Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha egy éve kértem szociális alapon tb mentességet, meg lehet online hosszabbítani? fórum

Ha egy éve kértem szociális alapon tb mentességet, meg lehet online hosszabbítani? (tudásbázis kérdés)


13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - 6f18f6fd9c)
2021. jún. 28. 11:50

Nem is rád gondoltam. Hanem, aki csak kiélte a frusztrációját. :)


Amúgy most ez van, hogy van a most lejáró szociálisan elengedett és a meghosszabbított.

De biztos, ami biztos bemegyek, hogy újra kell-e kérni, hogy elengedjék egy időre.

A nyilvántartási szám ugyanaz a meghosszabbítottnál is, mint a szociálisan elengedettnél.

A bejelentő neve pedig a kormányhivatal.


Amúgy most lesz majd a következő időszakra állásom szóval nagy tartozás, akkor sem gyűlne össze.

12. 6f18f6fd9c (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 28. 11:36
Én nem leszóllak, félreértés ne essék. Ugyanígy voltam, ahogy te is. Mikor lejárt, már eljártam - alkalmiként - dolgozni, így munkaidőben nem tudtam megoldani az ügyintézést. Aztán amikor mégis el tudtam menni, közölték, hogy 40 eft havi jövedelem fölött nem jár. Szóval ha van is jövedelmed, de nincs nyoma, véletlenül se valld be.
2021. jún. 28. 11:22

Köszi a választ.


Egyetem után lett meghosszabbítva ez szóval kicsit összejöttek a dolgok.

Bár az igaz, hogy ugyanazzal a kóddal meg adatokkal lett meghosszabbítva, mint az első körben intézett tb jogviszony.

10. ikres_anyu (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 28. 11:17

A kérdésedből az derül ki, hogy szoc rászorult vagy és azért kaptál mentességet.

Véleményem szerint ez neked meghosszabbodik.

De azt javaslom hogy menj biztosra és vagy a kormányablaknál, vagy a jogosultságodat megállapító járási hivatal hitósági osztályán érdeklődj. Biztos, ami biztos alapon.

2021. jún. 28. 10:36

Köszönöm szépen a hasznos infókat.

Tehát attól még, hogy meghosszabbították november végéig attól, ha lejár az egy év fizetni kell novemberig is igaz?

Magyarul a héten menjek be, mert nem a szociálisan nem fizetős időszak tolódott ki?


Aki pedig csak leszól és kötekszik annak lehet a saját házánál is van sepregetni való.

8. fincsi5 (válaszként erre: 7. - 6f18f6fd9c)
2021. jún. 28. 08:52
Majd szeptembertől.
7. 6f18f6fd9c (válaszként erre: 4. - Fincsi5)
2021. jún. 28. 08:45
Mert talán dolgozik...
2021. jún. 28. 07:51

A jogalkotó célja a személyes kontaktusok csökkentése volt, szóval ezért hosszabbították meg, hogy kevesebbet kelljen az embereknek ügyintézni.


A nyomtatvány letölthető a megyei kormányhivatalod honlapjáról, az meg már hivatalfüggő, hogy email-ben elfogadják-e.

E-papíron is beküldhető, csak macerás kicsit.

5. ikres_anyu (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 28. 07:48

Van egy kormányrendelet, amely kimondja, hogy a veszélyhelyzet alatt lejáró TB jogosultság meghosszabbodik. Ez a jogszabály még hatályban van, így a lejáró jogosultságod meghosszabbodik, egészen a veszélyhelyzet megszűnését követő második hónap végéig. De amit kaptál hatósági bizonyítvány, valószínűleg a rajta szereplő ügyintéző meg tudja neked mondani, mi a teendő ilyenkor.


Jogszabály: 556/2020. (XII. 4.) Korm. rendelet - a veszélyhelyzet ideje alatt teendő, egyes szociális és gyermekvédelmi ellátásokkal kapcsolatos intézkedésekről, valamint a szociális és gyermekvédelmi szolgáltatásoknak a veszélyhelyzet ideje alatt elrendelt működési rendjéről.

Pontos hely: 3. § Az e rendelet hatálybalépésekor fennálló és a veszélyhelyzet ideje alatt lejáró, az Szt. 54. §-a alapján az egészségügyi szolgáltatás igénybevétele céljából megállapított jogosultság időtartama a veszélyhelyzet megszűnésének hónapját követő második hónap végéig meghosszabbodik.

4. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 28. 07:47

"... ha nem muszáj nem mennék be.."


Mert miért is mennél? Időd sincs, a támogatás csak jöjjön.

3. 6f18f6fd9c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 28. 07:41
Online nem lehet, újra le kell adni a kérvényt, személyesen.
2. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 28. 02:15
Szerintem ha lejár a mentesség fizetned kell érte.
2021. jún. 28. 01:42

Sajnos ez a vírusos év így alakult, de munkám csak szeptembertől lesz. Így ne kövezzetek meg. A tb jogviszonyom július másodikáig plusz november harmincig van érvényesnek írva.

Muszáj bemenni a kormányhivatalba vagy online is meglehet ezt hosszabbítani?

Ha nem muszáj nem mennék be.

Remélem világos mire gondolok.

Köszönöm a segítséget! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook