Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hagyod magad, hogy kihasználjon a munkáltatód? fórum

Hagyod magad, hogy kihasználjon a munkáltatód? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2016. nov. 5. 19:43
Wow a lentiek alapján akkor én ki sem vagyok zsigerelve :o Lázadozok, de azért maradok. Lojális vagyok, a végletekig.
40. mazsi-drazsi (válaszként erre: 39. - Globus)
2016. nov. 5. 19:20
az a baj részemről, hogy ahhoz még mindig jó a meló és a munkatársak, hogy otthagyjam, mert azért kap az ember olyan visszajelzéseket, amivel elismerik a munkáját, csak ott a bibi, hogy ezt nem a főnöktől és nem attól kapod, aki a fizetésedet emelhetné. másik dolog, ennyi idősen, főiskola és nyelvtudás nélkül, hová mennék? na nem mintha főiskola és nyelvtudás kellene a jelenlegi melómhoz. de ma már ez amolyan ész nélküli elvárt alap. szóval a biztosat egy bizonytalan rosszért nem kéne.. :))
39. globus (válaszként erre: 38. - Mazsi-drazsi)
2016. nov. 5. 19:11
Szomszédasszonyom éppen ilyen miatt felmondott. Nekik kellett munka után takarítani, 1 hónapos szerződéseket kaptak újra és újra, minimálbér. Két fiatal pipi csak azért volt alkalmazva, hogy húzóerő legyen a potenciális férfi vásárlóknak, ez a hülye meg pénztárazott, felelt anyagiakért, polcot rakott, figyelte a tolvajokat. Amikor esténként mosta fel az üzletet, rendszeresen a két pipi nyaklánc-tekergetve megkérdezte, hogy "mi van, te nem jössz?", akkor telt be a pohár.
2016. nov. 5. 19:05
Hát jóval 40 felett már nem kapkodnak az ember után. Eleinte észre sem veszi az ember, hogy kihasználják, mert egy ideig még oda-vissza a dolog. Aztán eltelik 10-20 év és arra döbben rá, hogy jönnek a fiatalok, főiskolával ugyan, na de nem annyival komolyabb tudással, mégis ők viszik haza a lóvét, te meg örülhetsz, hogy van munkahelyed.. és amikor te túlórázol miközben a kis fiatalok a bulikat nyomják elég nehéz vidámnak maradni, így erre még azt is megkapod, hogy nem vagy pozitív :)) na erről ennyit.
37. alidamolnar (válaszként erre: 36. - Channa*)
2016. nov. 5. 17:43
Egy másik fórumon mintha azt írtad volna, hogy saját vállalkozásod van:DDD
36. Channa* (válaszként erre: 35. - C73db520ef)
2016. nov. 5. 15:20

Hol dolgozol, hogy ezt tehetik?


Nálunk nincs gond az evésből és egyéb elfoglaltságokból. Én a munkaidő végén felállok és hazamegyek, csak akkor maradok, ha megkérnek és fizetik.


Persze, ezt nem mindenhol lehet megtenni. Nálunk szerencsére igen. 8 éve dolgozok itt és a cég vezetője 16 éve ismer. Tudja, hogy rám számíthat, jól dolgozok, így nem gond neki, ha időben hazamegyek, hiszen tudja, hogy ha kell, akkor maradok.

35. c73db520ef (válaszként erre: 33. - Moonlight13)
2016. nov. 5. 15:07

Berendeltek de. 9-re es este 8 korul mar nem birtam reggeli nelkul.

Azota sem birok ranezni es megenni a termekeiket.

2016. nov. 5. 13:57
hát ha valaki beteg és pluszmunka van meg kell csinálni, szétosztják
33. moonlight13 (válaszként erre: 31. - C73db520ef)
2016. nov. 5. 08:24
Én is este 9 után "ebédelek". :(
32. moonlight13 (válaszként erre: 30. - Channa*)
2016. nov. 5. 08:23
Már ők is? Az nem semmi! :)
2016. nov. 5. 08:21
Dolgoztam olyan helyen, ahol 4 ora volt a hivatalos, ehelyett 8-12 ora volt szinte etel- es ital nelkul hideg-melegben. Meg ebedelesi lehetoseg sem volt, az etkezes is korlatozott. Csak azt ehettuk, amit ott megvehettunk kedvezmenyesen (meg amit elkostoltunk.) Fel evig birtam.
30. Channa* (válaszként erre: 27. - Moonlight13)
2016. nov. 5. 08:14

Ne is mond! Pesten könnyebb:DDDD

Dehogy könnyebb!

Engem az egyik bank úgy akart informatikusként alkalmazni, hogy bejelentett volna 110 ezerre és zsebbe kaptam volna 250 ezret.

Meg voltak sértődve, hogy nem vállaltam el...

29. Channa* (válaszként erre: 25. - Főnix01)
2016. nov. 5. 08:12
Nem jönnek rá, mert most ha minden igaz, akkor az ukránokkal akarják megoldani a szerintük létező munkaerő hiányát. Nincs szakmunkás, nincs még takarító sem és ezt arra akarják fogni, hogy a jó szakemberek kimentek, stb., mert nem akarják tudomásul venni, hogy bejelentés nélkül, minimálbér alatti összegért az emberek nem akarnak itthon dolgozni, hanem inkább kimennek külföldre takarítani, hogy annyit keressenek, mint itthon egy informatikus. Ja, informatikus hiány is van....Azért, mert itthon őket is alul fizetnek, kint 2-3 ezer Eurót keresnek az itthoni 200-300 ezer helyett....
28. moonlight13 (válaszként erre: 25. - Főnix01)
2016. nov. 5. 08:08
Egyetértek.
27. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Interna)
2016. nov. 5. 08:07

Szeretném megkérdezni, hogy amíg te felmondasz, ki tart el? Mert ha én felmondanék azonnal, akkor éhen halnék. És szerintem elég sokan így vagyunk ezzel.

Amikor 10 évvel ezelőtt munkát kerestem kb. 80 helyre küldtem el az önéletrajzom, és 3 helyre hívtak be interjúra. Igaz, hogy az egyik kamu szöveggel és fizetési ígérettel akart felvenni. Amikor kértem, a jogszabályt, amire hivatkozik, mutassa meg nekem, éppen nem találta, amikor pedig mondtam, hogy nem gond, küldje át e-mailen, soha többet nem tárgyalt velem, fel sem vette a telefonomat. Szerencsére a 3-ból végül az egyik állásra felvettek (és mindez Budapesten, ahol állítólag még jobban lehet munkát találni, mint vidéken).

26. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Interna)
2016. nov. 5. 07:59
És most van munkád?
2016. nov. 4. 22:50

Hogy röpködnek itt a magy szavak! Nem olyan egyszerű munkahelyről munkahelyre ugrálni ám!

Akinek családja van, vagy aki egyedül él, el kell tartania magát és az a közmunkaprogramból vagy a munkanélküli segélyből lehetetlen. És ezt tudják a munkaadók is. Igen, a munkavállalók is hibásak benne, hogy így viselkednek a munkaadók. De mit tehetnének? Még Budapesten sincsen olyan sok lehetőség. Nem beszélve a kisebb városkoról illetve falukról, ahol tényleg minimális az álláslehetőség. Az igaz, hogy van egy határ, amikor az ember nemet mond, de nem egyszerű akkor sem.

Nem baj, most lassan rájönnek odahaza is, hogy egyre kevesebb a szakember, és akik vannak, őket meg kell becsülni. Nagyon bízom benne, hogy így lesz.

24. Channa* (válaszként erre: 5. - Interna)
2016. nov. 4. 22:26

Miért vállaltad el ilyen feltételekkel? Gondolom jól jött első hallásra az adómentes jövedelem, nem?


Ha nem jó az ilyen, akkor keress olyat, ahol bejelentenek annyi időre, amit dolgozol és annyi pénzzel, amennyit kapsz, bár ebből lemegy a járulék...

23. 2ab16d5612 (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2016. nov. 4. 22:15
Sehol nem egyszerű..
22. 9a095cf031 (válaszként erre: 20. - 388b941089)
2016. nov. 4. 21:38

De, zsigerelhetik. Azt az ember nem lehet a végtelenségig zsigerelni, akinek nem kell másokért felelni és aki olyan szakmával bír, hogy bármikor talál magának valamit.


Aki mondjuk a munkanélküliséggel sújtott vidéken él, akinek nincs rendkívül kelendő szakmája, akinek meg kell oldania a gyerekei ellátását, az sajnos a végtelenségig zsigerelhető. A világban túlnépesedés van, sokkal több az ember, mint a munkahely és ugyanez levonható Magyarországra is.


Sajnos, de ez van. A saját korlátain belül mindenkinek érdemes átgondolni, tud-e váltani, de a munkaadók épp azért zsigerelhetik ki az embert, mert tudják, hogy ott a gyerek. Ami a többségnek azért van.

21. Interna (válaszként erre: 19. - 9a095cf031)
2016. nov. 4. 21:36
Valószínű nem olyan helyen dolgozol , mint amiről írok ! Mert ha se szabadnap se szabadság se elfogadható fizetés .Mondjuk mikor foglalkozol a gyerekeiddel ha állandóan dolgozol ? Miből veszel cipőt ha csak kenyérre elég . Majd közben kikészülsz idegileg , mert úgy beszélnek veled mint a kutyával. Aztán mehetsz az elme osztályra . Kérdem én akkor ki neveli fel a gyerekeidet ?
20. 388b941089 (válaszként erre: 9. - 9a095cf031)
2016. nov. 4. 21:29
Ez is igaz, de a vègtelensègig nem zsigerelhetik az embert!!
19. 9a095cf031 (válaszként erre: 16. - Interna)
2016. nov. 4. 21:28
És otthon mit mondanál a gyerekeidnek, amikor közölnék, hogy éhesek, hogy be kell fizetni az osztálypénzt, hogy kilyukadt a cipő alja? Azt felelnéd, hogy nem baj, éhezzetek, járjatok lyukas cipőben, de anyunak legalább van emberi méltósága?
18. 388b941089 (válaszként erre: 5. - Interna)
2016. nov. 4. 21:28
Ès te mèg itt dolgozol?!?!
2016. nov. 4. 21:27
Én is csak addig voltam jó a fönökömnek míg megkapta általam a munkát.Most hogy kikapartam neki a tűzből a gesztenyét hülyének néz.Nincs ezzel probléma én is hülyének nézem.
16. Interna (válaszként erre: 15. - Suesue)
2016. nov. 4. 21:24
Nekem beszélnek hogy túl nagy az arcom .Van emberi méltóság , mikor nem hagyjuk magunkat . Ezek közé tartozok én is !Nem adom alamizsnáért a szaktudásom .
15. Suesue (válaszként erre: 7. - Interna)
2016. nov. 4. 21:12
Pontosan. A menedzserem elsírta magát, és a kollégáim is. Az, hogy szar a fizetés az egy dolog, a benzin pénz is megalázó, de hogy nem tartották be amit megbeszéltünk, nálam betette a kaput, igaz azonnali felmondással éltem, de a törvényekre hivatkozva a 30-napit választották. Sokat nyertek vele, két hét szabadság lett volna, így mivel 60%-os a munkaviszonyom nyertek novemberre 5-napomat. Viszont elvesztettek egy embert, aki csak kimerült.
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Interna)
2016. nov. 4. 21:01
Túl nagy az arcod, csak nehogy megtapasztald, az ellenkezőét!
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - 2ab16d5612)
2016. nov. 4. 20:59

Budapesten sem jut mindenkinek, nem kígyóznának a sorok a munkaügyi hivatalok előtt, valamint nem virágozna a közmunka program.


Kit azért nem alkalmaznak, mert fiatal szülő, kit azért, mert elmúlt x éves, ki nem címlap ember 10 diplomával, 23 évesen és legalább 10 éves gyakorlattal.

12. 2ab16d5612 (válaszként erre: 6. - Interna)
2016. nov. 4. 20:53

Édesem, gyere ide hozzánk munkát keresni :D


1 dolgozóra 10 munkanélküli jut!!

a munkáltatók 3 havonta cserélik a gárdást, különösen a kisvállalkozásokban. a nagyoknál 35 év alattiakkal foglalkoznak csak (nagy teherbírás, tűrés miatt)

más meg nincs.


szóval nagy szavak, de tudás nincs mögötte..


nem mehet mindenki Butapesre...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook