Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Harmadik babát tervezők, gyertek beszélgessünk:) fórum

Harmadik babát tervezők, gyertek beszélgessünk:) (beszélgetős fórum)


25. moon79
2012. jan. 25. 15:28
Sziasztok! Mi is a harmadikat tervezzük! Én beszélgetnék! :)
2011. dec. 18. 12:36
Senki nem jár erre mostanában? Gyertek beszélgessünk!!
2011. dec. 1. 15:24
Kinek milyen a tapasztalata a szülés utáni eldobható bugyival kapcsolatban? Milyet érdemes venni? Stb. Várom a hozzászólásokat. :)
22. RÁCZNÉ77 (válaszként erre: 21. - Szila5)
2011. nov. 25. 15:29
Köszönöm a bíztató szavakat, aranyos vagy!!!Nem vagyok egy szép nő, soha nem is tartottam magamat annak. Viszont büszke vagyok arra hogy van 2 gyönyörű egészséges lányom,egy babám a pocakomban aki a vizsgálatok alapján Ő is egészséges, és egy csodálatos párom aki szeret,és mindenben támogat. Sajnálom hogy anyukád ilyen. Gondolom Ő sem volt régebben ilyen ember. Az Én esetemben csak a nővéremmel vannak problémák e téren. Az anyukámék nagyon örülnek a 3-dik gyereknek is. Sőt az apukám teljesen a fellegek között járt amikor elmondtam neki, hogy az UH-on azt mondták lehet hogy kisfiú.Talán a legközelebbi UH-on teljesen megmutatja magát a pocaklakóm. A párommal is sokat beszélgetünk az ilyen "rosszindulatú" emberek megjegyzéseiről.Sajnos szegénykém Ő is kapja a furcsa megjegyzéseket a munkahelyén. Ő is megpróbálja kezelni ezeket, és nem foglalkozni az irigy, gonosz emberekkel.
21. szila5 (válaszként erre: 18. - RÁCZNÉ77)
2011. nov. 25. 00:56

Óh, Te szegény! El is hiszem, hogy nagyon rosszul esett a nővéredtől, pláne áldott állapotban boldogan és érzékenyebben. Ne is törődj vele! De komolyan. Szerintem irigységből mondhatott ilyet. Az én anyukám is pár éve nagyon elutasító és durva az olyan ismerős kismamikkal, akikkel összefutunk. Hozott már nagyon kellemetlen helyzetbe, én széles mosollyal mentem oda a pici babás családhoz, hogy megnézzem a csöppséget és gratuláljak; erre anyám pofát vágott, látványosan elfordult, oda sem jött, még neki állt feljebb valami, és ezt az anyuka érzékelte is. Szörnyű, de ez van. Anyám mondja is, hogy őt már nem hatja meg a kisbaba, meg majd én is így leszek vele...stb. Ja, lehet, de nem leszek bunkó, nem fog a nehezemre esni mosolyogni, és gratulálni 2 perc alatt, majd azt gondolok, amit akarok. Anyumnak nehéz természete van; velem sem zökkenőmentes a kapcsolata; már félek tőle mi lesz, ha én fogok babát várni/szülni. Persze, ha a kicsi fia tüsszent egyet, akkor vége van a világnak... Én már most tudom, hogy a szemembe majd megjátssza magát az én babámmal kapcsolatban, de a hátam mögött nem túl szeretetteljesen fog rólunk beszélni, de ha az öcséméknek lesz babája, akkor álljon vigyázzba mindenki. Ez egy hosszú történet több aspektussal, nem is akarok bele menni. Már a klimaxra is fogtam, de a mi esetünk több annál. Baromi nehéz elfogadni, de muszáj. Az is igaz, hogy akiket szeretünk, azokat tudjuk a legjobban bántani, megbántani. Ezért adódnak a családban a csalódások.

Szóval fel a fejjel! Gyönyörű vagy, hiszen életet fogsz adni egy kicsi embernek!!! :)

Meg az sem mindegy, ki hol tart éppen az életében, melyik szakaszban, és mindenkit a sajátja izgatja a legjobban.

20. szila5
2011. nov. 25. 00:37
A többi kismaminak is minden jót kívánok és gyönyörű, egészséges babókat, egészséges, huncut nagytesókat. :)
19. szila5 (válaszként erre: 11. - 026876815c)
2011. nov. 25. 00:34
Jaj, de jóóó!!! :) Szívből gratulálok, és jó egészséget Nektek! :)
18. RÁCZNÉ77 (válaszként erre: 16. - Fdóri)
2011. nov. 24. 11:34
Azt mondta még a képpel kapcsolatba (amin csak a pocakom látható), hogy beleképzelte magát az én helyzetembe, vagyis hogy Őneki van pocakja. Meg hogy a képen látta hogy ki van oldalt dudorodva a pocakom, olyan mintha a gyerek kinyomta volna a fejjét, vagy a fenekét, és ez is émejitő volt a számára. Hozzáteszem a képen semmi ilyen nem látszik. Szerintem Ő maga képzelte azt amit látot. Na mindegy. De szerintem sajnos hogy ezt kell mondjam Ő egy klinikai eset. Van két nagy gyereke(20 éves, és 17 éves), és amiket gondol és mond néha a saját gyerekeiről, már az felháboritó.Csak 1 pld. : "Ha előről kezdhetném, akkor nem szülnék eggyet sem." Ez még a finomabbik kijelntése volt. A legszomorúbb az egészben az, hogy neki egy pillanatra sem jutott eszébe, hogy ezzel a megnyílvánulásával megbántott. Ez van. :( Valahogy ki kellett adnom magamból, és ezért írtam le ezt a "történetet".
2011. nov. 23. 19:37

Köszönöm mindenkinek és én is gratulálok a kismamiknak:)

Én is kapok hideget meleget de nem érdekel mert ezt mi szerettük volna így és senkinek semmi köze hozza!sajnálom hogy pont a noveredtol kaptad ezt elhiszem hogyrosszul esett én se számítok sok jóra a családomtól de nekem alapból nem túl jó a viszonyom velük sajnos,de ez egy más történet!az ember pont a családjától nem vár ilyet!

De a lényeg hogy mi tudjuk miért vállaltuk és mi szeretnénk és ez a legfontosabb!

16. fdóri (válaszként erre: 15. - RÁCZNÉ77)
2011. nov. 23. 19:19
Hogy lehet valaki ilyen tapintatlan?! Még ha szerinte nem is nézel ki jól pocakkal, akkor sem szabad ilyet mondania.. Vagy valami más miatt?
2011. nov. 23. 13:32

Sziasztok!!

Én, vagyis mi is most várjuk a 3-dik babánkat. :) 26. hét 3-dik napjában járunk.Már én és is kaptam egy pár olyan megjegyzést, hogy:"Jól meggondoltátok? - Hát...Ti tudjátok! - Nagyon merészek vagytok! stb." Ilyenkor mindig elszomorodok, mert rosszul esik, hogy ilyen rosszindulatuak az emberek. Ami a legrosszabb, hogy az időssebbik nővérem tesz inkább ilyen rosszindulatú megjegyzéseket. :( A múlt héten felhívott, és szóbajött a pocakos kép amit a szüleimnek küldtem el email-en, és ezt ő is látta. (Egy faluban laknak a szüleimmel tőllünk kb.300 km-re.)Szóval a megjegyzése így hangzott a képel kapcsolatban.:"Amikor megláttam a pocakos képet hányingerem lett."És ezt, még fokozta egy két mondattal.Először szólni sem tudtam, aztán közöltem vele, hogy nem normális.A párom mint minen normális ember teljesen kiborult amikor elmeséltem neki a kis beszélgetésünket a nővéremmel. Ezt míg élek nem felejtem el, de a párom sem.Inkább ne mondott volna semmit sem.Megkérdeztem hogy miért mondott ilyet, ő azt válaszolta, hogy semmi különös csak maga a látvány. Épp ésszel nem bírom felfogni, hogy valaki így érezzen egy terhes nő pocakjától.

14. soma29 (válaszként erre: 11. - 026876815c)
2011. nov. 23. 08:32
Gratulálok!Mi is most várjuk a harmadikat!20 hetes terhes vagyok.
13. fdóri (válaszként erre: 11. - 026876815c)
2011. nov. 23. 06:36
Ó de jó:) Vigyázz magatokra.
12. Bcicus (válaszként erre: 11. - 026876815c)
2011. nov. 22. 23:51
Gratulálok és irigykedem.
2011. nov. 22. 19:49
Pozitiv lett a mai tesztem:)))Jön a harmadik lurkó:))))
10. fdóri
2011. nov. 21. 14:22

Hajrá!

Mi is év elején fogunk belevágni...

9. 026876815c (válaszként erre: 8. - Szila5)
2011. nov. 21. 13:06
Nagyon drukkolok hogy minél leőbb sikerüljön!!!!
8. szila5 (válaszként erre: 1. - 026876815c)
2011. nov. 20. 02:06

Sziasztok! Nekünk még nincs gyermekünk, de már rajta vagyunk nagyon. Szívem szerint én is 3-4-et szülnék, majd kiderül, hogy lesz. Ha az anyagiakat nézzük, szerintem vagy 1 vagy 3, a "2 gyerek, nem gyerek", mi így tapasztaltuk az öcsémmel. Ha 1 van, talán könnyebb az anyagi része, ha min. 3, akkor meg már nagycsalád. De testvér kell!!! Ja, és már a '90-es évek elején is megszólták azt, aki a 3-dikat várta. Pl. anyum az öcsém után teherbe esett, és már elmondta nekem is, én 10, az öcsim 2 éves volt, és a nenám lebeszélte anyumat a 3-dikról, így ab. lett belőle. Máig sokszor eszembe jut, és bizony hiányzik. Jó lett volna, ha maradt volna. Hogy akkor mit gondolt, mondott apu, anyu erről, nem tudom? Később felhoztam egyszer, de anyunak rosszul esett, le is b...tt, így azóta nem kérdeztem erről, de a nenámra haragszom, semmi közze se volt hozzá, sztem.

Ja, mi is albiban lakunk, de már nem érdekel a pénz, a munkaviszony, a kicsi babánk/ink a legfontosabbak. Nagyon működnek az ösztönök, 30 évesek vagyunk, alig várjuk az első csemeténket.

Mindenkinek a legjobbakat, és hajrá nagycsalád! :-)

7. Bcicus (válaszként erre: 6. - 026876815c)
2011. nov. 19. 20:42
Köszi.
6. 026876815c (válaszként erre: 5. - Bcicus)
2011. nov. 19. 15:05
Drukkolok hogy minél elobb osszejojjenek a babyk:)
2011. nov. 19. 12:47
Nekünk még csak 1 van, de 3-4 gyereket szeretnénk.Év elején vágunkk bele a másodikba még csak de remélem hamar összejön mindegyik most már.
2011. nov. 19. 10:14

Nálunk is két fiú van és mi is szeretnénk egy kislányt,persze nem ez miatt szeretnénk harmadik babát,hanem mert mindig is így terveztük,mindkettonk nagy családban nőtt fel,párom is én is,és imádom a gyerkocőket!

Nekünk saját lakásunk van igen,annyi "bibivel" hogy anyosom meglevő hazához epultunk egy teljesen külön lakást,tehát az udvar és az utca bejárat közös!

2011. nov. 19. 10:01
Nektek van saját lakásotok? Nekünk nincs, de ez sem izgat fel különösképp. Még sosem volt úgy hogy nem lett volna sehogy:)
2011. nov. 19. 10:00

Szia!


Mi is szeretnénk harmadik babát. Azért is mert 2 fiunk van, hátha lány lesz. És azért is, mert, mindketten 2 testvérrel nőttünk fel. Nekünk az a komplikáció, hogy kisebb fiunk cukorbeteg, a nagyobbal néha sok gond van. Mindkettőnek sok figyelemre van szüksége. Nekem az anyósom ellenzi nagyon, szerinte kettővel sem bírok...

Egyébként ez néha így van, de nem hiszem hogy ezért ne szülhetnék.

2011. nov. 19. 06:12

Sziasztok:)

Ha vannak rajtam kívül akik harmadik babajukat tervezik,varjak akkor csatlakozzatok:)

Beszélgessünk,ismerkedjunk és merjük felvállalni és bevállalni,hogy igen tényleg szeretnénk a mai világban harmadiakat,mert én személy szerint nagyon sok elutasítást,és negativumot kaptam már ez miatt,amit nem értek,mert mindenkinek szíve joga eldönteni hogy hány gyereket szeretne!

Várok mindenkit szeretettel:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook