Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az apa nem fizet gyerektartást fórum

Ha az apa nem fizet gyerektartást (beszélgetős fórum)


98. f699cfb403 (válaszként erre: 97. - Fa3d5b4d84)
2008. febr. 26. 15:59

Hát látod nem tudom:(((( Egy jó dolog amit neki köszönhetek félig... az a lányom, de semmi mást nem.

Csak abban reménykedek, hogy egyszer valaki elkapja és jól megveri! Bár csak hülyébb lenne . Ha egy kicsit jobban meg lennének ezek az emberek szorítva akkor nem mernék ezt megtenni. Bár MAGYARORSZÁGON élünk. Mit várunk ilyen kormánytl??

97. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 94. - F699cfb403)
2008. febr. 26. 08:08
Fúj, de undorító! Egyszerűen kinyílik a bicska a zsebemben az ilyen hozzáálláson! Mi az, hogy beleröhög bárki pofájába? Hogy a fenébe nem tud az ilyen a föld alá süllyedni..? :-(
96. 70a5a27405 (válaszként erre: 95. - Hofiagi)
2008. febr. 25. 22:46
mese habbal, azt már nem látod.
2008. febr. 25. 20:43
az én exem is azt mondja (már 10 éve) hogy most nem áll úgy anyagilag, majd később egy nagyobb összeggel támogatja...
94. f699cfb403 (válaszként erre: 92. - Fa3d5b4d84)
2008. febr. 25. 20:42

Köszi szépen, de ahogy ismerem még ideiglenes lakcíme sincs bejelentve.Képes volt a bejelentett munkahelyét feldobni amikor megtudta, hoyg levonják a pénzét. Ő ezt megmondta beleröhög bárki pofájába, merts enki sem csinálhat semmit ha ő nem akarja.És kezdem belátni, hogy így is van. Ha foglalkoznának ezzel a témával akkor nem úszná meg az a sok féreg röhögve az egészet. Majd megkeresik a rendorok. Nem adom fel, de nem fogom tépni magam.

:(

93. f699cfb403 (válaszként erre: 89. - Borsóleves)
2008. febr. 25. 20:38

Nem tudom...

Ha tudnám akkor nagyon sok mindennel haladnék egy kicsit.

92. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 87. - F699cfb403)
2008. febr. 25. 08:53
Én úgy tudom, hogy lehet kérni lakcímkutatást a Népességnyilvántartótól megfelelő indokkal. Ez pedig elég megfelelő indok. Próbáld meg, hátha...
91. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 86. - Borsóleves)
2008. febr. 25. 08:52

Persze, te ismered a volt férjedet. Elég elvakult egy ember lehet... Szerintem akkor nyugodna le talán egy kicsit, ha valaki szülne neki még egy gyereket...

Egyébként mennyi ideig voltatok együtt?

90. Borsóleves (válaszként erre: 88. - F699cfb403)
2008. febr. 23. 23:42

Megkeresi????Na látod pont ezért kell még most a bírósághoz fordulnod (valahonnan szerezd meg a címét) hogy ez ne következhessen be!!!!!Ezek el sem tudják képzelni, hogy a gyerekek mit élnek át....Ezek az emberek tényleg nem normálisak!!!!

Hogy pontosan mikor kell a pszichológiai vizsgálat???Azt hiszem abban az esetben mindenféle képpen ha a gyermekelhelyezésben nincs közös megegyezés!!!

89. Borsóleves (válaszként erre: 87. - F699cfb403)
2008. febr. 23. 23:38
Nem tudod a bejelentett lakcímét sem???Akkor is jó ha valójában nem ott lakik!!
88. f699cfb403 (válaszként erre: 86. - Borsóleves)
2008. febr. 23. 22:59

Az én lányom apja még egy éve azt mondta, majd ha nagyobb lesz akkor megkeresi. Mivel még nem tud vele mit kezdeni és majd akkor elmond mindent a gyereknek és akkor megérti a dolgokat és szeretni fogja.

****A gyermekelhelyezésnél kell a pszicho doki is????**** Akkor már nem is aggodalmaskodok egy picit sem. Ahogy az az ember kinéz mostanában egy macskát nem lehetne rábízni, nemhogy egy gyereket.

2008. febr. 23. 22:54

Látom volt termés.

Beadtam a bíróságra a kérelmemet, hogy a gyermekelhelyezést hivatalosan is megkapjam és nehogy az a féreg csak úgy gondoljon egyet és elvigye pl. az óvodából.

Csatoltam a kérelmemhez mindent. Még azt is, hogy a rendőrségen feljelentettem gyermektartás fizetésének az elmulasztása miatt. Kiadtak ellene egy országos körözést, mert nem tudom a lakcímét sem.

Erre kapom a levelet a bíróságtól, hogy 15 napom van arra, hogy bejelentsem az alperes címét, mert ha nem akkor elutasítanak.

Hát király! Honnan a túróból szedjem elő a címétű? Én ezt nem értem.

86. Borsóleves (válaszként erre: 84. - Fa3d5b4d84)
2008. febr. 23. 22:15

Pedig tényleg szó szerint ezt mondta a pszichológus...

Hogy nem merne eltűnni, csak hiszed, ez bármire képes, én tudom!Komolyan!Nem vicc!

Ha csak ismeretlenül is belegondolsz: amikor elköltöztünk a gyermekemmel otthonról, akkor is azt mondta, hogy én mehetek de a gyereket nem viszem sehova, úgy kellett megküzdenem érte....végül sikerült és ahogy kitettem a lábam a kapun gyerekkel együtt mentem a rendőrségre (éjjel) és a segítségüket kértem, elmeséltem a sztorit és kérdeztem, hogy elhozhatom e magammal a gyereket, azt mondták, PERSZE ha valami gond lenne csak telefonáljak és jönnek!!Jó mi?Mint valami elba... filmben:((Aztán pedig hónapokkal később megkezdődtek a kapcs.tartások, amikor nem egyszer előfordult, hogy amikor nem figyeltem kb. egy percig, mert mindig ott voltam vel(ük)e, megpróbálta szép finoman kiterelni a gyereket az utcára a kocsi fele!!Nem hazudok!!!Aztán meg most jön azzal, hogy megelégszik azzal is ha csak EGY HÓNAPBAN EGYSZER láthatja a két éves gyerekét csak had vihesse el!!!Fordított esetben én eddig sem elégedtem volna meg annyi idővel amennyit Ő a gyerekemmel lehetett (volna) nemhogy egy hónapban egyszer!!!Belehalnék, az tuti!!!!!De neki elég, csak elvihesse!!!Hozzátesze, úgy, hogy jóformán nem is ismerik egymást a gyerekkel, mivel két hónapos kora óta én nevelem, tehát a két év alatt kb. 15-ször látta a gyerek!!És még előző tapasztalata sincs gyerekneveléssel kapcsolatban!Tehát úgy elvinné, hogy azt sem tudja mit kell csinálni, mire kell figyelni, vagy egyáltalán....most mit mondja, egy anyukának ezt nem kell elmesélnem mire gondolok....

Ja és akkor még persze a többi húzása....Nahát ezért gondolom, hogy képes lenne rá!!!Ő nem azért vinné el és nem hozná vissza mert annyira szereti, hanem azért mert tudja, hogy abba aztán tényleg belegebednék!!!!Őt nem a gyerek érdekli!!!Akkor sem vette figyelembe, amikor megszögelte az autómat, hiszen ott van benne a gyerekülés, tudja nagyon jól, hogy az az én autóm, tudja, hogy azzal viszem, hozom a gyereket ha mennünk kell valahova!!!Ha figyelembe venné a gyereket, nem tette volna!!!!!Nem így van????

85. 70a5a27405 (válaszként erre: 58. - Ab31092128)
2008. febr. 22. 10:03
Hát elszomorító hogy az anya nem látogatja a gyerekét. Milyen anya az ilyen? Nekem megszakadna a szívem érte!!!!
84. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 83. - Borsóleves)
2008. febr. 22. 09:13

Nem értem ezt az egészet. Mi az, hogy az apukák a gyerek tinédszer korára tanulnak meg foglalkozni? Az már késő. Főleg a gyerek szempontjából. Addigra kiábrándul az apjából, meg ilyesmi. Akkorra már semmilyen kapcsolat nem lesz köztük érzelmileg.

Jól odamondtad a gyámhivatalnál. :-)

Azt azért nem hiszem, hogy el merne tűnni a volt férjed a gyerekkel. Az már azért bűncselekmény, és akkor nagyon rába...na.

83. Borsóleves (válaszként erre: 82. - Fa3d5b4d84)
2008. febr. 21. 23:24

Hogy igazából miből állapította meg azt nem tudom, maga a vizsgálat beszélgetésből és abból áll, hogy különböző képeket, amiken emberek szerepelnek stb. mutogat választanod kell melyik a szimpatikus stb.

Én annyit mondtam neki, hogy nem értem az "apukát" mire ez a nagy cécó, mikor már akkor sem látogatta rendszeresen a gyereket, és egyáltalán láttam mire megy ki a játék, az Ő anyja sem kiváncsi a gyerekemre, akkor miért akarja hogy Ő nevelje fel az én gyerekemet, stb. Miért nem mondja azt, az "apuka" hogy rendben, elváltunk, a gyerek jó helyen van, mindent megkap, szép, okos, stb. maradjon veled, csak sokat szeretnék vele lenni.....erre a pszichológus: naív vagyok, nagyon elfogult a saját gyerekem iránt, és még annyit, hogy vannak férfiak, akik csak a gyermekük tinédzser korára "tanulnak meg" foglalkozni a gyerekükkel....stb. És hogy apukát hagyni kell kibontakozni...mert mégha akart volna bontakozni, de ez, esze ágában sincs, a legutolsó tárgyaláson azt mondta, neki elég egy hónapban egy kapcsolattartás de akkor elviszi a gyereket!!!Neki mindegy csak had vigye el legalább egyszer!!!Hát nem, mert tudom, hogy egyszer vinné el és vissza se hozná!!!Ezer százalék!!!Ismerem annyira!!!De le sem tudom írni mit tennék ilyen esetben!!!!!

Október óta nem volt a gyereknél, előtte meg akkor amikor épp volt kedve, januárban volt a tárgyalás, erre ilyen hülye dumával jön, a gyereknek joga van vele lenni, erre megkérdeztem, igen???És október óta mióta nem látott milyen joga van?????Vagy hogy van ez???????

A pszichológus már csak hab volt a tortán, egyszer amikor ez az idióta egyfolytában a gyámhivatalhoz mászkált, csakhogy engem bosszantson, egy két alkalom után mondtam a nőnek, engem és a gyerekemet itt többet nem látnak, befejeztem, ha megbüntetnek hanem, akkor volt a gyerekem kb. fél éves, nem itt fogom felnevelni a gyerekemet az Ők irodájában, egy ilyen semmirekellő alak miatt....nem érdekelt mit mondanak, elfogadták!!!!!

Amikor elköltöztünk, rá két napra jöttek a gyermekjóléti szolgálattól környezettanulmányra, mert a férjem bejelentést tett....elmondanám, hogy Ő csak szeretne ilyen rendezett körülmények között lakni mint most mi, igaz a szüleimnél, de itt szeretnek minket, nyugodtan élhetünk, egy gyönyörű kertesházban, és ráadásul a szüleim imádják a gyerekemet...

Az biztos hogy a volt férjem abba kattant bele igazán, hogy nem adtam fel, akár hányszor "belémrugott" mindig felálltam, mindig megoldottam, nem keseredtem bele, nem döglöttem bele, az Ő szavaival élve, sőt még most Ő van a legnagyobb szarba!!!És ebbe beledilizett!!!!!!

82. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 79. - Borsóleves)
2008. febr. 21. 15:49

Akkor ez a pszichológus mire alapozta azt a véleményét, hogy az "apuka" is alkalmas a gyerek nevelésére?

Jól értettem, hogy veled kapcsolatban meg az volt a negatívum, hogy még reménykedtél abban, hogy zöld ágra tudsz vergődni vele, és esetleg értelmesen meg tudod vele beszélni a gyerekkel kapcsolatos dolgokat? Ezért vagy gyerekes? Mert akkor én is az vagyok... :-o

2008. febr. 21. 15:47
Visszaolvasva.elszomorit amit irtok...
80. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 78. - Borsóleves)
2008. febr. 21. 15:46

Hát, ez marha jó! Hogy egy ilyen ember miatt a gyerekedet pszichológushoz kellett rángatni? :-(

Az ilyen emberre még egy kutyát sem mernék rábízni. Szerencsére a bírónő másként látta. Azért ott is emberek ülnek...

79. Borsóleves (válaszként erre: 77. - Fa3d5b4d84)
2008. febr. 21. 14:41

ja még annyit, hogy már azóta gondolkodtam azon, hogy felhívom a pszichológust, megvan a mobil száma is, hogy megkérdezzem, hogy azok után is ez a véleménye, hogy az Ő általa teljesen normális, gyerekszerető apukának megítélt ember fél éve lassan nem látogatja a gyerekét, és esze ágában sincs róla gondoskodni????!!!!!

Itt mind hármunkat "megvizsgált", bár a gyereket öt percig látta kb. és az én szakvéleményemben azt írta, hogy gyerekes vagyok és naív, mert feltételezem egy emberről, egy apáról, hogy majd egyszer megjön az esze, persze nem szó szerint de ez volt a lényeg, az "apukának" pedig azt írta, hogy mindig mindenkire támaszkodik, képzeletvilágban él és erősen depresszív, vagy valami ilyesmi...

78. Borsóleves (válaszként erre: 77. - Fa3d5b4d84)
2008. febr. 21. 14:37
És tdod mi a legszebb, hogy emiatt az egész cécó miatt még egy igazságügyi pszichológiai vizsgálaton is részt kellett vennünk, ahol a pszichológus megállapított, bár nem tudom mi alapján, hogy a gyerek mind a kettőnkhöz ragaszkodik, és az apuka felügyelet nélkül is együtt lehet a gyerekkel....na hát nem hiszem hogy ez a "szakember" teljesen komplett volt...hiszen egy ember életéről dönt, mert akár lehetett volna döntő is, de hála istennek, nem volt az, mert a bírónő felülbírálta és teljes mértékben elutasította azt, hogy a gyereket elvihesse!!!A gyermekelhelyezés most már biztos, hogy nálam történik, bár a tárgyaláson még azért beszólt, hogy egyenlőre beleegyezik, nehogy nyugtunk legyen egy életre!!!!
77. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 76. - Borsóleves)
2008. febr. 21. 14:29

Hát, nem semmi... Mindig azt hittem, hogy az én exem a leggusztustalanabb ember, de tévedtem. Mindig tud olyan újat produkálni az élet, ami felülmúlja az előzőt. Nagyon sajnállak! De komolyan! Az viszont nem lehet kérdés, hogy a volt férjednek esélye sem lehet a gyerekek elhelyezésénél. Egy csomó dologgal tudod bizonyítani, hogy még a hétvégi apuka szerepére is alkalmatlan.


Tényleg nagyon jó lenne kitalálni valami okosat erre az egész patthelyzetre. Hogyan lehetne embereket rákényszeríteni arra, hogy teljesítsék a kötelességüket?

2008. febr. 21. 13:58

Sziasztok

Volt, hogy én is szóltam a volt férjemnek, hogy "és a pénz"????Erre az volt a válasza..."tőled sajnálom"...ilyen hülye egyszerű, mint egy faék....úgy csinál mintha olyan marhára tele lennék...rámhagyott egy valag tartozást, ami kb. havi 25ezer forint, stb....soroljam még, és tőlem sajnálja!!!!Nem komplett!!!

Röviden a története hogy állt a dolgokhoz: elköltöztem a saját házunkból, amit a nevemre felvett hitelekből vettünk meg és újítottunk fel, Ő ott maradt, oda költöztette a barátnőjét, a részleteket nem fizette, a felszólításokat nekem küldték, aztán egyszercsak mosták kezeiket és elköltöztek a házból, persze engem és a gyerekemet, onnatól kezdve ahogy kiléptem a kapunk többet nem engedett be, még a cuccainkért sem, aztán még: eljöttem csapot-papot ott hagytam, közte a pénztárcámat is, az első húzása az volt, hogy elvette a bankártyámat és amennyire a hitelkeret engedte levett róla pénzt, rá két napra fizetést kapott, nekünk meg nem maradt egy fityingünk sem!!!Na mindegy ezt volt, meg még sorolhatnám a keves húzásait....

Most pedig egyfolytában azon van, hogy tőlem el fogja venni a gyereket, majd Ő megmutatja, meg hogy majd intézgeti a jövőmet, stb. ennek ellenére a gyereket lassan fél éve nem látogatja, soha a büdös életbe nem vett neki semmit, még egy túrórudit sem!!!!!A szülei nem is látták még a gyerekemet, talán fényképen egyszer....járkált ha kellett ha nem a gyámhatóságra, hogy én micsoda egy szemét, stb. vagyok, hogy Ő így szereti a gyerekét, meg úgy....erre fel most még ide se tolja a képét, nem mintha hiányozna, de akkor mire volt jó a képmutatás....és még itt ülhetnék napestig és írhatnám, hogy micsoda görény dolgokat csinált és csinál még a mai napig....A legutóbbi "jócselekedete" az volt, lehet hogy már írtam, hogy megszögelte az autónkat, ami nem is lett volna nagy baj, csakhogy akkora defektet kaptunk, hogy majdnem ott maradtunk a gyerekemmel a kocsiba.....de hát Ő persze ebbe bele se gondol....csak abba, hogy velem ki tudjon ba....hogy milyen áron, azt már nem veszi figyelembe....

A gyerektartást meghatározzák, de ha nem fizeti senkit sem érdekel....én már azon is gondolkoztam, hogy a TV nyilvánosságához fordulok ezügyben...nem csak magam miatt hanem mindazok miatt akik ilyen helyzetben vanna...bár már volt aki megtette ezt is és semmi hatása nem volt....komolyan nem tudom mit lehetne még tenni....

Bocsi kicsit hosszúra sikerült...:)

75. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 74. - 200a1d39d3)
2008. febr. 21. 13:53
Sajnos ehhez is két ember kell. Ha csak az egyik képes normálisan beszélni, a másik meg folyamatosan hárít, azzal nem megyünk sokra.
74. 200a1d39d3 (válaszként erre: 73. - Fa3d5b4d84)
2008. febr. 21. 13:49
Ez a kár,ha már törvény elé kell állni..de csak szerintem..két ember megegyezhetne,bár tudom,hogy ez nem mindig olyan egyszerű,de ha nem akarnak ráfizetni,jobban tennék...
73. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 72. - 200a1d39d3)
2008. febr. 21. 11:16
A törvényben úgy van meghatározva, hogy az apa a saját megélhetésének a rovására is köteles fizetni!
2008. febr. 21. 11:06
Nézhetné annyiba a gyerekét az apuka,hogy fizet egy bizonyos összeget,persze ne annyit,hogy ő maga ne tudjon megélni,mert sajna van olyan exfeleség,akinek nincs annyi pénz,ami elég lenne...
71. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 70. - 4fb920abf7)
2008. febr. 21. 10:59
Ha a volt feleséggel akar kitolni, ne a gyerek rovására tegye! Ha meg a gyerekét nem szereti, nem is ember. Szerintem erre nincs is mentség!
70. 4fb920abf7 (válaszként erre: 69. - Fa3d5b4d84)
2008. febr. 21. 10:44
Ha egy apa nem fizet gyerektartást akkor ott a házasság alatt is problémák lehettek.Vagy a feleséggel akkar kitolni, vagy a gyerekét nem szereti, esetleg nincs pénze.
69. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 68. - 4fb920abf7)
2008. febr. 21. 10:36

Ezt a kérdést én is hányszor feltettem neki..! Még ő van felháborodva, ha időnként felhívom a piszkos anyagiak miatt. Ordítozik velem, neki áll feljebb, stb. Sőt, még fenyegetőzik is. Nem is hiszed el, hogy milyen gusztustalan embereket hord a hátán a föld.

Az a legnagyobb gond, hogy nincs megfelelő törvényi szabályozás erre a problémára, a törvény csak az ilyen megátalkodott "férfiaknak" kedvez.

Ha nem fizetsz villanyszámlát, kikapcsolják nálad az áramot. Ha nem fizetsz gyerektartást, nem történik semmi.

Én is nagyon szeretnék a gondommal egy olyan fórumhoz fordulni, amelyik hatékonyan tudna fellépni az ilyenekkel szemben, de sajnos csak a fal felé tudok vele fordulni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook