Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha az Isten a 3. napon teremtette a Napot és a Holdat, akkor hogy a francba számolta előtte a napokat? fórum

Ha az Isten a 3. napon teremtette a Napot és a Holdat, akkor hogy a francba számolta előtte a napokat? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
38. Katinkaboszi (válaszként erre: 11. - 3afdbd21b7)
2008. aug. 3. 22:56

Csodálom a tanárod válaszát. Pedig olyan egyszerű.


Az egyik a biblia válasza, vagyis a hívőké,

míg a másik, a tudományé.


És ezek megférnek ma már egymás mellett. Mert mindkettő a hitről szól, ki ebben hisz, ki abban. Nézőpont kérdése.

2008. aug. 3. 14:19

Érdekes kérdések, érdekes válaszok:)


"A nappalokhoz és éjszakákhoz nincs szükség a napra! Amire szükség van, az fény és forgó föld. Isten a fényt az első napon teremtette (1Mózes 1,3). A „lett este, és lett reggel” kifejezés bizonyosan azt jelzi, hogy a föld forgott." pardi.ro


-----------

" Ha kizárólag a Bibliára hagyatkozunk, és figyelmen kívül hagyunk minden személyes előítéletet és más Biblián kívüli elképzelést, el kell fogadnunk, hogy abban az időben, amikor még csak ez első nemzedék létezett, a férfiaknak a húgaikat vagy nővéreiket kellett feleségül venniük. Különben nem születtek volna meg a későbbi nemzedékek!


A Bibliából nem tudjuk meg, hogy Káin mikor házasodott meg. A többi házasságról és gyermekről sem közöl részleteket, de bizonyosra vehetjük, hogy az emberi történelem kezdetén néhány férfinak a húgát vagy nővérét kellett feleségül vennie.

Az a törvény, amely megtiltja a közeli rokonok házasságát, csak Mózes alatt lépett hatályba (3Mózes 18-20)

Ábrahámról tudjuk, hogy feleségül vette a féltestvérét (1Mózes 20,12). Isten megáldotta ezt a frigyet, és Izsákon és Jákobon keresztül a zsidó nép kiindulópontjává tette. Csak 400 évvel később adott Isten Mózesnek olyan törvényeket, amelyek tiltják az ilyenfajta házasságokat.

Tudnunk kell: Az egész emberiség fokozatosan degenerálódik, mivel a hibák nemzedékről nemzedékre halmozódnak.


Viszont minél közelebbi rokonságban van két ember, annál valószínűbb, hogy génjeikben hasonló hibák lépnek fel, amelyeket közös őseiktől örököltek. Testvéreknél abból kell kiindulni, hogy átörökítő anyaguk hasonló hibákat mutat. Az ilyen kapcsolatból születő gyermek egy génpárban mindkét szülőjétől ugyanazt a rossz gént örökölheti. Ebből a két káros génből súlyos defektusok származhatnak.

Ádámnak és Évának azonban még nem voltak felhalmozódott genetikai defektusai. Az első két ember a teremtés után testileg tökéletes volt. Minden, amit Isten alkotott, „nagyon jó” volt (1Mózes 1,31).

...Ádám pedig: "még nemzett fiakat és leányokat."

Így Kainnak volt kivel letelepednie Nód földjén...


pardi.ro

2008. aug. 3. 13:43
Anyira lkogikus pedig.Előtte nem voltak éjjelek és nappalok sem.A 3. napon meglett a nap és a hold és onantól kezdve lettek nappalok és éjjelek.Mit nem lehet ezen érteni?
2008. aug. 2. 22:04
Lányok, lányok!!!!! Miért kell mindig minden fórumon balhézni és vitatkozni??? Miért nem lehet meg mindenkinek a saját véleménye???? Ez olyan nagy dolog????????
34. Kiss Mária (válaszként erre: 32. - 9778ca1817)
2008. aug. 2. 20:44
Egyébként vallásos vagyok, de lelkileg és szellemileg sem vagyok gyenge. Ha nem értek valamivel egyet, akkor sem sértegetem azokat akik más véleményen vannak. Igaz az intelligenciát nem tanítják még az egyetemeken se, az belülről jön (de lehet, hogy csak a lelki szegényeknek). De legyetek nyugodtak ezennel eltünök erről a fantasztikus fórumról, és minden további jót kívánok az életben.
33. Kiss Mária (válaszként erre: 32. - 9778ca1817)
2008. aug. 2. 20:39
Én is, vagy csak nektek szabad?
32. 9778ca1817 (válaszként erre: 29. - Kiss Mária)
2008. aug. 2. 19:51
A vallás (főleg a katolikus) politikai hatalom. Mindig is az volt. Egyébként kit sértett volna meg? Csak a saját véleményét mondta el.
31. 9778ca1817 (válaszként erre: 25. - Drnéni)
2008. aug. 2. 19:47
:) :) :)
30. 9778ca1817 (válaszként erre: 10. - Efa181b264)
2008. aug. 2. 19:42
vérfertőzésből:P
29. Kiss Mária (válaszként erre: 24. - 451d525bd6)
2008. aug. 2. 19:17
Remélem tudod, hogy ezzel a kijelentéssel elég sok embert megsértesz. Azt hiszem nem igazán tudod miről beszélsz.
2008. júl. 14. 19:36

Ok, nem akartam megbántani senkit csak annyira élvezem hogy mikor honfoglalózok mindig a bibliai kérdésekbe sülnek be a legtöbben. Volt egy játék a RTLen az egy a 100ból. Karácsonyi adás: már az első körben amikor azt kérdezték hogy mit ünneplünk karácsonykor kiesett 87 ember, máskor talán 30 max 50 ember esett ki. Akkor elképedtem hogy mi történhet Magyaroszágon hogy az emberek ennyire párhuzamosak a témával.


Bocsánatot kérek mindenkitől akit klisébe zártam a kijelentésem miatt.


Nuxy, érdekes hogy azért ez a téma 2000 év távlatából is mindig megosztja az embereket. Jó hogy feldobtad, jó téma mert másképp nem írnának ennyien.

2008. júl. 14. 19:22

"néhány olyan magyarországitól"

nem olyan magyarországi:-) egy közösségtől kérdeztem, és csak egy kérdés volt, semmi több....

Nem tudhatom, h ők mennyire vannak otthon ebben a témában, hát rákérdeztem, nem is igazán vártam, h itt majd "megtérülök" csak láttam a neten, h megválaszolatlan kérdés, és egy próbát tettem...

2008. júl. 14. 18:43

Jah dadaizmus, es volt Zola aki azt irta hogy Nana...ezzel kevertem, de a lényeg hogy engem megfogott benne az hogy mennyire nem jött össze. Nekem ezzel bizonyossá vált hogy kell legyen egy Ész ami felette áll mindennek és mindent irányít mert irányítás nélkül semmi szabályos nem létezhet.

Nuxy, értem hogy szlovákiai vagy csak az hogy néhány olyan magyarországitól próbálsz kérdésedre választ keresni aki még azt sem tudja hogy Jézus születését ünnepeljük karácsonykor, abban nincs sok logika. Jó hogy kérdezel, még ha nem is hiszel, mert attól még hogy valamiben nem hiszel vagy nem érdekel hogy van, attól az még létezhet. Utálom az olyan embereket akik valamitől-valakitől elzárkóznak anélkül hogy ismernék.

25. drnéni (válaszként erre: 21. - 2250724d1a)
2008. júl. 14. 18:27

Bocs, de az nem dadaizmus?

Amúgy Istem biztos először svájciórát teremtett, csak Mózes nem tudta, mi az, így nem írta bele a könyvébe.

Ádám és Éva téma: olvassátok el a teremtéstörténetet: 2 van belőle. A világ teremtésénél egyszerűen annyit ír: férfinak és nőnek teremtette, nem mondja, hogy hányat. Az ókorban az embereknek nem volt olyan marha sok idejük irkálni meg olvasgatni, ezért tömören kellett fogalmazniuk, aztán az okosabbja értette, a hülyébbje meg szó szerint vette (akárcsak manapság).

2008. júl. 14. 16:42

én Szlovákiai vagyok:) és nálunk is volt vallásóra amin rendszerint a 7 végét beszéltük meg vagy más dolgokat:o)

Egyébként nem hiszek Istenben, hiszek magamban és pár emberben körülöttem, úgy gondolom az Istenre csak a "lelkileg gyengébb" embereknek van szükségük, kitaláltak valamit, valakit akiben bízhatnak, olyanoknak van rá szükségük akik nem hiszek eléggé önmagukban és a saját erejükben...-ez csak az én véleményem....

A kérdés innen származik: [link]

Csak gondoltam megérdeklődöm, hogy Ti hogy lássátok:-)

23. cel
2008. júl. 14. 16:02

Vannak dolgok amikre nem biztos, hogy tudnunk kell a választ. Szerintem ez a kérdés is ezek közül való.

Így van megírva, így fogadjuk el. Aki ismeri a bibliát, hisz a teremtésben abban fel sem merül ez és ehhez hasonló kérdés. Véletlenül sem szeretném megbántani a kérdést feltevőt, de talán nem tévedek nagyot, ha egy csöppnyi szkepikusságot vélek felfedezni benne a teremtéssel és a bibliai történetekkel kapcsolatban. Természetesen ez nem negatívum, csupán személyes érzésem.

Egyébként kérdésedre én sem tudok válaszolni.

22. df30cb1959 (válaszként erre: 5. - Monidavi)
2008. júl. 14. 14:46
:D:D ez jó!
2008. júl. 14. 00:13

Szerintem a baj az emberekkel hogy nemcsak a Bibliát nem olvassák hanem mást sem. Pl verseket. A Biblia egy szimbolumhalmaz, vannak benne egyértelmű dolgok és vannak benne olyan dolgok amik a teologusokra tartoznak. Nekem egy teologus ugy magyarázta hogy Isten első nap elválasztotta a sötétséget a világostól, azaz meghatározta önmagában hogy mi a JÓ is mi a ROSSZ mivel a sötétség a Bibliában a rossz lelkiismeret, a bűn szimboluma.Ezután ír a Biblia arról hogy teremti a mennyezetet és elválsztja vizeket. Ez azt írja le ahogy Isten a teret teremti. Utána van amit te kérdeztél Isten nem szimplán a Holdat teremti hanem időt ezt jól mondod, csakhogy ha továbbolvasod a Bibliát ott az áll hogy Isten előtt 1000 esztendő 1 nap és 1 nap 1000 esztendő. Magyarul neki másképp ketyeg az órája.


Amugy ha érdekel a téma ne ilyen fórumokon kezdj el keresgélni. Én romániai vagyok nálunk van a suliban vallásóra, és csak tátom a számat hogy Magyarországon ilyen dolgok felől milyen tudatlanok az emberek. A szószerinti értelmezés nem jön be, mint ahogy nem érted meg Ady versét ha nem helyezed bele egy adott történelmi háttérbe, nem ismered meg annyira a stílusát hogy megértsd mi a szimbolikája. Ahhoz hogy megértsd több versét át kell olvasd újra és újra, kortársirodalmat tanulmányozni. A Biblia nem csak egy leírás. a Biblia irodalmi mű. Ne azon filozz hol találsz benne hibát hanem van egy kérdésem azon filózz el: Ott volt a századforduló környékén a nanaizmus, egy mikroirányzat a modernizmusban. Az volt a terve hogy úgy írjon verseket hogy kivágtak szavakat az újságokból, összekeverték egy kalapba, egymás után húzták ki őket ahogy jött és kész. Hát azért maradt olyan mikro mert nem jött össze nekik. Egy irányító inteligencia nélkül pusztán sorsszerűségből még semmi nem teremtődött. Pedig csak pár szóról beszélünk. Belegondoltál már hogy mindent milyen rend irányit. A periodusos rendszer, micsoda rend uralja, az emberi test, a természet körforgása, a fizika mind olyan törvényszerű hogy nincs benne hiba. Láttam egyszer a magellánban emberi okoskodásokat arról hogy milyen lenne a tökéletes ember. Három lábbal ábrázolták...gondoljatok bele hogy lehetséges akkor a szex. Az a magasabb Intelligencia aki minket teremtett jobban gondolt minden vetületére az életünknek mint az emberi okoskodás.


Én Istenben hiszek, nem a kiforgatható Biblia Istenében hanem egy olyan hatalmas Istenben akit én nem tudok felérni ésszel ezért néha nem értem, vagy emberi szemmel hibásnak látom a műveit.De hiszem hogy minden egy hatalmas rendbe illeszkedik bele, amit csak Ő lát összességében én pedig mint egy 1 dimenziós figura egy pontot fogok fel a hatalmas térből.

20. efa181b264 (válaszként erre: 19. - 451d525bd6)
2008. júl. 13. 17:56
Hát igen sosem tudjuk meg az igazat4 Sajnos! Engem érdekelne!
2008. júl. 13. 16:29
:-) én nem tudom... nagymamámnak szoktam azt mondani, hogy a Bibliát is csak úgy írták mint a [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Harry Potter[{[{[/A]}]}]t:) amin rendszerint felháborodik... De hát lehet hogy egy jó lelkű ember, mert igenis a Bibliában sok jó dolog van, példás viselkedés leírva:) na szóval szerintem egy jó lelkű emberke irt egy hosszú történetet, hogy hogyan is kellene kinéznie a világnak, - a jók büntetést kapnak a jók pedig elnyerik a méltó jutalmukat... Ezzel okítva a többi embert, mint pl. az állat mesék a kicsi ovisoknak amit elalvás előtt olvasnak:)
2008. júl. 13. 15:49
Próbáltam már hasonló beszélgetést kezdeményezni lelkésszel és hívővel, de úgy elkezdtek terelni, hogy azt hittem másodállásban juhászok. :)
2008. júl. 13. 15:47

Eszembe jutott valami!

Hozzáteszem hiszek valamiben, talán magamban és a Bibliában igen is vannak jó dolgok leírva, de ...


Szóval mi van, ha ez az Ádám Éva mese magáról """Istenről"""szól aki örök életű hiszen csak is így lehet, hogy ilyen gyorsan szaporodtunk.


De lehet, hogy Nuxynak van igaza.

Te jó ég mekkora álszentség amit sokszor papolnak nekünk okos emberek!

2008. júl. 13. 15:43
Na igen furi, mert hát mentek a piacra Káin és Ábel és egyikük lopott és megbélyegezték, na de hát ha csak négyen voltak, hogy lehetett hogy már volt piac és sok sok ember?
2008. júl. 13. 15:33
Ti még nem hallottatok házasság törésről szerintem Éva kamatyolt a fiaival is:-) hehe...
14. 91d4989ab9 (válaszként erre: 10. - Efa181b264)
2008. júl. 13. 15:04
én úgy tudom nem csak a két fiúk volt, csak ezeket ismerik többen
13. monidavi (válaszként erre: 11. - 3afdbd21b7)
2008. júl. 13. 15:03

Na, én erre azt mondtam volna, hogy az Isten teremtette Évát meg Ádámot egy szigetre, mikor "rosszak" voltak kitette őket "valahova" ahol meg a többi ember lemászott a fáról és felegyenesedett...

:)))))))))

12. monidavi (válaszként erre: 10. - Efa181b264)
2008. júl. 13. 15:03
Ráadásul az egyik gyerek megölte a másikat. Talán Káin Ábelt. De ebben nem vagyok biztos.
2008. júl. 13. 14:50

Sziasztok!

Egyszer egy volt osztályfőnökömmel (biológia - teológus tanár)bonyolodtam ilyen vitába, én akkor azt kérdeztem, hogy ha Isten teremtette Ádámot és Évát, mi pedig az ő leszármazottjai vagyunk,akkor hogy is van ez a majmokkal, hogy felegyenesedtünk és stb.... Na erre az volt a válasz, hogy ehhez én még fiatal vagyok:))))) Pedig csak azért érdekelt, mert ő mindkét tantárgyat oktatta és egymásnak néha ellent mondott a dolog...


Úgyhogy ehhez a kérdéshez is fiatal vagyok még,de kíváncsian várom a válaszokat:)))

2008. júl. 13. 14:31

Sziasztok!


Jó a kérdés és még fel lehetne tenni vagy ezer hasonlót amire még egy hívő ember se tud válaszolni.


Pl.

Ha Éva meg Ádám volt az első, és nekik csak két fiuk született ugyebár Káin és Ábel, akkor hogy is lettünk ennyien???

9. Sz.Csirke (válaszként erre: 5. - Monidavi)
2008. júl. 13. 14:11

Pontosan, es utana mikor megteremtette a napot, ehez igazitotta, hogy mennyi ideig legyen nappal.


Kulonben az istenhivok honnan tudjak, hogy mit melyik napon teremtett?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook