Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha bekapcsolom a sz.gépet megjelenik a bejelenkeztető képernyő, és kiírja hogy válasszak felhasználói ikont. Hogy tudnám ezt megszüntetni? fórum

Ha bekapcsolom a sz.gépet megjelenik a bejelenkeztető képernyő, és kiírja hogy válasszak felhasználói ikont. Hogy tudnám ezt megszüntetni? (tudásbázis kérdés)


1 2
13. a74de3d08a (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2008. dec. 11. 09:42
5. hsz-ben leírtam.
12. a74de3d08a (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2008. dec. 11. 09:41

háááát, egyáltalán nem.

leírtam lentebb részletesen az okokat.

11. emagdi (válaszként erre: 6. - A74de3d08a)
2008. dec. 11. 09:35

azt, hogy ilyenek kerüljenek a gépre, nem azzal kell megakadályozni, hogy nem rendszergazdaként lépsz be:))))))


nekem eddig még mindent elkapott a vírusirtóm és a tűzfalam (kopp-kopp), pedig nem tegnap kezdtem internetezni...

10. emagdi (válaszként erre: 8. - A74de3d08a)
2008. dec. 11. 09:34
miért? miért korlátoznád le saját magad, ha csak te használod a gépet?:)))
2008. dec. 11. 09:34

Ha csak egy felhasználód van (te, mint rendszergazda), akkor nem kérdezi meg.

Ha több felhasználói fiókot is létrehoztál, akkor szerencsétlen gép kénytelen megkérdezni belépéskor, hogy akkor most ki akar belépni:))

Amúgy valóban a vezérlőpult/felhasználói fiókoknál tudod beállítani, ott látod is, hogy hány élő fiókod van.


(Általában ha többen használnak egy gépet otthon, akkor célszerű több fiókot csinálni, így megvan a saját profilja a gyereknek is, meg anyukának is, apukának is, mivel nyilván mindenki más hátteret szeret, vagy mást néz/nézhet az interneten, ezért sok esetben célszerű lehet)

8. a74de3d08a (válaszként erre: 7. - Vemalsar)
2008. dec. 11. 09:28
attól, hogy otthoni pc, attól még nem lenne szabad rendszergazdaként dolgozni, ha nem muszáj. :-(
7. Vemalsar (válaszként erre: 6. - A74de3d08a)
2008. dec. 10. 21:58
Ehhez tennék még annyi kiegészítést, hogy Windows rendszereken általában a felhasználó majdnem teljes jogkörrel rendelkezik, ha a gép egy otthoni PC, mert ilyenkor többnyire nincs aki konfigurálja a profilokat, amennyiben suliban, cégnél stb. van természetesen más a helyzet. Egyébként ennek a felhasználós dolognak a Unix alapú rendszereken lehet látni egy normálisabb megvalósítását (pl. Linuxokon).
6. a74de3d08a (válaszként erre: 5. - 7934d1ac97)
2008. júl. 10. 13:45
ha rendszergazdiként dolgozol a gépen, ha vírus, trójai, spy stb. program kerül a gépedre, akkor az megkapja a rendszergazdai jogosultságot, amivel igen nagy károkat okozhat a rendszerben (attól függ, milyen típusú). míg, ha korlátozott jogú felhasználóként használod, akkor, ha esetleg a kártékony program rá is kerül a gépedre, akkor sem tud jelentős kárt tenni benne, mivel a rendszer szintű műveletekhez rendszergazdai jogosultság szükséges. a lényeg, hogy olyan jogosultságot kap a káros program, amilyen jogosultságú felhasználóként éppen be vagy jelentkezve. emiatt nem tanácsos rendszergazdiként használni.
5. 7934d1ac97 (válaszként erre: 4. - A74de3d08a)
2008. júl. 10. 13:35
miért? :-o
4. a74de3d08a (válaszként erre: 2. - Loch ness)
2008. júl. 10. 12:38
lehet, hogy ki lehet kapcsolni, de nem tanácsos rendszergazdaként szörfölni a neten.
2008. júl. 10. 09:46
aha így kell:) én is szoktam ezt néha bekapcsolni, néha ki. mik a felhasználók?? (pl. rendszergazda, felhasználó stb...)??
2008. júl. 10. 09:36
A Sajátgép/Vezérlőpult/Felhasználói fiókoknál lehet valamit csinálni. Pl. kikapcsolni a Vendég c. fiókot. Ha nincs kedved próbálkozni, várd meg, amíg valaki nálam okosabb ír ide :)
2008. júl. 10. 09:31
Ha bekapcsolom a sz.gépet megjelenik a bejelenkeztető képernyő, és kiírja hogy válasszak felhasználói ikont. Hogy tudnám ezt megszüntetni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook