Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hányadik héten éreztétek, hogy megmozdult a baba a pocitokban? fórum

Hányadik héten éreztétek, hogy megmozdult a baba a pocitokban? (beszélgetős fórum)


1 2 3
36. vali51
2012. febr. 28. 21:32
Minden gyerekemnél máskor a harmadik a 15.hét környékén!Az elsö majdnem félidöben!
2012. febr. 28. 20:55
Csak a 25ik héten.Már nagyon vártam.
2010. szept. 11. 10:02
Én is az első kisbabámat várom, és korántsem vagyok/voltam vékony, de én is már 15-16 hetesen éreztem a kisbabám mozgását (nem is hitték el nekem...) Pedig 18-20 hetes korától ez már szemmel is látható. :)))
33. korisa
2010. márc. 31. 15:23

Sziasztok!!!!

De örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra:)

Én az első babával- a fiammal 9-10 hetessen kezdtem érezni, hogy mozog, az orvosom le is hülyézett de amikor ő UH-n nézte én meg mondtam neki, hogy most megy a baba át a másik oldalra elgondolkodott:)

Most 15 hetes terhes vagyok és 10 hetessen megint el kezdtem érezni. Bár olyan vékony vagyok, hogy egy fűszál mellett elbújhatok ha a kismanó nagyon mocorog akkor az fekvő helyzetben látszik a hasamon. Dugja ki magát, meg simul apa kezébe:)

Én is este érzem jobban mert gondolom akkor vagyok nyugodtabb.

Amit tudok nektek ajánlani az az, hogy beszéljetek hozzá:) Kérjétek meg, hogy keljen fel és mozogjon stb.. És csodát tapasztaltok :D

Én lélekgyógyászként dolgozom és saját magamon kisérleteztem- a fiamhoz folyamatosan beszéltem, kértem, hogy mozogjon-kértem, hogy pihenjen-és játszottunk sokat. Meg van az eredménye!!! 1,5 éves és folyton metakomunikál-én gondolom ő teszi vagy épp pont fordítva. Bár most van a hisztis korszakában de sokkal kezelhetőbb mint egy olyan baba akivel nem kommunikáltak a pocakban.

És ez későbbiekben a szülést is megkönnyíti, el tudod neki magyarázni, hogy mi fog történni stb.

Pl kutatások kimutatták,-és kineziológusok bizonyítják:)-hogy azoknak a gyerekeknek jobb a viszonyuk a szülőkkel akiket vártak. Míg akik nem kívánatos gyerekek ott örök konfliktus van- mivel a baba már a pocakodban érez és megjegyzi a dolgokat-a tudatalatti :)

Na befejeztem az okoskodást :D

32. Belleth (válaszként erre: 31. - Fanny83)
2010. febr. 27. 13:17

Sziasztok!

15 hetesek vagyunk mi is! Mostanra már biztos vagyok benne, hogy a baba mozog a hasamban!Már kb 2-3 hete is éreztem, de először nem tudtam, hogy ez az! Azt hittem ,hogy fel vagyok fújódva v. bélmozgás, mert sokan úgy írták le a baba mozgását, mint: lepke repdes bent, buborék száll vagy hasonlít a bélmozgáshoz stb. Nálam nem ilyen! Nekem olyan, mint az idegrángás csak nem olyan erős, kis ideig tart és nem kellemetlen. Kicsit érzem csak. Mintha egy-két db rángás lenne. Vagy, mint egy lüktetés nálam is. Már figyelem egy ideje és 4-5 napja minden nap érzem. Mindig este érzem jobban. Többen is azt mondták, hogy ez már az. A bélmozgás nem hasonlít az idegrángáshoz.

2010. febr. 15. 17:39
sziasztok! 15 hetes és 6 napos vagyok. Ma ülő helyzetben éreztem valamit. Eddig is voltak bélmozgásaim, de ez más volt. Egészen lent, ahol a babám van, éreztem, mintha valaki belülről 2cm hosszan körülbelül végighúzta volna az újját a hasfalamon. Többször is éreztem, meg egy-két lüktetés szerűséget is éreztem utána. Szerintetek ez már a baba mozgása?
2010. febr. 10. 19:32
15. héten finom mozgásokat, most a 21. héten látszik kívülről is.
2010. febr. 10. 19:30
Egyébkén amikor már nagyobb terhes voltam konkrétan megéreztem hogy keresztbe fordul, majd fejjel le és akkor állt be a leendő születési poziciójába a nagyobb.
2010. febr. 10. 19:28
Elsőt 18 hetesen, másodikat 13 heseten. Az az érdekes, hogy első terhességben korábban is éreztem "rebegést" de akkor még nem tudatosult bennem konkrétan, hogy az a mpic mozgása. A másodiknál már rutinos voltam és egyből vágtam mi a szitu:)
27. MMMaya
2010. febr. 10. 13:49

Szia!

Az elsőt a 19. héten, a 2.-at a 14. héten éreztem először.

2010. febr. 10. 13:46

Szia!

Én a kislányommal (első baba) a 17. hét körül éreztem először, hogy van vki odabent :)

A mostani terhességemnél viszont (ez a 2.) már a 12. héten, jó korán.

2010. febr. 10. 13:45

Szia!

16 hetesen és az első babám

2010. febr. 10. 13:45
Szia.Én az elsőnél 16 hetesen,a másodiknál is,a harmadiknál 17 hetesen.
2010. febr. 10. 13:45
A harmadiknál már a 12. héten. Az elsőnél valamikor a 16-17. héten.
2010. febr. 10. 13:44
MIkor érezted eloszor hogy megmozdult a babád?
21. anikko
2009. aug. 26. 17:22
Én az elsőnél már a 13. héten éreztem,mint amikor lüktet valamim. Mindenki azt mondta, hogy kizárt, az nem az volt, ilyen korán első babával nem érzem. Ezt el is hittem, mert utána nem is éreztem kb 3 hétig. Majd akkor biztos voltam benne, hogy a baba mozog, mert többször is éreztem, ugyan azt a lüktetést, csak erősebben.
2009. júl. 5. 04:57
Elsőnél 16 héten,a másodiknál 11,a harmadiknál 12.héten,és ők lányok lettek.
2009. márc. 10. 22:10
Régóta nem ír már senki! Mi a baj?
18. 6c5f346e46 (válaszként erre: 16. - Zsaki77)
2009. febr. 26. 17:47
mikorra várjátok???az enyém most lessz 19 hetes,de én is már 10,12 hetessen éreztem,nekem már a második lessz....
2009. febr. 26. 11:58

első terhességnél:18.hét

másodiknál: 13. hét

ott már tudtam, mire kell figyelni:)

örökre emlékezni fogok erre a két pillanatra:)

2009. febr. 23. 14:18
Én szilveszter napján éreztem, mintha finoman kopogtatott volna Babuci (az első), 18 hetesen, aztán pár napig semmit, majd utána egyre erősebb tánc- és bokszleckék következtek, amit én is imádok, tudom, hogy rendben van. Most 25 hetes. Ha már fél napja alszik néha, azért simire, meg kérésre felébred a kis drága. :))
2009. febr. 23. 12:44
Én 15 hetesen.A köldököm mellett jobb oldalon éreztem,hogy csiklandoz.
2009. febr. 23. 07:21
17+2 hetesen első baba :))
2009. febr. 19. 10:14
kb. a 16. héten volt.
2009. jan. 14. 11:51
én most a számitásaim szerint a 12.héten vagyok,viszont az ultrahang szerint már a 13.on...kérdeztem a dokimat,hogy érezhetem-e már a mozgását????erre azt válaszolta,hogy természetessen,és szinte felháborodva mondta,hogy nem emlékszem,hogy hogy kevert az ultrahangon???majd ki ugrott a pocimból...édes volt...
11. bomee
2009. jan. 1. 11:54
a 19. héten éreztem igazán, hogy ez már csak A Gyerek lehet más nem. és azóta is érzem minden nap, imádom amikor mozog, még akkor is ha olyan néha mintha valaki kötelet mászna a belső szerveimen. érzem mikor van farral lefelé-akkor a kismedencémet próbálja meg otthonosabbra rugdosni, és érzem mikor van fejjel lefelé-akkor talplenyomatot lehetne venni róla a hasfalamon keresztül. de ez igy van rendjén, akkor is imádom ha mozog. és olykor eszembe jut milyen jó is nekem, aki 1 db babát vár, mert mondjuk a vemhes kutyák vagy macskák hasában akik ugye több kölyköt is szülnek egyszerre, na azoknak vajon milyen ficánkolás lehet a kis hasában. hm. :-)
10. Danica16 (válaszként erre: 8. - 6c5f346e46)
2008. dec. 31. 12:06

A 17-18.héten lehetett emlékeim szerint.


Szerintem nem fordulást érezted, csak változol/zunk belül is :) Nekem bele szokott nyilallni de elég rendesen a hasamba, és akkor le is kell ülnöm.

A hasam nekem még nem lett nagyobb, csak a felfúvódásoktól, úgyhogy néha van néha nincs :p :) De nem is számítok még nagy hasi változásokra, az elsővel a 28dik héten vált bárki által észlelhetővé :))

Ne aggódj, csak pihenj sokat :)) én is azt teszem.

2008. dec. 31. 11:35
Tudom hogy butaság,de én is kb olyan 10 12 hetesen éreztem valami nagyon finom aprócska kis mocorgást,a dokim erre azt mondta hogy a korai terhességnek ez az első jele,de kb úgy 15-16 hétben éreztem előszőr úgy hogy akkor már biztos volt hogy nem bélmozgás vagy más.....aztán kb a 20-21.héttől már nem volt megállás szinte non-stop mocorgott a pici lányom,és ez a mai napig így van,amióta megszületett nem igazán alszik,sőt mondhatni egész nap fenn van,imád társaságba lenni,egyedűl viszont nem érzi jól magát
8. 6c5f346e46 (válaszként erre: 4. - Danica16)
2008. dec. 31. 10:54

nem emlékszel rá,hogy milyen hamar???kicsit türelmetlen vagyok...áltam tegnap a száritónál és teregettem,és azt éreztem,hogy akkorát fordúlt,mintha bevágtak volna egyet a hasamba,nem volt valami jó érzés,és utána nem is voltam jól...pedig hidjétek el,senki ne bántott,ezért kérdezlek benneteket,mert akkor az mi lehetett???

az az érdekes,hogy a 10.héten vagyunk,de akkora a pocim,mint az elsőnél félidőben,amikor kijöttem a fürdőből és csak egy póló volt rajtam,a párom csak lesett,ne tudtam mit néz,azt mondta:-már ekkoraaaaa,nőőőőől áááám...

2008. dec. 31. 10:54

A 17.héten ha a hasamra tettem a kezem akkor már kis kaparászást ill. bugyburékolást már éreztem.És onnantól kezdve nyugalomban szinte mindig.

Olyan igazi rúgásokat csak a 20.hét után,de azt már egész nap jövés menés közben is.

A 10. hét az tuti nem az...még annyira picike olyankor kb 5g és 5cm a babó..

Többedszer szülőknél már a 15.hét után elképzelhető.

Nekem is volt hasonló érzésem de én az elején nagyon sokat puffadtam és az okozott mindent.

Nálad is tuti az van,nagyon hasonló tud lenni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook