Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt fórum

H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


180. Christineee (válaszként erre: 179. - Genlips)
2009. nov. 4. 10:21

Én nem javasoltam az oltást ( ő írta hogy be akarja magát oltatni most) , csak azt hogy ha elkezdene belázasodni akkor időben csillapítsa! De ha figyelmesen elolvastad amit írtam akkor azt is láttad hogy azzal kezdtem hogy vigyázzon hogy ne lázasodjon be. Mert a láz a terhesség elején tönkreteszi a fejlődés érzékeny részében lévő babát!

És a lázcsíllapító kevesebb kárt okoz mint ha lázas maradna.

179. genlips (válaszként erre: 177. - Christineee)
2009. nov. 4. 09:07
ja egyre jobb a babának!!! egy kis oltást neki, meg még lázcsillapítót is?? ahelyett, hogy az immunrendszered működését támogatnád és fokoznád az étkezéssel, táplálékkiegészítőkkel?? azért ezt nem mondod komolyan, ugye?
2009. nov. 4. 09:05
babát tervezőknél nem az a gond, hogy az oltóanyag ártalmas lehet, és lehet, hogy közben megfogan a bébi? aki terhes annál meg az hogy lázas lehet.
2009. nov. 3. 22:11

Szia Barbara!


Ha babát terveztek akkor akár kapsz oltást akár nem figyelj arra hogy ne lázasodj be!

Ha mégis kezdenél belázasodni időben vegyél be lázcsíllapítót!

2009. nov. 3. 21:34
Sziasztok, na én tuti nem oltatom be magam, csak sima influenza ellen, elvileg a 2 víírus alaptörzse ugyanaz, tehát kell hogy használjon... mi most tervezzük a babát...a nődoki röhög az egészen, ő is biznisznek tartja, a háziorvos meg nagyon rá akart beszélni, de nem engedtem :))
2009. nov. 3. 20:17
Én nem adatom be magamnak, de a dokim se akarja beadni! Azt mondta eszében sincs beadni nekem.
174. 754c7e07c3 (válaszként erre: 150. - Rozali.w)
2009. nov. 3. 20:14
Tüdőpestis.
173. nicho (válaszként erre: 172. - Mtt80)
2009. nov. 3. 20:08

Na.. Hát ez az!

Az egyik orvosom azt mondja ne, a másik meg, hogy igen. Így elég nehéz eldönteni, hogy mit tegyek!!!

172. mtt80
2009. nov. 3. 19:55
Én sem adatom be. Egyelőre legalábbis biztosan nem. Az én nőgyógyászom sem ajánlja, viszont a háziorvosom igen. Na most legyek okos!
171. correct
2009. nov. 3. 19:54
Vizes lepedőzni lehet épp. Nem csak h1n1-től lehetsz lázas :(
170. lego (válaszként erre: 160. - Nicho)
2009. nov. 3. 19:54
Nem csak az influenzától lehetsz lázas sajna,én 17 hetesen voltam 2 napig lázas és szerencsére semmi baj nem lett./arcüreggyulladásom volt/
2009. nov. 3. 19:54

Én már a 16.hétben járok..de határozottan kijelentem , hogy nem engedem magam beoltani!

nekem már van gyerekem..2..és a másodiknál a 8. hónapban magas lázzal járó influenzával betegedtem meg..és semmi bajunk nem lett, van egy egészséges 10 éves lányom:))

168. anikko
2009. nov. 3. 19:53
nem
2009. nov. 3. 19:53
nem okoz,okozhat...ugyanugy mint sok minden más az első harmadban.....
166. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 161. - 754c7e07c3)
2009. nov. 3. 19:52
ép most kérdeztelek priviben róla:))de akkor megvan a válasz :))
2009. nov. 3. 19:52
nem szabad
164. mimmo33 (válaszként erre: 160. - Nicho)
2009. nov. 3. 19:52
Nem.És az orvosm sem engedi , hogy a kismamái oltassákmagukat.Ha beoltatja magát a kismama,onnantól kezdve nem gondozza tovább
163. Lexike
2009. nov. 3. 19:52
én sem adatom be.
2009. nov. 3. 19:51
én nem adatom be...utánna érdeklődtem sokfelé és határozottan nem....
2009. nov. 3. 19:51
Én még nem terhesen sem adatnám be.
160. nicho
2009. nov. 3. 19:50

Én még csak pár hetes lehetek,de nem tudom eldönteni, hogy beadassam vagy ne.

Azt olvastam, hogy maga az influenza nem jelent veszélyt a babára, de ha lázzal társuló betegség támad meg, az fejlődési rendellenességet okoz.

Várom a véleményeket!

159. mirror
2009. nov. 3. 13:34

Pénz beszél kutya ugat!

Az én véleményem szerint ez is csak egy újabb eszköz a társadalom figyelemelterelésére. Túl sok a gond az országban, a társadalom elkezdett mozgolódni, valamivel el kell foglalni az embereket hogy ne "háborogjanak" és nehogy kinyíljon a véleményük. A nagyapám 70 éves, egészségesen beoltatta magát, az oltás után egy héttel ágynak esett, és olyan beteg, hogy még soha nem láttunk ilyet...

2009. nov. 3. 13:17
mondják ők, 1-2 kételkedő van azét.
2009. nov. 3. 13:17
Az orvosok többsége nincs ám ellene, a TV-ben is csak a kismamák oltásával kapcsolatben vannak kételyek, és a gyerekorvosok a gyerekekre. Ez tipikusan az a réteg aki edig nem szabadott oltani, semmilyen szezonális influenzaoltással, és most egy teszteletlenre azt mondják adni kell. Mindenki másnak mehet.
2009. nov. 3. 13:11
Azt sem tudom ha beadtatnám a édőoltást az meddig hat olyan értelemben veszélyesen, hogy addig nem lehet próbálkozni babával.
2009. nov. 3. 13:10

Bennem is ez a félsz van, mi van ha mégis, és akkor sosem bocsájtom emg magamnak, ha emiatt bajunk lett.Én még csak babrojektben vagyok.Ha ez nem lenne nem oltatnám magunkat, de így hoyg az első trimeszterben súlyos károsodást okozhat a láz nagyon vívódom.Férjemet rá sem tudom beszélni hogy legalább ő, aki emberek közé jár és tömegközlekedik.

Megvárom emgjön e a mensim, ha nincs babám be kéne oltatni magam utána jöhet bármi.

Cezel szerintem nem a vírusról nyilatkozik, hanem a brutáisan magas hosszantartó lázról, ami vele jár, ezzel a járvánnyal. Sajnos az okoz károsodást.A vírus nem árthat a magzatnak.Az a baj ezzel az influenzával, hoyg nem 38, hanem mégis csak 40 fokos láz, és egy hűtőfürdő nem igen viszi le, és nem 2 napig tart.


A másik hisztéria a Tv-ben.Azért ezen most lehet bőven médiázni.Tavaly is nagy híre volt a szezonális influenzának, ki oltat ki nem, kinek ajánlják, milyen makacs lesz hú meg há. Aztán ebből a H1N1-ből most aztán mégnagyobb sztorit lehet csinálni.Évről évre ez megy.


Szóval én is félek mi van ha mégis igazuk van, pedig szerintem nincs.

154. *Pillango* (válaszként erre: 153. - *Pillango*)
2009. nov. 1. 23:07
ja, ezt nem konkrétan neked írtam, ne haragudj, csak a czeizel-hez szóltam hozzá:D
153. *Pillango* (válaszként erre: 144. - Rozali.w)
2009. nov. 1. 23:05

nem tudom, hogy czeizel endre honnan tudja, hogy ennek milyen következményei lehetnek a fejlődő szervezetre pl??

volt már példa a történelemben erre, hogy "kötelezővé" tettek oltásokat és a gyereken tinikorban elég súlyos betegségek, deviancia, fejlődési problémák lettek. most ér ez ennyit?

sima influenzában évente ennél sokkal sokkal többen halnak meg mint ebben az ujban eddig összesen a világon, csak annak nincs akkora szenzációja, az már uncsi téma...:D

2009. nov. 1. 23:01
errefelé nem ajánlották kismamáknak, de 6 hónap alatti babáknak sem.
2009. nov. 1. 21:29

Én 16 hetes kismama vagyok,én sem szeretném beoltatni magam,sem az egy éves kislányom (bár a 3 év alattiakat még amúgysem oltják)!

De ott van bennem a HA!

Mi lesz HA bár isten ne adja,pont én vagy a gyerekem betegszünk meg és én nem oltattam be magunkat -noha meg lett volna rá a lehetőség-,veszélyeztetve ezzel az ő egésségüket??

Hogy tudnék majd napirendre térni a lelkiismereti problémáim felett?

Azt hiszem ez a kétkedés-vívódás a legrosszabb!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook