Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a kisgyerek élőlényt utánoz, állatok szerepébe bújik napi szinten. Az normális? fórum

Ha a kisgyerek élőlényt utánoz, állatok szerepébe bújik napi szinten. Az normális? (tudásbázis kérdés)


1 2
10. Filemon79 (válaszként erre: 9. - Hoxa)
2011. szept. 6. 11:19
Aha, akkor én már erősen aggódjak. :D
9. Hoxa
2011. szept. 6. 11:16

Nálunk nem csak ők (2.5 éves, 5.5 éves), hanem mi is állatbőrbe vagyunk bújtatva, ki vannak osztva a szerepek mindig. Én szoktam lenni az "anyuka cica", "anyuka oroszlán", "anyuka kutya", stb, de még "anyuka pókember" is voltam :)))).

Szerintem nem gond, 2.5 évesen meg pláne.

Mondd meg a családnak, hogy ez szerves része a gyermeki fejlődésnek és majd akkor kezdesz aggódni, ha 16 évesen is ezt csinálja, addig ne szóljanak rá! :)

8. Filemon79 (válaszként erre: 7. - Hancsalean)
2011. szept. 6. 11:16
Én 32 vagyok, és még fantáziálok. :D Csak már nem mondom ki, hanem leírom. Így születnek a cikkeim, és a regényeim. :) Miért szólnak rá???? Én büszke vagyok rá, olyan meséket talál ki, hogy csoda! Miért baj, ha tág a képzelete, meri megvigasztalni magát egy-egy saját mesével? Még nem is hallottam olyanról, hogy rászóltak volna ezért egy gyerekre. Határozottan emlékszem, hogy én ovis-kisiskolás koromban így altattam magam. "Meséltem" magamnak, és persze én voltam a főhős. :)
7. hancsalean (válaszként erre: 5. - Hancsalean)
2011. szept. 6. 11:13
Családon belül van ebből vita és már borzasztóan idegesít, hogy rászólnaka gyerekemre, hogy ne játsza ezt. De miért ne? Mi baja lesz ettől? Mettől-meddig mondható normálisnak? Óvónők, anyukák, gondozónők, nagyszülők, írjon bárki kérem!
6. Filemon79 (válaszként erre: 2. - Hancsalean)
2011. szept. 6. 11:11
Az én lányom novemberben lesz 3 éves, és szinte ki sem jön ezekből a szerepekből. Mindig más bőrébe bújik, sőt képzelt barátai is vannak. Pl. a Thomas a gőzmozdony összes szereplője nálunk lakik, de olyan szinten, hogy ad nekik az ételéből, megmutatja, ha kap valamit... Ez kb. fél éve megy nálunk, de én nem aggódom, szerintem természetes. Tudja, mikor nem szabad ilyet játszani, pl. idegenek előtt, orvosnál, stb. Tehát csak a szűk család részesül a szerepjátékokból. Nincs tesója, még nem jár oviba, így pótolja a gyerektársaságot.
5. hancsalean (válaszként erre: 3. - T.heny)
2011. szept. 6. 11:11
2,5 éves, de régebben a nagyobbik 6 éves koráig néha ezt játszotta. A középső soha nem képzelte állat helyébe magát.
2011. szept. 6. 11:05
Semmi teljesen normális.
2011. szept. 6. 11:03
szia!hány éves gyerekről van szó?
2011. szept. 6. 11:01
Amikor a kisgyerek kiscica, kiskutya, kakas, vagy csiga bőrébe bújik normálisnak mondható. Mi történik, ha sokszor játsza el, napi szinten?
2011. szept. 6. 11:00
Szerepjátékról, ha a kisgyerek élőlényt utánoz, lenne kérdésem!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook