Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány órát foglalkozol a gyerekeddel egy nap, és mennyi idős? fórum

Hány órát foglalkozol a gyerekeddel egy nap, és mennyi idős? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
55. e4838aa63b (válaszként erre: 53. - Clau26)
2010. jún. 16. 13:53

Az én fiam meg olyan kis erőbenő, hogy 4 naposan már feltolta magát, és tartotta a fejét, mindenki csak lesett.

Másfél évesen a téglát hurcolta az udvaron építkezés közben.

Mostanra a zsugor ásványvizet ami 9 kg megfogja és arrébbteszi :D


Gyerekfüggő :D

54. 2cb29de033 (válaszként erre: 53. - Clau26)
2010. jún. 16. 13:51
hát két hónaposan még csak nézelődnek, érdeklődnek a világ fel, forgatják a fejüket, nem?? vagy ennyire lemaradtunk? :)
53. Clau26 (válaszként erre: 49. - 2cb29de033)
2010. jún. 16. 13:50
ja ez igen érdekes az enyém 6hónaposan csak forog és kúszik..akkor most aggódjak..én 2hónaposan még nem is tettem játszószőnyegre akkor még nem is érdekelte annyira
52. e4838aa63b (válaszként erre: 45. - Clau26)
2010. jún. 16. 13:47

Részemről csak erősíteni tudom, hogy a fiúk is :)


De ehhez biztosan hozzájátszik az is, hogy nincs vele az apja, így olyan sincs, aki az elejétől picit szigorúbban fogta volna.


De (lekopogom) azzal sohasem volt gondunk, hogy elmentünk vásárolni, és a gyerek üvöltött mert akart valamit.


A hisztije inkább csak abból fakad, hogy esik az eső, nem lehet kimenni de ő akar, vagy hogy nem szabad minden kutyát fogdosni, mikor neki kedve támad hozzá :D

51. Clau26 (válaszként erre: 47. - Giovannina)
2010. jún. 16. 13:47
na pedig mindig azt mondtam eddig én akartam hogy lány legyen hát tessék:-)de ezek szerint mindegy
50. tücsimücsi (válaszként erre: 45. - Clau26)
2010. jún. 16. 13:47
Az én fiam 4 és fél éves de írtó hisztis, a lányom aki 4 évvel idősebb nála sose művelt ilyeneket. Tán a 8 év alatt ha három igazi hisztije volt, a fiamnak egy héten 3....:-)))
49. 2cb29de033 (válaszként erre: 23. - Viktóriaanyu)
2010. jún. 16. 13:46
ez mondjuk nekem is feltűnt, de nem mertem rákérdezni, mert azt hittem bennem van a hiba. :D
48. Clau26 (válaszként erre: 46. - 2cb29de033)
2010. jún. 16. 13:46
egyetértek:-)
47. Giovannina (válaszként erre: 45. - Clau26)
2010. jún. 16. 13:46
A fiúk is! :)
46. 2cb29de033 (válaszként erre: 16. - 5e48d37001)
2010. jún. 16. 13:45
Hát szerintem ez az együttalvás elég nagy hiba... :S de ez az én véleményem, és persze nem ide tartozik.
45. Clau26
2010. jún. 16. 13:44
a fiúk is hisztisek vagy csak a lányok?mert én sokszor agybajt kapok a kis nunistól:-)
44. 2cb29de033 (válaszként erre: 10. - Clau26)
2010. jún. 16. 13:43
Én is egyetértek. :)
43. Clau26 (válaszként erre: 40. - Scara.bosco)
2010. jún. 16. 13:40
de gondolom ha van egy kis ideje azt veletek tölti nem?
2010. jún. 16. 13:39

Sziasztok!

Nekem 4 és 2 éves fiaim vannak. Átlag napunk (most oviszünetben) reggeli után játszunk, rajzolunk, kézművezünk vmit. Közben én "észrevétlenül" romeltakarítok:-) Majd ha jó az idő kert - itt én munkálkodom, ők motoroznak, homokoznak, stb. Ebéd közben azért készülget, evés, alvás. Du. játszó, vagy kert. Minden nap megyünk valahová (bolt, séta, haverok, mamák. Alvásidőben próbálom hasznossá tenni magam, vagy tanulok...

Párom későn jön, de akkor alvásig velük van:-)

Én órára sosem adtam össze. Az elején görcsöltem, jaaaj, ez kevés, jaaaj ha meg sok, hogy lesz önálló?? De kialakult egy közös ritmusunk,és ma már elmondhatom, h. nem csak én vagyok értük:-))

(Háttér: két aktív nagyi, és egy jófej pasi! Ezek fontosak nekem, és ettől is megy jól)

41. e4838aa63b (válaszként erre: 38. - Scara.bosco)
2010. jún. 16. 13:38

Azt mondod, a közös főzés nem lehet megfelelő időpont arra, hogy a gyerek fejlődjön?


Lehet tanítani vele közben mondókákat, vagy csiszolni a beszédén.


Ez nem számít?!

Ebből nem tanul?!

40. scara.bosco (válaszként erre: 37. - Diandra)
2010. jún. 16. 13:38
Mázlista. Már ez a munkaidő is nagyon ritka. Az enyém est 7-8 körül ér haza, teli a feje szerződésekkel, számokkal, céggondokkal. Majd még ilyenkor nekiáll sportolni, ha van ereje. Suliidőben a gyerekek 8 körül fekszenek. Max egy puszira van idő. És megértem, hogy örül, hogy lyuk van hátsóján, és csak arra vágyik, hogy leüljön és bambán bámuljon ki a fejéből.
39. Clau26
2010. jún. 16. 13:35
köszönöm a válaszaitokat.holnap várlak titeket az új forumtémában mert lenne még 1-2 kérdésem.
2010. jún. 16. 13:35
Ácsi, az, hogy veletek van egész nap, nem jelent tényleges foglalkozást. Nyári szünet van, itthon van mindkettő, persze, hogy nem csapom ki őket a legelőre. De ez nem azt jelenti, hogy egész nap velük foglalkozom. A velük foglalkozáson én azt értem, ami minőségi idő. Amikor csak a gyerekre figyelsz, vele játszol, vele beszélgetsz, ő a középpont. Az, hogy amíg főztem, ő a konyhapulton üldögélt a hordozóban, közben hintáztattam, meg bohóckodtam neki, az nem a gyerekkel foglalkozás. Az főzés. És mellesleg ott van a gyerek is, akit le kell kötni.
37. Diandra (válaszként erre: 32. - 5e76004fb5)
2010. jún. 16. 13:32
az hozzátartozik az igazsághoz, hogy a férjemnek nagyon jó a munkahelye 8tól-4-5ig dolgozik, de legkésőbb 5re itthon szokott lenni, télen szombatonként vadászik, ez a hobbija, de onnan is siet haza mindig, nem marad az esti ivászaton szinte soha.
36. e4838aa63b (válaszként erre: 31. - Diandra)
2010. jún. 16. 13:30
Irigyellek :)
35. Diandra (válaszként erre: 30. - Clau26)
2010. jún. 16. 13:30
nem vagy hülye. bár a környezetemben lévőket figyelembe véve a férjem nem standard apuka, hanem bőven "apább" annál, tehát nem ez az általános, de amit írsz az nagyon kevés foglalkozás a gyerekkel, szerintem fontos, hogy ne csak az anyjához ragaszkodjon a kicsi, hanem apához is, de ha apa nem foglalkozik vele akkor ez nem alakul ki, mert mitől is alakulna ki...
34. e4838aa63b (válaszként erre: 30. - Clau26)
2010. jún. 16. 13:29

Az én exférjem csak addig foglalkozott a gyerekkel, míg folyamatban volt a házvásáslás és a szüleinél laktunk.

Attól kezdve, hogy beköltöztünk a sajátunkba, minden fontosabb volt, mint a saját fia.

Egyébként tavaly január óta, hogy ilyen-olyan okok miatt elhagytuk, felé se nézett, és nem is fizet.

Mindig is arra törekedtem, hogy a lehető legtöbbet legyek a gyerekkel, viszont önállóságra is neveljem.

Ha kéri hogy együtt nézzünk mesét, vagy építsünk valamit, homokozzunk, hintázzunk, olvassunk, akkor ha olyan amit éppen csinálok, abbahagyom 10 percre, és utána megint játszik szépen tovább, én pedig folytathatom a dolgomat.


Egy korábbi felvetésre, miszerint hosszabb a házimunka, ha a gyerek is ott van: nem mondom, hogy nem szokott bosszantani, amikor újra el kell mosogatnom valamit. De a gyereknek is meg kell tanulnia a rendet. És így, hogy látja mit kell csinálni, a vizet pl már nem kéri, hanem fogja a saját kis poharát, odateszi a sámlit a mosogatóhoz, és enged magának, aztán beleteszi a szárítóba.

Nem hiszem, hogy a gyereknek vagy éppen az anyukának hátránya származik abból, ha néhány házimunkát együtt végeznek.

33. scara.bosco (válaszként erre: 10. - Clau26)
2010. jún. 16. 13:29

Bizony egyetértünk :-).

Az elsőnél még én is babáztam hónapokig, mint kislánykoromban. Meg is lett az "eredménye".A gyereknél is és nálam is. A fiam képtelen önállóan játszani, és kiakad, ha nem ő a világ közepe, és van még sok-sok egyéb dolog. Képtelen a türelemre. Vért izzadok vele. De ez gyerek és anya kérdése is. Nekem szükségem van arra, hogy én, mint ember, mint nő ne vesszek el a mókuskerékben. Sok szerepnek kell megfelelnünk, ebből az anyaság csak az egyik. A lányom egészen más. Másodikként, kertes házzal, folyton utazó apával, 0 segítséggel nem ment. Mégis türelmes, simulékony, kiegyensúlyozott, kötelességtudó kislány (6 éves). Persze, igényli, hogy játsszak vele. De önálló ötletei vannak, önálló játékai, amibe beszállhatok.

2010. jún. 16. 13:28

Ehhez alig tudok valamipozitívumot mondani. Három gyerek mellett (9-7-4 évesek) Sok játékra nincs idő.

Eltérő napirendünk van hétközben és hétvégén. Hétközben a munkából és iskolából hazaérve a napi teendő mellett max 1-1,5 órát tudok velük (kötelező feladatellátást nem nézve) játszani mesélni vagy a tanulást ellenőrizni.

Hétvégén valamivel többet, esetleg közös program beiktatása alkalmával az egész nap velük vagyunk.

31. Diandra (válaszként erre: 30. - Clau26)
2010. jún. 16. 13:28

gondolom ezt nekem szántad?! :-) ha nem akkor is válaszolok :-)


a férjem nagyon akart babát már noni születése előtti két-három évvel, meg volt veszve, így amikor megszületett teljesen készen volt. nagyon sokat foglalkozik vele, van, hogy egész nap vele van, reggel 8tól du 4-5-ig, ez havonta egy hétköznap általában, szabit szokott kivenni, mert ilyenkor nekem fix programom van. de minden nap nagyon siet haza, hogy velünk legyen és a kicsi nagyon hozzá van szokva, amikor meghallja az autója hangját már szalad a bejárati ajtóhoz, amíg kisebb volt akkor is megismerte az autó hangját akkor mindig emelte a kis fejét és lesett az ajtó irányába:-) minden este a férjem altatja el és közösen fürdetjük. bármit rá lehet bízni a gyerekkel kapcsolatosan, imádja a lányát, és a kicsi is őt. na ezt tudnám írni reggelig :-D

30. Clau26
2010. jún. 16. 13:22
és megkérdezhetem,elejétől fogva foglalkozott,játszott vele az apukája?igazából azért kérdezem mert 2napja szakítottam a gyerek apjával 6év után,mert kb napi 15percet foglalkozott vele,sose fürdette,etette stb..ok volt sok más dolog is,de még nem regisztráltam több mint 24órája úgyhogy azt majd az új forumban.Csak azért kérdezem tőled ezt,hogy én vagyok a hülye,hogy a sok munka mellett amit magának csinál ilyen elvárásaim voltak?
2010. jún. 16. 13:21
Egyetértek az előttem szólókkal. Hogy napi 10 órát játszani és 4 órákat sétálni?... hmmm. Én sosem foglalkoztam vele ennyit. Volt nap közben 1óra, de max.2!, amikor tényleg félre mindent és leültem hozzá. Már 7 éves, és semmi baja nem lett tőle, hogy nem sétáltam vele egész nap és nem játszottunk reggeltől estig. Aki pedig ezt teszi a gyerekével, szerintem sem tanít önállóságot! Az lehet, hogy idő előtt és szépen megtanul beszélni, de közben elhagy az apjuk, nem lesznek barátaink, úgy néz ki a ház, mintha atomvillanás történt volna. De legalább a gyerek 2héttel hamarabb beszél mint a szomszédé. haha, de jó.:)
2010. jún. 16. 13:21
csak a napi porszivozás tart sokáig....mindig a porszivo elött évödik:)amugy ha fözök szintén minden nap, az idöt nem hátráltatja,ha mellettem ö külön föz..na mindegy gondolom értitek mit is akartam irni:)
27. Diandra (válaszként erre: 23. - Viktóriaanyu)
2010. jún. 16. 13:20
inkább ügyesen tartja magát :-) anyuka teszi előre a kezeit. nagyon szép kislány!
2010. jún. 16. 13:20

Hogy a kérdésre is válaszoljak! Az én kislányom lassan öt éves. Hétköznap délutánonként közösen intézem vele a dolgaimat /bevásárlás, csek, stb./ De mindig szakítunk időt a játszótérre. Szombaton délelőtt elintézem a dolgaimat, takarítok. Délután mindig vele vagyok, rajzolunk, séta, Barbie; ilyenkor mással nem igen foglalkozom. Vasárnap is szintén együtt vagyunk. A köztes időben meg lefoglalja magát.

Rita

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook