Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hangosan szülni vagy csendben "tűrni"? Fájdalomcsillapítással vagy anélkül végigcsinálni? fórum

Hangosan szülni vagy csendben "tűrni"? Fájdalomcsillapítással vagy anélkül végigcsinálni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2009. szept. 9. 10:24

A kiabálást azért nem "szeretik" a szülésznők, mert elveszi az erőt. Ez igaz is, de ha muszáj, hát muszáj!!! Nyugodtan lehet szerintem, de csak akkor, amikor tényleg nem bírod. Azt úgyis érzed.

Az érzéstelenítéssel kapcsolatban pedig, jó dolog hogy nem értzel fájdalmat, viszont hosszabb és nem természetes a szülés. Nem érzed, mikor hova kell nyomni, csak hallod, hogy szólnak: "Most nomjon!"

Én még nem szültem érzéstelenítéssel, de nem is szeretnék.

Ki lehet bírni, habár nagyon fáj. De aki így szül, szíve-joga, ha van rá lehetősége. A veszpérmi kórházban pl. nincs is ilen, mert nincs elég aneszteziológus....

2009. szept. 9. 09:59

Biztos,hogy külföldön máshogy alkalmazzák. Én azt hallottam a sógornőmtől, hogy Angliában szinte mindenki úgy szül.

Én úgy voltam vele,hogy ha engem megtudott szülni az Anyukám ezek nélkül, és Őt is az anyukája,akkor nekem miért ne menne?:))

2009. szept. 9. 09:29
na pontosan erröl beszelek egyebkent. Itt total mas a nezete az egesz szüles dolognak mint otthon. Itt 10-böl 6 anyuka ezzel szül, teljesen normalis.
11. ad04b33206 (válaszként erre: 9. - C06c587f53)
2009. szept. 9. 09:27
hat en nem tudom Magyarorszagon milyen mennyisegben adjak vagy hogyan, de itt nem nagyon fordul elö ilyen. Akinek vakuummal vagy fogoval kell kiszedni a gyereket azok altalaban csak szimplan elfaradnak es nem tudjak mar kitolni, mert hosszu orak ota vajudnak. Mint mondtam amint eljön az idö, lekapcsolna a gepröl = visszajön a fajdalom. A gyerekeket sem kell extran megfigyelni. minden ugyan ugy törtenik.
10. ad04b33206 (válaszként erre: 7. - Dorottya84)
2009. szept. 9. 09:25

nalam tervben volt hogy ha kell kerek. Elötte ki is töltöttem minden papirt ami ehhez kell. :) en mar ott tartottam hogy nyugodtan csaszarozzanak meg csak legyen mar vege! a szülesznöm meg mosolygott es közölte hogy "äää, ugyan, meg el sem kezdödött igazan" :D

Ok, aznap nem voltam jo passzban, biztos mas a türeshatara mindenkinek, nekem is. Ami dühitett hogy vegig szinte semmit nem mutatott müszer (fajast) es en hiaba kinlodtam jöttek hogy ez semmi. Ezzel nem szülünk. Aztan mikor mondtam hogy engem nem erdekel mit mondanak, jön a gyerek, erzem, es mindjart szetesik a derekam mas tajekomrol nem is beszelve, mosolyogva ujra megneztek. (fel orankent neztek) na akkor vagott egy pofat es hivta a dokit hogy ok, szülünk. Es mindezt ugy hogy 40-50ig ment fel a mutato percenkent, igen fajdalmasan, de rövid ideig vegig azt hallgattam hogy ez a kitagulashoz is keves lesz, aztan 10 ora mulva a kezemben volt a kisfiam.

9. c06c587f53 (válaszként erre: 6. - Ad04b33206)
2009. szept. 9. 09:24

Nem mindennel értek egyet. Nekem a védőnőm mondta, hogy bizony a kismamái nagy részének ,akik epidurálissal szültek fogóval született a gyereke.. És az ilyen szüléseknél általában viszik a gyereket a gyerekkórházba megfigyelésre.

Én is kiabáltam,de tényleg nem szabad sokáig,mert aki hosszú órákig vajúdik,annyira kifáradhat,hogy nem lesz ereje a kitolásnál.

8. ad04b33206 (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2009. szept. 9. 09:17
na pl latod elajultal. Most vagy mert nem jol vettel levegöt vagy egyszerüen mar ugy fajt. Nem tudom. De ez minde megelözhetö ha kapsz fajdalomcsillapitot es szepen vegigmosolygod az egeszet a közvetlen szülesig.
2009. szept. 9. 09:17

Szia!

Szeintem ez egyén függő........

Én érzéstelenítés nélkűl akartam szülni mert úgy voltam vele így teljesen áttudom élni a szülést na ez a gondolkodás módom tatott a 2 percesekig,mert akkor már eltel ő kemény 7 óra vajúdás oxitocinnal megspékelve végig feküdve ami sörnyű volt nekem eszembe sem jutott hogy ne "hangoskodjak".Mikor már a peceseknél és majd a tolóknál tartottam úgy hogy a baba feje be sem illeszkedett hááááááát ordítottam de úgy hogy a kint várakozó párom is hallotta(szegénykém nagyon ki volt ijedve)na akkor kértem fájdalom csillapítót de nem adtak :(((. Nekem ez sem volt kellemetlen hogy nyomás közbe jött egy kis pisi meg kaki(a beöntés ellenére) engem ott szülés közbe annyira nem érdekelt ki mit gondol..........épp akkor azzal voltam elfoglalva hogy világra hozzam a kislányom ha ordítva akkor ordítva.,(sajnos ezek ellenére megcsászároztak de ez volt a legjobb a babának meg nekem is)!!!!

Én csak azokata a nőket irigylem akik szépen,könnyen ,gyorsan szülik meg babájukat.

2009. szept. 9. 09:16

persze, mindenki maga dönti el, de neha ugy erzem mikor mondom hogy en bizony kertem, neznek ram hülyen. A masik amit eszrevettem hogy a gerincbe kapott erzestelenitö körül meg sok anyukanak teljes kaosz van mi is az. Nem kapnak eleg felvilagositast, es mar talalkoztam olyannal aki abban a tudatban volt hogy ö akkor a derekatol lefele ugymond lebenul es nem erez semmit. Baromsag. Mindent erzel csak nem faj. En ugyan ugy ereztem a tolofajasokat hogy jönnek, csak nem fajtak. Amugy meg mire odakerül az ember, lekapcsoljak a gepet igy idövel visszater a fajdalom is. Szoval sokszor nekem az jön le hogy a teves infok miatt nem elnek sokan ezzel a szuper lehetöseggel.

a kiabalas meg. Az en szülesznöm mikor bejött közölte hogy elsö szabaly: nala senki nem szül csendben. Na nem mintha nehezemre esett volna kiabalni. Es abban hogy nem segit, tevednek sokan. Nem veletlenül nyögnek, kialtanak a sulyemelök! segit az erökifejtesben. Na nem kell termeszetesen eladni a korhazat, de ugymond felszabadul az ember. A masik a sokat emlegetett a "gyereknek nem jo". Kerdem en, ki honnan veszi ezt? volt mar egy gyerek is aki kesöbb mondta hogy en bizony nagyon megijedtem mert anyukam kiabalt? Szerintem nekik igy is ugy is trauma a megszületes, es az hogy most faj es azt erzik, vagy hogy meg melle anyu nyöszörög, kiabal mar edes mindegy. Szerintem

2009. szept. 9. 09:10

Ne tartsd cikinek, ha kérsz fájdalom csillapítót, vagy ha hangos vagy. Mindenki máshogy küzd meg a fájdalmakkal. Mindenkinek más "sávszélességű" a fájdalom küszöbe.

Én sem kértem semmit, és nem voltam hangos sem. 24 órát vajúdtam. Én elájultam mindig. Aztán rámtettek mindent. Nézték az én szívemet, a gyerekét, mindkét karomban infúziót kaptam, oxigént is kaptam. Már majdnem császár lett mire kijött a fiam:)

Nem szükség kérdésből döntünk valami mellett. Én azért döntöttem így, mert nem akartam, hogy születendő gyerekem rögtön gyógyszerrel kezdje. Más elméletem nem volt:)

4. e584b61b26 (válaszként erre: 1. - Ad04b33206)
2009. szept. 9. 09:07

Nekem először nem voltak fájásaim 5 dózis Oxytocint kaptam,a végére iszonyatos fájásaim voltak abszolút nem szégyelltem gázt kérni és a tolófájásoknál egyet kettőt nyikkantottam is.A doktornő azt mondta ennyi kell is és természetes is! :)

Szerintem ez mindenkinél más...

2009. szept. 9. 09:06
Szia ! Szerintem mindenkinek megvan a saját maga elképzelése ezekről a dolgokról ! Nekem az első gyereknél, amikor még nem tudtam mi vár rám, eszembe sem jutott, hogy kérjek érzéstelenítőt, a második szülésnél, mikor már tudtam mi vár rám, akkor meg azért nem gondoltam fájdalomcsillapításra. Pedig a lányommal 27 órát vajúdtam végi, csendben és ezt nem dicsekvésnek szántam. Egy hangom sem volt egyik szülésnél sem, mert úgy gondoltam, hogy ha ordítok, az sem segít. A fájdalomcsillapítást azért vetettem el gondolatban, mert amennyi előnye van, annyi hátránya is. Egyik ismerősöm kért fájdalomcsillapítót, mert úgy érezte, hogy nem bírja és oly annyira használt neki, hogy császár lett a vége, mert nem érezte a tolófájást. Hát nem tudom mindenkinek saját magának kell eldönteni, szerintem egyik sem elítélendő.
2009. szept. 9. 09:05

Szia!

Szerintem nem kell szégyellned,hogy igénybe vetted az érzéstelenítést.

De mindenki maga dönti el,hogy hogy akar szülni. Én semmi pénzért nem engedtem volna,hogy a gerincem mellé szúrkáljanak. Sajnos volt akinek mellészúrtak és azt hiszem az agyvizét kellett pótolni.. És nem ritka a hetekig tartó fejfájás sem.. Én inkább kiabáltam fél órát, de nem kellett azon aggódnom, hogy nem tudok majd kellő intenzitással nyomni stb..

A sógornőm epidurállal szült és semmi fájdalmat nem érzett, nem kiabált, nem volt mellékhatása.

Minden éremnek 2 oldala van:)

2009. szept. 9. 08:59
Sokat olvastam elsö fiam születese elött szülestörteneteket, es most, hogy masodik babankat varjuk, ismet elökerült a tema: szüles. Nekem nagyon ugy tünik hogy sok nö a szülest sokszor nagyon is "megszenvedi", de nem ker semmilyen fajdalomcsillapitot, nem kiabal, nem sikit ha faj, mondvan ez ciki. Inkabb vegigkinlodjak, es utana büszken meselik hogy ök x orat vajudtak minden segitseg nelkül, sokszor egy hang nelkül. Miert van erre szükseg? Miert erzem ugy hogy a mai vilagban amikor annyi lehetöseg van a szüles megkönnyitesere szegyelnem kellene magam amiatt hogy en kertem erzesteleitöt, es a tolofajasoknal igenis hangos voltam?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook