Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha nem edzek mindennap akkor kifogást gyártok? fórum

Ha nem edzek mindennap akkor kifogást gyártok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
295. Channa* (válaszként erre: 291. - 76c87e32e1)
2015. aug. 15. 18:23

Egyébként felnőttként is lehet sok mindent csinálni. A fiam 26 éves és vannak olyan haverjai, akikkel focizni jár. Nyáron a térre, télen pedig bérelnek termet hetente 1 alkalommal fejenként 500 Ft.

A férjemmel tavasztól őszig kerékpározunk, télen én vagy otthon tornázok vagy elmegyek a művelődésiházba csoportos tornára, ami sima kondicionáló torna. A férjem pedig naponta nyom néhány fekvőtámaszt. És ha nagyon akarunk, akkor tudunk csatlakozni amatőr kézilabdázókhoz is. Itt is szoktak toborozni. Én pl. szoktam gyalog menni dolgozni. Persze ez esetben fél órávbal előbb el kell indulnom, de megéri:D

Én most nyáron kezdtem azt el, hogy kerékpárral megyek dolgozni, eddig a féjem nem engedett, mert féltett:D Ja, meg szoktunk menni korizni is, meg én nagyom szeretek hóban sétálni:D


Tehát, nem a fogócskán kell ugrálni:DDD

294. 76c87e32e1 (válaszként erre: 292. - Kilimcs)
2015. aug. 15. 18:19

Szerintem kánikulában veszélyes kint a szabadban megerőltető edzéseket végezni, kivéve a Balcsiban úszni. :))))

De például az edzőtermekben légkondi van. ;) Biztos a jógatermekben és egyéb helyeken is. Futni is csak reggel vagy este jó ilyenkor, amikor már nincs akkora hőség.

293. 76c87e32e1 (válaszként erre: 289. - 25800e2d09)
2015. aug. 15. 18:16

Nekem is voltak olyan időszakok, amikor belustultam. :) Mindkét mozgáslehetőségről vannak tapasztalataim, edzőtermiről és egyébről is. Az edzőtermi nekem abból a szempontból pozitív, hogy be lehet tervezni előre az időpontokat az életembe, nem lógom el, hozzáértő tartja az órákat, mindent átmozgatok, a többiek motiválnak, hogy végigcsináljam. Az ára sem sok, persze bérletet lehet venni 5 ezerért és 50 ezerért is, ki hova jár és mire telik. :)

A nem edzőtermi, például futás, torna azért jó, mert teljesen szabadon variálható az időpont, akkor csinálod, amikor ráérsz, nem függ mástól, annyit csinálsz, amennyit éppen akkor bírsz. Lehet ezeket egyedül vagy baráttal, barátnővel is.

292. Kilimcs (válaszként erre: 289. - 25800e2d09)
2015. aug. 15. 18:13

erről indult a topik, hogy vajh, miért kell becsmérelni, ha valaki nem úgy áll pont hozzá, mint a másik ? :)


eredeti, ha pl kánikulában tojik kimenni a szabadba edzeni.

291. 76c87e32e1 (válaszként erre: 284. - 25800e2d09)
2015. aug. 15. 18:13
Nem szőrszálhasogatás volt, csak valaki írta, bezzeg régen lehetett kosárlabdázni, kézilabdázni, fogócskázni, ma meg ez a fitness dolog milyen nevetséges. :) Erre írtam, hogy gyerekként ezeket ma is lehet űzni, de felnőttként már nehézségekbe ütközik sajna.
290. Kilimcs (válaszként erre: 288. - Channa*)
2015. aug. 15. 18:12
nekem még nem is nagyok a gyerekek, de iszonyat mennyiséget esznek. Mondjuk szerintem azért, mert annyit is mozognak. de evvan, amikor családot vállaltam sejtettem hogy ez lesz. szóval ha pl főzni kell, el lehet felejteni a kisadagos receptekek, mert akkor egyszerre se biztos hogy elég :)
289. 25800e2d09 (válaszként erre: 281. - 76c87e32e1)
2015. aug. 15. 18:10
Mellesleg nem sajnáltatásból írtam. Csak könnyen van sokmindenki. Egyébként anyám cukor es Pm beteg. Azon nőttem föl amit ő is ehetett. De nem is voltam orbitálisan elhízva soha. Mindig mozogtam.. Caak kb az utóbbi 7-8 év volt az ami lufiként leeresztős. De itt még jó tanácsot egy darabot nem láttam csak becsmérlést.
288. Channa* (válaszként erre: 287. - Kilimcs)
2015. aug. 15. 18:07

Én szeretem a párizsit:DD

Pl. zsemle+sok vaj, párizsi és kovászos uborka:DDDD

Vagy szintén zsemle, rá párizsi+sajt és megmelegítem:DDD

Persze nem eszek sűrűn, mert van benne szója, ami ugye piszkálja a hormonháztartást....


Mi hárman vagyunk és és 2 nagy pasi:D Megy a kaja, pedig nem eszünk sokat. Én és a fiam főleg csirkemellett (sütve, párolva, zöldségesen, rántva, stb.) a férjem minden mást és ha már van, azért csak eszünk mi is belőle:D Épp tanulok kis adagokat főzni, remélem egyszercsak belejövök:DDDD

287. Kilimcs (válaszként erre: 262. - Channa*)
2015. aug. 15. 18:02

ne is mond, mi eszünk, halat zöldséget... de mindenki ránkcsodálkozik, hova megy a pénz.. mindig mondom, hogy kajára, nem hiszik sokan. pedig de. egyszerűen hogy változatosan egyen az ember ráadásul egy 4 fős családban, az nagyon drága buli.


mondjuk én pl a hasam jobban szeretem mint a tengerpartot két hétr, így nincs akkora gond... de valakinek ez nem választás, mert nem jut és kész. és a párizsi biza olcsóbb mint a színhús... szóval rendesen enni az költség.

286. Channa* (válaszként erre: 277. - 76c87e32e1)
2015. aug. 15. 18:01

Ezt írtam: "Persze mi többet mozogtunk, mert ugye max. azt a 6-7 órát ültük végig a suliba, a többit meg lent a téren töltöttük és nem ám a divat sportokkal (edzőterem, spinning, zumba, stb.), hanem a jól bevált játékokkal (kosár, kézi, kidobós, foci, korcsolya, szánkó, fogócska, kerékpár, stb.)"


Valamit félre értettél, most már kijavítalak, mert másodszorra írod a 30 felettieket és fogócskát együtt, de én gyerekekről beszéltem, akik iskolába ülés után ilyeneket játszottak....

285. 25800e2d09 (válaszként erre: 281. - 76c87e32e1)
2015. aug. 15. 18:01

Hagyd má ezt a biot.. Ne rugózz rajta.


A bolti tele van vegyszerrel kb ott vagy vele tápanyag szinten mintha nem ennéd plusz ugye hosszú távon káros a vegyi cucc ami benne van. Jó lenne ha meg tudnánk termelni de most is max a paradocsomot tudom életben tartani.. Minden más döglik meg műtrágya meg permet nélkül...

284. 25800e2d09 (válaszként erre: 277. - 76c87e32e1)
2015. aug. 15. 17:57
Te is belementél a szőrszál hasogatásba XD a kezilabda meg a kosár miben más mint a foci? Hm? Vagy a tenisz?azt nem láttam még senkit a környéken.mondjuk pálya sincs. Meg a fogócskánrugozol holott azt senki nem emlitette rajtad kívül. Valali csak gyerekkori emlék címen..
283. Kilimcs (válaszként erre: 279. - Túrógombócka)
2015. aug. 15. 17:57
igen, na, pont így vagyok én is. Egyszerűen ha elindul teszek ellene egyből, és akkor nincs gond. ennyi. de ez látod, nem erdmény. ez már nem jó semmire. vagy nem tudom. nincs mihez gratulálni... csak úgy vagyunk a fogyókúrázók tengerében cél nélkül mi ilyenek gombóc :)
282. túrógombócka (válaszként erre: 280. - Kilimcs)
2015. aug. 15. 17:57
engem pl kifejezetten taszítanak az edzőtermek. tornaterem szag, bezártság, stb.
281. 76c87e32e1 (válaszként erre: 276. - 25800e2d09)
2015. aug. 15. 17:56

Velem nem tudod sajnáltatni magad, mert egészségügyi okok miatt rengeteg ételt nem ehetek. :) Attól még törekszem az egészséges étrendre.


Még mindig nem értem, milyen bioételekre gondolsz, amit halandó ember nem tud megvásárolni. Konkrétan mi az, ami az egészségesebb étrendhez nélkülözhetetlen lenne, és bioétel? Mert azt elhiszem, hogy a bio zöldségek, gyümölcsök nagyon drágák, de ha nem biot vesz az ember, akkor is jobb, mintha nem enné ezeket.

280. Kilimcs (válaszként erre: 277. - 76c87e32e1)
2015. aug. 15. 17:55
nem vagyok edzőterem ellenes, csak rá akartam világítani, edzőtermi díj nélkül is lehet mozogni.
279. túrógombócka (válaszként erre: 269. - Kilimcs)
2015. aug. 15. 17:54

többször is volt már olyan, hogy észrevettem, h feljött pár kiló. nem sok, 5-6. és ilyenkor nem vártam meg, míg tovább szaporodnak, hanem elkezdtem tenni ellene, odafigyelni a kajára. sztem fogyáskor elsősorban a kajára kell figyelni, persze a mozgás is kell, de az inkább az erőnlét meg a közérzet miatt.

sztem az is eredmény, ha valaki nem hízott el. (a szülést-terhességet nem veszem ide)

278. 25800e2d09 (válaszként erre: 275. - Kilimcs)
2015. aug. 15. 17:54
Kertvárosi részen élünk de csak a terem edzés lenne mint opció. Gondolkoztam egy időben görkorin de vacak az út. Biciklizni meg kb 2 éve voltam utoljára. Unalmas.. Egyedül pláne..
277. 76c87e32e1 (válaszként erre: 275. - Kilimcs)
2015. aug. 15. 17:54

Nem értem, miért vagy annyira ellene az edzőtermeknek, fitnesstermeknek. Ezernyi más mozgáslehetőség is van, én is ezt írtam, te rosszul olvastad, vagy inkább csak belekötsz mindenbe. :) Áruld már el nekem, hol lehet 30 felett rendszeresen, hetente többször kosárlabdázni, kézilabdázni, atletizálni? Azt is áruld el, hány 30 feletti rendszeresen fogócskázót láttál már? :) Mert erről volt szó, nem másról, hogy ezek felnőtteknek nincsenek.


Megnézném azt is, aki télen kijár a parkba tollasozni, vagy akár csak egy kis szélben. :) Ennél szerintem egyszerűbb futni, uszodába járni, edzőterembe, focizni, teniszezni, táncórákra, kinek mihez van kedve, pénze.

276. 25800e2d09 (válaszként erre: 261. - 76c87e32e1)
2015. aug. 15. 17:51
Nem veszek biokaját mert nem engedhetem meg. A teszkós paradicsom paprika uborka megy nagyjából ebben ki is merül az általam nyersen fogyasztott zöldségek lehetősége mert a többit csak ronmá fűszerezve enném meg se fűszer nekem nen barát abban a mennyiségben.. Kívánom egyébként az okosoknak hogy egy hétig ne egyen semmit amit szeret és próbáljon olyasmit letuszkolni a torkán amitől öklendezik. Megérti mit élek át nap mint nap...
275. Kilimcs (válaszként erre: 244. - 76c87e32e1)
2015. aug. 15. 17:50

már miért ne lenne más sport 30 felett?? mégha városban élsz is kijárhatsz a parkokba!! és hajrá. Senki se fog rádszólni, hogy tollasoztok, vag yfrizbiztek a barátokkal, stb.


akik meg kertes környéken laknak, ott meg aztán az a fura, ha nem talál mozgáslehetőséget valaki, csak edzőteremfélét, vagy direkt edzést.

274. Kilimcs (válaszként erre: 271. - Vacsa)
2015. aug. 15. 17:45
vacsa nem te, az visszautálás volt másik topiktársunkra a kérdés. azért nem emlékszel, emrt nem rólad szól ;)
273. Kilimcs (válaszként erre: 239. - Channa*)
2015. aug. 15. 17:44

channa, ez a hsz megfogta a lényeget!


amúgy most is így van, én pl évközben kieresztettem simán a ygerekeket naponta bicajozni. vagy mentem ha kell velük. mindenhova gyalog megyünk ami 5 kmen belül van, max ők rollerrel ha olyan az út. a fiam messzebb suliba járt, simán kihagytuk nem egyszer a buszt,télen is, és hazagyalogoltunk, akkor is ha egy óra.


így ezt szokja meg. mindkettő. ez a természetes. ahogy nekem is igényem van a gyaloglásra stb, nekik is van má most. úgyhogy senki se merje elvenni az abált szalonnámat vacsiról mert morgok! :) (téyn nem mindennapi menü. mert változatosan eszünk.)

272. 76c87e32e1 (válaszként erre: 267. - Channa*)
2015. aug. 15. 17:41

Senki se mondta neked, hogy ne egyél rántott húst. :) Engem senki étrendje nem zavar, nem is szoktam figyelni. Minden ételt el lehet készíteni egészségesen és egészségtelenül is. :)


Amikor anyagiakra hivatkoznak, sosem arról van szó, hogy annyira szegény a család, hogy vajaskenyéren élnek, és a gyerekek is csak az iskolában jutnak ételhez, mert sajnos ilyen helyzetben lévőkből is rengeteg van. :(( De ott nem is probléma az elhízás, inkább az alultápláltság és a vitaminhiány. Ez már egy másik téma.

271. vacsa (válaszként erre: 269. - Kilimcs)
2015. aug. 15. 17:40
Én nem emlékszem hogy mondtam volna hogy baj van veled. Vagy bármelyikőtökkel.
270. vacsa (válaszként erre: 267. - Channa*)
2015. aug. 15. 17:39
Erről beugrott hogy olajban sült dolgokat évek óta nem ettünk. Egyedül a gyerek eszi a rántott húst, sült krumplit. Mi nem is kívánjuk. Valahogy nem hiányzik.
269. Kilimcs (válaszként erre: 228. - Túrógombócka)
2015. aug. 15. 17:38

228. túrógombócka 2015-08-15 14:20

gratulálok vacsa :)

már csak azt nem értem, akkor velem mi a baj, aki még csak túlsúlyos se volt soha életében :DDD



pont ez a baj veled!! nem csináltál meg semmit, csak vagy. nincsenek eredményeid. nem küzdesz, hogy tartsd, amit elértél, mert nem érted el, mert eleve nem volt miért küzdeni...


én ezt szűrtem le :) persze, mint hallod nem vagyok egy észlény, szóval ez egy egyszerű elme logikája :P :D

268. 76c87e32e1 (válaszként erre: 262. - Channa*)
2015. aug. 15. 17:38

De már akkor is sokat tesz az egészségéért valaki, ha például a zsemlébe beletesz egy kis zöldséget is, és azt nem kell kilószámra venni.

350 Ft egy kiló őszibarack? És mennyi egy hamburger, egy üveg kóla, egy zacskó chips? Erről van szó.

267. Channa* (válaszként erre: 261. - 76c87e32e1)
2015. aug. 15. 17:33

Én szeretem a rántotthúst:DDD És miért ne ehetném? Azért, mert hízlal? Ez nem érdekel.



Igen, sok túlsúlyos ember van és sok köztük a fiatal, mert mint már másik fórumban is írtam, mi szülők elrontottuk őket és ha mi rossz példát mutatunk nekik, akkor már megalapoztuk a jövőjüket. Most arra gondolok, hogy minden nap chipset kapnak....

266. Kilimcs (válaszként erre: 227. - 388b941089)
2015. aug. 15. 17:32

227. Vanessza7 2015-08-15 14:02

Nem vagy egy eszleny, mar bocs. Mivel azt irta h fizikai munkat vegez, o ezaltal mozog. Gondolom rendesen elfarad tole. Biztos vagyok benne h vacsa mozog annyit vagy igy, vagy ugy h fel tud toltodni altala.



a hőség teszi, vagy eleve nem ismered az irónia használatát? :O


És lehet buta vagyok.. mert sose kellett életmódot váltanom... most magamba roskadok, és sírok ... brühühühü ...



na buta, stb.. azt mondod, más magyarázkodik, de te mindig személyeskedésbe trollkodsz... ;) hmm.. mondjukígy inkább maradnék buta :) ami tőled bók!! az lenne a sértés ha okosnak tartanál ;)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook