Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha megtehetnétek, abba hagynátok a munkát 55 évesen, mint anyáink a 80 as években? fórum

Ha megtehetnétek, abba hagynátok a munkát 55 évesen, mint anyáink a 80 as években? (beszélgetős fórum)


30. Channa* (válaszként erre: 29. - Vigyefene)
2022. febr. 13. 09:33

Igen, de ha abba hagyja a melót, akkor nincs egy állandó bevétele, hanem csak feléli a tartalékait, de ha megvárja a nyugdíjat, akkor lesz bevétele+megtakarítás is, és még akár dolgozhat is mellette.


Ha abba hagyja a munkát, akkor 65 éves korában nagyon kevés lesz a nyugdíja, addigra nem lesz megtakarítása, azaz csak a nyugdíjból kell majd valahogy megélnie...

29. vigyefene (válaszként erre: 28. - Channa*)
2022. febr. 13. 09:14

Nagyjából ugyanaz, az utolsó előtti sora pedig ez.


"Arra gondolok,lehet még se elem a nyugdíjat,addig legyen pár jó évem!"

28. Channa* (válaszként erre: 23. - Vigyefene)
2022. febr. 13. 09:11
Nem nyugdíjba akar menni, hanem abba hagyni a melót és majd 65 évesen öregségi nyugdíjba menni, ha megéli egyáltalán...
2022. febr. 13. 09:09

Jelenleg, ha nincs meg a munkában töltött 40 év, akkor nem lehet nyugdíjba menni.

Ha most abba hagyod a melót, akkor sosem lesz meg, azaz a jelenlegi szabályozás szerint 65 évesen mehetsz nyugdíjba, de ugye mindig hallunk olyat, hogy fel fogják emelni 70-re vagy többre.


Nekünk, akiknek van még 10-15 évünk a nyugdíjig tuti, hogy emelni fogják ez esetben, azaz neked sajnos nem azt kell számolnod, hogy addig elég a sporolt pénzed, hanem azt, hogy elég lenne e, akár + még 2-5 évre is, és emellett azt, hogy ha elég is addig, akkor az a kevés összeg majd, amit nyugdíjként kapni fogsz így, elegendő lenne e, mert nagyon kevés lesz, az biztos.


Én, nem hagynám abba a melót. Igaz, irodában ücsörgök.

6 évem van még a nők 40-ig, emellett a férjem 1,5 éve nyugdíjas (dolgozik).


Én azt látom, hogy aki elmegy nyugdíjba és otthon marad és punnyad, leépülnek. Jobb, ha aktívak maradunk.


Szerintem ne hagyd abba a melót. Bírd ki ezt a néhány évet, akár kérd, hogy 4 vagy 6 órába dolgozhass, és majd akkor menj nyugdíjba, ha a nők 40-el megteheted.

Közalkalmazott vagy, így azt gondolom, hogy nem túl nehéz fizikailag, amit csinálsz, azaz kibírható.


Egyébként a férjed is abba hagyná a melót? Vagy egyedül akarsz otthon lenni?


A megatakarításod, gondolom nem a 30 éves jubileumi pénzből lesz, mert ha jól gondolom, akkor x haví fizetés lesz, 3 havi? És az nem olyan nagy összeg, nem?

Ha valóban keveset kerestek, ahogy mondjátok, akkor még 1 millió sincs, és az 1 millió is elég kevés ahhoz, ahogy ezzel tervezzen az ember 15 éve megélhetést.

Még befektetésre sem elegendő az alacsony kamatok miatt.


Tehát, nem. Én nem mennék el.

Én ha úgy érezném, hogy nem akarok többet bejárni dolgozni, akkor gyorsana tanulnék valami olyat, amivel egyénivállalkozó lehetek és otthonról dolgoznék, amíg nem mehetnék nyugdíjig, majd nyugdíj mellett is dolgoznék, hogy friss maradjak amennyire lehet.


Mondom ezt úgy, hogy az én szüleim nem élték meg azt a kort, amenyni én vagyok most.

26. vigyefene (válaszként erre: 25. - Vigyefene)
2022. febr. 13. 09:07
*szeretne
25. vigyefene (válaszként erre: 24. - LBO)
2022. febr. 13. 09:06
Aztán ha mégis dolgozni akar/szeretene, akkor nyugdíjas korban is talál munkát.
24. LBO
2022. febr. 13. 09:04

Ha megtehetném, akkor igen.

Kolléganőm 3 hónapja ment nyugdíjba a nők negyvennel. Alig várta hogy eljöjjön ez az idő és nem is akar nyugdíj mellett dolgozni. Nyilván ehhez az is kellett, hogy elég szép összegű lett a nyugdíja, és nem kell hogy mellette dolgozzon. Volt aki megkérdezte tőle, mi lesz ha unatkozni fog 🤦‍♀️😂 azt mondta, "ha unatkozom, kiülök a cseresznyefa alá és olvasok". És rohadtul igaza van! 😉

2022. febr. 13. 09:03
Igen, ha megteheted, menj nyugdíjba. Az anyagi oldalát nézve, ami meglepő, hogy a pénznek a vásárló ereje milyen sokkal kevesebb. Most pl. különösen nagy az infláció. Hogy ki meddig fog élni, azt előre nem tudja, az egészségünk bármelyik percben változhat.
22. globus (válaszként erre: 18. - Tádámmm)
2022. febr. 13. 08:51

Fiataloktól hallom ezt leggyakrabban. Mi több, magam is mondtam ilyent, és lám-lám. Szerencse, hogy akkor nem hagytam el magam, most nagy pofira esés lett volna. Kitartás!

Különben érdekes, hogy rajtunk kívül kevés nemzet mondja azt, hogy 40 fölött minden nap ajándék. Pesszimisták vagyunk.

2022. febr. 13. 08:42

Igen. Ha a genetikámat nézzük 100 év körül saját foggal, végelgyengülésben kellene meghalnom, ha a mostani állapotomat akkor lehet 10 évem sincs és az is kínok között.


Szóval átértékeltem az életemet. Minél többet akarok a szeretteimmel lenni, olyan dolgokat csinálni amit szeretek, nem idegeskedni "idegen emberek" ügyén-baján.


Ha végre lesz diagnózisom, akkor talán az életkilátásaimat is be tudjuk lőni és még azt sem tartom kizártnak, hogy 40 éves koromra "nyugdíjba helyezem magam".


Mostanában több olyan haláleset volt körülöttünk, amikor olyan emberek haltak meg, akik végigdolgozták az életüket és nyugdíj előtt vagy friss nyugdíjasként meghaltak. Nagyon nincs ez rendjén.

20. 55Judit (válaszként erre: 18. - Tádámmm)
2022. febr. 13. 08:17
Jaj miért mondasz ilyet?
19. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 13. 08:15

Anyukám is anno 40 év munkaviszony után nyugdíjba ment. Azóta is elfoglaltabb mint valaha:D nagyon aktív, sportol apuval, Kertészkedik, otthoni dolgokat csinálja, unokák, stb.

Majdnem 20 éve nyugdíjas. Kihasználja rendesen.:)

2022. febr. 13. 08:11
Igen, simán, de erre nincs lehetőségem. Abban meg biztos vagyok, hogy még 55 éves koromig se fogok élni, nemhogy 65.
17. 55Judit (válaszként erre: 11. - Globus)
2022. febr. 13. 08:08

Nekem jóval nyugdíj előtt, 48 évesen kellett kiszakadni a munkából. Akkor lettem rákos. Mivel ezt követően zsinórban jöttek a problémák, betegségek, vissza se mehettem. De annyira nehéz volt nekem a munkám, hogy mióta nem dolgozom, még mindig azt érzem mintha szabadságon lennék. Egyetlen percet nem unatkozom soha. Nincs punnyadás. A fórumra is csak akkor jövök, ha tevékenységek közben lehuppanok pihenni. Természetesen jól vagyok már, ahogy öregszem és ahogy kikerültem orvosok bűvköréből egyre jobban.

Kívánom neked is ezt a jó érzést! Hidd el, ha meg tudod őrizni az egészségedet nyugdíjasként is, nem fogsz unatkozni. Mindig találsz valamit ami leköt és szórakoztat, mint én is.

2022. febr. 13. 08:02
Munkafüggő , attól függ milyent , munka mellett is létezik munka és “ munka “ .
2022. febr. 13. 07:55
Régen az tehette meg hogy tovább dolgozzon, akinek nem hajtott ki a belét 55 éves korára. Aki irodában üldögél, neki van választási lehetősége, de egy üzemben dolgozó szalagmunkás örül ha nyugdíjba mehet. Az én szüleim idejében akik agyon dolgozták magukat, nyugdíjba menetelkor, 55 éves kor után nem sokáig voltak már egészségesek se. Anyámék akkor azt mondták, ki van ez számítva. Azt viszont nem tudom a mai fiatalok mennyire vannak leterhelve.
14. elbb (válaszként erre: 11. - Globus)
2022. febr. 13. 07:41
Én dolgozni szeretnék nyugdíj mellett is, csak akkor már elég lenne egy helyen is részmunkaidőben.
13. birebora (válaszként erre: 4. - Forrest2010)
2022. febr. 13. 07:31
Hogy pihenjen többször fél évet? Annyival későbbre tolódik a 40. Nem számit bele még a táppénz sem.
2022. febr. 13. 07:29
Persze!
11. globus (válaszként erre: 7. - Bless the child)
2022. febr. 13. 07:06
Nekem elvileg másfél. De nem várom...annak dacára sem, hogy apámat már túléltem, a család legidősebb tagja 75 évesen halt meg. Tudom, hogy velem azok a betegségek nem történhetnek. Max mások... imádnék itthon lenni, főleg hogy mostanában módom se volt rá, de biztos vagyok benne, hogy megunható. Nyilván lehet értelmesen is tölteni az időt, sajnos gyakorlatban azt látom mindenkinél, hogy nyugdíj= punnyadás. Nem kicsit tartok tőle, lehet, hogy vállalok ilyen-olyan megbízásos feladatot, tétlenség a halálom. Csak nem teljesítményre, hanem szórakoztató mennyiségig.
10. forrest2010 (válaszként erre: 6. - Elbb)
2022. febr. 13. 07:04
... nem is csoda !!! nálunk azért az emberek fizikai állapota messze nem olyan , mint 1 jóléti állam polgáraié !
2022. febr. 13. 07:02
... bárki is nyeri idén a választást ? én tuti h nem venném el ezt a lehetőséget ! mert az is ösztönzi valahol az embert h legalább látható valamennyire az alagút vége ! h elérhetem , ha dolgozok és fizetek !!! ... és a pasiknak is lehetővé tenném ! talán ?! kevesebben lennének , akik a feketegazdaságot részesítenék előnybe !
8. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 13. 06:55
Ne azért hagyd abba mert voltak a családodban korai halálozások.....hanem azért mert megérdemled,megteheted.Jó egészséget!Csak pozitívan gondolkozz!
7. Bless the child (válaszként erre: 6. - Elbb)
2022. febr. 13. 06:52
Nekem màrcsak 7😁😁😁😁
6. elbb
2022. febr. 13. 06:51
A nők 40-ig meg kell 10 év nekem. Úgy várom mint a messiást. 😁
2022. febr. 13. 06:49
elobb is 😂😂😂🥳
4. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 13. 06:45

... tudom h az az utolsó 4 év majdnem hosszabnak tűnik mint az eddig ledolgozott időd ! de ha annyira tele már a pupod ? és megteheted ? akkor pihenj 1 fél évet ! v akár többször fél évet ! h az a hiányzó kb 4 éved összejöjjön még a 40 éveshez !!! ha egyébként fizikailag bírod ? akkor 1 idő után kicsit fog is hiányozni a munka ! de ha mégse ? közbe még mindig kereshetsz/találhatsz valami elviselhetőbbet is h azt a néhány évet még kibírd !! és ne kösd az orrára mindenkinek h a 30 éves jubileumi pénz után lelépnél !!!! a zemberek kicsit?! irigyek !!! ha + elégedettek a munkáddal még oda is visszavennének !


... én a pasikat is elengedném 40-42-45 év munka után , mert az alatt az idő alatt fizettek ők is annyit , mint sokan 80 éves korukig se !! sokan 80 éves korukra se vakarnak össze ennyi befizetett időszakot !

2022. febr. 13. 06:27
Simán
2022. febr. 13. 06:25

Nem hiszem, hogy emelik. És főleg nem egyből 2 évvel. Ha emelik is akkor úgy mint a férfiaknál félévente születési év szerint.

Szerintem bird ki azt a 4 évet és ha annyira rossz keress másik munkahelyet. És ha te is elélsz 82 évig és felélitek a tartalékot nyugdijad meg alig lesz? Ezt nem lehet előre tudni. Lehet, hogy te örökölted anyukád génjeit.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak, igen elmennék.

2022. febr. 13. 05:15

Régi tag vagyok,de már ritkán nézek be!Azért anonim,mert nem akarom,hogy gubanc legyen az esetleges beszologatos ház oknál!

Nekem van X összegű spórolt pénzem,a férjem egy évvel idősebb csak!Nem túl sokat keres,de a fizikából kijönnek,ha összehozzuk magunkat!65 éves korig kihuznank,ha élünk meg addig!

A munkahelyemen 26eve dolgozom,idén kapom a 30eves közalkalmazotti jubileumi pénzt!

De már belefáradtam,idegileg,fizikailag is!

Apám 58volt,nővérem 61,mikor elhunyt!Egyedül anyu élt 82evig!

Arra gondolok,lehet még se elem a nyugdíjat,addig legyen pár jó évem!

A nők 40ig meg kb 4 évem lenne,ha nem törlik azt is,v nem emelik 42evre!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook