Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés otthon, professzionális festékkel fórum

Hajfestés otthon, professzionális festékkel (beszélgetős fórum)


nov. 25. 20:28
Inebrya color
20. secret8 (válaszként erre: 15. - Szangee)
nov. 18. 00:37
Köszi!
19. Szangee (válaszként erre: 18. - Globus)
nov. 17. 09:19
Hát igen, de ki lehet a megfelelő mennyiséget keverni, akár egy konyhai mérleg segítségével, csak akkor grammban keveri ki és nem ml-ben, vagy lehet pl. fodrászkellékes üzletben ml-es mérőt kapni, abban teljesen pontosan ki lehet adagolni a megfelelő mennyiséget. Nem kell azért a teljes tubus hajfestéket, meg színelőhívót felhasználni, mikor pl. csak a fele, vagy háromnegyede elég. Az jó lesz egy következő hajfestésnél.
18. globus (válaszként erre: 17. - Szangee)
nov. 16. 22:12
Értem, tehát az arány gyárilag jó. Ha valaki nagyon parás, max. kidob kikevert maradékot, ennyi a hátulütő.
17. Szangee (válaszként erre: 16. - Globus)
nov. 16. 21:51
De igen egy tubushoz ami 100 ml, egy flakon színelőhívó kell, ami 150 ml. De ha nem használja fel a teljes hajfestéket, akkor ki kell számolni.
16. globus (válaszként erre: 15. - Szangee)
nov. 16. 21:08
Bocs, hogy megint én :) Ha jól értem, akkor nem feltétlenül 1 tubus festék és 1 flakon előhívó, hanem méricskélni kell?
15. Szangee (válaszként erre: 14. - Secret8)
nov. 16. 20:43
A hajfestékhez kell a színelőhívója, amit szintén meg tudod rendelni az oldalon. Hogy milyen erősségű kell azt az dönti el, hogy egy szín a színben festést akarsz, vagy max 1 árnyalatnyi világosítást, akkor 6 százalékos kell, ha 2-3 árnyalatot akarsz világosítani akkor 9 százalékosat, ha 4-5 árnyalatot akkor 12 százalékos kell. Egy félhosszú hajhoz kb 50-60 ml festék kell és másfélszeres színelőhívó. De van hozzá használati utasítás, az segíteni fog.
14. secret8 (válaszként erre: 2. - Szangee)
nov. 16. 13:09
Megkérdezhetem, mit veszel még hozzá, és mennyit kellene egyszerre belőle felhasználni egy felhosszú hajhoz?
nov. 13. 09:41
Én kb. féléve váltottam Alfaparfról Mounirra és nagyon örülök neki, mert sokkal tartósabb és eszméletlen gyönyörű árnyalatai vannak. 5 hetente festem és gyakorlatilag nem változik a színe, csak lenő. Az egyetlen hátránya az ára, mert elég drága, de nekem mivel rövid hajam van egy 90 ml-es festék háromszorra is elég a saját oxijával, így azért nem annyira vészes.
12. globus (válaszként erre: 7. - Szangee)
nov. 12. 23:11
Köszönöm 🙂💗
11. Sz123 (válaszként erre: 10. - Bichi)
nov. 12. 22:42

Nekem nem. De lehet, ez árnyalat függő is.

Én most fodrászkellékes festéket használok, nagyon szép színe van, be is fogja az ősz hajat is, viszont aránylag hamar kikopik, ezért jöttem ide olvasgatni :)

10. Bichi (válaszként erre: 4. - Sz123)
nov. 12. 21:52
Hát nálunk a családban befogja, anyukámnak is, és nekem is...
9. Bichi (válaszként erre: 8. - Réka'92)
nov. 12. 21:51
Nem igazán hiszem, maximum nem volt szerencséd, nekem speciel annyira szép, hogy a fodrász is megdicséri, és megkérdezi, hogy mivel festem, hogy ennyire szép. Mi több, a mahagónival konkrétan megállítottak az utcán rendszeresen, hogy hova járok fodrászhoz...
8. Réka'92 (válaszként erre: 3. - Bichi)
nov. 12. 20:50
Hidd el, hogy zongorázni lehet a különbséget, régebben én is drogériással festettem, a covid alatt váltottam a fodrászkellékesre és nem bántam meg. Azóta sosem veszek drogériást, de olyat szeretnék, ami igazán tartós és szép fénye van.
7. Szangee (válaszként erre: 5. - Globus)
nov. 12. 20:46
Megírtam privátban.
6. Lila Őszirózsa (válaszként erre: 5. - Globus)
nov. 12. 20:28
Vagy,ha be is fogják, előfordul,hogy már az első mosás után virítanak az ezüst szálak.
5. globus (válaszként erre: 2. - Szangee)
nov. 12. 20:22
Előtte volt festve a hajad valami mással?
4. Sz123 (válaszként erre: 3. - Bichi)
nov. 12. 20:00
Őszülő hajat a drogériás festékek nem fognak be...
3. Bichi (válaszként erre: 1. - Réka'92)
nov. 12. 19:56
Egyébként miért kell, hogy "fodrászkellékes" legyen? Én mindig drogériással festem, már rengeteg van, olyan is, ami kiméletes, és az elmúlt 30 évben, mióta ezeket használtam sosem kopott ki, mindig csak tőfestéssel frissítem... Kivétel ez alól, ha egy festett szőkét festesz sötétre, arról viszont a "fodrászkellékes" is kopig bizonyos szinten...
2. Szangee (válaszként erre: 1. - Réka'92)
nov. 12. 19:53
Én is magamnak festem professzionális hajfestékkel, a Kyo 7.23-asát használom, neten lehet rendelni kizárólag. De pontosan olyan amilyet keresel kímélő, tartós és nagyon szép színei vannak.
nov. 12. 19:46
Tudnátok nekem olyan kizárólag fodrászkellékes hajfestéket ajánlani, amely kíméletes, ugyanakkor tartós, nem kopik ki már 2 hét után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook