Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hány ember gondolja úgy mint Én? Írom.... fórum

Hány ember gondolja úgy mint Én? Írom.... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2010. jún. 4. 08:29
Kár,hogy ilyen kevés segítökész ember van kis hazánkban.Ha minden ember így gondolná! Hallgattátok este a ClassFm-et? Ott is rengeteg segítőkész ember telefonált,megmozdították a közvéleményt.De ez még mindig nagyon nagyon kevés.
48. mágnes74 (válaszként erre: 44. - 6e8fb4c822)
2010. jún. 4. 08:29

Én erre reagáltam:

"Lehet, hogy az arra befektetett pénzt inkább félre kellene tenni ilyen esetekre, mert nekünk senki nem segít"

Ha félreértettelek, bocsi:)

47. pikoke (válaszként erre: 40. - 6e8fb4c822)
2010. jún. 4. 08:27
Tenyleg! Ezek az orszagon kivuli segitsegek, az ilyen szegeny orszagoknal mint mi, valahogy ugy van, hogy elveszed sajat gyermekeid elol a falatot es mast etetsz.
2010. jún. 4. 08:27
Én nem azt mondom, hogy ne menjünk, csak ilyenkor hiányolom azt, hogy ide miért nem jönnek. Csak a magyarnak "szép dolog a segítség"?
45. marcsix (válaszként erre: 2. - F952b8e896)
2010. jún. 4. 08:26
Én is teljesen egyetértek veled. Nagyon sok pénz megy ki "hülyeségre" vannak sokkal fontosabb dolgok amikre fordítani lehetne!
44. 6e8fb4c822 (válaszként erre: 41. - Mágnes74)
2010. jún. 4. 08:26
Olvasd el még egyszer a hsz-t és rájössz, hogy félreértettél:)
2010. jún. 4. 08:25
kár, hogy ezt csak mi látjuk így!!! inkább a lovasvágtások is mennének zsákolni, szörnyű mi van az országban...
42. manul (válaszként erre: 40. - 6e8fb4c822)
2010. jún. 4. 08:25
Szerintem szép dolog a segítség,én nem korlátoznám a magyar csapatokat,amikor a TV-ben látom Őket nagyon büszke vagyok rájuk.
41. mágnes74 (válaszként erre: 40. - 6e8fb4c822)
2010. jún. 4. 08:24

A világban máshol is történnek katasztrófák most is.

Oda is kell a segítség.

De ez kicsit visszás, nem?

Mi ne adjunk, de várjuk el, hogy adjanak?

Meg kell találni az egyensúlyt.

2010. jún. 4. 08:21
Érdekes, hogy ha valahol a világban baj van a magyar segélycsapatok rögtön mennek. Hol a külföldi segítség ilyenkor? Vagy az nem úgy van, ha mi segítünk, nekünk is segítenek? Pedig a magyar segítség mindenhol ott van. Lehet, hogy az arra befektetett pénzt inkább félre kellene tenni ilyen esetekre, mert nekünk senki nem segít
2010. jún. 4. 08:20
És szerintem felesleges ez a nagy tűzijáték meg ilyesmi,hiszen sokkal nagyobb szükségünk van a gátakra!Mint egy kb fél órás tűzijátékra ami Isten tudja mennyi pénzben van!
2010. jún. 4. 08:20
Ugy van! ha belegondolok, h mennyi pénzt rápazarolunk a tüzijátkra, hogy 10 percig meresszük a szemünket/nyakunkat..s az a pénz mennyi mindenre elég lenne..huh..
2010. jún. 4. 08:19

Párom pont a napokban vetette föl az önkormányzatnak hogy mi lenne ha indítanának egy kis buszt segíteni!Erre a polgár mester azt válaszolta hogy szép gondolat,de a papír munka meg a többi...és hogy ez nem így működik!

De biztos vagyok benne ha mi lennénk ilyen helyzetben akkor a kedves hivatali dolgozók meg a polgár mester örülne a segítségnek!:S

Persze akkor mondja hogy vesz ki szabit és el megy ő egyedül,mert ő segíteni szeretne a rászorulókon,de azt persze nem lehet mert nincs annyi szabija,és különben is akkor itt meg ki fog dolgozni?

Hát milyen hozzá állás ez???

36. manul (válaszként erre: 21. - Pikoke)
2010. jún. 4. 08:17
Igazad van!A rossz jobban megmarad az emberekben mint a jó és nem mindegy,hogy mi alapján ítélik meg az országot!Én sem emlékszem a múlt évi tüzijátékra de arra igen amikor vihar volt.Nagyon sokaknak az áldatlan állapotok fognak rólunk eszükbe jutni és nem a milliárdos tüzijáték.
2010. jún. 4. 08:17

Én is csorievá- val:)) értek egyet.

Fontos a turizmus is, ebből lesz a pénz.

A nemzeti összefogásról annyit, hogy ez erre az országra sosem volt jellemző, sokan segítenek a maguk módján és lehetőségeikhez mérten, de ha rákényszerítenék őket ilyen húzásokkal, nem lenne haszna.


Egyébként egyetértenék a fórumindítóval is, de talán ez komplexebb ennél.

2010. jún. 4. 08:16
Ha külföldön történik valami katasztrófa akkor mi mindig ott vagyunk és segítünk.Ti tudtok róla, hogy jött volna ide most bármelyik országból is segély csapat segíteni nekünk?Én nem hallottam róla.
33. pikoke
2010. jún. 4. 08:16
Nalunk a kissebb-nagyobb tuzijatek nemreg majdnem mindennapos. Csomo kitalalt varosunnep - recsegnek az ablakok. Mit szamit hogy a regi szep epuletekrol roskadozik a vakolat, az ut tele buktatoval. Ilyesmire, termeszetes, sokkal nagyobb osszegek szuksegesek. De sok kicsi osszegyul.
2010. jún. 4. 08:15
Sziasztok! Teljesen egyetértek a kezdeményezéssel!! Javaslatom: írjunk ki népszavazéást arra vonatkozóan, hogy legye-e tüzijáték, lovasvágta és hasonló több 10 milliós tételekbe kerülő rendezvény! Erről érdekes módon nem kell szavazni!! Sok-sok milliárd megy el feleslegesen olyan dolgokra, amik nélkül lehet élni!!
2010. jún. 4. 08:10
Szerintem meg pofátlanság bármiféle rendezvény megtartása ilyen esetben! Gondold el milyen érzés azoknak az embereknek akik most mindenüket elveszítik!
30. kevian (válaszként erre: 19. - F952b8e896)
2010. jún. 4. 08:07

Nem is gondoltam komolyan, azért raktam oda smile-t!

Egyébként ezzel akartam érzékeltetni, hogy egyet értek, de világot nem fogunk váltani!!!

Ez van...

29. tnde
2010. jún. 4. 08:05
Emlékszem gyerekként csak Budapesten és Debrecenben volt tűzijáték.Akkor is csak augusztus 20-án.És ez nagy kuriózumnak számított.Mai világban szinte minden nagyvárosban minden ünnepségen van tűzijáték.Véleményem szerint a Pesti és a debreceni megmaradna,de a többi város az erre szánt pénzeket jótékony célokra ajánlaná fel,nem hiszem hogy ama város lakói ezen kiakadnának.De ez csak az én véleményem.
28. pikoke (válaszként erre: 18. - 0f4d8711e7)
2010. jún. 4. 08:04
Osszefogas!? Ugyan mar! A regi e mondas- ,,bajban ismered meg a jo baratot" - csak azt bizonyitja, hogy mennyire egyedul vagyunk!
2010. jún. 4. 08:03

milyen érdekes... mikor külföldön van nagy baj, és segélyhívást várnak, hiába telefonáltam mindig foglalt volt.

Mikor itthon van baj, elsőre sikerül telefonálnom...

2010. jún. 4. 08:02
Ahogy olvasom a hsz-t a szívem összeszorul, együtt érzek a bajba jutottakon. Még az hagyján, hogy nem lesz termés, de sok embernek az élete munkáját vitte el a víz...SOS, SOS,SOS !!! kutyaugatás nem hallatszik az égig.
2010. jún. 4. 07:59
Én pl a tv-ben folyó sok-sok telefonos játékból szerzett hasznot fordíttatnám a károlsultak javára (többek között)
2010. jún. 4. 07:57

Ezt a pénzt vajon miért nem a károsultaknak utalják át, igen ő nekik most minden segitség jól jön.

Üdv.Ágnes

23. f952b8e896 (válaszként erre: 18. - 0f4d8711e7)
2010. jún. 4. 07:49
Teljesen egyetértek Veled!!!!
22. andi6020 (válaszként erre: 17. - 4b6a2525df)
2010. jún. 4. 07:49
Csak azért kérdeztem, mert Te fogalmaztál úgy, hogy levetítik.
21. pikoke (válaszként erre: 14. - 4b6a2525df)
2010. jún. 4. 07:48
Talan a negativ reklam is fontos nekik? Az ilyen szerencsetlensegek hamarabb korbe jarjak a vilagot mint a tuzijatek!... Amig sajat szemelyuket nem erinti a csapas, sehol sem faj nekik. Sajnos!
20. Csicsi25 (válaszként erre: 18. - 0f4d8711e7)
2010. jún. 4. 07:48
Nagyon egyetértek veled, ahogy az alább hozzászólókkal is! Szerintem az emberek többsége simán lemondana a tüzijátékról meg a lovas vágtáról akár örökre is, ha azzal a pénzzel a bajbajutottakon segíthetne.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook