Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány hónapos/éves volt a gyereked, mikor elkezdett beszélni? fórum

Hány hónapos/éves volt a gyereked, mikor elkezdett beszélni? (beszélgetős fórum)


1 2
2007. júl. 25. 13:14
Az én lányom 14 hónaposan beszélt már nagyon szépen,a kisebbik még csak 11és fél hónapos,és még nem beszél,csak a szokásos babaszöveg és olyan mama,meg apa,anya féleséget mond néha!
10. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 1. - Mongi)
2007. júl. 25. 13:10

Ja, az unokaöcsém 2,5 éves volt, addig saját elnevezéssel mutatott rá mindössze kb. 10 dologra (amama, anana, ö stb.) majd egyszercsak megszólalt, de akkor egyszerre mindent mondott, be nem állt a szája.

Csendes megfigyelő a kisfiad, semmi okod az aggodalomra.

2007. júl. 25. 13:07

Én ilyen téren nagyon büszke lehetek, a lányom 8 (tudom hihetetlen), fiam 9 hónaposan folyékonyan beszélt, persze a járásban már lustábbak voltak.

Mindkettő nagyon kis okos volt babának (a lányom azóta negyedikes, nem tanul túl jól), a fiam 2,5 évesen elszámolt 100-ig, és még tovább is oda-vissza, minden erőltetés nélkül, most 3,5 évesen már a betűket is ismeri. Egyszerűen őt ez érdekli. Kezdte a rendszámokkal, majd 3 évesen nem kisautóval ment az oviba, hanem a lányom matek és olvasáskönyvével.

Mindenkitől elnézést az ömlengésemért, de olyan büszke vagyok arra, hogy ő ilyen kis okos és érdeklődő, ennek ellenére, nem szoktam mutogatni a rokonoknak vagy ismerősöknek, ezt az ovi igazgatója megteszi helyettem is.

2007. júl. 8. 20:13
Ez szerintem is nagyon válltozó. A lányom 10 hónaposan mondott utánunk mindent és már voltak saját szavai, amiket csak egy bizonyos tárgyra használt. A fiam 2 évesen nagy nehezen megszólalt, de akkor pillanatok alatt behozta a lemaradást! :-)))
2007. júl. 8. 19:56
Még semmi gáz nincs. Tudnék róla mesélni. A nagyfiam 2 évesen, a középső 1 évesen, a kicsi 3 éves kora után, de még most sem tökéletes. A megkésett beszédnél olvashatsz róla. Ne aggódj. Kata
2007. júl. 8. 17:43

A lányom 8 hónaposan kezdte, 9 hónapos korára már tökéletesen beszélt, minden versike ráragadt, amit olvastunk.

A fiam 11 hónaposan kezdte, de kb. 3 hónapig saját nyelvén beszélt, mindent átkeresztelt. De a család gyorsan megtanult a nyelvén, úgyhogy tudtunk beszélgetni.

2007. júl. 8. 16:43
8 hónaposan már szavakat mondott
2007. júl. 8. 14:31
Köszi lányok!Tudom ill.reméltem,hogy nem vagyunk lemaradva,csak kíváncsiságból kérdezem!!!:-)))
3. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 1. - Mongi)
2007. júl. 8. 14:27
ne izgulj..van ezzel kapcsolatban két hasonló témájú fórum,amin beszámolunk egymásnak a fejlődésekröl.Ha megnézed látod hogy nem vagytok lemaradva...
2. daroki (válaszként erre: 1. - Mongi)
2007. júl. 8. 12:52
Nem vagytok lemaradva semmiről:)A 3 gyerköm közül a középső volt a leglustább mindentéren.Ő kb.2 éves kora után kezdett el dumálni,addig csak makogott:)A nagyobb fiam másfél évesen már nagyon szépen beszélt és a Kirus is olyan másfél éves kora körül beindult.De mi akkoriban sokan laktunk együtt,mást sem hallott maga körül mint dumapartykat:)Gyorsan ráragadt a dumálás:)
2007. júl. 8. 12:37
Az én fiam 19 hónapos,de még nem hajlandó beszélni:-(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook