál.Kezdek aggódni!!

Fülvizsgálat eltérést nem mutatott, beszédfejlesztőben is jártunk, oda még vissza kell vigyem jövő hónapban.

Akinek van (vagy volt) hasonló tapasztalat, kérem írjon.

2014. máj. 21. 18:01
Olyan alap dolgokat sem,hogy anya,apa,mama stb.??
2014. máj. 21. 17:56
Három éves kisfiam még semmit nem beszél, van valaki akinek ennyi edős gyermeke még nem mond semmit?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook