Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány hónapos a kisbabád és mennyi időnként szopizik? fórum

Hány hónapos a kisbabád és mennyi időnként szopizik? (beszélgetős fórum)


1 2
2007. okt. 13. 10:25

Nálunk mostanában időnként előfordul olyan, hogy nagy mohón nekikezd a szopizásnak, és a végére össze-vissza kapálózik (általában a saját fülébe szokott kapaszkodni közben), és van, hogy nyöszörög, vagy kifejezetten hisztizik közben, de elengedni nem akarja a cicit, szóval szopizik tovább, de közben mintha valami nagyon nem tetszene Neki. Nálatok volt már ilyen? Mi baja lehet ilyenkor szerintetek?

Mondjuk mostanában volt megfázva, és időnként még el van dugulva az orra, úgyhogy tippeltem arra is, hogy esetleg nem kap rendesen levegőt... de az a fura, hogy utána, hogy vége van a szopinak, egyből a hüvelykujját a szájába veszi, és úgy megnyugszik, szóval akkor mégis kap rendesen levegőt... nem tudom, ebben most elég tanácstalan vagyok, örülnék, ha tudnátok valamit mondani, hátha volt már másnak is ilyen tapasztalata.

9. Hurvinyek (válaszként erre: 7. - A26b2a1b7e)
2007. okt. 12. 15:30

AZ én kisfiam 11 hónapos, és 2x szopik, reggel és este, de még 1 hónapja 4x evett, csak lassan átálltunk 2re. Ő elég korán 3- 3,5 óránként evett. 2 hetes kora óta, de volt egy időszak, amikor 3 hónapos volt, mikor átmenetileg kevesebb tejem volt, és akkor én is gyakrabban etettem. Szerintem is mindenki maga érzi, de az is igaz, hogy néha félreérti az ember a baba jelzéseit. Az én kisfiam mindig 2 órával evés után volt nyűgös, de ha megetettem rosszabb volt, mert fájt a hasa a sok kajától, utána rájöttem, hogy a szelek bántják, és sokszor órákkal evés után is büfizett még. Olyan igazi embereset.:)

Fél éves koráig viszont éjszaka is etettem, és ő amiatt hízott gyorsan. Fél évesen 7700g volt, most 11 hónaposan 9150g, szóval a második fél évben tényleg sokkal lassabban híznak.

2007. okt. 12. 14:11
4 hónapos és 1 hetes múlt, napközben 2,5-3,5 óránként eszik, 6x, van hogy 7x, éjjel 8-10 órát alszik egyhuzamban.
2007. okt. 12. 14:05

Nekem négy és fél hónapos a kisfiam, és 2-3 óránként szopizik. Ettől függetlenül kéthónapos kora óta nem hízott. Még mindig öt és fél kg. Engem ezért nyaggat a védőnő folyton, hogy biztos nem eszik eleget. Pedig nyúlni nyúlik, meg a fejkörfogata is nőtt, csak hízni nem hízik.

Szerintem is igény szerint kell szoptatni, ha a babóca éhes, akkor nem szabad éheztetni!

2007. okt. 12. 13:51
Nem baj, hogy ilyen sűrűn szopizik! Az én kicsim is 4 hónapos lett mire átállt a 3 óránkénti evésre. Nem csináltam belőle problémát, most 17 hós és még 3-szor szopizik egy nap. :) Átáll majd ő magától :)
2007. okt. 12. 13:45

Szia:)

Szerintem sem baj,ha ő így igényli.

Hanna 3-4 óránként eszik,de vannak napok,amikor néha szopi után akár 1-2 órával már kéri a következőt.

Hogy vagytok amúgy?Néha beugorhatnál az expocisokhoz beszámolni,hogy mi van veletek...

2007. okt. 12. 13:41
Akkor hozzatok kepest is tenyleg gyakran eszeget, na de gondolom ez nem baj!
2007. okt. 12. 13:39
4honapos lesz 18.án.kb.3és fél-4óránként eszik.Éjjel alszik.
2007. okt. 12. 13:38
Kisfiam elmult 3 honapos es meg 2orankent szopik. Nekem ezzel nincs is semmi bajom, masok mondjak, hogy ilyen nagy mar es meg ilyen gyakran szopizik? Miert, ha ker, akkor nem kellene neki adnom csak egy ora mulva?
2007. okt. 12. 13:35
Hány hónapos a kisbabád és mennyi időnként szopizik?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook