Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha a szülők megöregszenek... fórum

Ha a szülők megöregszenek... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ha a szülők megöregszenek...

1 2
2007. nov. 9. 08:43
Szokásom szerint beleolvastam a naplókba, de mindenki a gyerekeiről ír..., a szüleiről senki sem...
2007. nov. 8. 08:39
Mindenszentek közeledtével nagyon magam alatt voltam lelkileg. Édesapám jár a fejemben. Egész délelőtt nem hagyott nyugodni egy - nem kellemes -emlék... folyton az járt a fejemben. Hogy mégis, akkor másképpen kellett volna... Délután felmentem a temetőbe és mint már annyiszor, olyan érzésem volt, mint amikor hozzájuk mentem, haza. Elrendeztem a virágokat, mécsest és a lelkem megnyugodott egy kicsit. Újból együtt vannak, mint 61 éven keresztül... és most már senki és semmi nem szakíthatja el őket egymástól.
2007. szept. 4. 10:09
Köszönöm együttérzésedet.
27. dobos
2007. aug. 30. 17:29
Remélem idővel begyógyulnak a sebek,most még friss a bánatod.
26. Rozália (válaszként erre: 25. - C38e379cec)
2007. aug. 22. 06:34
Egészen bizonyos, hogy újból így cselekednék, még akkor is, ha most már tudom, mi történne.
2007. aug. 21. 18:13
Végigolvastam a történetedet, a hozzászólásokat is. Amig élsz biztos lehetsz benne, helyesen tettél. MI 14 évig éltünk együtt édesanyámmal, amikor egyedül maradt. Bár átéltünk sok veszekedést, aztán az agyérelmeszesedést.Tavaly augusztusban halt meg. 88 éves volt. Az utolsó napján végig mellette voltam a kórházban, 10 órán keresztül fogtam a kezét. Mind a ketten tudtuk ez az utolsó nap. Nem gondoltunk a sok fájdalomra, amit egymásnak okoztunk, csak hálásak voltunk a sorsnak. Nehéz volt. De ma is igy tennék és gondolom Te is.
24. sztg55
2007. aug. 21. 08:00

Én is így a szüleimmel voltam, amíg csak lehetett.

Nem volt könnyű, de nekik sem, mire engem felneveltek....:)

23. dobos (válaszként erre: 15. - Rozália)
2007. aug. 21. 07:58

Az,hogy összeköltöztél a szüleiddel nekik erőt adott

az életük ezzel meghosszabodot,betöltöttétek az űrt ami hiányzott nekik.Másként életel vittetek a házhoz.

22. Rozália (válaszként erre: 21. - H MAYA)
2007. aug. 20. 05:07
Hát, igen. Nagyon szép, ahogy gondoskodtál szeretteidről. Pedig nagyon nem lehetett könnyű.
21. H MAYA
2007. aug. 19. 14:44

Ha megöregszenek?apukám 63 évesen rákos lett.(elkell mondanom egyedül élt,elváltak az anyán minden kapcsolatot megszakitott velünk).

Sajnos az orvosok, későn vették észre a betegségét,csak a végső stádiumban.amikor az arcomba mondta az orvos a sok kivizsgálás után, hogy "a bácsinak van még talán 2 hónapja".Gondolkodás nélkül azonnal hozzáköltöztem,a családom támogatásával.Talán az ápolásom, talán a biztonságérzet,lelassitotta a folyamatot,a vég csak 6 hónap mulva jött el.

Pár év mulva az anyósomkapott agyvérzést,egy évig forgattuk az ágyban,amikoreljött a megváltó halál.A következő évben az apósom időskori végelgyengülésben távozott,újjabb egy év es a férjemet 4 hónap alatt elvitte a tüdőrák.

Eszembe sem jutott hogy valamelyiket is ,elfekvőbe tegyem,otthon ápoltuk a családom segitségével.

Abban bizok hogy a lányaim, mivel ezt látták tőlem ,engem is majd igy fognak ápolni, ha szükségem lesz rá.

20. Rozália (válaszként erre: 19. - Badonyimariaeva)
2007. aug. 19. 06:22
Igen, azt hiszem, helyesen cselekedtem.
2007. aug. 18. 20:47

Nagyon szép és megható történet.

A helyedben én is ezt tettem volna.

Még akkor is ha már az elején a tudtomra hozták volna,hogy ellesznek ők magukban is.

18. Rozália (válaszként erre: 17. - Rozália)
2007. aug. 18. 10:18
Ámbár ez egy praktikus hozzáállás, mert ha valami nem úgy sül el, akkor nincs kit hibáztatni. Okooos!
17. Rozália (válaszként erre: 16. - A26b2a1b7e)
2007. aug. 18. 10:17
Igen, igen. De abban az időben annyira túltengett bennem az érzelmi segíteniakarás, hogy azt hiszem, voltak dolgok - mint pl. a különbejárat - ami felett simán átsiklottam. Nagyon féltem, hogy történik velük valami, még mielőtt odaköltözhetnénk és akkor a szépen eltervezett happy élet füstbe megy. A férjem mindenbe beleegyezett, csak ne kelljen semmit tennie érte, ezért aztán tanácsot sem adott, véleményt sem mondott.
16. a26b2a1b7e (válaszként erre: 15. - Rozália)
2007. aug. 18. 07:59

Én úgy gondolom, hogy jó esetben a gyerekeid úgy cselekszenek majd, ahogyan azt Tőled látták. A gyerekek általábab a szüleiktől veszik a példát, mégha olykor tudat alatt is.

Persze nem lehet ezt sem előre tudni, mint ahogy azt sem, hogy ki milyen körülmények között öregszik meg.


Én laktam anyósomékkal pár évig, és őszintén szólva nem volt könnyű, de azt hiszem, hogy ha arra kerülne sor, én zokszó nélkül magunk mellé venném inkább, minthogy engedjem, hogy elsorvadjon egy otthonban. A szüleimmel szintúgy ugyanezt gondolom, bár, azt hiszem, Velük könnyebb lenne az együttélés.


Igen, a külön bejárat is jó megoldás, ha még olyan állapotban vannak a szülők, hogy tudnak magukról gondoskodni valamilyen szinten, vagy akár, ha az embernek módja van rá, vehet házat valahol a közelben is. Akár a saját közelében a szülőknek, vagy a szülők közelében saját magának, és így már tényleg a kecske is jóllakik, és a káposzta is megmarad...

2007. aug. 18. 05:01

Nagyon örülök így utólag, hogy leírtam ezeket a dolgokat. Talán a hiányuk indíttatott erre. Pedig már 3 és 4 éve, hogy elmentek... de hiányoznak.

Amúgy ma sem tennék másként, legfeljebb külön bejáratúra építtetném a házat, külön fogyasztás-mérőkkel. Akkor így láttam jónak. Annyira elesettek voltak, mint egy kisgyerek. Eleinte úgy is lógtak rajtam, mint egy kisgyerek. Már nem bánom, hogy később annyira rendbe jöttek, hogy újból kettesben szerettek volna maradni. Nem bánom, mert az is azt bizonyítja, hogy a szeretetnek gyógyító, testet, leket gyógyító ereje van.

Mindazonáltal én sem kívánom,hogy a gyerekeim így cselekedjenek majd. De lehet, hogy teszem azt 20-25 év múlva jól fog esni, ha felajánlják - mielőtt beraknának egy otthonba.

Az ember sohasem tudja, mire - mármint milyen körülményekre - öregszik meg.

14. Rozália (válaszként erre: 12. - Czfhk)
2007. aug. 18. 04:54
Ne aggódj, gondolom Leni is vette... én is.
13. dobos
2007. aug. 17. 22:27
Nagyon megható ez az igaz történet.Én ugyan ezt tenném szerintem ez így helyes.Nem lett volna jó a szülőket magukra hagyni még ha Ők közben meg is gondolták magukat.
12. czfhk
2007. aug. 17. 21:51
Bocsánat, a 3. üzenet Rozáliának szólt! :)
11. a26b2a1b7e (válaszként erre: 5. - E71af41436)
2007. aug. 17. 21:18
3,5 évig dolgoztam baleseti sebészeten. Többször hoztak be szociális otthonokból sérült idős embereket. Ne kelljen ecsetelnem, hogy milyen állapotban voltak... némelyik hajléktalan jobb külalaknak örvendett...
10. a26b2a1b7e (válaszként erre: 3. - 0c97fbb607)
2007. aug. 17. 21:17

A húgom évekig dolgozott egy szociális otthonban, és rengeteg történetet mesélt arról, hogyan dugják be, akaratuk ellenére öreg szüleiket a gyerekeik, sőt, hogyan mennek minden hónapban a nyugdíjukért, és amúgy meg meg se látogatják az öregeket. Azt mondja, hogy a legszívtelenebb "gyerekek" az orvosok, és ügyvédek közül kerülnek ki... már az Ő kis házi statisztikája szerint...


A férjem egy klinikán dolgozik. Mesélte, hogy sok orvos befekteti a szüleit (például az egyik professzor is az anyukáját). Papíron nincsenek ott ezek az öregek, de a valóságban ott élnek...


Ha valaki magatehetetlen, és pelenkázni kell pl. akkor be lehet dugni akarata ellenére is. De az a professzor-anyuka pl. akit fentebb említettem teljesen cselekvőképes - éppen csak nem ellenkezik, de én ismerem az a professzort személyesen, mert három és fél évig együtt dolgoztam vele, és pár hónapig a titkárnőjét helyettesítettem. Nem csodálom, hogy az anyukája nem tud Vele ellenkezni...


Igenis van olyan, hogy az öregeket a gyerekeik az orruknál fogva vezetik, és rájuk erőltetnek dolgokat.

2007. aug. 17. 19:46
Nagyon megindító volt a történet. Eszembe jutott, hogy én majd mit csinálok, ha segítség kell nekik. Most, amikor önállóan ellátják magukat, mostohatestvéremtől soha nem kapnak soha semmit. Vajon ha igényelni fogják akkor mit tesznek értük? Talán akkor is semmit. Holott Ők azok akik anyagilag mindent megengedhetnének . Én csak szeretni tudom Őket, a két kezemmel segíteni. Mégis tudom, hogy többet tettem értük, mint amit Ők majd valaha is fognak.
8. erikpipi (válaszként erre: 7. - Rozália)
2007. aug. 17. 16:29
Aha értem, mi is megbeszéltük a férjemmel, ha úgy adódik szivesen lakunk együtt valamely szülővel(após, vagy anyós), ha valamelyik elmenne, és a másik jönne hozzánk. Laktunk együtt évekig, jól működött, mindig tudtuk mi a feladatunk, nem kellett a másikra várni, és természetes volt, aki otthon van az végzi a háztartási munkát, vagy főz. Nem olyan rossz dolog, csak, kizárólag szeretettel müködik.
2007. aug. 17. 15:51
Igen, valószínűleg azért hoztam ilyen "többgtenerációs" döntést, mert én is úgy nőttem fel: nagyszüleim, szüleim, mi a testvéreimmel. De működött..., igaz, mindez az 50-es éve közepétől a 70-es évek közepéig érintett gyerekként. De nincsenek rossz emlékeim.
6. erikpipi (válaszként erre: 5. - E71af41436)
2007. aug. 17. 15:37

Upsz!

Csak be kell nézni az önkormányzati szociális otthonokba, ahol 120 ezer/hó és 8 ágyasak a szobák, vagy egy egyszerű kórházi elfekvőbe.

Bizony nagy a választék. Én tuti, nem fogok egy ilyen otthonban élni. Két rokonom volt, akiket a gyerekek vettek magukhoz, az egyiket magukhoz költöztették, a másikhoz ők mentek. egyik sem volt jobb a másiknál, sajno s mindkettő igen korán elment. Azok az idős rokonok, akiket hagytunk, hogy úgy éljenek ahogy ők akarnak, és messziről segítettük, vagy minden nap (ha férfi volt és igényelte), vittük az ebédet és takarítottunk, 90 éven felüli teljes életet éltek.

Én sem akarok a gyerekeimmel együtt élni, hanem külön. A régi modell nagyon ritka, és szinte kivitelezhetettlen, hisz én sem úgy szocializálódtam, hogy egyben a nagycsalád.

Nem lesznek számomra, se kedvesebbek, se rosszabbak ha nem ápolnak.

2007. aug. 17. 14:46
ne keverjük össze a mai idősotthonokat a régi szocreálos banyatanyákkal kérem!!!!!!!
2007. aug. 17. 14:14
Kedves Leni! Én is hasonló megoldást kerestem volna a szüleimmel és párom szüleivel kapcsolatban. Soha nem szabad elfelejteni mit tettek értünk a szüleink. Férjem szokta mondani: "Éljünk úgy, hogy tudjunk mindig tükörbe nézni!"...tiszta lelkiismerettel.
3. 0c97fbb607 (válaszként erre: 2. - A26b2a1b7e)
2007. aug. 17. 14:11

Az ,hogy bedugják egy otthonba,hülyeség.Nem lehet senkit bedugni,ha nem akarja.Másfelől pedig gondolom,vannak jó helyek is,ahol működik a dolog,orvosi ellátás ,idős társaság,étkeztetés,külön lakrészek stb.

Ezen kívűl sokszor a szülők nem kérik a segítséget,néha a gyerekek is túlzásba viszik és úgy szólnak bele a szüleik dolgába,mintha gyerekek lennének.Nem lehet tudni,hol mi a jó megoldás.A lényeg a segítség.

2007. aug. 17. 14:00
Szerintem nagyon jól tetted amit tettél! Jó volt ezt olvasni, ritka az ilyen történet. Manapság a gyerekek inkább bedugják öregek otthonába a szüleiket sajnos.
2007. aug. 6. 09:27
Ha a szülők megöregszenek el kell gondolkodnunk azon, hogyan és mikor érdemes beavatkoznunk az egyre esendőbb, de független szüleink életébe. Meddig terjedjen a gyermeki hála.

Szüleim kettesben éltek egy kis faluban; abban a faluban élt a bátyám is a családjával, de kicsit messzebb, saját házukban.

Ugrás a teljes írásra: Ha a szülők megöregszenek...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook