Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hallott már vki róla, hogy a babáknak nem lehet egy éves korukig vágni a hajukat? Mi ebből az igazság? fórum

Hallott már vki róla, hogy a babáknak nem lehet egy éves korukig vágni a hajukat? Mi ebből az igazság? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. ápr. 9. 08:01
Ugyanmá... Miért ne lehetne, ha hagyja?
2008. ápr. 9. 07:26

nem tudom miért lenne baja?

nekem a fiamnak 6 hós kora körül kezdtük vágni a haját, mert hát mégis csak pasi. méghozzá hajnyíróval. és 3 éves mult semmi baja.

dehát csak ne legyen már hosszú haja:))

2008. ápr. 9. 07:01
nem szabab levágni a hajukat
2008. ápr. 8. 09:34
Szerintem mindenki saját maga döncse el hogy levágja vagy nem.Nem lessz semmi ha mégis levágatod,legalább erösödik.
20. k.tünde78 (válaszként erre: 19. - 9778ca1817)
2008. ápr. 5. 20:05
Ez is elképzelhető,hisz sokszor elképesztő vallási szokásokról hallhatunk.
2008. ápr. 5. 19:49
egyébként úgy hallottam, hogy a zsidó vallású gyerekek haját nem szabad 3 éves korukig levágni (bár lehet, hogy most hülyeséget mondtam:P)
2008. ápr. 5. 19:47
ebből az igazság (szerintem) egyenlő a semmivel (babona)
2008. ápr. 5. 19:13
Az én picilányom hatalmas hosszú hajjal született, és mikor elkezdett forogni, körbe kikopott a haja. Géppel levágtuk, csuri lett. Azárt, hogy egyenletesen nőjjön, egyenlő hosszú legyen mindenhol...
2008. ápr. 5. 19:11

Babona. Falun azt mondják, hogy ha levágod a haját egy éves koráig, beteg lesz a gyerek.

Butaság.

15. McKenzi (válaszként erre: 6. - SSissykke)
2008. ápr. 5. 18:44
Sajnos a vágástól nem erősödik, ez is egy tévhit.
14. k.tünde78 (válaszként erre: 11. - Dorka29)
2008. ápr. 5. 18:40

Nyugodj meg nem a vágás miatt lett hullámos,ez csak egy régi babona.De tény ,hogy vágástól függetlenül egyenesből göndör lesz-és fordítva-szőkéből fekete-feketéből barna,stb..Majd 6 évesen eldől.

A nagyobbik lányom fekete göndör hajjal született,most 12 évesen dús sötétszőke egyenes hosszú hajú.(és tényleg 6 éves korára alakult ki ez a végleges felállás)

2008. ápr. 5. 18:39
Nekem gyerekkoromban tiszta lokni volt a hajam, mintha sütővassal göndörítették volna reggelente. Azt hiszem négy éves voltam, amikor levágatták a hajamat. Azóta mindenhol egyenes-pedíg most is hosszú-kivéve a tarkóm két oldalán, ahol akármilyen rövidre is nyirattam korábban, mindíg két gyűrűs fürt nő vissza.
2008. ápr. 5. 18:38
Nekünk ilyen gondunk nem volt mert egy éves korukig nem is nagyon volt hajuk )))
11. Dorka29 (válaszként erre: 9. - K.tünde78)
2008. ápr. 5. 18:33
Érdekes! Na, ezt sem hallottam még, de tény, hogy amióta levágattuk, azóta a lányom haja nem annyira göndör, inkább csak hullámos.
2008. ápr. 5. 18:32

Nekem is van ismerősöm, aki ezt mondta. Szeirnte azért, mert akkor mindenképpen kihullik a baba haja...

Mindenesetre a kislányom most 10 hónapos, már kétszer volt fodrásznál:), mert már az álláig leért a haja és én nem akartam gumizni neki, mert anélkül is állandóan a haját rángatta.

Egyáltlaán nem hullott ki neki a babahaja, vágás előtt és utána sem.

2008. ápr. 5. 18:32

Én hallottam,be is tartottam,bár sztem ez csak egy babona.

Az egész lényege annyi a babona szerint,hogyha egy éves kora előtt levágod a haját azzal kivágod az esetleges hullámot-göndörséget ill.a szinét is.

Na nálunk apukától lett volna lehetőség a göndörhaj öröklésre,mégis mindkét lányom egyenes hajú(pedig én betartottam)ill. a kicsi hajának kunkorodik a vége ha hosszabra hagyom nőni.

Dr. Gyarmati Andrea mondta,hogy a gyerekek felnőttkori haj 6 éves korukra alakul ki,addig meg váltogathatja a szinét is akár stb.

2008. ápr. 5. 18:25
Tesóméknak a kisfia 3 hónapos, és vállig érő dús haja van. Nem úgy néz ki, mint ami ki akar hullni. Egy éves korára,meg azt hinnék, hogy lány...
2008. ápr. 5. 18:24

Az én lánykám 9 hónapos, a mult héten lett vágva a haja, hosszu volt, belelógott a szemébe.

De a nagymamám is azt mondja, hogy ettől erősödik :)

2008. ápr. 5. 18:22
Én pont úgy tudtam, hogy ha vágják erősödik... Van fodrász a családban, pici baba is.. Nem tartják be, sokan vágatják már egy éves kor előtt. Főleg a fiúknál! Kislánynál meg úgy szép és aranyos ha kicsit hosszabb :)
2008. ápr. 5. 18:22
Erről még nem hallottam. Bár az én fiam is elmúlt egy éves amikor először megnyírtuk, de annak az volt az oka, hogy addíg sajnáltam levágni a gyűrű göndör fürtjeit:-)
2008. ápr. 5. 18:21

Hát, talán azért, mert nemnagyon van mit...

Egyébként miért ne lehetne?

Az én kislányomnak olyan hosszú volt a frufruja, hogy már gumizva is belelógott a szemébe. Szépen levágtam és eltettem emlékbe. Akkor még tejfehér haja volt, mostmár barna. Ezenkívül más baja nem lett...

2008. ápr. 5. 18:21
az első babahaj szépen kikopik, és az utána növő hajat szerintem nyugodtan le lehet vágni.
2008. ápr. 5. 18:20
Jó kérdés, engem is érdekelne a válasz, ugyanis a lányomnak már most akkora haja van majdnem, mint nekem.
2008. ápr. 5. 18:19
Hallott már vki róla, hogy a babáknak nem lehet egy éves korukig vágni a hajukat? Mi ebből az igazság?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook