Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hangulatjavitó elkezdjem vagy ne? fórum

Hangulatjavitó elkezdjem vagy ne? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
58. moonlight13 (válaszként erre: 55. - Moonlight13)
2013. ápr. 11. 23:38
Egyébként hozzá kell tennem, hogy világ életemben gyógyszer ellenes voltam! De a mai fejemmel azt gondolom, néha mérlegelni kell a kockázatok és mellékhatások átgondolásával!
2013. ápr. 11. 22:57

Szia!

Nem nagyon merültem bele a hozzászólások olvasgatásában,de saját tapasztalatom van.Nekem 4éve kezdődött a szorongásos betegségem,eleinte még azt sem tudták,hogy mi a bajom,hiszen fiatal,bulizós,mosolygós,felszabadult ,élet gondjaitól mentes lány voltam ..és egyre csak kezdett összeomlani a kártyavár.

Végül találtunk egy rendes pszichiáter doktornőt ,aki (idővel) írt gyógyszert,amit elkezdtem szedni+sportolni stb...utána jobban lettem és elhagyhattam a gyógyszert.

Elhagytam,utána idővel minden kezdődött előröl.

Tűrtem,tűrtem ..hosszú hónapokon át,a poklok -poklát éltem át,a fiatal évem csak úgy szépen elkúsztak mellettem.

Aztán megint jött a gyógyszer...és lekopogom,köszönöm jól vagyok.

Olyan az életem mint eddig,sőt..sokkal-sokkal erősebb lettem.Nincs sírógörcsöm,gyomorgörcs nélkül eltudok menni a legnagyobb bevásárlóközpontba,a kutyámat eltudom vinni sétálni,nem csak 2 házsaroknyira,egy gyárban dolgozok,önálló életet élek párommal,van munkahelyünk,albérletünk...és mindent meg tudok csinálni amit csak akarok.


Ha visszacsinálhatnám,akkor is elkezdeném szedni...

Most már csak azon kell valahogy elgondolkoznom,hogy mi lesz majd ha babát szeretnénk,hiszen 2hónap múlva 24éves leszek.....és kisebb nagyobb megszakításokkal ,jó ideje szedem már a gyógyszert.

Hogy minek?(ezt kérdezte tőlem pár hete egy doki a sürgősségin,amikor elmentem feliratni a gyógyszert,mert a melo miatt kiment a fejemből,h kezd elfogyni).

Mondtam neki,h azért,mert amikor nem szedtem,akkor az életem egy nagy szarkupac volt.


És normális életem volt,nem vertek,nem erőszakoltak meg,nem halt meg senkim,nem voltam maximalista stb...SEMMI!


Jött és vitt mindent,aztán idővel győztem.:P


Szóval ezt neked kell érezned,hogy meddig bírod,van e még más alternatíva???

-jóga

-sport

-ilyen olyan teák

stb

Van akik ezekre esküsznek..én nem esküszöm a gyógyszerre,mert annak idején ,,jártam,,a pánikbeteg vagyok fórumban is és ott volt aki gyógyszer szedése mellett is...pocsékul volt.

Hogy kinek hat?kinek nem??

akinek nem,annak miért nem??

erről gőzöm sincs,nekem bevált...

aztán azokat az éveket ,hónapokat nem kívánom senkinek,amit annak idején átéltem....


Neked kell döntened!!Fel a fejjel!:)

56. moonlight13 (válaszként erre: 55. - Moonlight13)
2013. ápr. 11. 22:55
..feszültségoldót...
55. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Gyöngyike30)
2013. ápr. 11. 22:54
Úgy látom, szinte mindenkinek az a véleménye, hogy ne! Akkor most leírom a saját történetemet, és döntsetek ezek után! Amikor imádott párom egyik pillanatról a másikra elhagyott, 1 évig bőgtem. A végén már én sem tudtam sokszor, hogy miért, csak úgy...mert már megszoktam, hogy ez a napi programom esténként. Ezek után viszont már fizikailag kimutatható gyulladásos tüneteim is lettek. Az orvosok nem tudták, hogy mitől. Egy kedves orvosomtól megkérdeztem, hogy lehet, hogy pszichés tüneteim vannak? Persze, hogy lehet, mondta, és felírt feszültséggátlót! Kérdeztem, nem fogok-e rászokni. Azt mondta: "maga soha"! Így is lett! 1 hét gyógyszer után minden gyulladásos tünetem elmúlt, fél évig szedtem a gyógyszert, és fokozatosan szoktam rá is, és vissza is! És nem estem vissza soha többet!!! Szerintem van az a helyzet, amikor sajnos már szükség van a gyógyszerre legaláb ideiglenesen!
54. huenya
2013. ápr. 11. 22:44

de hogy valami hasznosat is írjak:

én is régóta küzdök a depresszióval és a szorongással, ami leginkább segített az a pszichiáterrel való rendszeres beszélgetés és terápia volt - sosem szedtem gyógyszereket

leghasznosabb javaslata az volt, hogy próbáljam meg levezetni a bennem lévő dühöt, mert az is hozzájárul a depressziómhoz - én ezt a sportban találtam meg, hetente járok fallabdázni, ami teljesen felszabadít, és a labdán kitölthetem a dühömet is :D de viccet félretéve, próbálj meg sportolni valamit - futás, jóga, kickbox - bármi ami eltereli a gondolataidat és felszabadít

53. huenya (válaszként erre: 31. - A2571c53fb)
2013. ápr. 11. 22:38
ez nagyon jó :D
2013. ápr. 11. 22:27
Ne!
51. kricatto (válaszként erre: 45. - F5155b5701)
2013. ápr. 11. 22:25
ettől nem gyógyul meg a lelki baja, csak nem lesz tünete. max amíg szedi, aztán majd újra.
2013. ápr. 11. 22:24

Sajnos a gyászt mindenki nehezen viseli. Elmondom én hogy éltem meg mikor a sógornőm 23-éve meghalt,3-nap alatt, teljesen egészséges volt.

Nagyon megviselt a halála. Három hét múlva elkezdtem elájulni,nem kaptam levegőt,szorított a szívem szóval borzasztó volt, Elmentem dolgozni rosszul lettem,hazavittek,orvos egy hét pihenő. Vissza dolgozni két nap múlva megint elájultam.

Ez így ment hetekig míg kórházba nem kerültem.

Utána már az utcára se mertem kimenni. Ha a halálról beszéltek a jelenlétemben rögtön rosszul lettem. Hozzá teszem az Édesanyámat 14-éves koromban temettük el. Valószínű életem első legfájdalmasabb szakasza volt. Most 56-évesen is hiányzik. Sajnos azóta volt egy pár nagyon közeli rokon temetése amire egyszerűen nem tudtam elmenni ezt meg is értették. Most már elmegyek de előtte az ügyeleten injekciót kell kapjak.

Tehát mindenkinek magának kell eldönteni,hogy kéri e szakember segítségét.

2013. ápr. 11. 22:24
ket laba a foldig er?magas?szoszke v netan barna?sportos?beszelni is tud v csak vigyorog?utobbi se problema...azonnal ugorj neki...soxerencset
2013. ápr. 11. 22:24

ne....

lelki bajra gyógyszer? méreg. agyban dől el. akarj túllendülni, menni fog, és tedd el messzire a receptet!

2013. ápr. 11. 22:07
NEEEEEEEEE!
2013. ápr. 11. 22:04
nee
2013. ápr. 11. 21:56
Nem vagyok egy nagy gyógyszerfan, de nem értem miért ne szedhetne valaki néhány hétig vagy hónapig olyat, ha már hónapok óta alig bírja elviselni a depresszióját. Nem szerencsés a túlzott gyógyszerellenesség, mert van, amikor szükség van rá. Nem mindig működik a mozogj sokat és járj társaságba dolog, mert pont arra érzi magát képtelennek egy depressziós. A gyógyszer sokat segíthet olyankor.
2013. ápr. 11. 21:51
igen
2013. ápr. 11. 21:43

Pszichológushoz nem mennél el inkább? Ne 1x ! Az nem ér semmit, ha van rá lehetőséged hetente. Ő segíthet feldolgozni a gyászt és felszínre hozni ha más lelki fájdalom is van még benned.

A gyógyszer magában nem biztos hogy segit, söt! Engem csak letompított de ugyanazok az érzések megmaradtak :(

Én gyógyszerrel kezdtem, majd egy kedves barátnő kézen fogott és elvítt egy pszichológushoz. Fél évbe telt de a gyógyszert letettem és rendbe jöttem. Vannak nehéz napok de megtanitotta hogy lehet rajta túllépni.

42. megi04 (válaszként erre: 41. - Meda)
2013. ápr. 11. 21:39

Persze,hogy nem.Mindig sajogni fog...csak idővel enyhül..:(

De van,aki nagyon rosszul lesz...(pl.én)igaz,20 éve volt,de még mindig...nem kerek a világ..

És mikor nagy a fájdalom,akkor talán kicsit segít...:(

41. Meda (válaszként erre: 37. - Megi04)
2013. ápr. 11. 21:27

Nem haragszom, tisztelem a véleményedet :)

A gyásznak vannak fázisai, ez igaz, hogy milyen sorrendben, az változó.

Drága Édesapám elment, sokáig nem tudtam feldolgozni, ezen semmilyen nyugtató vagy antidepi bogyó nem segített.

Sok minden mérgező, nemcsak a gyógyszerek, ezt is tudjuk.

A Fórumindítót érdekli az 1 szem orvosság, Ő fog dönteni.

2013. ápr. 11. 21:26
Szerintem próbáld ki a citromfű teát, vagy a macskagyökér teát. Én az előbbit szoktam inni esténként. Rendszeresen ha iszod, egy -két héten belül meglátod sokkal-sokkal jobb lesz. Valamint tegyél magadért, ne szégyelld, hogy tőrődsz magaddal, s ha van kedved beszélgetni írj nyugodtan akár priviben is.:-)
2013. ápr. 11. 21:25
NEM.
38. Alanah
2013. ápr. 11. 21:19
Hallgass a megérzésedre. Igenis van, amikor kell a mankó, de tudnod kell, hogy akár szedsz gyógyszert, akár nem, az AKARAT a legfontosabb. Akarj jobban lenni, mert anélkül nem megy igazán. Ne szégyelld, ha gyógyszert kell szedned, de próbálj meg minél hamarabb a segítsége nélkül is jól lenni! A nyugtatók szerintem "veszélyesebbek", azokhoz tényleg hozzá lehet szokni. Ja, és nagyon fontos, hogy az étkezéssel baromira lehet befolyásolni az agyműködést. Ha odafigyelsz a kajálásra, nem eszel erősen stimuláló anyagokat (amilyeneket az agyondolgozott élelmiszerek tartalmaznak), sokkal jobb lesz! Remélem segítettem :)
37. megi04 (válaszként erre: 34. - Meda)
2013. ápr. 11. 21:19

Ne haragudj,de nem valószínű.Honnan tudod,hogy más mit érez?Mint mindent,a gyászt is különbféleképpen dolgozzuk fel..Van,aki azt hiszi,nála jobban senki sem szenved.Aztán kiderül,hogy dehogyisnem...Nem tudhatjuk.A legtöbb ember,akárhogy fáj,képes elfogadni,hogy a szülő meghal.Élni kell tovább.

Nekem meghalt az anyám,és mintha a fél életemet elvitte volna magával:(

Mégsem mondhatom,hogy olyan érzés volt,mint bárkinek,mert nem tudhatom,pontosan kinek mi a "nagy fájdalom".?

A gyógyszerek káros hatásaiból már elegem van,mert mint kiderült,a világon mindennek van káros hatása!

A gyümölcsnek,a zöldségnek(vegyszerek) a víznek, a levegőnek.A cukornak,a gabonának,a TELJES KIÖRLÉSŰ gabonának.A húsnak(köszvény) a rizsnek,a tejnek(glutén).

A mosószernek,a kozmetikai szereknek,a ruhaszövetnek.Hogy őszinte legyek,semmi nem jut eszembe,aminek ne lenne valami káros hatása..

Akkor meg kit érdekel 1 tabletta,ha jobban van tőle?

36. Slyte
2013. ápr. 11. 21:13
Lehet, hogy elmennék valami természetdokihoz, vagy a patikust megkérném, hogy adjon valamilyen enyhe, pl. homeopátiás bogyót, amit lehet vény nélkül szedni. Hátha elég lenne...?
35. Regin_a (válaszként erre: 31. - A2571c53fb)
2013. ápr. 11. 21:08
Lyóóóó! :)
34. Meda (válaszként erre: 32. - Megi04)
2013. ápr. 11. 21:05
Ugyanezt éreztem.
33. Meda
2013. ápr. 11. 21:04

Jó vicc :DD

Lájkolom :)

32. megi04
2013. ápr. 11. 21:03

Ha úgy érzed,hogy szükséged van rá,akkor ne törődj vele,ki mit mond,szedd nyugodtan.Nekem rengeteget segített.Persze,lehet inkább fetrengeni is,és kínlódni,de büszkén kijelenteni:"Én aztán nem vettem be!"

Csak azt nem tudom,hogy akik mindenáron leakarnak beszélni,azok érezték-e valaha,amit te?...Na mindegy.

2013. ápr. 11. 20:59

Akkor mindenki nevessen és ne törődjünk semmivel!:-)) ..hogy én most éppen mivel röhögtem magam hullára..hát ezzel!:-))


Így működik a világgazdaság!


Hagyományos (Konzervatív â013 Liberális Adam Smith szerinti) gazdaság

• Van két tehened.

• Az egyiket eladod, és az árából veszel egy bikát.

• Az állatállományod gyarapodik, a jövedelméből nyugdíjba mész.


Indiai gazdaság:

• Van két tehened

• Szentként tiszteled őket. Éhen halsz.


Izraeli gazdaság:

• Egyetlen tehened sincs.

• Bejelented, hogy igényt tartasz az indiai tehenekre.

• Felszólítod a világot, hogy nyújtson segítséget: az USA pénzt adjon, Kína katonailag segítsen, Nagy-Britannia adjon harci gépeket, Olaszország ipari berendezéseket, Németország technológiát, Franciaország tengeralattjárókat, Svájc nyújtson kedvezményes hiteleket, Oroszország szállítson gyógyszert, Japán pedig gyártósorokat - mindezt ingyen, kárpótlásként a történelem során elszenvedett üldöztetésekért.

• A kapott támogatásokból megveszed az indiai teheneket, majd deklarálod, hogy a világ kizsákmányol és gyűlöl téged.


Amerikai gazdaság:

• Van két tehened.

• Az egyiket eladod, a másikat pedig arra kényszeríted, hogy 4 tehén helyett tejeljen. Megdöbbensz, amikor a tehén váratlanul elpusztul.

• Az esetet ráfogod egy olyan országra, amelyiknek van tehene, és azokat természetes körülmények között tartja.

• Bejelented, hogy az ország veszélyt jelent az emberiségre. A világ megvédése érdekében megtámadod az illető országot és elkobzod a teheneit.


Francia gazdaság:

• Van két tehened.

• Sztrájkolsz, mert három tehenet akarsz.


Német gazdaság:

• Van két tehened.

• Továbbfejleszted őket, így 100 évig élnek, havonta csak egyszer esznek és megfejik önmagukat.


Angol gazdaság:

• Van két tehened.

• Mindkettő kerge.


Olasz gazdaság:

• Van két tehened, csak nem tudod, hogy hol vannak.

• Elmész sziesztázni.


Svájci gazdaság:

• Van 5000 tehened, de egyik sem a tied.

• Másokkal fizettetsz a megőrzésükért.


Japán gazdaság:

• Van két tehened.

• Átalakítod őket, így az eredeti méret 1/10-ére csökkennek és hússzor több tejet adnak, mint a normál méretű tehenek.

• Ezután cuki kis rajzfilmfigurákat készítesz róluk, és Cowkimon néven, az egész világon árusítod őket.


Orosz gazdaság:

• Van két tehened.

• Megszámolod őket, és azt tapasztalod, hogy öten vannak.

• Újra megszámolod, ekkor 72 tehén az eredmény.

• Megint megszámolod, most 17 tehenet találsz. Feladod és kinyitsz egy újabb üveg vodkát.


Roma gazdaság:

• Lopsz két tehenet..

• Az egyiket elcseréled egy demizson tablettás borra, a másikat eladod és eljátékgépezed, majd sírsz a diszkrimináció miatt, hogy csak nem-romáknak lehet tehene.


Nigériai gazdaság:

• Van két tehened.

• Az egyiket megeszed, majd bejelented, hogy ellopták.

• A rendőrség megkezdi a nyomozást, és 100 km sugarú körön belül mindenkit letartóztat.

• Addig kínozza őket, amíg valaki be nem ismeri, hogy ő lopta el a tehenet.

• A rendőrség büntetésül, minden letartóztatott személytől elkoboz 1-1 tehenet.

• Így most te visszakaptad a tehenedet, a rendőrségnek pedig van egy új tehénfarmja.


Magyar gazdaság:

• Van az államnak két tehene.

• A felelős vezető a tejet hazaviszi, majd bebizonyítja, hogy a teheneket privatizálni kell, hiszen az üzletág ráfizetéses.

• Elhatározzák a tehenek jelképes összegért történő eladását, majd meghirdetik a helyi újságban, amely egy példányos és csak a vezetőnek jár.

• A vezető megpályázza a marhatendert, és csodák csodája: meg is nyeri!

• Rögtön tart egy sajtótájékoztatót, hogy részéről mekkora áldozat a vállára venni ezt a két gyengén működő tehenet.

• Ezután politikai pályára lép, és ilyen módon az eredeti két tehénnel maga köré gyűjt még egy csomó marhát.

2013. ápr. 11. 20:56

Szerintem a dokik sem írnak fel csak úgy ilyen gyógyszereket. Ha mégis, annak szerintem oka van.

Sajnos én tudom, milyen az, amikor valakinek szüksége lenne ilyen fajta segítségre, de nem veszi igénybe.

Én örülnék, ha az anyámat valaha valaki meg tudná még győzni erről...de sajnos ennek esélye szinte egyenlő a nullával, annyira "mélyen van már". :´(

És a családunk már szinte teljesen széthullott emiatt.

Lehet, hogy a helyzeted most még nem olyan "súlyos", de szerintem ne várd meg, míg az lesz!!! Ez egy nagyon veszélyes állapot, egyedül nem könnyű vele megbirkózni...ha egyáltalán lehetséges!

De ha nem bízol a dokidban, és keresel egy másikat, abból baj nem lehet!!

Kívánom, hogy mihamarabb érezd jobban magad! :)

29. Fidus
2013. ápr. 11. 20:49
Jobb ha NEM!!!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook