Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyümölcskenyeret lehet sütni kenyérsütőgépbe? fórum

Gyümölcskenyeret lehet sütni kenyérsütőgépbe? (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 16. 17:43

Sziasztok !

Most kaptam kenyérsütőgépet

Ha tudtok jó kiprobált recepteket ?

2008. febr. 29. 10:13
Köszönöm!
6. d@nu
2008. febr. 29. 10:06

A hagyományos gyümölcskenyér kevert tésztából készül és én nem ajánlanám a kenyérsütőt hozzá. Van hozzá tartozó megfelelő sütőforma, abban kell elkészíteni - sütőben.

A kenyérsütő kelt tészták készítésére alkalmas, kalács- és kenyértésztát tudsz dagasztatni és sütni benne. Lehet édesebb jellegű kenyeret készíteni, tehetsz bele aszalt gyümölcsöt is, de ennek az égvilágon semmi köze a gyümölcskenyérhez.

5. komolyka (válaszként erre: 4. - 762fb1185b)
2008. febr. 29. 10:02

A kenyérsütő márpedig keleszteni akarja, még akkor is, ha a "sima", dagasztó programot választod.

Szerintem a kenyérsütő géppel először egy kelt tésztás (élesztős) receptet próbálj ki.

Gyümölcskenyér recept különben van itt fenn a hoxán, kb. 10 darab. Keress rá, jó válogatást!

4. 762fb1185b (válaszként erre: 3. - Komolyka)
2008. febr. 29. 09:59
Nem zavar.A forma mindegy,az íze legyen jó!Nem piskóta tészta,már néztem receptet!Csak mindenki sütőben süti..De azt sem írja egyik recept sem,hogy keleszteni kell!Sütőpor az van benne.
2008. febr. 29. 09:56

A gyümölcskenyér piskótatészta, nem?

A kenyérsütőgépben kelt tésztát lehet csinálni. Szóval he kelt tésztás a gyümölcskenyér recepted, azt meg lehet gyúratni a géppel, vagy akár meg is lehet sütni benne (ha nem zavar, hogy kocka alakú lesz a végeredmény).

2008. febr. 29. 09:52
Sziasztok!Szeretnék gyümölcskenyeret sütni(életemben először)!Van kenyérsütőm,kipróbálnám.Tudtok esetleg receptet is?
2008. febr. 29. 09:50
Gyümölcskenyeret lehet sütni kenyérsütőgépbe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook