Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha már évek óta hiába fogyózol, és már másképp próbálnád, mint eddig, csatlakozz fórum

Ha már évek óta hiába fogyózol, és már másképp próbálnád, mint eddig, csatlakozz (beszélgetős fórum)


25. Csillagszem38 (válaszként erre: 23. - Lepkepillangó)
nov. 17. 16:57
És? Legalább felemelted a feneked :) és ez a lényeg!
24. Lepkepillangó (válaszként erre: 21. - Érdekes73)
nov. 17. 13:53
Torna, túra, jóga, tánc - ez rendben van nálam csapatosan, de pl. a futás kimondottan egyedüli sport. Mármint, nem csoportos. De valószínűleg azért, mert az én futásom úgy néz ki, mintha visszafelé haladnék, épkézláb ember nem tudja tartani velem ezt a tempót. És persze beszélgetni sem tudok, mert haldoklom... :-D
23. Lepkepillangó (válaszként erre: 20. - Csillagszem38)
nov. 17. 13:50
Köszi! Bár ha látnál tornázni, nem pont ezt mondanád :-D De úgy gondolom, hogy ez egy jó kezdet, remélem tudom folytatni tovább. Júniusban kezdtem és kb. 2 hónapja állt be nálam ez a reggeli rendszer.
22. fokhagyma (válaszként erre: 1. - C.chiara)
nov. 17. 13:41
Figyelek!
21. Érdekes73 (válaszként erre: 8. - C.chiara)
nov. 17. 13:35
Futáshoz szerintem ami igazán motiváló az a közösségi futás ha jó a társaság.Ugyanúgy mint más szervezett mozgáshoz.Csatlakozni rendszeresen túrázókhoz beiratkozni bármilyen tornára, jógára, táncra stb...
20. Csillagszem38 (válaszként erre: 19. - Lepkepillangó)
nov. 17. 13:02
De jó vagy!!
19. Lepkepillangó (válaszként erre: 4. - C.chiara)
nov. 17. 12:51

Szia Chiara! Köszönöm szépen, hogy megosztottad ezt az eljárást. Szerintem sose lehet tudni, hogy kinél mi válik be. Van amikor egészen furcsa, érdekes dolog indít el az emberben egy változást és arra épülhet valami jó. Ez lehet egy könyv, egy film, egy beszélgetés valakivel, egy motivációs videó... mindenkinél más.


Én például most úgy jártam, hogy egyetlen kérdés hatására elkezdtem újra mozogni. Ez először csak egy 10 perces torna volt, mostanra már heti 5 napon tornázok. Pár hónapja (igazából a korai sötétedés és az emiatti esti kuckózós hangulat miatt) áttettem reggelre a tornámat - amit sosem képzeltem volna magamról, hogy ilyesmi miatt hamarabb kikászálódjak az ágyból! :-) Most meg már úgy állok hozzá, hogy igen, én hétköznap reggel 5:30-kor kelek, ez a napi rutin.

nov. 17. 09:50

Sztem mindenkinél más válik be.


De a lényeg, hogy akard a változást nagyon, és legyél kitartó. A lényeg, hogy legyen új életmódod, amit tényleg egy életen át tarts meg. Amiben egyetértek, hogy a változás nem könnyű, főleg, ha az alap nagyon rossz. (túlsúly, új szokások kialakítása, stressz)


Az emberek többsége nem kitartó és visszaesik. De azért találkoztam sok olyannal, akinek tényleg sikerült!

17. Csillagszem38 (válaszként erre: 13. - Mmozzaikk)
nov. 17. 09:46
Sosem késő!!
16. c.chiara (válaszként erre: 14. - Bichi)
nov. 16. 18:29

Ez a könyv nem a fogyásról íródott:) Hanem a szokások kialakításáról. És bármennyire ekézed ezt a futócipős tanácsot, működik: a nyelvtanulással csináltam így a könyv hatására még tavaly. Hetekig csak a füzetet vettem elő. Utána 3 szó. Majd 3 mondat. Most meg már órákra járok...

De mindegy, nem kell hinned benne:) Csak ne gondold azt, hogy ami neked működött, az szentírás. Nagy fogyások után nemcsak én híztam vissza. Nem hiába születnek meg azok az elméletek, hogy "bevonzod a megszokott súlyt", "az agyad nem állt át, vissza akar térni" stb. Szerintem csak épp ebben van a hiba, a nagy változásban az apró lépések helyett. De kinek mi jön be. Nekem nyelvtanulásnál működött a könyv, azóta nem hiszek benne, hogy a változásnak fájnia kell. Az apró változtatások összeadódnak, nagy eredményt hoznak, nekem legalábbis igen, és most a diéta terén is ezt szeretném.

15. c.chiara (válaszként erre: 13. - Mmozzaikk)
nov. 16. 18:24
de jókat írtál:) Az a lényeg, hogy rájöttél - sokan egyáltalán nem foglalkoznak ezekkel, Te meg már igen. Sok sikert neked is!
14. Bichi (válaszként erre: 11. - C.chiara)
nov. 16. 17:59

Minden amitől azt hiszi az ember, hogy lefogy bestseller lesz, ahogy egy rakás fogyibogyó...

Mivel ezzel foglalkozom, biztos nem fogom elolvasni.

A futócipős tanács a jéghegy csúcsa, hiába venné fel a férjem minden este, maximum a kanapéig sétálna el benne.

Szerintem nem volt meg az álomalak nálad sem, legalábbis nem egy nagy fogyással, akkor vigyáztál volna rá.

Nekem elég motiváció, amit a tükörben látok arra, hogy ne akarjak még 1-2 kilóval sem több lenni, és az is, hogy mindenkitől azt hallom, hogy te nem is eszel, azért vagy ilyen vékony, aztán egyszer együtt esznek velem, csak lesnek, hogy lehet ennyit enni, persze nagyon nem mindegy, hogy mit.

De ha téged ezek motiválnak, hát sok sikert hozzá, de ennél azért gyorsabb és hatékonyabb módszerek is vannak, mert ez engem például pont visszavetne az úton, lévén mindig találnék egy kifogást, hogy miért is nem rajtam múlik, és miért is érek rá. Szerintem ha valaki elhatározza, akkor igenis vágjon bele rögvest, még ha lépésenként is (nem, ne vegye fel-le a cipőt, kivévé, ha ezt több százszor csinálja, mert akkor már sport :D), hanem változtasson.

Ez nekem olyan, mint az az edző, aki X hónap után sem ad nagy súlyt a vendég kezébe, mert jó az úgy, és még szoknia kell.

A változás fáj, akárhogy is nézzük, ha nem fáj, nem is hatásos sajnos...

nov. 16. 17:51

van igazság abban amit a könyv ír


magam néhány példája


nem kívánok enni a lasagneből, pizzaból, mcdonaldsből. rendelhet, ehet mellettem a család, nekem egybe forrt az egészségtelen, tul sok kaloriás kajával. imádtam mind.


más azért futni, mert fogyni akarsz és más úgy futni, hogy elképzeled a keringésednek ez milyen állatjó. futhatsz lassan, gyorsan mind a tested előnyére lesz.


súlyzózhatsz azért, hogy többet ehess, de akár azért is, hogy legyenek izmaid, amik az izületeket, szalagokat a helyén tartja, nem fogsz fájni derékban, térdben, nyakban, fejben


hosszú éveket plusz súly alatt tölteni, a test idő előtti elöregítése, az életminőség romlása.


sajnálom, hofy ilyen későn jöttem rá


sok sikert kívánok neked!

12. c.chiara (válaszként erre: 10. - Bichi)
nov. 16. 17:32
és a futócipős tanácsnak is megvan a maga megalapozottsága: meg kell gyökereztetni a szokást. Ezt csak így lehet, és amit te írsz (utolsó megálló lesétálása), az sajnos a legtöbbször belebukós történet, épp azért, mert nem szántak időt a meggyökerezésre. Mondom, el kell olvasni a könyvet, mert így nehéz átadni mindent belőle, csak jót akartam, hogy ne kelljen megvenni, ha valakit érdekelne, de nincs rá pénze.
11. c.chiara (válaszként erre: 10. - Bichi)
nov. 16. 17:29
Lehet, hogy nem jól adtam át a könyv mondanivalóját, de hidd el, nem hiába bestseller már évek óta. Én inkább nem lennék okosabb, mint számos kutatás, ami alátámasztja a könyvben leírtakat. Nem hinném, hogy elég motiváció az elért álomalak, megvolt már nekem is, nem is egyszer. Én hiszek ebben - persze neked nem kell hinned benne.
10. Bichi
nov. 16. 17:23

Szerintem ha ez olyan könnyű lenne, amilyennek most képzeled, akkor már lefogytál volna az évek során.

Egyébként az igaz az egészből, hogy akkor eredményesebb a fogyókúra, ha életmódváltással jár, de nem így, ahogy írod. Mindig a legkevésbé fájó tétellel kell kezdeni, és azt hagyni el, vagy cserélni alternatívára.

A 2. pontod ilyen szempontból rendben is van, de nem jár fogyással, viszont az első pont már keményebb annak, aki mondjuk imádja az édességet.

Én mondjuk tizen... éve nem eszem sem cukrot sem fehérlisztet, de a családra ezt sosem erőltettem. Ha innentől az mondanám a családi ebéd végén, hogy nincs süti, de itt a gyümölcsöstál, tuti körberöhögnének....

Szóval ez az egyik legnehezebb pont, ha eddig ettél édességet napi szinten.

A motiváció pedig te magad vagy, ha eléred a célt, és látod, milyen vagy ott, optimális esetben elég motivációnak, hogy ne is akarj újra 20 kilóval több lenni, és bizony könnyű fogyni, és nehéz megtartani, szerintem sokkal több motiváció is kell hozzá.

Ez a könyv azt akarja sugallani, hogy á, ez semmi, de igenis harc, főleg az első időkben, amikor a kolléga, osztálytárs, család az orrod előtt eszi, azt, amit neked el kell dönteni agyban, hogy nem fogsz...

Ja, az még egy kis szösszenet, hogy ne a kávé után vedd be a vitaminjaid...

A futás megelőzéseként sokszor csak futócipőt vegyél fel, hát én azon hangosan felröhögtem. OK, nem kell elsőre futni, hanem mondjuk sétáld le az utolsó megállót hazafele, utána gyorsabban, stb, az OK, de ez...

nov. 16. 16:45

És akkor az én fogyásom ezzel fog indulni:

1. Édesség helyett gyümölcsöt választok (rossz szokás elhagyása)

2. Elegendő folyadékot iszok (Jó szokás felvétele).


Ezt lépésenként építem fel. Először csak arra fogok rászokni, hogy mindig vigyek magammal kulacsot, illetve hogy a reggeli kávém után vizet igyak.

A rossz szokás elhagyásánál pedig az édességnél azt kérdezem majd magamtól, mit enne ehelyett egy egészségtudatos ember. Remélem, egyre több szavazatot fogok leadni az "egészségtudatos Én" mellett:)

nov. 16. 16:41

Egyelőre az utolsó hozzászólás ezzel kapcsolatban (egyébként nagyon érdemes elolvasni a könyvet, nagy löketet ad!):

Az új szokás kialakítása akkor a legkönnyebb, ha ráépíted egy meglévőre, ez az úgynevezett szokáshalmozás. Ha például kávézol reggel, és a célod a vitaminszedés, akkor ez lesz a cél: "Miután megittam a kávémat, beveszem a vitaminokat".

Másik szabály: a bevezetett szokásnak könnyűnek kell lennie, és nem lehet több 2 percnél. Ha futni szeretnél, akkor sokáig csak a futócipődet vedd fel egy adott időpontban, amit kijelölsz a futásra. Ha ez már automatikus, akkor sétálj el a kapuig. Ha ezt is eleget gyakoroltad, akkor menj egy 10 perces sétára... stb. Lassúnak tűnik, de megint itt az a bizonyos mondat: ha az elmúlt években kialakítottad volna, már rég lefogytál volna.

nov. 16. 16:37

A fogyókúrára kivetítve ez így néz ki:

1. Kérdezd meg magadtól, hogy mennyi idő telt már el diétázással. Ennyi idő alatt ha mindig csak egy kicsit változtattál volna jó irányba, már rég lefogytál volna.

2. Apránként vigyél be változásokat, és mindig várd meg, amíg meggyökerezik. Például igyál elegendő folyadékot. (Szokás kialakításáról külön írok). Ha már automatikusan megy, akkor kezdd el azt a projektet, hogy "elég vitamint szedek". Vagy hogy "egészségeset reggelizek".

3. Azt figyeld, hogy az új szokást aznap mennyire csináltad jól. És ha jól csináltad, örülj neki, jutalmazd magad.

4. Mindig arra figyelj, hogy a szokásaid kialakítása hogyan halad, ez lebegjen a szemed előtt az elért mérlegeredmény helyett.

5. Mindig azt kérdezd magadtól, ami a megálmodott Én-eddel kapcsolatos: "Mit enne most egy fitt ember?", "Milyen italt választana egy egészségtudatos ember?" stb.

6. A büszkeséget is vond be az egyenletbe: ha valaki büszke a hajára, azt mindig ápolni fogja. Ha kialakul benned a büszkeség, hogy te pl. sok zöldséget eszel, ezt a szokásodat mindig ápolni fogod.

nov. 16. 16:30
Ha minden nap csak 1%-ot javítasz a dolgaidon, akkor azok összeadódnak. A könyv szerint itt rontódik el minden: nagy változást akarunk, amit összeszorított foggal viszünk véghez. Ebben elfáradunk, és visszazuhanunk. Sokkal hatásosabbak az apró változások, mert ezek nem merítenek ki bennünket. És ha sokáig csináljuk, elérjük a célt.
nov. 16. 16:28
Minden tetted egy-egy leadott szavazat a célodra. Ha eszel egy salátát, egy szavazatot adtál az "egészségesen étkező ember" képére. Minél többször szavazol erre, annál inkább hiszel benne. Ha valaki pl. egyszer ír egy verset, attól még nem érzi magát költőnek. De ha hetente ír, akkor gyarapodnak a "szavazatok", és egy idő után annak fogja magát érezni. Nem kell egyöntetű szavazat a győzelemhez, többséggel is nyerni lehet. Tehát lehet néha "bűnözni", de ha ez csak ritkán van, attól még el tudod hinni magadról, hogy te egy egészségesen étkező ember vagy.
4. c.chiara (válaszként erre: 3. - Lepkepillangó)
nov. 16. 16:25

De jó, örülök neki:)

Akkor kicsit részletezgetem, több hozzászólásban szerintem.

A "rossz dolgokon próbálsz változtatni" így értendő: ha a kilóidon változtatsz, akkor az eredményen változtatsz. Ahogy eléred, nem motivál tovább semmi, vissza is esel.

Ha az étrendeden változtatsz, akkor a folyamaton változtatsz. Megintcsak az van, hogy ha elérted az eredményt, visszaesel.

Ha az identitásodon változtatsz, az maradandó lesz. Tehát azt kell célként kitűzni, hogy milyen ember leszel: aki egészségesen eszik, aki elegendőt mozog stb.

nov. 16. 16:19
Szia Chiara! Engem például érdekel! Előre is elnézést, kissé ritkán vagyok itt fent, de figyelek! :-) Köszönöm előre is!
nov. 16. 13:58

A lényeg tehát:

1. Ha eddig nem sikerült, nem te vagy hibás, hanem a rendszered rossz, és rossz dolgon próbálsz meg változtatni.

2. Ne a kilóidon akarj változtatni, hanem a szemléleteden. Ne azt akard, hogy X kg legyél, hanem azt, hogy olyan ember legyél, aki pl. "egészségesen eszik", "sokat mozog"... tehát az énképedet akard átformálni.

3. Ha az eredményre, a célodra koncentrálsz, akkor folyton elodázod a boldogságot. És amint elérted, vissza is esel.

4. Ehelyett a folyamatra kell koncentrálni: ne azt hajtsd, hogy legyen 1 kg mínuszod, hanem hogy az adott napon egészséges ételeket egyél, és elegendőt igyál. Ezt tűzd ki célnak, ne a kilókat.

Majd folytatom még, ha lesz érdeklődő:)

nov. 16. 13:52
Sziasztok, olvastam egy könyvet, és szerintem megadja a sikeres fogyás kulcsát is. Én ezt fogom követni, jó lenne, ha csatlakozna még valaki:) A könyv címe: Atomi szokások, és arról szól, hogyan lehet elérni a célokat azzal, hogy apránként változtatunk a szokásainkon, és elmondja, hogy miért vallunk mindig kudarcokat. Mindjárt leírom a diétás rész lényegét.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook