Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hamarosan válok. Én nem fogok szenvedni, mint a barátnőm,... fórum

Hamarosan válok. Én nem fogok szenvedni, mint a barátnőm,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
19. Epresturmix (válaszként erre: 18. - Epresturmix)
2023. jan. 24. 18:59

Vagy mondok egy másik jelenlegi esetet. Ismerős. 3 gyerek, férj, albérlet. Férfi az egyedüli családfenntartó. Kis falu, távol mindentől, munkalehetőség=0

Vaaagy, elválik, elmegy dolgozni, ingázik, de valamelyik gyerek beáldozza a gyerekkorát a kistesó gardírozására. Én megértem! 😞

18. Epresturmix (válaszként erre: 17. - Handymandy)
2023. jan. 24. 18:54
Mondok valamit. Az én anyám olyan terrorban élt az apám mellett, hogy ha bármikor bedobta volna a válás lehetőségét, biztosan megöli. Vagy elengedi, de megtalálja! És mondd. Hová ment volna az anyàm 3 gyerekkel? Kihez? Erre gondoltam. Úgyhogy tűrt, nyelt. Ez a 90’ években volt. Nem most a 21.században, amikor már lejöttünk a fáról és járni kezdtünk.
17. handymandy (válaszként erre: 16. - Epresturmix)
2023. jan. 24. 18:50

Én már túl vagyok rajta, szóval tapasztalatból írtam.😉

A válás persze nem egyszerű lépés, sokat tépelődik az ember míg megteszi. Például amíg ez a tépelődés folyamatban van, addig elrendezzük a sorainkat,ha ne adj isten, el kell hagynunk a lakhelyunket. És hasonlók.

Válni csak ésszel. Ez egy fontos tézis.

16. Epresturmix (válaszként erre: 15. - Handymandy)
2023. jan. 24. 18:43
Komolyan azt gondolod, hogy minden embernek ugyanolyan a habitusa? És mindenkinek adottak a feltételek a lelépéshez? És azt, hogy minden válófélben lévő ember nem érez a másik iránt semmit annak ellenére, hogy jól tudja, nem jó úton halad? Nem, nem egyszerű. Beszélgetek emberekkel, jó hallgatóság vagyok. Sok mindent megosztanak velem. De a legegyszerűbb mégis azt mondani, amit te.
15. handymandy (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2023. jan. 24. 18:31
Nem fekete-fehér. De ha felkészülnek a felek akkor sima ügy. Jó lenne ha a párok gondolnának a jövőre, amikor összeházasodnak. És akkor nem lenne ennyi nehézkes válás.😔
14. Epresturmix (válaszként erre: 10. - Handymandy)
2023. jan. 24. 18:28
Ez annyira fekete-fehér. De nem hiszem, hogy az!
2023. jan. 24. 18:17
Sok erőt! A gyereknek biztos jobb lesz, mint nézni a házon belüli háborút.
2023. jan. 24. 18:15
Gratulálok! Jól teszed! ❤️❤️
11. smile72 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 24. 18:13

Én is ugyanígy gondoltam annó. Azóta is életem egyik legjobb döntésének tartom.

Sok erőt és kitartást hozzá!

10. handymandy (válaszként erre: 9. - Epresturmix)
2023. jan. 24. 18:09
Nem nehéz válni. Elődöntöd, beadod a keresetet a bíróság meg szétválaszt. Nagy vonalakban ennyi. Fontos,hogy ne bamban-bután adjuk be a keresetet, hanem olvassunk utána, kérjük ismerős vagy kerületi bírósági ügyvéd segítségét.☝️
2023. jan. 24. 17:00
Gyerekként szörnyű volt a szüleim rossz házasságát végig szenvedni. Sajnos a válás náluk nem volt opció. Így egy tragikus hirtelenséggel halt halál vetett véget az egésznek! Biztos vagyok benne, hogy rohadt nehéz lehet válni, de én az ilyen embereket mindig olyan erősnek tartottam! 😇
2023. jan. 24. 11:39
Nagyon helyes, a gyerekeknek is könnyebb lesz.
7. handymandy (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 24. 10:13
Helyes. Nekem is a legjobb döntésem volt pár éve.😉
6. Myra
2023. jan. 24. 09:55
Ez a legjobb megoldás mindkettőtöknek, ha már nincs egyetértés.
2023. jan. 24. 09:36
Te tudod.
2023. jan. 24. 09:03
Jól teszed,a gyerekeknek is jobb ha egyszer az anyjuknál,egyszer az apjuknál vannak mint hogy mindig marakodó szülőket lássanak.Sok sikert! Sok erőt!
3. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 24. 09:02
Nagyon jó döntés
2023. jan. 24. 08:27
Irigy vagyok az erődre, elszántságodra!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook