Hajfestés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
3954. Anda39 (válaszként erre: 3953. - Lorci)
2010. dec. 29. 13:35

Ha úgy gondolod, hogy nem érdemes arra várni, hogy jól csinálja, menj másikhoz. Akkora a választék, hogy biztosan sikerül kifognod egy neked megfelelő fodrászt. :)

Előtte nem árt megtudni, pontosan melyik festékkel és hányas számmal kente a hajad, hogy tudd mondani. Tényleg, milyen festékkel dolgozik a fodrászod?

3953. lorci (válaszként erre: 3952. - Anda39)
2010. dec. 29. 13:30

Nekem tényleg csak az tűnt fel először, hogy mennyire nem lett jó az egyik tőfestés, aztán még egyszer ugyanígy, és akkor vettem észre, hogy mintha spórolna a festékkel. Akkor szóltam és 1 hajfestés erejéig máshogy is csinálta... most lett tele a hócipőm, hogy újra nem jó... volt olyan kétszer is, hogy a festés másnapján megnéztem és olyan kis sötét pontok látszottak a tőnél, mint amikor már egy hetes normál esetben a lenövés kezdődik...


Bocs, hogy itt panaszkodom nektek...

3952. Anda39 (válaszként erre: 3946. - Lorci)
2010. dec. 29. 13:13
Ebben teljesen igazad van, a vendégnek nem is kell értenie ezekhez a dolgokhoz. :)
3951. Anda39 (válaszként erre: 3950. - Lorci)
2010. dec. 29. 13:12

Hát pedig tegnaptól az én hajam is ilyen ..:)

10.3 és 8.43 keveréke, mert nekem sem áll jól a hamvas. Viszont én a tövét direkt sötétebben szeretem, mint a végét.

3950. lorci
2010. dec. 29. 13:06

Ez olyan aranyos egyébként, látom, hogy van festés barnára, szőkére, vörösre topik, és tudom, hogy a feketével is szoktak pro-kontra problémák lenni... :)

De olyan nincs, hogy valaki vörösesszőkére szeretné a haját festeni? Csak én? :D

3949. lorci
2010. dec. 29. 12:50

Nagyon régen, amikor tini voltam és sötétebb volt a hajam próbáltam egyszer a mogyorószőke Belladyt, és egész jó kis vörös lettem tőle. :)Mondjuk azóta már sokkal jobbak a festékek, meg az én hajam is világosabb lett, úgyhogy lehet, hogy majd nézek valamilyen bolti szőke festéket és kisül belőle valami vöröses szőke, hasonló, mint ami most van... :)


De tényleg nagyon unom már, hogy hol így sikerül, hol úgy, és látom, hogy nem jól csinálja, és szerintem drágán is, ezért a szolgáltatásért főleg.

3948. lorci (válaszként erre: 3947. - Lorci)
2010. dec. 29. 12:47
Remélhetőleg nem a hajamat :P
3947. lorci (válaszként erre: 3943. - Ade3888e36)
2010. dec. 29. 12:46

Igen, ezt mondta a fodrász is, hogy a fejbőr melegétől aktívabban kellene szívnia, talán ezért gondolja, hogy elég a vékonyabb réteg is...


A szőkítőporra azt mondta, hogy az nagyon roncsol, csak melírnál használja...


Amit így leírtál ilyen mélységekben már nem ismerem a gyakorlatot.


Azért köszi a tanácsokat, majd valamit kisütök... :)

3946. lorci (válaszként erre: 3941. - Anda39)
2010. dec. 29. 12:42
Az az igazság, mint az előbb is írtam, volt, hogy szóltam neki, hogy nem fogta jól be a tövét és akkor vastagabban kente fel a festéket... De könyörgöm, miért kell nekem irányítanom egy 30 éves gyakorlattal rendelkező fodrászt? :S
3945. lorci (válaszként erre: 3939. - Klaipeda)
2010. dec. 29. 12:41

Ha jól számolom... az átlagot, akkor minimum most is 12%-os erősségű megy rá, ha nem több. Másik világosabb árnyalatot azért nem akarok, mert éppen ez tetszik ezzel a barackos beütéssel. Szóval, ha már hamvassabb lenne, vagy szőkésebb, világosabb az sápasztana. Tudom, mert próbáltunk más színt, többfajtát is.


Ahogy a múltkor megsasoltam a festék tubusát, eleve azt írja, hogy erősebb szőkítéshez több (gramm) festék kell. Szóval csak ebből és amit látok, amit csinál - gondolom - egyszerűen vastagabb rétegben kellene felvinnie a festéket. Nem fedi eléggé, így nem tud hatni a hidrogén sem...

3944. Klaipeda (válaszként erre: 3942. - Anda39)
2010. dec. 29. 12:35

Lányok,

valamit nem értek.

A Hővédő spray, krém elvileg védi a hajat a hő hatásától, puhává varázsolja stb. de majdnem mindegyikben van alkohol. Ami elvileg szárítja a hajat! Akkor most hogy is van ez? Jó hővédőket használni mondjuk vasalás elött vagy nem?

2010. dec. 29. 12:27
Én hajtőre csak 6%-os szőkítőt tennék max, mert ott a fejbőr melegétől egyébként is aktívabban szőkít. 12%-ost egyébként sem használok. Ha nagyon világosat akarok akkor max 9%-os szőkítőkeverékkel kiszőkítem és 3%-os oxival színezem, és akkor ugyan azt elrem mint a 2:1 arányban kevert szőke hajfesték 12%-os oxival, csak nem sárgul be.
3942. Anda39 (válaszként erre: 3940. - Runawaybetti)
2010. dec. 29. 12:08

A hajtövet legjobb szőkítőkrémmel festeni, aztán mosás után rákenni egy színezőt már az egész hajra, így igazi szép szőkét kapsz.

Ahogy én csinálom, úgy nagyon szép és hamvasszőke lesz az eredmény, és nem csak egy hétig.

3941. Anda39 (válaszként erre: 3937. - Lorci)
2010. dec. 29. 12:04

Miért nem mondod meg a fodrászodnak, hogy nem tetszik a szín, és legyen világosabb?

12-es oxit használni elég necces, ha nem erős, egészséges a hajad, tönkrevágra, ja, fejbőrhöz érve pedig azt akár fel is marhatja. Persze ez egyénfüggő...

A dauerhoz nem használunk 35-ös peroxidot, viszont lehet, hogy a fodrászodnak ilyen töménységű van, és ezt kell higítani a hajfestékekhez.

3940. runawaybetti (válaszként erre: 3933. - Anda39)
2010. dec. 29. 12:04
nekem mar megvan az alap.de nem castingot fogok venni a sotet tovemhez ez nemjo.vennek en fodrasz kellekesbe is csak a kozelembe nincs es 1 fodrasz se csinalta meg szepre a hajszinemet.mindiv voros lett meg sarga amikor mondtam hogy se voros se sarga nelegyen.
3939. Klaipeda (válaszként erre: 3937. - Lorci)
2010. dec. 29. 11:53
A 12% oxy nagyon tönkre fogja tenni a hajad. Mért nem választotok a fodrásszal egy másik talán világosabb árnyalatot a hajadra?
3938. lorci (válaszként erre: 3937. - Lorci)
2010. dec. 29. 11:14
Most, hogy jól megnéztem az alsó 5 cm már egyenesen vörös és szőkének egyáltalán nem nevezhető... Alig üt el árnyalatban az eredeti hajszíntől... :( :(
3937. lorci
2010. dec. 29. 11:11

Sziasztok!

Az eredeti hajszínem középbarna, valamennyi ősz hajszállal. Egy éve festetem fodrásznál szőkére, pontosabban most az utolsó alkalmakkor sárgabarack fantázianévre hallgató festékkel festettük. 9-es oxigentát szokott a festékhez keverni illetve a 35%-os gondolom, hogy dauerhoz használt peroxidból szokott hozzá valamennyit tenni. Így egy olyan tényleg sárgabarackszőke hajam van, de nem roncsolódik (nagyon). Az a gondom, hogy szerintem nemes egyszerűséggel rosszul fest. Ugyanis, ahogy felkeni, nagyon vékonyan keni fel a festéket a tőre, utána pedig fésűvel még jobban szétoszlatja az alsó 10 cm-en. Most már ott tartok, hogy alig üt el az eredeti hajszínemtől a festett haj, egyre sötétebb. Szóval egyre jobban bosszankodom ezen, és elgondolkotam, hogy inkább otthon festeném a hajamat, persze segítséggel (mert hosszú). Szerintetek nem túl kockázatos vállalkozás simán monjuk egy 12-es oxigentával hajat világosítani otthon?

Már azt sem bánnám, ha szőke se lennék, de nem akarok több ezer forintot kiadni úgy, hogy rossz a hajam. Ilyet otthon is tudok csinálni...

3936. 75f7468ed2 (válaszként erre: 3932. - Farah)
2010. dec. 29. 10:09
Megcsináltad? Az 500-al? Milyen lett? Vöröses?
3935. 75f7468ed2 (válaszként erre: 3931. - Runawaybetti)
2010. dec. 29. 10:08

Ja,azt nem tudtam,hogy már nem csoikbarnát szeretnél. Így más.

A Casting szőkék tényleg nem szívják le annyira, de mivel ezek szinezők ugye,nem is kell,hogy szívjanak.

A Palette jégszőkéről más fórumokon is jókat írnak,bár elsőre a barnák is kicsit sárgák lettek tőle,de 2-3-szori festés után már nem.A Garnier 111-es dobozára rá van írva,hogy sárgulás elleni

?valami? van benne. Én azért félnék a bolti szőke festékektől,nem tudni,milyen oxi van benne. Ha kellékesnél vennél fodrász festéket,ott megnézheted a tincs mintán is milyet szeretnél,és a tövére vehetsz erősebb oxit,mint a hosszára.

3934. Anda39 (válaszként erre: 3928. - Runawaybetti)
2010. dec. 29. 08:35
Az előző hsz-em erre lett volna válasz, bocs.
3933. Anda39
2010. dec. 29. 08:34
A casting egy ammóniamentes színező. Ne várd, hogy több tónusnyit felvilágosít. Erre nem igazán alkalmas. A világos hajra viszont jó, de ezt az alapot először mással kell elérni.
3932. farah (válaszként erre: 3929. - 75f7468ed2)
2010. dec. 29. 08:12
Nekem sajnos van benne egy kicsi vörös. Nem baj, azért szép lett. Melírt is jól befogta. Úgy látszik tényleg hajfüggő a vörösödés. Csak érdekes, hogy a szőkém sosem volt az.
2010. dec. 28. 20:34
igen csokibarnat akartam de lebeszeltek rola hogy ha mar megszenvedtem a szokeert akkor maradjak is az.jo a casting de most vettem eszre hogy a tovet nem szivta le szepen.kozepszoke hajam van es szeretnem is ha ilyen maradna.azaz szoke festeket keresek amitol nemlesz sarga se voros
3930. 75f7468ed2 (válaszként erre: 3928. - Runawaybetti)
2010. dec. 28. 19:56

Most kicsit nem értem amit írsz. Azt írtad,csokibarna hajat szeretnél,most középszőke a hajad,tehát amit szeretnél az sötétebb,csokibarna. Akkor miért kellene,hogy szívjon a festék vagy szinező a hajadon,ha sötétebbet szeretnél?

Azt is írtad, a Castingban nem csalódtál még,mindig olyan színt kaptál mint a dobozon,most meg azt,hogy a Castingtól nem lenne szép.

Nem akarlak a Castingra rábeszélni,de több csokibarna árnyalata van. Más szinezőnek is,bár szinezőkből nincs olyan sok márka,de egyiknél sem lehet tudni,milyen lesz,tényleg jó lesz-e a szín vagy nem is fog tetszeni.

Én régen azt hiszem a Wellaton csoikbarnát használtam,néha pedig fodrász festette csokibarnára (még a fekete korszak előtt).

3929. 75f7468ed2 (válaszként erre: 3925. - Farah)
2010. dec. 28. 19:47

Szia!

Én nem láttam benne rezes árnyalatot,én is néztem az 500-ast,mert az volt a másik jelölt. A barátnőm 600-assal szinezte,neki sem lett cseppet sem vöröses,az enyém, a 400-as sem. Elvileg az 500-as sem lehet az,mert ezek natúr színek,egymás utáni árnyalatok. Persze az is számít,milyen színű a haj amire teszed.

Nekem is melíros volt előtte,a képen nem látszik,de élőben igen,hogy csíkos,de szerintem még jól is néz ki,nem olyan feltűnő,de a melír csíkok világosabbak voltak,így a szinezés után is világosabb lett mint a sötétebb tincsek.De tényleg nem feltűnő,hiszen a képen sem látszik.A dobozon tényleg kicsit vöröses,de a tincsmintán nem,szerintem.

A mixton a vöröset "gátolja" ,amilyen nekem van,arra az van írva,hogy anti red. Hamvasabb lesz tőle,nem lesz vöröses. De nem vagyok benne biztos,hogy kell bele.

2010. dec. 28. 18:55
inkabb maradok szoke de nemtudom hogy milyen festekkel fessem be.most kozepszoke hajam van.szeretnek ebbe maradni de a castingtol nem lesz olyan szep.a tovet nem szivja le normalisan sarga marad.tudnatok ajanlani vmilyen festeket amitol telleg szep szine lesz.
3927. runawaybetti (válaszként erre: 3919. - Alexaa87)
2010. dec. 28. 11:10
koszi a valaszt:).en most a casting es a syoss kozott vacilalok.nem akarok nagyon sotet lenni csak valamilxen szep kozepbarna.castingtol azert tartok mert csak tartos szinezo ey hamarabb kikopna.a syosstol meg azert mert felek hogy zold vagy nagyon voros leszek.2evembe telt megszabadulni a vorostol nem akarok megint azzal szenvedni.persze a csokibarna meg a jeges gesztenye is tetszik.csokibarnat szeretnek ugy igazabol de lehet hogs tul nagy lenne a valtas igy hirtelen.mindenestre ma festjuk be ma vesszuk meg a festeket.majd irok hogy milyen lett vegulis.
3926. Klaipeda (válaszként erre: 3924. - 75f7468ed2)
2010. dec. 28. 10:28

Igen, csak a feketét szerettem volna eltüntettni a hajamból és én úgy vagyok vele meglátjuk milyen színt tudok elérni a hajam tönkre tétele nélkül. Szerintem az én hajam most olyan 5.43 :)ami egyébként nem zavar volt már vöröses hajam, de én ha lehet a 43at felcserélném 34re hogy az arany domináljon meg világosítanék legalább egy árnyalatot legalább. Teljesen szőke nem akarok lenni. Eredeti hajszínem 6os seszínű sötétszőke, úgyhogy jó lenne valahol e színmélység körűl maradni. Csak azt nem tudom hogy egyelőre még világosabb hamvas festékkel kéne e kenegetnem hogy a rezes árnyalat tompuljon, utána ra a 6.34 casting, vagy egyből mehetek rá egy hónap múlva a színezővel?

Mondjuk lehet hogy fogom és leborotválom az egészet... :D

3925. farah
2010. dec. 28. 08:40
Szia Vika ! Nagyon szép lett a hajad. Tökéletesen megértem a szőke hajas dolgot, mert én is évekig kínlódtam, mire vissza mertem festeni barnára. Én a héten készülök Casting 500-assal. Gyönyörű az a szín, csak egy bajom van vele, ha rásüt a nap rezes árnyalatú. Szerinted ha vennék egy kis mixtont milyen lenne ? Ja, és melírcsíkjaim vannak, nagyon remélem azoknak nem lesz csúnya színe visszafestés után.
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook