Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha te is úgy szereted Schobert Norbit ahogy én… fórum

Ha te is úgy szereted Schobert Norbit ahogy én… (beszélgetős fórum)


1 2
16. d3752afcf3 (válaszként erre: 14. - Rebeka2011)
2011. febr. 10. 13:50

Hát ha ezt írja Pados Gyula, akkor jól írja, de az még mindig sokkal több ám a 600-nál....

Az alapanyagcseréhez szükséges kalóriát nem szabad összekeverni az összes kalória szükséglettel.

Ez azt jelenti, hogy ha nem csinálsz semmit, csak fekszel, a létezésedhez kell legalább 1200-1300 kalória. Ha ennél többet csinálsz, akkor ennél jóval több. :-)

15. bfec7fb205 (válaszként erre: 13. - D3752afcf3)
2011. febr. 10. 13:49

Én is mindenhol azt olvasom, hogy ez a minimum, amit "vigyen be" az ember, mert így egészséges fogyni.Egy ismert fogyókúraprogram is napi 1200-1400 kcal-t ajánl, mondván: "ENNYI ENGEDHETŐ MEG ORVOSI FELÜGYELET NÉLKÜL". Az alapanyagcsere persze sokmindentől függ, mindenesetre 600 valóban nagyon kevés.Még orvosi felügyelettel is.

Mondhatjuk egy orvosra is, hogy "felelőtlen",ha ilyen diétát ajánl,vagy ilyesmi??? Az ember úgy véli az orvosának csak hihet nem???

14. Rebeka2011 (válaszként erre: 11. - D3752afcf3)
2011. febr. 10. 13:44

Tényleg kevés, de csak az elején ennyi. Nemsokára emeljük! Már alig várom!


Egyébként Pados Gyula is azt írja, hogy első lépésként az egyén számára szükséges kcal mennyiségből levonnak 500 kalóriát, és ilyen diétát állítanak be neki. Mert ha megeszem a számomra szükséges kalóriát, akkor nem fogyok, sajna. A nők és a 40 éven felüliek lassabban fogynak, ezért nekik szigorúbb diétát kell előírni, mint a férfiaknak. Hát ez vagyok én :-(((

13. d3752afcf3 (válaszként erre: 12. - Bfec7fb205)
2011. febr. 10. 13:34

ezt nem szabadna így csinálni, az alapanyagcseréhez szükséges kalóriát mindenképpen be kell vinni....

az meg 1200-1300 körül van, ha jól emlékszem.

12. bfec7fb205 (válaszként erre: 11. - D3752afcf3)
2011. febr. 10. 13:23

Szerintem is kevés, és az összes drasztikus diéta - tartanak kb. 2 hétig:pl. 13 napos, Level-diéta - kb. ilyen kalóriabavitelű.Én nem bírnám.


Én is aggódtam Rebeka miatt, nekem is soknak tűnik 2 hét alatt 4 kiló fogyás, - (persze mindenki türelmetlen, s gyorsan akar fogyni) - de ő írta, hogy orvosi felügyelet mellett csinálja. Sokan a drasztikus diétát orvosi felügyelet nélkül... hát, legyen neki igaza, s reméljük nem az egészsége rovására!

11. d3752afcf3 (válaszként erre: 6. - Rebeka2011)
2011. febr. 10. 13:07
600 kalória rémesen kevés, szerintem jobban jársz, ha nem próbálod ezt így ki.....
2011. febr. 10. 13:04
Azt mondja, hogy GYÜMÖLCSÖT inkább délután...
9. Rebeka2011 (válaszként erre: 8. - Bfec7fb205)
2011. febr. 10. 13:03

Igen, mert imádom!!!!!! Fehérjét és zöldséget ajánl reggelire a drnő, és azt mondja, hogy inkább délután. Ezt viszont nem értem. azt írja, hogy a gyümölcs cukortartalma nagy, ezért a felépítési folyamatokat segíti elő. Ez OK, ezt írja Norbi bátyó is, csak azt nem értem, hogy akkor akkor a drnő szerint miért délután kell enni. Mindenesetre én képes lennék éjjel-nappal csak gyümölcsöt enni :-))))


Egyszer éltem Észak-Afrikában, rettentő meleg volt, és nem volt semmilyen formában disznóhús. Irtózatosan lefogytam, pusztán ezektől. Lehet, hogy itthon is ezt kellene bevezetni: semmi felvágott, semmi disznóhús, csak gyümölcs, zöldség, hal és marhahús. Ott ezek voltak. Ott ettem azért baguette-t is, de ott pék készítette élesztővel kelesztve, nem adalékanyagokkal. Sajt, túró nem volt, tejterméket nem mert enni az ember a rossz hűtőlánc miatt - szóval tiszta paleo (vagy Norbi 1-es) volt a baguette-től eltekintve :-))) Nem is tudom, miért nem eszem itthon is így.

8. bfec7fb205 (válaszként erre: 7. - Rebeka2011)
2011. febr. 10. 12:17

De most is eszel gyümölcsöt reggelire! ;-)

Ezek szerint Testkontroll kilőve!


De ha reggel se, akkor mikor? Mondjuk tízórai, uzsonna? (bár ami up2 az uzsira sem)

Mit ajánl a doktornő reggelire? Inkább fehérjét?

(Ha orvosi felügyelet alatt diétázol így, akkor nem aggódom :-))

2011. febr. 10. 11:58
Különben pont Norbi írta, és a páromnál is mérjük, hogy a reggeli éhgyomori cukorszint a legmagasabb. Én évek óta gyümölcsöt reggelizem, és eléggé fejbekólintott ez a dolog, hogy nem jó. A drnő is azt mondta, hogy ne egyek reggel gyümölcsöt. A férjem kifejezetten el lett tiltva tőle pont emiatt, hogy a reggeli magas cukorra nem jó ráfejelni.
2011. febr. 10. 11:55

A paleoban (röviden összefoglalva) nem szabad gabonát, hüvelyest és tejterméket enni. Norbi utolsó könyve szinte ugyanezt írja, amikor kifejti, hogy mitől hízunk, és mitől leszünk cukorbetegek. Csak Szendi Gábor orvosi kutatási eredményekkel is alátámasztja a mondanivalóját.


Nekem most napi 600 kcalt kellene ennem egy ideig, hogy elinduljon a súlyvesztés. Utána kell majd szép lassan felmenni a normál napi kalóriamennyiségre. El is indult, 2 hét alatt fogytam 4 kilót. Kevésnek tűnik, de nem vagyok rosszul. Annyi hájtartalékom van, amiből a szervezetem simán eléldegél egy darabig :-)))) Ezt Norbi is írja az új könyvében, hogy a szervezetünk meg tudja csinálni. Orvosi felügyelettel fogyok, úgyhogy nem hiszem, hogy baj lenne belőle. 3 hétig kibírom, és akkor emeljük a kalóriát. Azért kell óvatosan, mert visszajojóznám az egészet.

5. bfec7fb205 (válaszként erre: 3. - Rebeka2011)
2011. febr. 10. 11:26

Mennyit fogytál már?

(Bár úgy tűnik számomra, elég kevés a napi kalóriabeviteled...gondolom az akupunktúra miatt nem érzed, hogy éhes lennél.)

4. bfec7fb205 (válaszként erre: 3. - Rebeka2011)
2011. febr. 10. 11:24

Igen, olvastam a naplódat.


Tudom, utánanézhetnék máshol is, de leírnád nekem mi a különbség a paleo és az update között? Olvasván a naplódban, hogy reggel sem/nem jó a magas ch, mert alapból sok, s akkor még meglökjük? Akkor mi a megoldás?

2011. febr. 10. 10:56
Egyébként azért kezdtem el érdeklődni megint iránta, mert a párom cukros lett :-((( Pedig nem is kövér. És aggódom, hogy a fiam is ebbe az irányba megy (ő bizony túlsúlyos és imádja az édességet). Én sem vagyok egy nádszálkisasszony. Én most akupunktúrára járok és paleo étrendet folytatok (többé-kevésbé), de olvasgatom ezt az utolsó könyvét Norbinak.
2011. febr. 10. 10:53
Szia! Nekem is az elején volt rokonszenves Norbi, ahogy a naplódban írod. Amikor már fogyitablettát kezdett reklámozni és a műanyaggal telenyomott édességeit kezdte reklámozni, akkor nem. Viszont az utolsó könyvét (a kövér ember nem bűnös) elolvastam, és az megint kezd normális lenni. Ha az ember figyelmen kívül hagyja a termékeit, akkor azt az érdekes dolgot látja, hogy Norbi gyakorlatilag megérkezett a paleo életmódhoz. Nekem egy kolléganőm látványosan és gyönyörűen lefogyott Norbitól, és azóta is tartja, mert nem tért el tőle sose.
2011. febr. 10. 10:46

…akkor gyere, kérlek tarts velem a diétában!


A naplómban leírtam a hozzáállásom, ha Te is egyetértesz velem, s most kezdenéd, vagy csinálod már, de tudsz tanácsot, tapasztalatot adni, csatlakozz hozzám, beszélgessünk. :-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook