Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha gyermekedet bántanák az oviban, szó nélkül hagynád? fórum

Ha gyermekedet bántanák az oviban, szó nélkül hagynád? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. szept. 25. 10:32

Azt mondták, majd szólnak akkor, ha nem rendeződnek a dolgok!


(mindezt úgy, hogy ugye a szülő ott sem volt a szülőin)-marhára érdekelheti mi van az oviba..:)

56. Panka78 (válaszként erre: 52. - Anka71)
2010. szept. 25. 10:30

..a kislány családja "kisebbség".. Úri, de kisebbség!

Talán ezért nem szóltak.. Nekem nincs gondom a származásukkal, ne értsetek félre!

55. Anka71 (válaszként erre: 26. - 9242a6388c)
2010. szept. 25. 10:29
Így van. Szóból ért az ember, nem igaz?
2010. szept. 25. 10:28

Teljesen egyetértek veled Panka, és jól tettél mindent. Ezért ne legyenek álmatlan éjszakáid. Én is szóltam az anyukának és az óvónőnek is. Sőt elmentem hozzájuk és ott szóltam. Persze kulturáltan,de Te is így tettél.


Az a dolog, hogy a gyerekek lerendezik egymás között, és hogy adja vissza a másiknak, szerintem nem járható út. Nem egyformák a gyerekek és komolyabb bajt is okozhatnak egymásnak. Mindenképp közbe kell avatkozni.

2010. szept. 25. 10:27
Nem hagynám! Először az Óvonőnek szolnék és ha megint megtörténik az Igazgatónak, majd rendre teszik az anyát és a dadákat! De ha olyan súlyos biztos bemennék az oviba.
52. Anka71
2010. szept. 25. 10:27

Nem tudom, miért írják sokan, hogy az óvónővel kellett volna előbb beszélnie.

Az óvónő tudta, hogy mi van. Tudta, hogy van egy ilyen gyerek, név nélkül említette is a nevét a szülőin. Csak éppen nem akarta a gyerek szüleivel vállalni a konfliktust, és ezért nem szólt a renitens gyerek anyjának.

Mit kellett volna, hogy mondjon Panka az óvónőnek? Bocsánat, én tudom, hogy ön tudja, hogy ki az, aki bántja a lányomat, és lesz szíves szólni a lány szüleinek?

Ezt az óvónőnek nem magától kellett volna megtennie, már kb. három hete?????

51. Panka78 (válaszként erre: 48. - Sunshine24)
2010. szept. 25. 10:27

Az óvónő kihangsúlyozta a szülőin, hogy nagyon durva!!!!!!!

Szó nélkül üt-vág!


Azt pedig nagyon nem nevezném "kisebbnek" mikor lelöki a lányomat a csúszda tetejéről!


Hidd el nem vagyok egy felfújós típus.. a játszin sem avatkozom bele az "ilyen" helyzetekbe!


Igen, nem lehet "őr" állítani a gyerkek mellé, de van 9 "normális", egy vad gyerek.. Ebből az arányból is látszik, hogy azért ez annyira "nem normális" videlkedés

2010. szept. 25. 10:26

Sziasztok!


Az én fiam, most középsős, márciusban költöztünk ide, ugye azóta itt új csoportba került. minden oké volt ezidáig. Most hétfőtől a fiam nem akar oviba járni. Többször említette mikor hazajött, hogy mi volt az oviba, azaz sokszor mi faggattuk a gyereket. Akkor derült ki hogy sokszor bántják, lökdösik, verik, homokot dobálnak rá, és nem fogadják be a csoportban kialakult 3-4 fős kis csoportokba, hanem kiközösítik. Szóval hétfő óta nem akar oviba járni, amikor este lefektetem, mindig mondja, hogy holnap nem akar reggel oviba menni. Reggel felkel, akkor megint elkezdi, hogy nem akar oviba menni. Nem igazán sírt még emiatt, de mondta. MIndig mondjuk, hogy ez az ő kötelessége, de ugye közben kiderült, hogy bántják az oviban. Meg is nevezte a kisfiút, az egyiket a sok közül, mivel még nem mindnek tudja a nevét. Sokszor csak azt mondja, nem tudom, hogy hívják. Szóval pénteken volt a napja, hogy kicsit "elővettük"az ovónénit. Egyébként ismerjük is, ugye kis faluban mindenki mindenkit. Kérdeztem tapintatosan, hogy Krisz a fiam szokott e verekedni. Egyébként tudom, hogy ha van rá oka akkor visszaüt. De nem szokta kezdeni. AZt mondta az ovónő, hogy régen volt rá példa, de mostanában már nem igazán. Meg hogy leginkább a wc-nél szokott nézeteltérés lenni a három wc-re kb 10-15 gyermek van. Multkor is Krisz ment a wc-re a másik kisfiu meg odament és együtt pisiltek bele, Pedig Krisz szólt, hogy mennyen át a másik wc-re. Pont ott voltam a folyosón, az ovónő meg mondta, hogy ketten akartak pisilni egy wc-be. De nem volt ott, és nem látta, hogy valóban mi történt, ki ment kihez oda. Szóval mentünk szóltunk az ovónőnek a bántalmazásokkal kapcsolatban. És mondtam, hogy hétfő óta nem akar oviba jönni Krisz. MOndtam, hogy azt mondja bántáj. Az ovónő megkérdezte, hogy ki bántja. Krisz pedig mondta név szerint. Azt mondta az ovónő, hogy majd jobban oda fog figyelni...


Nem hagytam volna szó nélkül. Bármikor bármi probléma van-volt, mindig szóltam, és szólni is fogok.

2010. szept. 25. 10:25
És pl mi van olyankor,ha az ovónő!úgy rántja vissza a sorba a gyereket,hogy három ujja helye megkékül a felkarján?Ez megtörtént az én unokámmal,akinek a magatartásával még soha nem volt baj.
48. sunshine24 (válaszként erre: 46. - Panka78)
2010. szept. 25. 10:21
Azt az óvónő észre venné, ha nekiesne egyik a másiknak. Itt kisebb csípésekről, harapásokról lehet szó, amik közös játék alatt is előfordulhatnak, és gyakorlatilag kivédhetetlenek. Mint ahogy Zsóka írta, tényleg nem lehet minden gyerek mellé egy-egy dadát tenni, és a nap minden percében odafigyelni rájuk. Az óvónő is csak emberből van.
47. Ekka
2010. szept. 25. 10:13
Nálunk is van/volt hasonló. Én is az Anyukának szóltam.
46. Panka78 (válaszként erre: 44. - A14deb9047)
2010. szept. 25. 10:09

Szerintem pedig igenis durva, hogy nekiesik egyik gyerek a másiknak, csak úgy...

Ahogy anyuci mondja: temperamentumos..


Nem tudom mit szólt volna, ha merő temperamentumból, beverek neki egyet..-eszem ágában sem volt, csak szerintem ez gyerekkorban is durva

45. Panka78 (válaszként erre: 44. - A14deb9047)
2010. szept. 25. 10:07

Persze, de az sem megoldás, hogy a lányomat ordítva viszem minden reggel az oviba, nem alszik, létezni sem mer, mert bántják!


Pesze van jellemfejlődés, ez ok. Csak ne legyen "brutalitás"...

Az normális, hogy a felnőttek nem avatkoznak bele a gyerekek dolgába, aztán mindenféle videók keringenek a neten, ahogy a sulisok egymást agyonverik..

Ja.. erősebb-gyengébb!!!!!

2010. szept. 25. 10:03
Nagyon nem szabad a dolgokba belebonyolódni, mert mindig, mindenhl, mindenkivel szemben nem védhetjük meg a gyermeket. És aztán közben megszokja, hogy ha valami gond van, amajd az anyu elintézni. Ahogy a sokkal kisebbek már a játszótéren is nézeteltérésbe keverednek egymással, ez az óvodára, később az iskolára is ugyanúgy jellemző lesz. Természetesen finoman lehet beszélgetni az anyukákkal, a gyermekekkel is, de az utóbbiak aligha fognak szót fogadni. Minden egyes kisgyermek mellé nem lehet dasdust állítani. Itt már megjelenik az erősebb-gyengébb természet. Ez hozzátartozik a személyiségjellem fejlődéséhez. Joggal kérdezik: az enyémet is megverték az óvodában? Igen. Nem is akárkinek a fia... Aztán elbeszélgettünk, egy titkot elmondtam a fiamnak, hogy mit tegyen, ez be is következett, attól kezdve végig az óvodában jó barátok lettek. Nem védhető meg a gyermek állandóan a konfliktusoktól. Ezt nekik maguknak kell megtenni szülői segítséggel a háttérből, de nem konfrontálódva.
43. Panka78 (válaszként erre: 41. - Rozsa13)
2010. szept. 25. 10:01

Anyuka elég jól kezelte, még bocsánatot is kért!


A ciki, hogy előkapta az óvónőket, hogy Ő erről miért nem tud...

42. sunshine24 (válaszként erre: 39. - Panka78)
2010. szept. 25. 10:00
Sajnos ugyanúgy, ahogyan nekünk felnőtteknek, a gyerekeknek is nagyon nehéz alkalmazkodni egy új környezethez, ismeretlen emberekhez. Szerintem ez a harapós kislány csak fél, és így fejezi ki az érzéseit. De ezt egy tapasztalt óvónőnek tudnia kéne helyén kezelni. Vannak dolgok, amit a gyerekek lerendeznek egymás között, de ez nem vonatkozik a tesi bántalmazásra. Én továbbra is azt javaslom, hogy tapintatosan meg kell próbálni beszélni vele, esetleg a többi szülőt is kikérdezni ezügyben. A nekitámadás, vagdalkozás sohasem vezet célra.
41. rozsa13 (válaszként erre: 5. - Panka78)
2010. szept. 25. 10:00

Helyesen tetted!

Sajnos sok szülőt egyáltalán nem érdekli mit tesz a gyermeke! Ezért is van az a sok verekedés az iskolákba, mivel ovodás korba figyelmen kívül hagyják, és egyre durvább dolgok lesznek urrá a gyerekeken!

Sajnos mi is voltunk hasonló helyzetbe ovodás korba, az anyuka vérig volt sértődve mikor szoltam neki, hogy csináljon a gyerekével valamit mert verekszik és meg alázza a gyengébeket!

Majd ipariba meg fel volt háborodva mikor ki csapták a kisfiát az iskolából, mert szerinte csak jó vicc volt másnak az ennivalóját kiszedni, és emberi ürüléket tenni a helyére és kényszeríteni az el fogyasztására!

Kíváncsi lettem volna vajon ha az ő gyerekével tették volna olyan jó viccnek találta volna?

Milyen borzasztó érzés lehetett annak a szülőnek akinek a gyermekét megalázták, hát még a gyereknek!

2010. szept. 25. 09:58

Egyébként pedig nem akarok/nem akartam nagy feneket keríteni a dolognak, hiszen tudom milyen egy 3 éves gyermek.

Ezért is szóltam csak az anyukának, hogy próbálja otthon rendezni a lányával a dolgokat.


(én nem haragszom senkire, sem az óvónőkre, sem az anyukákra, csak éppen nem járok örömtáncot, amiért egy mási kgyerkőc bántja az enyémet)

Nem akarok semmi további ügyet, veszekedést, nézeteltérést!

Szóltam, és én ezzel le is zártam az ügyet!

Nem akarok asztalt borogatni, csak még időben akartam megállítani ezt az egészet!

Én vagyok a szülő, és számomra a gyermekem az első! ...ha sérelem éri, próbálom megvédeni, hiszen még annyira kicsi.

39. Panka78 (válaszként erre: 36. - Sunshine24)
2010. szept. 25. 09:54

Az óvónők kérdezték a szülőin, hogy otthon mondják-e a gyerekek, hogy bántják őket?

Én mondtam, hogy a lányom igen. Az óvónők bólogattak.


Igen, a lányom nagy költő- és színésznő, de a kék-zöld csípésnyomokat, kaparásokat, marást az arcán nem találja ki, hisz a saját szememmel látom.

38. katácskák (válaszként erre: 27. - Panka78)
2010. szept. 25. 09:52

Tudom sajnos ezért írtam meg a tapasztalatomt, sőt a gyakorlati helyén azért kapott 4-t "csak" mer beszólt a gyakorlatvezetjének sőt engem is behívatott azzal, hogy +kérdezzen engem, hogy itthon is "gyerekes békebíró" szerepet tölt be a Gyermekem,??? na képzelheted mit éreztem azt nem kivánnám Senkinek....:(((

Csak annit tudtam kinyögni, mivel mi sem szeretjük, sőt kerülnénk a konfliktusokat messziről, hogy az baj, hogy ilyen a Leányzóm, erre faképnél - válasz nélkül hagyott bennünket

Bocsánat, hogy magunkról is írtam.Köszönöm Neked.

37. Panka78 (válaszként erre: 33. - 91c956613e)
2010. szept. 25. 09:52

Állítólag még nem "büntethető", mert még csak 3 hete ovis.


Egyébként meg azért szóltam, mert pl. mi van akkor, ha hónapokig nem rendeződik a dolog, a lányom meg minden nap azt fújjja, hogy a Kislány már megint bántotta..

Akkor üljek, és várjam a "csodát".. a lányom meg szépen lassan sikítófrászt kap az ovitól..


Nekem elég az, ha belecsíp egy nap 1x!

Az jut eszembe, hogy nekem vajon, hogy esne, ha a munkahelyemen az egyik kollégám v. belémcsípne v. meghúzná a hajamat stb.

2010. szept. 25. 09:50
Beszélni kellene más szülőkkel is, hogy ők mit tapasztalnak. Ebben az életkorban a gyerekek még nem nagyon tudnak különbséget tenni valóság és képzelet között. Nem egyszer fordult elő, hogy ott voltam az óvodában, és egy gyerek odajött panaszkodni, hogy bántotta a társa, miközben saját szememmel láttam, hogy semmi nem történt. Nem vonom kétségbe, hogy bántották a gyereked, de számításba kell venni az ilyesmit is. Ellenőrizd minden délután, van-e rajta harapásnyom, és ha van, akkor irány az óvónő.
2010. szept. 25. 09:50

Teljesen igazad van hogy szóltál az anyukának.

Ha az óvónők tudtak a problémáról és a szülőin is szóba hozták akkor mért nem mondták el az anyukának?Joga van tudni hogy mit csinál a gyermeke az oviba és lehet hogy pont ő tudná a kislánnyal megbeszélni hogy ne csináljon ilyet,hisz ő az anyukája.Elég furcsa ez az óvónénik részéről.

Nálunk biztos rögtön szólnának ha valami történik.De én biztos nem sértődnék meg azon ha egy másik anyuka oda jönne és szólna hogy a gyerekem bántja az övét,persze ha normális hangnemben és emberi módon közölné.Mert a gyermekünk minden tettéért nehéz felelősséget vállalni,főleg ha más felügyelete alatt történt.

De akár megpróbálhatod hogy az óvónők és te és a verekedős kislány anyukája összeültök és átbeszélitek ezt az egészet és mindenki elmondja a maga nézőpontját.

2010. szept. 25. 09:49

Másrészt én azt nem tudhattam, hogy az óvónők még nem szóltak az anyukának. Gondoltam, ha a szülőin felhozták, akkor már az anyuka is képben van.


Na... most majd az óvónénik nézhetnek rám mint a véres rongyra... Jöhet a szivatás...:S

2010. szept. 25. 09:48

Az óvónő azért van ott,hogy az ilyen jellegű problé-

makat megoldja és szépen hatni tudjon a kis vadócra.

32. 9242a6388c (válaszként erre: 27. - Panka78)
2010. szept. 25. 09:44
Van amit le tudnak rendezni, és van amikor be kell avatkozni.
31. Panka78 (válaszként erre: 28. - Sunshine24)
2010. szept. 25. 09:43
Azért a támadástól messze volt:D ..szerintem a helyzethez képest teljesen normális voltam:)
30. katácskák (válaszként erre: 23. - Panka78)
2010. szept. 25. 09:43

Ez nem bajkeverő-keresősség a Részedről-hidd el.

De muszáj éppen ezért is, hogy NE legyenek ilyen éjjeletek-nappalotok:(((...remélem szerencsével jársz:))),szurkolunk, Értetek, s jobbulást Neked.

29. Panka78 (válaszként erre: 26. - 9242a6388c)
2010. szept. 25. 09:42

Igen, csak "mindenki" azzal jön, hogy az óvónőknek kell ilyenkor cselekedni..


Igen, de nem cselekedtek. Jó nem vere agyon a lányomat, de inzultálja, és ez éppen elég!


Amúgy sem akartam az óvónőknek szólni, hogy szóljanak az anyukának.. Nem vagyok az az "üzengetős" típus.

28. sunshine24 (válaszként erre: 23. - Panka78)
2010. szept. 25. 09:41
Abba is gondolj azért bele, hogy az a szerencsétlen nő lehet, hogy nem is tudta, hogy a lányával probléma van, mert otthon nem vett észre ebből semmit. Te pedig nekitámadtál. Esetleg inkább a többi szülővel kellene beszélni, mit tapasztalnak ők a gyerekeiken, és közös erővel, összefogva beszélni az óvónővel.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook