Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » "Hála pénz" Szerintetek normális, ha egy orvosnak hála pénzt adunk? Milyen alapon adsz pénzt egy orvosnak? fórum

"Hála pénz" Szerintetek normális, ha egy orvosnak hála pénzt adunk? Milyen alapon adsz pénzt egy orvosnak? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2011. ápr. 30. 22:49
Komolyan mondom már kezdek én is össze vissza ÍRNI,MERT már nem tudom elmagyarázni másképpen.Hová valósi vagy???
188. martin3 (válaszként erre: 169. - Pethoevi)
2011. ápr. 30. 22:49

szerintem itt az a probléma(az orvosoknál) hogy ő azért kap hálapénzt, ami elvileg a munkája lenne. Miért hasonlítjuk össze a hálapénzt a magánrendeléssel? az 2 külön dolog. Mert ugye hálapénzt azért adunk, hogy az adott orvos jobban figyeljen ránk egy műtét alatt, vagy többször ránknézzen a műtét alatt, hogy jól vagyunk-e. De kérdem én, miért kell ezt meghálálni??? nem ez a dolga? nem erre tette le az esküjét?

és most más dolog az, hogy magánrendelés ott x tarifa van, ezt valaki vagy kifizeti vagy nem....

Illetve én még azt tartom "pofátlanságnak" az orvosok részéről, hogy az ok, hogy a szabadidejében, vagy hétvégén stb vezet le egy szülést, esetleg műt meg a térdeddel(most mondtam egy példát) na de mekkora összeget kér ezért? egy villanyszerelő, egy tanár stb nem ekkora összeget kér el...szerintem a hálapénz olyan, mintha a tanárnak is pénz adnánk azért, hogy normálisan tanítsa meg a gyerekem írni olvasni számolni...hallottál már tanároknak adott hálapénzről? mert én nem...

és a magánrendelésen is lassan már pofátlanságnak tartom, hogy a nőgyógyászom 2 perc "nunus-kukucskálásért" elkér 10ezer forintot 5percért, az óradíjban kb 50-60ezer forint...egy tanár meg pl magánórában elkér 800-1500 ft között, vagy a háztartási gépek szerelői is ennyit vagy kicsit többet kérnek(igaz a szerelés sem tart 60percig általában és elkér 2500.-at, mondjuk)

Ja és nem beszélve arról, hogy nekem még egy orvos sem adott számlát a magánrendelésén!!!!!soha!!

187. pethoevi (válaszként erre: 183. - Gavrilo1)
2011. ápr. 30. 22:47
sztk-s rendelésen én sem fizetek.eszem ágában sincs.de a szülés szerintem más,már ha fogadott orvosod van.ha ügyeletben szülsz,akkor lehet,h nem fizetsz,vagy adsz egy minimális kis összeget,amiért rendes volt.Már ha rendes volt és odafigyelt.ennyi
186. 566f1d9107 (válaszként erre: 175. - Hte23)
2011. ápr. 30. 22:47

Mond már meg mit kérnek tőle???

Nem kér senki semmit sem ha akarsz adsz,ha nem akkor ez van............

Te mit gondolsz be mész a kórházba,és rögtön avval fogad az orvos fizess neki ennyi meg ennyi pénzt...........Nem!!!Ha szülni mész,te döntöd el akarsz -e fogadott orvost vagy nem,és ha fogadsz attól függ milyen mondhat összeget,vagy amennyit te gondolsz.De tegyük fel neked nem kell orvos, csak ügyeletre mész éppen,és ott úgye nem küldhetnek el,nem adsz,mert van aki nem add........

185. hte23 (válaszként erre: 179. - Pethoevi)
2011. ápr. 30. 22:47
Nem kell hülyének nézni, de nem mindenhol igy van ám. Mások is ugranak, és azt mégsem fizetik meg....
184. pethoevi (válaszként erre: 173. - Rizsa31)
2011. ápr. 30. 22:46

igen,"csak" ajándékot.

ez a szokás.a hálapénz is szokás.

2011. ápr. 30. 22:45

Én nem szoktam adni semmit sem az orvosnak ha simán "sztk"-ba megyek.

Magánrendelés az más tészta, ott szinte mindenhol ki van írva mi mennyibe kerül- fizetek mint a közértben. És eddig még asszem mindenhol kaptam számlát is.

182. hte23 (válaszként erre: 174. - Epresfank76)
2011. ápr. 30. 22:45
Ez erre felénk egyáltalán nem igy van...
181. pethoevi (válaszként erre: 176. - Rizsa31)
2011. ápr. 30. 22:45
persze,ezért írtam,h ebbe ne menjünk bele,mert nagyon bonyolult
180. pethoevi (válaszként erre: 179. - Pethoevi)
2011. ápr. 30. 22:44
Zebra írta az előbb,nem Zevra
179. pethoevi (válaszként erre: 175. - Hte23)
2011. ápr. 30. 22:44
szülésnél csak akkor illik fizetni,ha fogadott dokid van.De ahogy azt Zevra is írta az előbb,akkor azt fizeted meg,h ha szólsz neki,akkor megy,akár hétvége,akár ünnep,akár szabadság.Ott azt fizeted meg,h ugrik,amikor füttyentesz,h szükséged van rá.érted már?
178. rizsa31 (válaszként erre: 174. - Epresfank76)
2011. ápr. 30. 22:44
Ez érdekes,máshol vannak magánkórházak,és ott a biztosító szívesebben is fizet,mert jobbak.
2011. ápr. 30. 22:43
Ez így van ahogyan írjátok!
176. rizsa31 (válaszként erre: 172. - Pethoevi)
2011. ápr. 30. 22:42
Hah,állam.:)Az orvosok is ebben vastagon benne vannak,legalábbis a fejesek.Mindenkinek jobb a zavarosban halászni,értsd ezalatt a TB-kasszát is.
175. hte23 (válaszként erre: 170. - Pethoevi)
2011. ápr. 30. 22:42

Nekem azzal nincs baj, ha a magánrendelésen fizet valaki. Csak azzal, hogy aki oda jár, az még nagy átlagban az államiban fog pl. szülni, és ott még külön kérnek tőle.


Sokaktól hallom. Jár a magánrendelésre, alkalmanként fizet. Közben megkapja a tarifát a szülésre. Államiba szül. és fizet. Nem mint magánbeteg, hanem mint állami beteg.

Tehát az orvos zsebre teszi a pénzt, és az állam finanszirozza a korháznak és az orvosnak is a bérében és a járulékában.

174. epresfank76 (válaszként erre: 166. - Hte23)
2011. ápr. 30. 22:41
Nem egészen.Ha magánrendelőbe mész,azt mondja a dokid,megkell műtetni a petefészkedet.Ahhoz be kell menni a kórházba,ott megműt,és te a rendelőben fizetsz.És ő abból ad a kórháznak,mert használta a műtőt.Nincs semmiféle hálapénz.Ez helyrajzi kérdés,hogy állami kórházba műt a magán doki.Mert annyi hálapénzt még nem kapott,hogy felépítsen magának egy kórházat,így bérel magának egyet:DD
173. rizsa31 (válaszként erre: 167. - Pethoevi)
2011. ápr. 30. 22:40
ez érdekes,mert a tanár is elronthatja vkinek az életét,és sztem "csak" ajándékot kapnak inkább évvégén.
2011. ápr. 30. 22:39
A hálapénzzel a kiemelkedő odafigyelést hálálod meg.Ok,nem ez a normális,hiszen enélkül is illene nekik,de ezt csak az állam tudja megoldani...Ebbe nem érdemes belemenni,szerintem
171. 566f1d9107 (válaszként erre: 166. - Hte23)
2011. ápr. 30. 22:38

Magánrendelésen fizeted amit éppen csináltak veled.

A magánkórházban fizetheted a szobát,kaját,és a kezeléseket stb.

Itt nincsen hála pénz!!!!

Állami kórházban:Adhatsz hála pénzt,de NEM KÖTELEZŐ!!!

Ha van fogadott orvosod,általában adnak,ha nincsen akkor vagy igen,vagy nem.


Minden egyes alkalommal azt lehet olvasni te semmiért nem fizetsz,vannak dolgok amikért a mozgás sérültek nem fizetnek.De van amiért azoknak is kell sajnos...............

170. pethoevi (válaszként erre: 168. - Hte23)
2011. ápr. 30. 22:35

ez így van,a hálapénz fekete pénz,ezzel nem lehet mit kezdeni,sajnos.

magánrendelésen ad számlát,tehát leadózza.ezzel mi a baj?

169. pethoevi (válaszként erre: 158. - Hte23)
2011. ápr. 30. 22:35

az miért hálapénz?

Hiszen ha magánrendelésen van,akkor a saját szabadidejét áldozza arra,h gyógyítson.

Nem igazán értem a gondolkodásod.

Megkérdezhetem,mi a foglalkozásod?

Ha te munkaidőn kívül is dolgozol,ugyanúgy,mint munkaidőben,nem várod el,h megfizessék?????Te az állam álma vagy!Mondd meg a főnöködnek,h nem kérsz fizetést,ne hálálja meg a munkádat.Ugye,h hülyén hangzik?

168. hte23 (válaszként erre: 162. - Zebra25)
2011. ápr. 30. 22:33

de ha magánhoz mész (bárkihez ) ott elméletben (he nem feketén) akkor azt le is adózzák.

A magándoki is elméletben.

DE! az állami korházban a fizetés mellé kapnak hálapénzt... ami FEKETÉN az övék.

167. pethoevi (válaszként erre: 161. - Hte23)
2011. ápr. 30. 22:31

-ha az orvoshoz magánrendelésre megyek,fizetek.

-ha kórházi ápolásban részesülök,a nővérek kapnak kis csomagot (általában nem pénzt,mert annyit nem tudné adni,h minden nővérnek jusson,egyszerűbb a kávé,bonbon,ilyemi,ami elosztható,elfogyasztható

-az állatorvos pedig EGYÉNI VÁLLALKOZÓ (mind,egytő-egyig)!Annyit kér,amennyit nem szégyell és te tejelsz,mert nincs más választásod.

-A tanárnal pedig adnak évvégén,vagy ballagáskor,vagy ha magántanár,akkor minden óra után


Az utolsó bejegyzéssel egyet értek!Azzal kiegészítve,h az állam kezdte az elrontást,mert ha megfizetnék rendesen pl a dokikat,ápolókat,meg lennének becsülve,akkor odafigyelnének a betegeikre anélkül is,h kapnának tőle bármit.Hát sajnos ez van...

166. hte23 (válaszként erre: 165. - 566f1d9107)
2011. ápr. 30. 22:31

A magánrendelés még nem jelent magánkorházat.


A magánrendelésen megjelent beteg is ad hálapénzt az állami korházban.

2011. ápr. 30. 22:27

Hte23

Hagy kérdezzem már meg mi a különbség a magán és az állami kórház között?

Ezt úgy kérdezem,hol is adnak hála pénzt,ha egyáltalán adnak???

164. epresfank76 (válaszként erre: 161. - Hte23)
2011. ápr. 30. 22:21
Az ügyvéd pont olyan ebből a szempontból,mint egy magándoki.Egyik sem kap fizetést a főnökétől.Akkor ott te vagy a munkaadója,és te fizetsz neki.
163. epresfank76 (válaszként erre: 161. - Hte23)
2011. ápr. 30. 22:20
Úgy látom nem tudod mit jelent hogy magán.....tanár,fogorvos,nőgyógyász.Ha magánhoz mész nem kap fizetést a főnökétől,hanem te fizeted neki a munkájáért amit kell.de ha államiba adsz pénzt,ott ettől függetlenül kapnak fizetést.
162. Zebra25 (válaszként erre: 161. - Hte23)
2011. ápr. 30. 22:03

Már ne is haragudj de ha magántanárhoz megyek akkor igen is fizetek.

És Én sem dolgozom ingyen.

Ha jön a postás vagy a kéménysepró vagy a szerelő akkor Ő is kap borravalót, pedig kap fizetést.

161. hte23
2011. ápr. 30. 22:01

Oké: orvos életet ment.

De! mikor kap a nővér? és mennyit? mert ők is nagyon sokat tesznek és ők nem rendelnek "magán".

Vagy egy ügyvéd? az számlát ad.

vagy adsz egy állatorvosnak? ő is sokat tanul és drágán. ( jó ne hasonlitsam emberhez )


De mikor adsz egy tanárnak?

Sorolhatnám. Mindenki a munkáját végzi. Mindenki tanult érte. Mindenki fizetést kap a munkájáért.

Akkor miért kell hálapénz az orvosnak, és miért nem másnak?


Maguk az emberek rontották ezt el...

Köztük vagyok én is, nem vagyok kivétel.

De! módjával adtam, és csakis utólag amikor már gyógyultnak nyilvánitottak. Sőt, volt amikor nem adtam vagy nem fogadták el.

160. Zebra25 (válaszként erre: 158. - Hte23)
2011. ápr. 30. 21:59
Akkor Te még sosem jártál fodrásznál, vagy Te ott sosem szoktál fizetni?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook