Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány éves korban kell a fiuk kukacát rendbe tetetni? fórum

Hány éves korban kell a fiuk kukacát rendbe tetetni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
11. Handa27 (válaszként erre: 2. - Szilvamama)
2010. jún. 14. 08:15

Sziasztok!


Nekem most 7 éves a fiam. Kb fél éves korától mi már NAGYON óvatosan tornáztattuk,de komolyabban az ovi kezdeténél kezdtük el. Az apukájának fel kellett vágni így erre nagyon figyeltem. Végül tavaly elvittem a sebészetre (akkor már félig kint volt a makkja) nem fájt neki vagy ilyesmi, csak hogy még is csak orvos húzza fel. Bekente érzéstelenítő krémmel és nagyon óvatosan fellazítva felhúzta neki teljesen. Utána 3-4 napig kamillával kellett borogatni, mert csípte egy picit. Mostanra gyönyörűen hátra megy a bőr, semmi érzékenység mint a nagyoké olyan :) Én már mikor megszületett eldöntöttem, hogy tuti orvossal fejeztetem be a dolgot, mert féltem, hogy én felszakítom vagy ilyesmi, pont az Apja miatt volt, mert Ő mai napig emlékszik arra a rossz élményre.

10. Suesue
2010. jún. 14. 08:15

Fájni fog neki, de kapsz kenőcsöt, és kamilla teát kell csinálni, mert az gyulladáscsökkentő, abba kell belelógatni.

1. Körzeti ad beutalót

2. Urológus megcsinálja, megbeszélés után.

2010. jún. 14. 08:14
Szia! Unokaöcsémnek 1,5 éves korában csinálták, asszem 2 napot volt a gyerekosztályon. Azért már rá 3 napra motorozott.:)
2010. jún. 14. 08:14
Én úgy emlékszem, hogy régen a fiúk kukacát meg kellett mosni fürdetéskor úgy, hogy visszahúzni a bőrt. Nem volt ennyi probléma...
2010. jún. 14. 08:13

Szia!

Urológus szakorvos csinálja.

Néhány nap alatt túl lesz rajta.

6. ac808a6b30 (válaszként erre: 3. - Suesue)
2010. jún. 14. 08:13
Nekünk gyereksebész csinálta.
2010. jún. 14. 08:12
A fiamnak 2 a éves státusz vizsgálaton húzta fel a gyermekorvos. Utána az egyik oldalon vissza tapadt, ezért újra felhúzta. Pár hétig érzékeny volt neki, kamillás vízben fürdettem néhányszor.
4. ac808a6b30 (válaszként erre: 1. - Zerika79)
2010. jún. 14. 08:12

Szia!


Minél korábban.

Miután rendbetetetted, nagyon kell rá vigyázni, iszonyú hamar visszatapad, akárhogy ordít is szegénykém, kegyetlenül fel kell neki húzni a "műtét" után.

Nekem kb. 2,5 éves volt, aztán újra letapadt, de nem olyan nagyon, akkor már apu rántotta fel lidocain krémmel érzéstelenítve, mert én nem tudtam volna lelkileg megtenni.

2010. jún. 14. 08:12

Szerintem most menjetek el a körzetihez, és ősszel csináltassátok meg, mert kicsi korban nem emlékszik annyira a gyerek, és idősebb korban nagyon rossz.

Amúgy urológus csinálja felnőtteknél, gondolom a gyerekek esetében is az lehet.

2010. jún. 14. 08:09
Szia, remélem fiús anyukák is előkerülnek, de én úgy emlékszem, hogy már olyan 2 éves kor körül meg szokták csinálni.
2010. jún. 14. 08:08
Lassan 4 éves lesz a fiam és csak félig lehet fel húzni a bőrt a kukacán.Mikor kell orvoshoz vinnem?Körzeti + csinálja vagy másik orvoshoz kell vinni?És ha + csinálták neki menyi ideig fog fájni neki?:(
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook