Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Győri kismamik ide gyertek! fórum

Győri kismamik ide gyertek! (beszélgetős fórum)


1 2 3
52. kisbeka1 (válaszként erre: 51. - BneHeni)
2008. nov. 4. 21:29

nálam mág nem volt a védőnő.

Azért irigyellek,hogy már a 35.hetet töltötted.

Már én is várom a végét.Mostanában állandóan ég a gyomrom,meg aludni is elég szarul tudok.

2008. nov. 4. 20:22

kisbeka1:Már volt a védőnő nem eklőször jött.Nálatok még nem volt?A mienk nagyon aranyos:)örülök neki.Mátéval más volt.

Biztos fognak akkor még tőled is kenetet venni a fertőzés miatt.


brózsa:Drukk,hogy kisfiú legyen!:))))


Holnap megyek vérvételre.34 hetes.Mensim szerint pont ma vagyok 35 hetes:)))

2008. nov. 4. 15:31

Sziasztok!

BneHeni! Szomorú,hogy szegény Máté fertőzést kapott. Talán most minden más lesz.

A Kitti is és a Petra is nagyon szép név:)

Én az elsővel kislányt éreztem és az is lett,most pedig kisfiút érzek:)

49. kisbeka1 (válaszként erre: 48. - BneHeni)
2008. nov. 4. 09:51

szia

Igen,közben leesett,hogy nekem is volt ilyen fertőzésem a 19.-héten.

már nem emlékeztem a nevére.

nekem tökre begörcsölt a hasam tőle,voltam is egy napot a korházban.kaptam görcsoldót,meg gyógyszereket.szerencsére rendbejöttem,de én is izgulok,hogy nehogy kiújuljon.

nálad már volt a védőnő?Vagy most megy először?

2008. nov. 4. 09:25

Sziasztok!

Remélem mindenki jól van.Hozzánk ma jön a védőnő.Úgyvolt,hogy tegnap jön,de nem tudott így mára tette.Összeírjuk a patikai dolgokat!Jaj de jó!

kisbeka1:Tőlem kaphatta sajnos:(de az is lehet,hogy a kórházba szedtem össze.az a 4 nap nem volt mindegy:(

47. kisbeka1 (válaszként erre: 45. - BneHeni)
2008. nov. 3. 18:24
Ezt mitől kaphatta?
46. kisbeka1 (válaszként erre: 43. - BneHeni)
2008. nov. 3. 18:23

Köszönöm szépen!

Akkor a szülés neked sem volt egy leányálom.

ne aggódj,biztos minden rendben lesz.ezt is túléljük valahogy.

2008. nov. 3. 14:48

Csajok!egyébként a legszörnyűbb ami történt velünk,hogy Máté "B"csoportú streptocuccosal fertőződött.Nagyon súlyos volt az állapota.2 hétig a PIC-en volt.Nem is lehetett velem.Borzalmas volt.Azt hittük nem éljük túl.

:((((((

Most antibiotikumot fogok kapni 36 héttől.Félek de bízok!

44. BneHeni (válaszként erre: 42. - Brózsa)
2008. nov. 3. 14:45
Szorítok,hogy megmutassa magát;)Eliza csodálatos kislány:)Hogy érzed most mi lesz?Én a 14 héttől kb csak kislányt érzek és csak kislányra tudtam gondolni ilyen belső megérzés volt.Pedig előtte fiút éreztem.Nekem is a 18. hetin mondta a doki,hogy kislány.Először.Utánna meg a Kelemen a rendelőjében nézett kétszer mutatta magát.Meg most mondta a vöröshajú ultrahangos a 32.hetin.És most olyan rendesek voltak becsempésztek nekem egy képet róla:)és a kiskönyvembe tették.mikor néztem a kiskönyvemet akkor esett ki belőle.Úgy meghatódtam.
43. BneHeni (válaszként erre: 41. - Kisbeka1)
2008. nov. 3. 14:39

sziasztok!

A műtét alatt nem éreztem semmit,vagyis azt éreztem hogy húzzák ki belőlem Mátét,meg utánna a tüdőm környékén tök furcsa érzés volt.Lehet,hogy ahogy lement a súly vagy ahogy el volt nyomva .nemtudom,de az elég furcsa érzés volt.De érdekes hogyha most arra kerül majd a sor,hogy csaszizni kell... valahogy jobban félek.Pedig azt sem tudom hüvelyi úton milyen szülni.Amikor Mátéval felültettek az ágyra hogy epiduráljanak már nyomnom kellett és vissza kellett tartanom amit nem nagyon tudtam,az rossz volt,meg műtét után a fájdalmak az is rossz és ami még ehez társul.:(röviden ennyi.


Petra:)szerintem nagyon szép név.

2008. nov. 3. 13:59

Sziasztok!

BneHeni! Ez tényleg elég húzós lehetett:(

Talán a következő könnyebb lesz:)

Én nem hordtam túl az első babámat,a 37.héten jönni akart:)

A másodikat még nem tudjuk mi lesz,talán a 18 hetes UH-n megmutatja magát.

2008. nov. 3. 12:38

Sziasztok lányok

A hétvégén nem voltam,most olvasom amit írtatok.

Mi lányt várunk,és ha minden igaz,a Petra nevet kapja.

Szerencsére nálam nem volt gond szülésnél,remélem most sem kerül sor császárra.

Bneheni!milyen volt maga a szülés?érzel valamit?fájdalmat?

40. BneHeni (válaszként erre: 36. - Brózsa)
2008. nov. 2. 13:34

megpróbálom röviden:Túlhordtam befektettek.4 napig indították a szülést ,próbálkoztak mondván minden esélyt meg kell adni a spontán sima szülésmegindulásnak pedig a baba nagyon nagy volt nem illeszkedett még és a méhszáj is zárt volt.Kaptam méhszájérlelőt + oxitocynt 3 napig 2-2 órát folyt a 3. napon ráhúztak egy órát.Elérték,hogy másfél ujjnyira kinyílt a méhszáj.Így tovább vártak a baba mama jól van várunk a spontán szülésmegindulásra mondta a főorvos.Hát megindult aznap este.újra oxi mert gyorsan kell szülni segítsük a fájásokat mivel kakis már a víz...De nem tágultam brutál fájásaim ellenére semmi.Máté szívhangja egyre rosszabb lett.Így gyorsan műtét.S így császármetszéssel szültem.A Kelemen eddig nem akarta húzni,de a főorvos nem engedett semmit...:(Hiába ismer az orvosom hiába tudott mindent meg volt kötve a keze.Sose fogom elfelejteni a Kelemen a vizsgálóba azt mondta a főorvosnak,mikor ő a vérzésemre megállapította hogy meg fogok szülni,hogy :-ha vannak még csodák!:(

Máté 4520gr-mal 53 cm-rel jött világra,Ami nem is lett volna akkora gond.De 39-es fejkörfogattal.:/Azt mondta senki sem tudta volna megszülni.Most nem tudom mi vár rám,nem tudom miért nem tágult a méhszáj.40% esélyt adott a dokim a hüvelyi szülésre,pont most beszélgettünk róla.

39. BneHeni (válaszként erre: 37. - Braunie)
2008. nov. 2. 13:20

:(Szegénykém.Én azt hittem nem leszek majd rosszul és jól viselem,de nagyon rosszul voltam az elején úgyhogy tudom milyen.Sokat pihentem úgy is kicsit elviselhetőbb volt.Még jó hogy a kicsi fiam tolerálta.Nekem már akkor azt mondta mindenki a rokonságból,hogy kislány.A rosszullétekből gondolták.De tényleg mindenki azt mondta pedig kisfiút hozott ki minden naptár jóslat és inga:/


Éljenek a kis Máték!!!:))))))

38. Braunie (válaszként erre: 35. - Brózsa)
2008. nov. 2. 13:15

Szia!

A kisfiamat kint Németben szültem , ott éltünk 7 évet.Tudni már mi lesz a második Nektek? Bocsi, de nem nagyon olvastam vissza, lehet már írtad valahol...

37. Braunie (válaszként erre: 34. - BneHeni)
2008. nov. 2. 13:13
Szia!Köszi és Neked is gratuláció a másodikhoz. Főleg , hogy összehoztatok egy kislányt :))) Egyébként az én fiam is Máté :) nyáron volt 3 éves.Hogy most mi lesz,majd kiderül jó pár hét múlva.Hányás 2 napja nincs,gyenge vagyok,de eszem...sokszor keveset.Lement 4 kiló.Köszi a tippet,megfogadom :)
36. brózsa (válaszként erre: 34. - BneHeni)
2008. nov. 2. 10:17

Nagyon szép pocid van:)

Mi volt a gond az első szülésednél?

35. brózsa (válaszként erre: 32. - Braunie)
2008. nov. 2. 10:15

Szia! Üdv itt!

Hol szülted az első babát?

2008. nov. 2. 09:20

sziasztok!

szia Braunie!De örülök most már 3 vagyunk...És nagy gratula!Gyorsan mennek ám a napok...

Én a fiammal nem voltam rosszul párszor egy kis hányinger.Na de most :/éjjel-nappal szüntelenül.Még hánytam is pedig nem vagyok egy hányós típus.Nekem sem használt semmi pedig még gyömbért is rágtam.Savanyú cukrot szopogattam addig jó volt(ha mentem valahova)amíg ittam a citromos vizet jó volt,de aztán újra...:S


kisbeka1:Igen választottunk és csak kislány nevünk van.Kitti lesz:)Nektek?

33. kisbeka1 (válaszként erre: 32. - Braunie)
2008. nov. 1. 19:15

Hényingerem volt az első három hónapban,de szerencsére nem hánytam.Hát..nekem nem használt semmi.

Egy kis sós keksz,citromos innivaló állitolag segit

2008. nov. 1. 19:09
Nektek volt rosszullétes időszak az elején?Valami jó tipp esetleg? :) Mert az előző terhességem nagyon "laza" volt ehhez képest :)
31. Braunie (válaszként erre: 30. - Kisbeka1)
2008. nov. 1. 19:04
Ma vagyok 6+3 .Dokinál voltam már csütörtökön, de ultrahang jövőhéten pénteken lesz.Akkor vesznek vért is.Én a győri kórházat nem ismerem abszolút ,meg úgy az itthoni terhesgondozást sem,mert csak egy éve élünk itthon.A fiamat is kint szültem .Ott mindent a nőgyógyász intézett.Már kaptam beutalót a védőnőhöz is.
30. kisbeka1 (válaszként erre: 28. - Braunie)
2008. nov. 1. 18:58

Á!Szia.Akkor már hárman vagyunk!

voltál már uh-n.

29. kisbeka1 (válaszként erre: 26. - BneHeni)
2008. nov. 1. 18:56
bocsi,neked cimeztem az előzőt is.bár nem nagyon tolonganak ezen a fórumon!
2008. nov. 1. 18:55
Sziasztok!Gratulálok mindenkinek!Jó Nketek , hogy már szinte a vége felé közeledtek.Nekünk is van már egy 3 éves kisfiúnk,de most még nagyon az elején járunk.
2008. nov. 1. 18:54

Az jó.nekünk 1 éve volt az esküvőnk,nehogy már ezért is be kelljen bumlizni az embernek.

De hallottam van olyan város,ahol kérik az újabbat.

Választottatok nevet a bébinek?

26. BneHeni (válaszként erre: 25. - Kisbeka1)
2008. nov. 1. 18:43

Igazad van!(dokival kapcsolatban)

Pont most kérdeztem meg a védőnőmet a házassági anyakönyvi kivonattal kapcsolatban,mert én is hallottam.De nekem azt mondta,hogy nem kell még egyszer sem kérték.Pláne ha Győrben kötettett a házasság.Ez inkább azokra vonatkozik akik külföldön házasodtak.Szóval ő nekem azt mondta,hogy nem kell. pl én felvettem a férjem nevét automatikusan az ő nevét kapja a babánk.És ezt ő mondta,úgyhogy én majd rá hivatkozok,de azt mondta nem kell...

25. kisbeka1 (válaszként erre: 24. - BneHeni)
2008. nov. 1. 16:07

Én is ráhúztam 10 napot,az elsőnél,

pedig elég pánikolós vagyok,azt hittem majd előbb jön.

A terhesgondozóba járok,a Papp Gáborhoz.Nem mentem el maszekba.úgy gondoltam,hogy megnézem ki a körzetis,aztán ha nem tetszik majd döntök.

A Kelemen Szilárdot ajánlották nekem is többen.

de nagyon rendes ez a doki,igy nem mentem sehová.

majd megfogadom szülésre is,ha elvállal.

A Korházban AZ UH-t is ő csinálja.

Nem tudod szülésnél kérik,hogy 300 napnál ne legyen régebbi a házassági anyakönyvi kivonat?

most állitólag ez a szabály.


most megyek,de késöbb még benézek.

további szép napot

24. BneHeni (válaszként erre: 23. - Kisbeka1)
2008. nov. 1. 15:40

Szia!

A dokim csinál uh.-ot,bár most szerdán nem csinált amikor nála voltam de előtte voltam a 32 hetesen gondolom azért.Neked csinál?Hol rendel a dokid?

Én már most sokszor úgy érzem,hogy nem húzom a végéig,hogy ezt nem lehet addig elhúzni,meg olyan keményedéseim vannak,hogy menni se tudok és ha az utcán akkor az utcán,ha a boltba akkor a boltba...

Bár fiammal is úgy éreztem s még rá is húztam:(

És akkor még ráadásul mások is mondták hogy tuti nem húzom a végéig.Hát nagyot tévedtek.11 napot húztunk rá:(Most viszont a dokim nem lesz nov 27.-től dec 3.-ig:/

mensim szerint dec 9.-re vagyok kiírva uhus papíron is ez van.Viszont a dokim az elejétől fogva magzati méretekből dec 14.-ét számol.

pedig a 32 hetesen már átlag méretekkel rendelkeztünk és már 1928 gr körüli volt.:)

2008. nov. 1. 15:30

sziasztok

Nekem egy nagylányom van,ő 14 éves lesz januárban.Már nem is nagyon emlékszem,hogy milyen volt az első terhességem.

Aderekam az nekem is tud fájni rendesen,meg mostanában elég sokszor hányingerem van.

Te mikorra vagy kiirva?

a dokid csinál UH-t,vagy te is a kórházba szoktál menni?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook