Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Győri kismamik fórum

Győri kismamik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
3427. Dittti
2012. jan. 16. 11:14

Sziasztok!


Képzeljétek amíg itthon voltunk/ vagyunk Noel elkapta a bárányhimlőt. Tesóm két gyerkőcétől. Mire kiderült, hogy az ovis himlős, addigra már eltelt két együtt töltött nap, tegnap óta pöttyös a Noelci. Ma megyünk dokinénihez, aztán holnap megyünk vele haza. Nem tudom mit mond majd az orvos itthon. Mentolos hintőporral kell szórni neki majd. Remélem nem viseli majd nagyon meg.

3426. Lacry (válaszként erre: 3424. - 73hu)
2012. jan. 13. 19:06
Baross úton a mekivel szemben,piercing stúdió van kiírva. Telefonszáma:06209946038, nagyon kedves hölgy, van tapasztalata. Időpontot kell kérni, rengeteg fülbevaló közül lehet választani, amit választottál azt úgy lövi bele a pici fülébe. Én anno körbejártam mindent, árban és minőségben is őt találtam a legjobbnak.
3425. solmyr (válaszként erre: 3424. - 73hu)
2012. jan. 13. 19:04
Nekem fiaim vannak :)))
3424. 73hu
2012. jan. 13. 16:08
Sziasztok! Ki tudja hogy hol lehet Győrben füllyukasztást kérni 3 hónapos babának? Tudom, hogy a neten sok van, de konkrét saját tapasztalata kinek van?
3423. solmyr
2012. jan. 13. 14:41
Szakad a hó...
3422. solmyr
2012. jan. 13. 09:09

Kinn van a 7. fogacska is. :)


Zsombi 2 napja délutánonként és este extra nyűgös. Gondoltam megnézem, hogy mi a helyzet, piros-e vagy duzzadt-e az ínye.

Nos a fogacska már jócskán ki is bújt. :)

3421. Nita081 (válaszként erre: 3419. - Mira81)
2012. jan. 11. 14:41
Köszi Mirám a tanácsokat. És mindegyikőtöknek. Hát...mi már túl vagyunk a banános tápszeren, amit Mira írt, a dobozos ízesített tápin is:-( most este is kap főzeléket, és megkínálom plusz tápszerrel ha kell neki kell ha nem meg nem.(általában nem) Reggel ő is kap felvágottat kenyérrel sajttal, de nem mindig fogadja el.
3420. mkriszti81 (válaszként erre: 3418. - Mira81)
2012. jan. 10. 11:25

igen, ez a hálapénz sajnos magyar sajátosság, :(


nyugatabbra nem is ismerik, illetve bűntetik is

3419. Mira81 (válaszként erre: 3404. - Nita081)
2012. jan. 10. 11:01

Nitám, Bencus kezet foghat Danival :-) nem hiába, egy napon születtek :-))) Most kaptam nemrég egy hírlevelet, nem tudom, jár-e Neked ilyen, amiben leírták, hogy a 10 hónapos kor a vízválasztó a csecsemő és a kisgyermekkor között és hát amit ott olvastam, mintha Daniról írták volna. Olyan határozott akarata van, hogy le vagyunk döbbenve. Abban is megnyilvánul, hogy nagyon tanulékony lett, simán megértjük mit akar, hozza a kis könyvét, ha "olvasni" szeretne stb. de a hiszti is megvan, de még mennyire. Ha valami nem úgy vagy nem akkor sikerül neki, ahogy eltervezte, egyből jön a sírás, az az igazi hisztis. Próbálom türelmesen kezelni, remélem, majd elmúlik, ahogy egyre ügyesebb lesz és több mindent tud, és elfogadni, hogy bizony már nem kisbaba és neki is van akarata, ami hát nem mindig egyezik a miénkkel. Most például minden nap gyakrolja, hogy egyedülálldigál, már sikerül is van fél percig kapaszkodás nélkül ácsorognia, de ha visszahuppan a földre, teljesen kiakad szegényem én meg nem is igazán tudom, mit kéne csinálnom, vígasztaljuk, de nem mindig segít, általában aztán magától megnyugszik.

Sajnos nálunk most ismét nincsenek átaludt éjszakák, de szerintem ez a más környezettől van, napközben viszont Dani még sokat alszik. Délelőtt és délután is 1-1 órát, vagy többet. Éhségsztrájk az van, mindenki azt mondta, hagyjam most békén egy kicsit, éhen halni úgysem fog, mert kínálgatom fél óránként mindennel, amivel lehet, de egyáltalán nem eszik úgy, mint otthon. Dani reggelire és vacsira már rendes kaját evett, felvágottat, kenyérrel, vajjal, kis sajttal, utána meg tejpépet is bevágott mellé, hát most örülünk, ha az egyik lecsúszik :-( Talán próbáld meg a dobozos, folyékony tejpépet, nagyon finom. Mi is vettünk itt kint, mert teljes elkeseredésemben már nem tudtam mit adni neki, olyan mint a mekis shake, nagyon sok féle ízben kapható. Egy teljes étkezést ki lehet vele váltani, nagy kalóriatartalma van, van benne tápszer, gabona, vitaminok, gyümölcs. Rá van írva, hogy egy nap, csak egyszer szabad adni neki, nehogy hozzászokjon, mondjuk az estére talán Bencének is ízlene. Hátha, egy próbát megér. Olyan dobozkában van, mint a kis szívószálas üdítők, de biztos láttad már őket, én korábban a Mü....ben fedeztem fel.

3418. Mira81
2012. jan. 10. 10:47

Sziasztok!

Mi 40 ezret adtunk az orvosomnak, én úgy gondoltam, eleget fizettem a magánrendelésen, bár maximálisan elégedettek voltunk vele, egy szavam se lehet rá, és 10 ezret a szülésznőnek. Őt nem kértük fel, teljesen véletlenül kerültem hozzá, de annyira kedves és segítőkész volt, hogy nem volt kérdés, adunk neki. Egyébként ha nincs gond, valóban a szülésznőé szinte a több munka, legalábbis nálam így volt.

Egyébként pont nemrég beszélgettem itt egy hölggyel és szóba került a szülés és a hálapénzes dolog, teljesen meg volt rökönyödve, mi az, hogy a dokinak fizetni kell és hogy van, aki még el is várja....mondjuk biztos nem is annyi fizetéssel dolgoznak itt, mint otthon.

3417. mkriszti81 (válaszként erre: 3414. - Lacry)
2012. jan. 9. 20:58

te is ezt írtad :)


amikor én a Mikánál rákérdeztem, olyasmit mondott, hogy "háát van, aki 50ezret ad, van aki többet, van aki kevesebbet, mindenki amennyit gondol, ő nem mond összeget" :D

3416. mkriszti81 (válaszként erre: 3413. - Bendőbenő)
2012. jan. 9. 20:56
akkor most már utólag ne hozd elő, adj, amennyit gondolsz :)
3415. mkriszti81 (válaszként erre: 3411. - Bendőbenő)
2012. jan. 9. 20:56

ha nem fogadjátok fel, akkor is adhattok, ha elégedettek voltatok, biztos nem fog tiltakozni :)

de olyankor elég neki virágcsokor/bonbon stb is

3414. Lacry (válaszként erre: 3413. - Bendőbenő)
2012. jan. 9. 20:23
Fekete doki nagyon rendes, szerintem bármennyit is adsz neki, örülni fog. Ő egy nagyon lelkiismeretes orvos, szerintem adj amennyit jónak látsz.
2012. jan. 9. 19:44
igazából már felkértem a dokit, de olyan kellemetlen nekem ez a fizetősdi. Még sosem csináltam...
2012. jan. 9. 19:43
ja, lüke vagyok, írtad, hogy ha fogadtunk
2012. jan. 9. 19:43
uu...70et é sem szeretnék adni. Nem magánrendelésre járok hozzá, nem tudom mennyi egy vizsgálat. és a szülésznőt is felkérted, vagy akkor is adjak neki, ha nem kértem meg külön?
3410. mkriszti81 (válaszként erre: 3409. - Bendőbenő)
2012. jan. 9. 19:35

Szia!


Legegyszerűbb, mikor felkéred, hogy ő legyen a dokid, akkor kérdezz rá, én így tettem.

Ha fogadtok szülésznőt is, akkor neki is illik valamivel kevesebbet (bár ő többet érdemelne, többet van melletted, de ez a szokás, az orvos kapja a többet).


Az összeg változó, pénztárcafüggő.

Van az íratlan, ún. tízszeres szabály: egy alkalom árának a tízszeresét kellene adni a dokinak - de ezt sokan nem tudják/hajlandóak kifizetni.


Én esetemben ez 70zer lett volna (7000 volt egy vizsgálat). De én a dokinak "csak" 40-et, szülésznőnek 20-at adtam.

2012. jan. 9. 19:24
sziasztok! Én márciusban fogok szülni a Petzben, Fekete doktornál, tudnátok segíteni, hogy milyen összeget szoktak adni az orvosnak? Illetve kinek szoktak még?
2012. jan. 9. 18:24

a himlő ellenit azért javasolják ma már, mert sokkal durvább szövődményekkel jár, mint a mi időnkben

persze, elkapja a gyerek, de oltással sokkal enyhébb lefolyású lesz


nekünk a dokinő az influenza ellenire mondta azt, hogy sokszor meg kellene majd újítani, és 1-1 vakcinában csak pár vírus-törzs elleni védelem van benne, ezért annak túl sok értelme nincs


Nita én semadnék már tápszert, ha eszik már minden mást, max az ízesítettet megpróbálhatod, vagy keverj bele te gyümölcsöt neki ízesítésnek


Jobbulást a betegeknek! Etessetek velük sok c-vitamint!

3407. Lacry
2012. jan. 9. 16:43

Sziasztok!


Alexa még mindig beteg, most hörörg, doki szerint szakad fel a váladék azért, de azért ijesztő, hogy alig kap levegőt.

Szoptatást én már nagyon szeretném abbahagyni, 3 hét és Alexa 1 éves lesz. De egyáltalán nem úgy tűnik, mint aki nem kér cicit. Még mindig szopizik napközben is és éjjel is többször. Kissé ki is vagyok merülve. Erőszakkal nem akarom elválasztani, de nem bánnám hamár csak este és reggel szopizna, mert már kezd terhes lenni a dolog.

Oltásról annyit, hogy mi is az agyhártyagyulladás ellenit adatjuk csak be, se himlőt se rotát, se egyebet. Nem látom értelmét, ha elkaphatja így is őket.

3406. Dittti
2012. jan. 9. 11:50
Nita: ízesített tápszer? Vagy azt sem fogadja el? Szerintem ha már nem kapna az sem lenne nagy gond. Már 1 hónap és 1 éves lesz, akkor meg kaphat már tejet is tápi helyett. Én biztos nem adnám már Noelnek hasonló helyzetben. Sőt ha lemondana egyik napról az anyatejről vagy az a kevés elapadna, akkor semmit nem kapna helyette. Pótolnám joghurttal, krémtúróval,sajttal és tejpépekkel a kieső tápanyagokat. De ez megint csak az én álláspontom. Én a szoptatást is abbahagyom ha betöltötte az 1 éves kort. Nem látom már értelmét, jó persze vannak érvek mellette, mert az érzelmi kötődés és blabla..nem hiszem, hogy ezen fog múlni a jó anya-baba kapcsolatunk a későbbiekben is. :) Szerintem ne aggódj a tápi miatt, bár a védőnőd még biztos azt fogja tanácsolni, hogy vegyél neki még. Én láttam a polcokon még 2 éves gyereknek valót is...hát..nem írnám le a véleményem :)
3405. Dittti
2012. jan. 9. 11:43

Hali!


Nos mi az agyhártya ellenit kértük. Kiváltottam, de mivel midig beteg azóta még nm kapta meg. Apropó himlő. Hazajöttünk és Tesóm kislánya most lett himlős, persze ez már akkor derült ki, amikor a gyerkőcök 3 napja együtt voltak. együtt aludtak, pancsiztak, ettek, ittak, játszottak. gyorsan felhívtam a védőnőt és Ő mondta, hogy ha én voltam himlős, akkor talán elegendő az az immunanyag ami a tejemben benne van, de ha elkapja mégis a Noelci (lappangás 2-3 hét) akkor bizony később újra elkaphatja, mivel az immunrendszer még kevés hozzá, hogy megjegyezze. Én egyébként nem is adattam volna be Noelnek az oltást, az otthoni orvosról én már nem nyilatkoznék semmit. Itthon van a klinikán egy gyermekgyógyász ismerős, Őt kérdeztem. Ő nem ajánlja, mert mint ti is tudjátok nem véd 100%-ban és ha nem is kapja el most, ami pedig ajánlatosabb, akkor talán később fogja, ami ugyebár nagyobb veszélyekkel jár. Nekem azt is mondta, hogy Ő ha már be is adjuk Noelnek, ajánlja, hogy 5 évente kapjon majd emlékeztető oltást, így lecsökkentve az esélyét, hogy később elkaphassa. Szóval én úgy vagyok vele, hogy jöjjön aminek jönnie kell. A mi időnkben is volt himlő, ellenoltás nélkül. Kisebb korban nem jár nagy veszélyekkel és súlyos szövődményekkel, ha megfelelően van kezelve illetve orvos látta. Mentolos hintőporral szórjuk a keresztlányomnak is. Most ha elkapta Noel annyira nem lenne jó, mert még egyszer át kell ezen esnie majd ha ovis lesz, hiszen kizárt, hogy az ovis évek alatt megúszná. Nem bánom, inkább most, mit oltás mellett és később. de ez persze az én véleményem. :) bízom az anyatejben :)

3404. Nita081
2012. jan. 9. 11:24
Köszönöm a válaszaitokat. Igen a rotát hat hóig kell beadatni, ezt én nem kértem, mert többen lebeszéltek róla. Hát nem tudom...nekünk a bárányhimlő ellenit egy éves korban beadják, ha kérem, sőt a barátnőmnek a kisfiának is egy éves korában adták be. De most meg olyanokkal tömik a fejemet, hogy ez csak 20 évig véd, és mi van ha felnőtt korban kapja el? az meg még veszélyesebb, szóval nem tudom. Ezek az orvosok is össze vissza beszélnek.:-( a Pneumococcus az mi ? ne haragudjatok kicsit tudatlan vagyok ezzel a témával kapcsolatban, ezért kérem ki a Ti véleményetek is. Egyébként alig van mostanában időm, azért is nem írtam, Bence annyira-de annyira hisztis lett, hogy húúúú:-) Egész nap alig alszik 20-30 percnél tovább, bár az éjszakát végigalussza...nem tudom mi lelte, a fogacskája is készülődik ez már a 9. lesz:-) a tápszert nem akarja már elfogadni, én még reggel este ezt adtam, mivel válthatom ezt ki? meddig kell tápszert kapniuk? bár most megyünk majd csütörtökön védőnénihez, kíváncsi leszek mit mond, bár sztem alig hízott valamit, hogy kevesebbet is eszik.(már az összes tápszert kipróbáltuk, eddig BEBA-t ettünk, most próbáltuk a Milupásat, de hát nem nagy sikere van)A Ti babátok mennyit alszik egy nap? Bocsi hogy ennyit kérdezek:-)Mira, mesélj milyen kint? Azt olvastam, hogy jobbak a bébi kaják is. Dani már megszokta az új környezetet?
3403. Mira81
2012. jan. 9. 10:48
Nem tudom, Kriszti, már számtalanszor jártam így a dokinkkal, ezért sem csípem annyira. Amikor utoljára volt nálunk a védőnő decemberben beszéltünk erről, hogy amikor Dani 1 éves státuszára hazamegyünk, akkor megkapja a bárányhimlő ellenit is, ő is támogatta az elképzelést. Aztán a kiutazásunk előtti tanácsadáson megemlítettem ezt a doktornőnek és erre mondta, ő nem adja be neki 1 évesen. Valami olyasmit mondott,ha jól emlékszem, hogy nagyobb korban jobb, mert 1 évesen több emlékeztetőt kellene kapnia és az veszélyes, de nem tudom pontosan idézni, nem akarok hülyeséget írni. Dittiéknek és Lacryéknak is ő az orvosa, Nektek nem mondott ilyet? Hát én is csak remáénykedem benne, hogy nem kapja el előtte, mert sokat van más gyerekekkel (3-4 évesekkel is), ki tudja.
2012. jan. 9. 09:24
jaj bocsi, nem ide akartam írni :)
2012. jan. 9. 09:23
Anna, Berni eltűntetek!
3400. mkriszti81 (válaszként erre: 3398. - Mira81)
2012. jan. 8. 18:42

És mi van, ha 2 éves kora előtt kapja el a bárányhimlőt? Én sem értem, miért csak azután javasolták nektek az oltást...

veszélyes szövődményei vannak manapság, én igyekszem mihamarabb beadatni

3399. mkriszti81 (válaszként erre: 3397. - Nita081)
2012. jan. 8. 16:13

Nekünk a dokinő ezeket ajánlotta (és be is adatjuk, bár nem vagyok gyógyszerpárti, de jobban félek a betegségtől):

Pneumococcus, rota, bárányhimlő, meningococcus

3398. Mira81
2012. jan. 8. 12:31
Nita a meningococcus ellenit Dani is megkapja majd, ha hazamegyünk egy hétre márciusban. A mi orvosunk - rákérdeztem direkt - nem adja be a bárányhimlő ellenit 2 éves kor előtt. Azt mondta, nem javasolja előtte, majd csak bölcsibe/oviba kerülés előtt, de nem fejtette ki, hogy miért nem. Tudom, hogy így is elkaphatja majd, de állítólag 4-5 pöttyel megúszná és nem lenne olyan súlyos, mint amilyen mostanában szokott lenni ez a betegség. Dani ezen kívül a Rota vírus ellenit kapta meg, de azt ha jól tudom, fél éves kor előtt kell beadatni, nem vagyok biztos benne.
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook