Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyülölöm a testvéremet mit tegyek? fórum

Gyülölöm a testvéremet mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
70. sundance (válaszként erre: 67. - Bnedora)
2011. júl. 6. 13:09
Nagyon sajnálom. Nem lehet könnyű neked!
69. sundance (válaszként erre: 66. - Abcd85b849)
2011. júl. 6. 13:08
Örülök, hogy vannak körülötted emberek, akik talán pótolják az anyukádtól meg nem kapott szeretet. Egyszer majd ő is rádöbben ám, hogy mit tett a családjával, csak akkor már lehet késő lesz...
68. Tevecca (válaszként erre: 30. - Anyuccci)
2011. júl. 6. 13:05
Igen, lehet pénzért gyűlölni. Szitu: tartozik neked 50.000-rel, ő éli a világát, bulizik, te pedig nem tudsz a gyerekednek enni adni. Nézed a gyereked sírós arcár és hallgatod a korgó gyomrát. Na, ilyenkor lehet gyűlölködni
67. bnedora (válaszként erre: 65. - Sundance)
2011. júl. 6. 13:03
Sajnos, már csak volt. Az életét ő tette tönkre, aminek következménye lett halála.
66. abcd85b849 (válaszként erre: 60. - Sundance)
2011. júl. 6. 13:02

Hát tudod ezáltal előttem van a negatív példa, tudom mi az, amit én soha az életben nem fogok megtenni a gyermekeimmel. És csodálatos Édesapám van, neki köszönhetően lett egy nagyszerű nevelőanyukám, és anyám bármennyire is szét akar túrni minket ezer féle bírósági perrel meg még elég sokféle dologgal, mi annál összetartóbbak vagyunk, és annál jobban szeretjük egymást.

Tényleg vannak nagyon rossz emberek a világban, és sajnos én tudom, milyen gyűlölni (szívből) egy állítólagos családtagot. De ha nekem sok-sok pénzem lenne és megszorult testvérem kérne, akkor biztos adnék, és nem várnám vissza a kölcsönt.

65. sundance (válaszként erre: 56. - Bnedora)
2011. júl. 6. 13:01
Erre nem tudok mit mondani, mert sosem voltam ilyen helyzetben, és azt sem tudom hogyan lehet lejutni idáig. Nagyon sajnálom, ha a te testvéred ilyen.
64. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 63. - Bnedora)
2011. júl. 6. 13:01
Elhiszem, de nem értelek meg, és nem is foglak.
63. bnedora (válaszként erre: 61. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 6. 12:59
Én akkor is azt mondom, hogy nem mindegy milyen testvéred van, és hogy adsz-e neki pénzt. Én a végén már azt mondtam, hogy ha éhen hal, akkor sem fogok neki adni még 1 Ft-ot sem. És hidd el, tudom miért mondtam ezt.
62. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 56. - Bnedora)
2011. júl. 6. 12:58
Elintézném úgy, hogy egy életre elmenjen a kedve attól, hogy az édesanyjára kezet emeljen-de nem gyűlölném.
61. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 45. - Bnedora)
2011. júl. 6. 12:57
Mindenkinek pénz az 50eFt, de nem pénz akkor amikor a testvéredről van szó. Érted?
60. sundance (válaszként erre: 54. - Abcd85b849)
2011. júl. 6. 12:57

Nagyon sajnállak az édesanyád miatt. Olyan szar világban élünk, annyi gonddal kell megküzdenünk és annyi gonosz emberrel akadunk össze... És te pont azzal állsz harcban, akitől (legalább érzelmileg) a legtöbb támogatást kéne kapnod! Nagyon sajnálom...

Szerintem a család egyfajta bázis, a támaszpont, ahova mindig lehet segítségért fordulni és ugyanúgy visszaadni a segítséget. Bár nagyon messze élek a családomtól, nálunk "véd- és dac szövetség van"

2011. júl. 6. 12:56
Sajnálom, hogy a fórumindító eltűnt, így egyelőre többet nem tudunk meg róluk.
2011. júl. 6. 12:56

A húgomék még tinédzserek, nem beszélhetünk ilyen nagy összegekről velük kapcsolatban, de amint önálló keresetem lett, bármikor jöhettek kérni és adtam nekik, ha tudtam.

Kereset híján nem tudják megadni még - bár húgom folyton emlegeti, hogy ő még tartozik nekem -, de ez nem baj. Én úgy tanultam, hogy családi/baráti kötelékben arra emlékszem, ha én tartozom, arra nem, ha nekem tartoznak. Aki egyenes ember, az előbb-utóbb, lehetőségeihez mérten meg kell, hogy adja a tartozását...

57. mamcili (válaszként erre: 39. - Kalomoira)
2011. júl. 6. 12:51
Igen ez így van...
56. bnedora (válaszként erre: 50. - Sundance)
2011. júl. 6. 12:50
Akkor is, ha ő cigire, italra költi, és közben megveri az édesanyádat, nő létére?
55. mamcili (válaszként erre: 37. - 8845d363d4)
2011. júl. 6. 12:50

Nekem is sokkal "tartozik" a tesóm, de egyszerűen megoldottam, nem adok neki kölcsönt...

Soha nem haragudnék érte, mert nem tudhatom mi az oka, hogy miért nem tudja visszaadni.

akinek kevés van, annak az 50 ezer az vagyon...

a fizetésem sem sokkal több sajnos, de havonta ennyi plusszal is boldogabb lennék, mert olyanra is jutna amiről most csak álmodozok...

54. abcd85b849 (válaszként erre: 49. - Sundance)
2011. júl. 6. 12:48
Ezt én sem értem, én nagyon szeretem a testvéreimet, segítünk egymáson, ahol tudunk. De biztos nem ez az egyetlen oka, amiért a fórum indító a gyűlölet szót választotta, de azért picit szerintem is erős. Én például az anyámmal vagyok így, de meg is van rá az okom, tekintve, hogy évekkel ezelőtt elhagyott, és épp az utcára tételünkön "akciózik". Szóval igenis lehet gyűlölni egy családtagot, de ahhoz igencsak nyomós érvek kellenek.
2011. júl. 6. 12:48
Mi tesómmal a jobban rosszban megosztozunk ha nekem van neki is és fordítva is pedig fiú tesóm van nem lány. A Sogornőmnek nincs tesója ő egyke de vele is így vagyunk, na férjem tesójaival nem ők inkább csak elkérik férjemtől de vissza sosem adják.Mindig gyerekere hivatkozva ez csúnya dolog a gyerekkel takarózni.
2011. júl. 6. 12:46

Kedves Forumindito!

Olvasva a hsz.- okat, nekem is eszembe jutott valami.

Letezik onzetlen testveri szeretet. A Ferjem es 3 evvel fiatalabb occse mindig is jo tesok voltak. Mi anyagilag jobban allunk. Kapott tolunk autot, egy kis hazat es Egyebeket. Sajnos az ocsi szajabol sosem bukott ki meg csak egy koszonom sem. :-( megbizhatatlan, nem torodom. Ha kolcsonadunk valamit neki (motor, furesz, barmilyen apro dolog) konyorogni kell, h visszakapjuk. Megis jo testvernek tartja a Ferjem, mert tudja, h nagyobb dolgokban szamithat ra. Nincs az a penz, amiert lehet gyulolni egy testvert. A Ferjemek az elo pelda! Az en batyammal mas a szitu. Sajnos nincs valami jo kapcsolat koztunk. Az elmult fel evben nem beszeltunk egymassal. :-( de gyulolet sosem volt bennem. Egyszeruen egy kis haragot ereztem. Aztan felretettem minden haragomat es fel ev utan felhivtam! Minden serelmemet "elfelejtve"! Hidd el, h 50e ft. nem er annyit, h egy testvert elveszits!!!

51. abcd85b849 (válaszként erre: 47. - Kalomoira)
2011. júl. 6. 12:46

Ez így korrekt. Nálunk is volt, hogy havi 80 ezerből éltünk 4-n. (nagy a ház, télen a rezsi cakumpakk volt ennyi) és állandóan kölcsön kellett kérnie szegény Apunak. Nagynénémék tehetősek, ahol tudtak segítettek. Apu nagyon becsületes, amint volt egy kevés azonnal adta is vissza. Ha meg nem tudja az ember visszaadni még pár hétig, akkor csak mondja el. Apukámon pl nagyon látszott, hogy rettenetesen zavarja az adóssága, mindent megtett, hogy vissza adhassa.

A barátnőméknek a párommal mi is adtunk kölcsön 20 ezret, ennyi volt, ennyit tudtunk. Abból 10-t tudtak visszaadni 2 hónap alatt. (rettenetes a helyzetük) a másik 10-re azt mondtuk, hagyják a fenébe, nem ezen fog múlni az életünk, ott valóban nagy szükség volt rá.

De hogy egy testvér sumákolja el a dolgot, és még szólni sem képes, hogy ne haragudj, NINCS miből visszaadni, az azért csúnya.

50. sundance (válaszként erre: 49. - Sundance)
2011. júl. 6. 12:45
Azt akartam írni, hogy "inkább nem eszem, de a testvéremen segítek"
49. sundance (válaszként erre: 43. - Abcd85b849)
2011. júl. 6. 12:43
Persze, ebben igazad van! Ha látja az illető, hogy miatta nehéz helyzetbe került a másik, mert ő nem adta vissza amivel tartozik, ez szemét dolog. De ezért gyűlölni egy testvért? Én inkább nem esze, de a testvérem segítek, ahogy csak tudok. Ezt például a férjem nem érti meg, talán azért nem, mert ő még csak nem is beszél a nővérével.
48. 679f54a054 (válaszként erre: 41. - K-né Zsóka)
2011. júl. 6. 12:41

Igen, könnyen dobálózunk szavakkal, hirtelen át sem gondolva, hogy mit is jelentenek.

De ha valakiben már megfogalmazódik a "gyűlölet" szó, annak a lelkében rendet kell tenni, mert elsősorban magával nincs békében. És elkezd mindenkit gyűlölni. Beléd rúg a villamoson, alád tesz a munkahelyeden, rád rázza a szőnyeget, és nem tud éjszaka aludni.

Sajnálom ezeket az embereket.

47. Kalomoira (válaszként erre: 43. - Abcd85b849)
2011. júl. 6. 12:40
Nálunk anno a nagyim a nővéreméket kisegítette nem kis pénzel ÚGY hogy abból nekem kell x pénzt vissza adnia havonta x ezrével, hogy én is kapjak valamennyi pénzt ebből....Tudom, hogy 2 gyerekkel nem veti fel őket a pénz a nővérem ahogy tud törleszt igaz, hogy sosem hagyna cserbe azért mert nem akar fizetni de tudna, én sem vetném a szemére ha nem lenne pénze épp törleszteni. Ez nem csak a pénzről szól.... ha azt látnám, hogy nagyon jól élnek és engem cserben hagy másként ítélném meg, de mivel nem ez van nem tudom azt mondani, hogy ha nem ajda meg a tartozását akkor baj lesz...
2011. júl. 6. 12:38
Én nem tudom egyesek hol élnek ,de nagyon jó nekik hogy 50 ezer forint nem számít...röhej.... de számít és sok főleg ha a testvéred van annyira gerinctelen nem vissza adni, azért 3 gyerek mellett de még egy mellett is sokat számít 50 ezer....
45. bnedora (válaszként erre: 38. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 6. 12:37

Nem mindegyik testvérrel lehet kijönni, és megbeszélni dolgokat. Az enyém ilyen volt. Ha tudnátok róla akármit is, nem kérdőjeleznétek meg.

És bizony valakinek az 50 eFt igencsak nagy pénz, és lehet, hogy ez már nem is az első neki. De ezt a fórumindítónak kellene jobban elmagyarázni.

44. K-né Zsóka (válaszként erre: 41. - K-né Zsóka)
2011. júl. 6. 12:36
Mégis olyan könnyen kimondjuk-így szerettem volna írni:)
2011. júl. 6. 12:35
Azért ez nem olyan egyszerű... Hát basszus. Nem hiszem el, hogyha ti KÖLCSÖN adtok valakinek, nem várjátok el, hogy vissza is adják. Főleg, hogy egy testvérről van szó, aki tudja, látja, hogy a másik egy 3 gyermekes anyuka, és szüksége van a pénzre. Én igenis elvárom, hogy visszaadják, ahogy én is visszaadnám fordított helyzetben. Ha kell, én jó szívvel adok, ha van bőven, nem csak kölcsönbe, de ha nekem is szükségem van arra a pénzre, és ezt a másik tudja is, akkor adja vissza. Vagy mondja meg őszintén, hogy ne haragudj, nem tudom még visszaadni, mert nincs jelenleg egy vasam sem. Az ember megérti, türelmes egy darabig és vár. Volt már erre példa, meg lehet beszélni, nem elsunyulni kell az ilyet, csak szólni.
42. Kalomoira (válaszként erre: 35. - Anyuccci)
2011. júl. 6. 12:34
nekem is nővérem van de szerencsére sosem volt köztünk féltékenység......
2011. júl. 6. 12:33

A gyűlölet nagyon erős szó. Könnyen kimondjuk. Olyan rövid ez az élet és olyan kár ilyesmire fecsérelni. Mielőtt nekem esne valaki, hogy fogalmam nincs az egészről elmondom,hogy nekem is tartozik a legjobb barátnőm. Nem kevesebb mint 100.000 forinttal. Mikor kértem megsértődött. Nem gyűlölöm, csak csalódott vagyok.

Tartozott évekig a testvérem, őt sem gyűlöltem, örültem, hogy segíthettem rajta.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook