Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány hetes korig lehet elvetetni a babát? fórum

Hány hetes korig lehet elvetetni a babát? (tudásbázis kérdés)


62. Violetv (válaszként erre: 48. - Dzsigg)
2010. febr. 19. 11:11
Én is mindíg abortusz-ellenes voltam és úgy gondoltam, hogy soha nem tudnám megtenni. Aztán a sors úgy hozta, hogy amikor terhes lettem életem nagy szerelmétől, kiderült hogy végig átvert, 2 kisgyereke van és nős. Én meg albérletben, önnfenntartóként,minimálbérrel bejelentve (a szüleimre nem számíthattam). De a legfurcsább az volt, hogy bár próbáltam magam meggyőzni, hogy az a helyes, ha megtartom, egyszerűen képtelen voltam rá! Nekem az nem egy baba volt, hanem maga a nagy CSALÓDÁS. Napokig sírtam, végül elvetettem, mert -belülről - nem tudtam mást tenni. Csak azért írom le, hogy lássátok, ilyen is van....Azóta két gyönyörű gyermekem van egy boldog házzasságból, és ma is úgy gondolom, akkor nem dönthettem volna másképp.
61. Szasz23X (válaszként erre: 57. - Violetv)
2010. febr. 19. 11:11

hát, nem tudom ez hol volt... mert a szabályok szerint minimum Oroszországban kellett volna járnod :(

Nesze neked szabályok. Faja kis magyar Eü...

60. erika691230 (válaszként erre: 29. - Mimmo33)
2010. febr. 19. 11:07
Szerintem erre is válaszoltam.
59. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 48. - Dzsigg)
2010. febr. 19. 11:04
Ebben teljesen igazad van :)
2010. febr. 19. 11:02

12.hétig lehet elvetetni, később csak akkor ha különleges indok van úgy tuom (beteg a gyerek stb..)



Amúgy meg senkinek semmi köze hozzá hogy ki mit tesz a saját leendő gyerekével.Ha ő elveteti, csinálja.Az ő dolga.

57. Violetv (válaszként erre: 56. - Szasz23X)
2010. febr. 19. 11:01
Nekem nem csinálták meg.
56. Szasz23X (válaszként erre: 55. - Violetv)
2010. febr. 19. 11:00
12. hétig vákuumosat csinálnak. a kaparást, ahogy Te nevezted, minden esetben, akár hat hétnél is megcsinálják utána, hogy nehogy valamelyik sarokban maradjon vissza bármilyen rész.
2010. febr. 19. 10:58
Amúgy a 8. hétig lehet vákuumos abortuszt kérni, ez többnyire nem jár következményekkel( meddőség pl.) és szinte fájdalommentes, utána is. A 8. hét után már csak a kaparásos van, aminek sok-sok szövődménye lehet. Ha biztosat akarsz tudni, menj el egy nőgyógyászhoz, a hüvelyi UH megmutatja, mi van.
54. Márti86 (válaszként erre: 44. - Reni8018)
2010. febr. 19. 10:52

a felszerelések végülis megvannak. Gondolom 2 gyerek után ruha is maradt, nem kerülne sokkal többe + 1 gyerek. Ha már vacilálsz az már régen rossz mert akkor meg fogod bánni, főleg ha időközben javulni fog a helyzetetek.

a csík ha csak halvány volt akkor kb a 6-7 héten lehetsz.

Kívánom találd meg a legjobb megoldást.

53. Violetv (válaszként erre: 36. - Reni8018)
2010. febr. 19. 10:52

Kedves Reni!

Szerintem próbáljátok meg rendbehozni a házasságotokat, 5 hét még nem nagy idő, rendeb lehet hozni, hidd el! Már csak a 2 kislányotok miatt is. Csak le kell ülni és higgadtan, jóindulattal átbeszélni a dolgokat. Töltsétek a hétvégét kettesben (szervezd meg a gyerekek felügyeletét, ilyen helyzetben BÁRKI szívesen segít ha őszinte vagy). Aztán ketten döntsétek el, mi legyen...De semmiképpen ne dönts a párod nélkül. Lehet hogy ez a hír őt is elgondolkoztatja. De azért bizonyosodj meg róla, hogy tényleg terhes vagy-e. A tesztek tutik, vegyél gyorsan egyet. Minden jót!

52. Yulcsy (válaszként erre: 48. - Dzsigg)
2010. febr. 19. 10:52

Mi nemrég veszítettünk el egy babát, de az ember ha felelősségteljesen gondolkozik, akkor a jövőt is néznie kell.

Én meg tudom őt érteni, ha az abortusz mellett dönt.

51. Szasz23X (válaszként erre: 50. - Yulcsy)
2010. febr. 19. 10:52

pontosan erről beszélek. Nem a hobbiszinten abortuszra járókat sajnálom, eszemben sincs!

Hanem azokat, akik szenvednek emiatt.

50. Yulcsy (válaszként erre: 46. - Szasz23X)
2010. febr. 19. 10:50
Igen, mindenki másképp fogja fel.Amikor decemberben missed ab-ra kellett mennem találkoztam olyan kismamákkal, akik abortuszra jöttek.Ott mondta röhögve, hogy jó lenne már megszabadulni tőle, mert kezdi magát rosszul érezni(hányinger).Na ezek nem is fogják fel, hogy mi van.De aki felelősséggel gondolkozik a témáról, azokat ne bántsuk már!!
49. nyuce (válaszként erre: 32. - Reni8018)
2010. febr. 19. 10:50
Ha csak 5 hete vannak problémáitok, az még rendbe jöhet. Lehet, hogy pont a picike hozná újra rendbe a dolgokat köztetek. Lehet, hogy rendbe jön köztetek minden hamarosan és lehet, hogy nagyon bánnátok, ha elvetetnéd a babát
48. dzsigg (válaszként erre: 47. - Yulcsy)
2010. febr. 19. 10:48

Ugye?Aki benne van a helyzetbe az jobban megtudja erteni.

Abortusz ellenes vagyok,de sokszor a sors kiszamithatatlan.Valamikor a rossz döntes a legjobb megoldas..

47. Yulcsy
2010. febr. 19. 10:47
Egyedül 2 gyerekkel is éppen elég nehéz.Eltartani őket stb.Ha elmegy GYED-re, az azért nem olyan sok, hogy meg lehessen belőle élni.
2010. febr. 19. 10:46

ne ítélkezzünk már... Szülésznőként volt "szerencsém" néhány abortuszt leasszisztálni, tényleg elég rossz helyzet lehet. Előtte nagy pofával én is kritizáltam ám mindenkit... De amikor olyanokat látsz, nem is egyet, hogy a műtőasztalról száll le, mert nem bírja, napokat sír, teljesen összetörnek a nők... (már amelyiket érdekli)

Sajnos vannak olyan helyzetek, amikben tényleg az a jobb megoldás. Lássuk be, örökbe adni a legtöbb ember képtelen lenne a gyerekét.

Ez mindenkinek legyen a saját döntése. Nem kell megnehezíteni, így is nehéz.

Sokszor sajnáltam azokat a nőket. Sok esetben ténylegesen önhibán kívül voltak ott. Fogamzásgátlás mellett is előfordulhat sajnos.

Egyszerűen csak... Nem kell elítélni mindenkit. De tényleg. Picit jó lenne belegondolni mások helyzetébe...

Annyira rossz, hogy mindenhol a vita van :(

45. dzsigg (válaszként erre: 40. - Eperlevél)
2010. febr. 19. 10:45

Most ezt mondod,de tudod ha mar lenne egy par gyermeked,meg lenne egy rossz hazastarsi kapcsolatod,meg nem lenne eleg penzed,akkor maskepp gondolkodnal te is.

Igen,ha azt irod megölnem,akkor fejezzük ki igy.Lehet.Sose mondd hogy soha

2010. febr. 19. 10:45
Fogamzásgátló
2010. febr. 19. 10:44
Három gyerek mellett is talál az ember magának férfit, ha nem békülnétek ki. Fel a fejjel!!!
42. reni8018 (válaszként erre: 40. - Eperlevél)
2010. febr. 19. 10:44
hidd el nem könnyű döntés!!!a szivem szakad meg!!!Igen csináltam tesztet az egyik halványan de pozitiv a másik értékelhetetlen.
41. dzsigg
2010. febr. 19. 10:44

Mi is vedekeztünk,gumival,most meg 28 hetes pocakos vagyok,pedig nem valami felhötlen a kapcsolatom a parommal...

Megis azt mondom,ennek a hölgynek van mar 3 gyermeke,ami a mai vilagban szerintem böven sok...

Ha ugy erzi nem birja vallalni a 4.-et akkor jobb ha tesz egy gyors lepest,mintsem egesz eleteben szenvedjen...

Persze jo meggondolni azt is hogy ha a baba itt lenne,mennyivel lenne rosszabb?Egyaltalan rosszabb lenne?

40. eperlevél (válaszként erre: 33. - Dzsigg)
2010. febr. 19. 10:43
Inkább megölnéd? Én erre nem lennék képes!
39. Yulcsy (válaszként erre: 34. - Reni8018)
2010. febr. 19. 10:42
Nem békültök ki a férjeddel?Valahogyan összehoztátok ezt a babát? Ő mit szól hozzá?
38. a1baa7edcc (válaszként erre: 36. - Reni8018)
2010. febr. 19. 10:42
Mivel vedekeztetek? :(
37. 874eb11dfd (válaszként erre: 34. - Reni8018)
2010. febr. 19. 10:42
csináltál már tesztet?
2010. febr. 19. 10:41
Sajnos védekezésünk ellenére is becsúszott!!
2010. febr. 19. 10:40

ezt nem értem, hogy az ilyen emberek ( babaelvetetős) minek tesznek fel egy fórumon ilyen kérdést? miért nem néztnek utána google-ban?

Aztán az rá a válasz,hogy csak a kérdésre várja a választ, semmi kommentet nem...

Amúgy tényleg annyi védekezési mód van..bár van akinek úgy is becsúszik....

34. reni8018 (válaszként erre: 33. - Dzsigg)
2010. febr. 19. 10:40
kösz,de most még egyenlőre kilátástalannak tünik a helyzetünk.Nagyon elvagyok keseredve!!!
33. dzsigg
2010. febr. 19. 10:38

Teljesen mindegy hogy hogy dönt,vagyis nem mindegy.Szomoru ha elveteti,de szerintem feleslegesen bombazzatok kerdesekkel,hogy miert,stb.

Az meg hogy megszülje es örökbeadja.Erre meg en nem lennek kepes,akkor sem ha ezaltal önzönek tartanak.

De az enyemet ne nevelje senki...

Igen 12 hetig lehet elvetetni,de ilyenkor mar van szivveres,nem nagyon pici a baba....Sajnos.

Kedves kerdezö,remelem jol döntessz,mert barmelyik utat valasztod,az egy eltre szol

Arra kerlek,hogy ne hagyd magad senki altal semmilyen velemennyel befolyasolni,ugy dönts,ahogy Te azt jonak latod

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook