Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha nem kapnátok elismerést a munkátokért, váltanátok? fórum

Ha nem kapnátok elismerést a munkátokért, váltanátok? (beszélgetős fórum)


19. 5236d12e25 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 13. 08:26

Hm.. Nem értelek.

nincs meg a képesítésed. A 2 szép szemedért meg a mosolyodért nyílván nem fogod ugyan azt a munkát végezni mint akinek az a végzettsége, és a fizetésed sem lesz nyílván ugyan annyi..a munkahely az munkahely, nem baráti kör. Mindenki pótolható.

Tényleg nem értem még is mit vársz?

Tanulj, képezz magad, és akkor nyílván ugyan azt a fizetést fogod kapni..

2021. dec. 13. 07:26
Szerintem szerencsés helyzetben vagy egy érettségivel. Ennél sokkal lejjebb is lehetnél. Becsüld meg inkább! Ha nem tetszik, tanulj tovább! Hova akarsz eljutni az életben egy érettségivel továbbtanulás nélkül? Komolyan hova?
2021. dec. 13. 00:29
Nekem a Gerilla Karrier Klub sokat segített ötletekkel, hogy merre menjek hosszú távon, most hogyan pályázzak jobb helyekre, és milyen kommunikációs és önmarketing hibákat követtem el eddig, hogy bár jól dolgoztam, nem becsültek meg. Szerintem a leírt helyztben hasznos lehet.
2021. dec. 12. 23:57
Nem
15. BeauIieu (válaszként erre: 14. - BeauIieu)
2021. dec. 12. 23:14

...dte. Ahogy ő bólintott rá, hogy céges pénz a pót kurzus (az AM azt mondta, az zsebből menjen neki, mert az mindennek a teteje, hogy utólag azt mondja, nála egész nap nem volt net, nem ment el egy kávézóba, nem jött be az irodába).


Hát, sok sikert így nekik, én meg magamnak csinálom a magamet máshol.

14. BeauIieu (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 12. 23:08

Nálunk aki barista pozícióra jelentkezett, de goze nincs a kavekrol, és egy smoothiet is 10 perc alatt csinál meg, ha csinál, mert amúgy a flooring beszélget takarítás helyett, vagy kiszolgál, de azt is szarul, jobban fizetik, mint a tapasztalt baristat, vagy engem, mint trainer, aki minden munkakörben helytáll, és a vezetőt tanitom be (meg főnök vagyok a "konyhafőnök" helyett, mert ő nem tudja merre az arra). Nagyon okos cegpolitika és ügyes helyi management... A maradék hasznos, tapasztalt ember is elmegy. A barista a felmondási ideje után van még, de csak 2-3 órákra pár napon. Én csütörtökön töltöm itt az utolsó napom :P a másik helyen már részmunkaidőben betanulok.


Ha nem az lett volna, hogy szarba veszik a munkám, engem baszogatnak miközben 3 másik helyett dolgozok heti 60 órában, az újak felé még semmi elvárás, nem akartam volna váltani. (A fizetés beli különbség már a felmondási időmben bukott ki.)


Az GM kitalálta, ki lesz az új kivezető, aki pár hónappal azelőtt bőgött, mert megmondtam neki, baristakent (és a cégnél töltött 2 év után tudnia kellene, hol tartjuk a tejet meg mi a FIFO). 'Ne beszélj így vele, o még csak 18 éves." Pár hónap után már nem akar vezető lenni, mert az nem olyan, ahogy ő elképzelte, hogy csak beszelget, és dirigál. Tegnapelőtt nem csinálta meg az online kurzusat, mert "szereltek az internetet". Eltoltotte a napját szabadon ezzel az üggyel, és a cég kifizeti neki az új kurzust. 1-2 hete 16.30 előtt lelépett 14.00-kor, mert ő fáradt és elege van. A GM elenge

13. gabbbicica (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 12. 22:59

Ott vagy 4 eve es hozza se kezdtél még... holott 1 vagy 2 ev alatt is elvegezhetted volna.


Joggal gondoljak ugy, hogy elvagy a jelenlegi pozicioddal, mert eddig se valtoztattal.

12. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 12. 22:33
Azt írod, hogy jó a társaság és a főnök is, ill. az érettségidhez mérten a fizetés is. Helyedben kihasználnám a jó körülményeket és tanulnék. Nagyon nem mindegy ugyanis, hogy ezt egy olyan munkahely mellett teszed, ahonnan nem úgy mész haza, hogy a hülye főnök és kollégák, így stressz helyett tudsz arra koncentrálni, hogy a tanulás majd meghozza az előbbre lépést, még ha esetleg majd nem is ezen a helyen.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Michelle.r)
2021. dec. 12. 22:19
Igazad van. Minden szóval.
10. michelle.r (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 12. 22:14

Ne haragudj meg a kérdésért, de ki másnak kellett volna archiválni, ha nem az adminisztrátornak? Kérés nélkül emelték a fizetésedet, amivel ráadásul elégedett vagy.


Vagy tanulsz, vagy váltasz, más lehetőség nem nagyon van. Ha maradsz, tanulnod kell, ha mész a saját szakmád ba, ott sem garantált, hogy vezető leszel.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Gabbbicica)
2021. dec. 12. 22:14
Na ez jó kérdés. A kereskedelembe nem akarnék menni. 3 évet dolgoztam Spárba. Elég volt. Jobb az irodai munka.
2021. dec. 12. 22:11

Aztán vettek fel nem régen 8 "logisztikust". Ebéd közben 2-vel beszélgettem, aztán említették hogy még be kell majd íratkozniuk a februárban induló tanfolyamra.

Ugyanis felvették őket mindet a logisztikus pozira, azzal a feltétellel, hogy majd beiratkoznak, és majd 3 év alatt elvégzik.


Ennyi erővel én is léphetnék előre, azt ígérve hogy majd elvégzem. De nem. Én csak a papírral a kezemben léphetek, 3 év múlva. És ez a 8 új személy is adja a feladatot nekem.

7. gabbbicica (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 12. 22:07

De ez azert van, mert o logisztikus, te meg nem.


Szoval a kerdes, hogy pl mire valtasz, ha nem akarsz itt maradni?

2021. dec. 12. 22:05

Sziasztok!

Jó, a csicska munka túlzás, de másokhoz képest értettem. Pénteken pl egy nagy halom iratot kellett archiválni, 8 dobozba, szétválogatni, cimkézni. Tudom hüp-hüp, ne sírjak. A wc-t nem velem pucoltatják, és legalább nem ültem a helyemen.


De egyik héten közölték, emelik a fizetést. Örültem neki. Kérdeztem az egyik logisztikust, hogy ő mikor megy a HR-re aláírni? Majd közölte, hogy csak egyedül nekem emelnek, mert az én fizum a legkevesebb.

5. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 12. 21:54
Mi a baj a 3 évvel ? Tanulj ! Én maradnék és vállalnám a tanulást.
2021. dec. 12. 21:53

De ez a resze erdekel, miert erzed csicskanak magad.


Pl te takaritod a wc-t? Vagy csak te mosol fel?


Ha meg pusztan azt erzed alja munkanak hogy ugymond kepzetlen vagy a tobbiekhez kepest, akkor nyilvan te fogod az alap dolgokat csinalni, amire papir nelkul felvettek.


Es ebbol csak a tanulas a kiut.


Pl egy konyvelo irodaban is vannak konyvelok, berszamfejtok, asszisztensek.


Es az asszisztens nyilvan csak a konyvelok ala dolgozik.

3. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 12. 21:48

Mi az alja munka amugy?


Mire valtanal? Ha ahhoz sincs papirod, ott szerinted jobb lesz?


Vagy elmesz az Aldiba, Lidlbe, ahol mindenki mindent csinal? Irodai melo utan eloszor biztos nem annyira vidam huzogatni a raklapokat, pakolni az árut, meg megszakadni mindennap...


Jo a fizu, jo a csoportvezeto, en nem valtanek, hanem tanulnék. Okj, nyelvek, egyetem... es akkor lehet, itt is lenne eselyed elorelepni.

2. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 12. 21:47

Érettségivel vezető nem leszel, az biztos. Ha csicskának érzed magad, annyira nem lehet jó a csapat és csoportvezetőd, mint írod.

Igen, én váltanék, ha nem érzem jól magam a munkában. Életed jó részét ott töltöd, rengeteget ártasz magadnak, ha állandó feszültségben élsz.

2021. dec. 12. 21:27

Adminisztrátor vagyok egy multinál. Van a munkatársaim majdnem mind speciális logisztikai OKJ-val rendelkeznek. Én mivel adminisztrátor vagyok, bár van egy kereskedelmi OKJ-m ez nem kell a munkámhoz, így csak az érettségimet veszik alapul. 4 éve dolgozom a cégnél. A társaság, kollégák, munka jó. A csop.vezetőm jó. A fizetésem ahhoz képest jó, hogy csak az érettségimet nézik. De mégis sokszor rosszul esik, hogy én csak mintha csicska lennék. Alja munkákat bíznak rám és én sosem léphetek előre mint csoportvezető vagy bármi ilyen. De még magasabb pozícióba sem.

(Tanuljak OKJ-t igen, de az új szabályok miatt ez 3 éves képzés már.)


Ti váltanátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook